Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Γύρισα και εγώ από τον γιατρό. Η μπεμπούλα έχει φτάσει τα 3 κιλά, αλλά δεν έχει εμπεδωθεί και όπως είπε ι γιατρός "δεν πρόκειται"!

Το Σάββατο θα πάμε στο μαιευτήριο για τον καρδιοτοκογράφο και το επόμενο ραντεβού εκτός απροόπτου θα γίνει την επόμενη Τετάρτη.

Στο μεταξύ έχω εκνευριστεί και με όλους στον περίγυρο, αφού λένε"άντε πότε θα γεννήσεις; Πόσο ακόμα; Γιατί αργείς; Τι κατάσταση είναι αυτή; Κλπ κλπ...", λες και εκείνοι ταλαιπωρούνται ή εκείνοι κουβαλάνε ένα μωρό... Ουφ...

Δεν φτάνουν οι δικές μας αγωνίες και ανησυχίες...

Μια χαρά η μικρούλα!!άντε κοριτσάκι μου μην ακούς τον κάθε πικραμένο.. κ εγώ νευριάζω με κάτι τέτοια...Αν είναι δυνατόν να δίνουμε αναφορά για το αν και πότε κ γιατί δεν γέννησαμε ακόμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια μόλις γύρισα από το νοσοκομείο από τον γιατρό , είμαι με διαστολή 3 .. κ από μέρα σε μέρα γενναω,απλά μου είπε να είμαι ξάπλα αυτές τις μέρες για να κερδίσω λίγες μέρες ακόμη.. εντομεταξυ βρε κορίτσια μετά την εξέταση με το χέρι ... Γέμισα το σερβιετακι με αίμα .. κ είχα κ ένα μεγάλο πηγμα από αίμα . Είχε κάποια κάτι αντίστοιχο; @Sophiav στα ίδια είμαστε . .πως είσαι;

Ευη μου συμβαινει καμμια φορα σε αυτη την εξεταση,εμενα οταν με ειχε δει ο γιατρος δεν ειχα τιποτα μετα αλλα ξερω πως μπορει να τυχει να δεις αιμα.ευχομαι να πανε ολα οπως πρεπει κοριτσακι μου!!

Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Γύρισα και εγώ από τον γιατρό. Η μπεμπούλα έχει φτάσει τα 3 κιλά, αλλά δεν έχει εμπεδωθεί και όπως είπε ι γιατρός "δεν πρόκειται"!

Το Σάββατο θα πάμε στο μαιευτήριο για τον καρδιοτοκογράφο και το επόμενο ραντεβού εκτός απροόπτου θα γίνει την επόμενη Τετάρτη.

Στο μεταξύ έχω εκνευριστεί και με όλους στον περίγυρο, αφού λένε"άντε πότε θα γεννήσεις; Πόσο ακόμα; Γιατί αργείς; Τι κατάσταση είναι αυτή; Κλπ κλπ...", λες και εκείνοι ταλαιπωρούνται ή εκείνοι κουβαλάνε ένα μωρό... Ουφ...

Δεν φτάνουν οι δικές μας αγωνίες και ανησυχίες...

Αυτο ρε παιδι μου να λενε ειναι τοσο κουραστικο,εσυ οσο μπορεις μη δινεις σημασια δεν βγαζεις ακρη αλλωστε.τα μωρακια ερχονται οταν εκεινα θελουν.με το καλο κοριτσι μου!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Sophiav είπε:

Κορίτσια γέννησα! 12 κ 10 το βράδυ! 2900 ο μικρός. Είμαστε καλά.! @evi86 είχα κ γω σήμερα αίμα έτσι όπως εσύ. Κ πόνους με συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Πως είσαι; 

Σοφακι μου!!να σου ζησει καλα αναθρεματα!!γερός και καλοτυχος να ειναι στη ζωη του και να εισαστε σιδερενιοι και οι δυο!!:x

 

@Katerina!! μου τι κανετε?πως ειναι ο μπεμπουλης?

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!πως πατε οι εγκυουλες?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ευη μου συμβαινει καμμια φορα σε αυτη την εξεταση,εμενα οταν με ειχε δει ο γιατρος δεν ειχα τιποτα μετα αλλα ξερω πως μπορει να τυχει να δεις αιμα.ευχομαι να πανε ολα οπως πρεπει κοριτσακι μου!!

Αυτο ρε παιδι μου να λενε ειναι τοσο κουραστικο,εσυ οσο μπορεις μη δινεις σημασια δεν βγαζεις ακρη αλλωστε.τα μωρακια ερχονται οταν εκεινα θελουν.με το καλο κοριτσι μου!!

Καλημέρα @Mar.da μου,  μου είπε πως είναι από την εξέταση.. το βράδυ αργότερα πρέπει να μου έφυγε κ το τραχηλικό βύσμα..Ας ελπισω να πάρω λίγες μέρες ακόμη έστω 2-3 είμαι 37w σήμερα.Σ'ευχαριστω πολύ!!Εσεις πως είστε κοριτσάκι μου;Ο μπεμπουλης σου;

1 ώρα πρίν, Sophiav είπε:

Κορίτσια γέννησα! 12 κ 10 το βράδυ! 2900 ο μικρός. Είμαστε καλά.! @evi86 είχα κ γω σήμερα αίμα έτσι όπως εσύ. Κ πόνους με συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Πως είσαι; 

Καλημέρα @Sophiav μου να σας ζήσει κοπέλα μου!! Πόσο χαίρομαι που παιρνούμε σειρά μια μια! Πως ήταν η γέννα σου; Κ ο μικρός μια χαρά! Κ εγώ την μεγάλη μου τόσο την είχα γεννήσει.Εγω είχα αίμα μετά την εξέταση κ το βράδυ μου έφυγε το τραχηλικό βύσμα (σαν πηγμα από αίμα ήταν οπότε μάλλον αυτό ήταν) κ σήμερα έχω λίγο ροζ ακόμη... ευτυχώς πόνους δεν είχα όλη νύχτα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Κορίτσια γέννησα! 12 κ 10 το βράδυ! 2900 ο μικρός. Είμαστε καλά.! @evi86 είχα κ γω σήμερα αίμα έτσι όπως εσύ. Κ πόνους με συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Πως είσαι; 

Να σου ζήσει αγάπη γέρος και δυνατός να είστε καλά και οι δυο καλη ανάρρωσή


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sophiav said:

Κορίτσια γέννησα! 12 κ 10 το βράδυ! 2900 ο μικρός. Είμαστε καλά.! @evi86 είχα κ γω σήμερα αίμα έτσι όπως εσύ. Κ πόνους με συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Πως είσαι; 

Να σου ζήσει ο μικρός σου να είναι γερις κ δυνατός.. καλή ανάρρωση κ στους δύο και καλούς θηλασμους.. 

 

Κορίτσια για το πέτρωμα θα κάνετε ζέστες κομπρεσες μετά μασάζ κ θα προσπαθείτε να σπάσετε τα ζρουμπουλακια με κυκλικές κινήσεις. Μετά θα θηλάζετε η θα βγάζετε με θηλαστρο κ μετά τον θηλασμό δροσερές κομπρεσες. Αν νιώθετε ότι πετρώνει βαλτε τα μωράκια σας για θηλασμό η βγάλτε με θηλαστρο. Η κοπέλα που βγάζει με θηλαστρο να βγάζει πιο συχνά για να ξεμπλωκαρει το γάλα

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Κορίτσια γέννησα! 12 κ 10 το βράδυ! 2900 ο μικρός. Είμαστε καλά.! @evi86 είχα κ γω σήμερα αίμα έτσι όπως εσύ. Κ πόνους με συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Πως είσαι; 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερος και δυνατός!!! 

2 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Σοφακι μου!!να σου ζησει καλα αναθρεματα!!γερός και καλοτυχος να ειναι στη ζωη του και να εισαστε σιδερενιοι και οι δυο!!:x

 

@Katerina!! μου τι κανετε?πως ειναι ο μπεμπουλης?

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!πως πατε οι εγκυουλες?

Κοριτσάκι μου καλύτερα παμε!! Εσεις πως είστε?? 

 

Just now, Katerina!! είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερος και δυνατός!!! 

 

16 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Katerina!! Πως είσαι; Πώς πάει η ανάρρωση;

Με επισκληριδιο γεννησες;

@Sophiav με το καλό κορίτσι μου,με έναν πόνο

Πονάω στην τομη αγάπη αλλα προσπαθω να ξεκουράζομαι, με ολικη γέννησα! 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Evi89 said:

Γειά σας κορίτσια μόλις γύρισα από το νοσοκομείο από τον γιατρό , είμαι με διαστολή 3 .. κ από μέρα σε μέρα γενναω,απλά μου είπε να είμαι ξάπλα αυτές τις μέρες για να κερδίσω λίγες μέρες ακόμη.. εντομεταξυ βρε κορίτσια μετά την εξέταση με το χέρι ... Γέμισα το σερβιετακι με αίμα .. κ είχα κ ένα μεγάλο πηγμα από αίμα . Είχε κάποια κάτι αντίστοιχο; @Sophiav στα ίδια είμαστε . .πως είσαι;

Με το καλό Εύη μου. Με έναν πόνο εύχομαι. 

Εγώ εδώ και 3-4 ημέρες έχω πόνους στο στήθος, ενίοτε με πιάνουν πόνοι χαμηλά και στην πλάτη ενώ 2-3 φορές μέσα στην ημέρα χαμηλά αισθάνομαι ένα ντουπ, ντουπ, ντουπ σαν σύσπαση που δεν ξέρω αν είναι, και είναι κάθε λίγα δευτερόλεπτα. Μετα σταματάει και με ξαναπιανει άλλη στιγμή μέσα στην ημέρα. Γυρίσαμε και από διακοπές και έλεγα απόγευμα ή αύριο να ετοιμάσω βαλίτσα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sophiav said:

Κορίτσια γέννησα! 12 κ 10 το βράδυ! 2900 ο μικρός. Είμαστε καλά.! @evi86 είχα κ γω σήμερα αίμα έτσι όπως εσύ. Κ πόνους με συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Πως είσαι; 

Σοφία μου να σου ζήσει το μπεμπακι σου. Γερό και καλοσταυρωμενο και σιδερένιοι και οι 2. Καλή ανάρρωση.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sophiav said:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ την καθεμία σας ξεχωριστά!Κ μεις θήλασαμε αμέσως! Βέβαια δεν έχω γάλα. Μόνο το πρώτογαλα. Θα δείξει 

Τώρα βγάζεις πρωτογαλα που είναι πολύ θρεπτικό την 3η μέρα θα έρθει το γάλα κ θα πρηστεί το στήθος άπειρα, μην ανησυχήσεις είναι φυσιολογικό. Το στήθος οσό μπορείς να το αφήνεις έξω χωρίς σουτιέν δεν πειράζει αν δεν είσαι μόνη σου γιατί κ οι αλλες κοπέλες αυτό θα κάνουν σε λίγο. Αν έχεις λανολινη βάλε από τωρα..

  • Μου αρέσει 3

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Με το καλό Εύη μου. Με έναν πόνο εύχομαι. 

Εγώ εδώ και 3-4 ημέρες έχω πόνους στο στήθος, ενίοτε με πιάνουν πόνοι χαμηλά και στην πλάτη ενώ 2-3 φορές μέσα στην ημέρα χαμηλά αισθάνομαι ένα ντουπ, ντουπ, ντουπ σαν σύσπαση που δεν ξέρω αν είναι, και είναι κάθε λίγα δευτερόλεπτα. Μετα σταματάει και με ξαναπιανει άλλη στιγμή μέσα στην ημέρα. Γυρίσαμε και από διακοπές και έλεγα απόγευμα ή αύριο να ετοιμάσω βαλίτσα. 

Σ'ευχαριστώ πολύ @Rinaki88 μου! Κ σε εσένα με το καλό!! είχα και εγώ περιοδικούς πόνους στην πλάτη,αυτό το ντουπ ντουπ τι να είναι; Μήπως το μωρό αν χτυπάει χαμηλά; Ναι κοριτσάκι μου ετοίμασε την καλύτερα να είναι έτοιμη.. εγώ "έτρεχα" χθές να την ολοκληρώσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ας σας πω και εγώ τη δική μου ιστορία τοκετού. Ήρθε πολύ εύκολα και ανώδυνα μπορώ να πω. Πήγα το πρωί χθες το πρωί στ γιατρό διαστολή 3_4. Με στέλνει σπίτι, βλέπω αιμα κ έχω συσπασεις με πόνο ανά 3 λεπτό. 7 ξεκινάμε για μαιευτηριο. 8 κάνουμε εισαγωγή συστολή 4προς5.οι πόνοι ανεκτοι σαν δυνατούς περιόδου. Οι συσπασεις 100αρες.κανω επισκληριο κ ηρεμώ. Πραγματικά σωτηρία.ως τ 12παρα τέλεια διαστολή κ ξεκινάμε εξωθησεις. Με τρεις σπρωξιες βγήκε! Μη φοβάστε καθόλου! Θα τα καταφέρετε! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Evi89 said:

Σ'ευχαριστώ πολύ @Rinaki88 μου! Κ σε εσένα με το καλό!! είχα και εγώ περιοδικούς πόνους στην πλάτη,αυτό το ντουπ ντουπ τι να είναι; Μήπως το μωρό αν χτυπάει χαμηλά; Ναι κοριτσάκι μου ετοίμασε την καλύτερα να είναι έτοιμη.. εγώ "έτρεχα" χθές να την ολοκληρώσω!

Τι πήρες μαζί Εύη μου; Σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο γεννας;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...