Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Mampa είπε:

@Evi89 κορίτσι μου και εγώ από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου και σταμάτησα το μαγνησιο δεν έχω πονακια. Κυρίως σκληραίνει η κοιλιά μου. Και περπατάω αρκετά κάθε βράδυ, χθές πήγα και θάλασσα. Περίμενα σήμερα να πονάω λίγο αλλά τίποτα. Που και που με πιάνουν κάτι ελαφριά αλλά καμία σχέση με αυτά που είχα τους προηγούμενους μήνες. Δεν ξέρω τι γίνεται..λες να οφείλεται στο γεγονός ότι χαλαρωσαμε; Ο γιατρός τι σου λέει;;

Δεν ξέρω τι γίνεται κοπέλα μου...αυτό λέω κ εγώ μήπως χαλάρωσαμε... βέβαια σήμερα έχω πιο πολλά χαζοπονακια περιόδου... Γιατί βγήκα κ το πρωί κ το απόγευμα..τι να πω...τον γιατρό δεν τον έχω δει ακόμη.. ε και δεν θέλω να τον ενοχλήσω.Παντως πολύ ορθοστασία κ περπάτημα δεν μπορώ γιατί το μωρό το νιώθω αρκετά χαμηλά... 

1 ώρα πρίν, Smurfita είπε:

Πάνες Νο1 πήρα pampers που έτυχε και βρήκα σε προσφορά την προηγούμενη εβδομάδα. Η συγκεκριμένη μάρκα ήταν η μόνη που χρησιμοποιήσαμε και στην μεγάλη μου κόρη γιατί δεν δεχόταν κάτι άλλο... Αφρόλουτρο και κρέμα ενυδάτωσης πήρα της mustela και της frezyderm. Ρώτησα και τον παιδίατρο μήπως είχε να μου προτείνει κάτι άλλο, αλλά είπε ότι με αυτά είμαι καλυμμένη.

Αχ σε καταλαβαίνω. Την μεγάλη μου την γέννησα 38 και 4. Έχω κι εγώ ανυπομονησία, αλλά και αρκετό φόβο... άλλωστε αυτή τη φορά δεν πάμε με άγνοια... απλά ελπίζω να είναι πιο εύκολα τα πράγματα και λιγότερο επώδυνα...

Αχ κοπέλα μου να την κάνεις την επισκληρίδιο! Άλλωστε και το μαιευτήριο είναι υπέρ και απ'όσο θυμάμαι ακόμα και οι μαίες της βάρδιας λένε ότι δεν χρειάζεται να πονάμε για να γεννήσουμε!

Τόσους μήνες δεν έβλεπα όνειρα με το μωρό, αλλά τις 2 τελευταίες εβδομάδες το βλέπω και κυρίως βλέπω πράγματα που θα κάνουμε όλοι μαζί...

Να 'σαι καλά κοπέλα μου!!!

Αυτό ελπίζω κ εγώ να είναι πιο εύκολα κ πιο ανώδυνα .. αλλωστε έτσι δεν λένε για τα δεύτερα; Άντε όλα καλά να μας πάνε βρε κορίτσια... Πόσο υποστηρικτικό είναι που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerina!! είπε:

Κορίτσια μου εγω γεννησα σημερα το μεσημέρι με επείγουσα καισαρική!Μολις ηρεμησω θα σας γράψω! Σας φιλω όλες με το καλο να ερθουν τα μωράκια σας! 

Να σου ζησει κοριτσάκι μου με υγεια και ευτυχία να τον χαρείς 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Κορίτσια μου εγω γεννησα σημερα το μεσημέρι με επείγουσα καισαρική!Μολις ηρεμησω θα σας γράψω! Σας φιλω όλες με το καλο να ερθουν τα μωράκια σας! 

Αχ... να η πρώτη της παρέας!Να σας ζήσει Κατερινάκι μου!! Ξεκουρασου κ περιμένουμε νέα σου!! Φιλάκια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Κορίτσια μου εγω γεννησα σημερα το μεσημέρι με επείγουσα καισαρική!Μολις ηρεμησω θα σας γράψω! Σας φιλω όλες με το καλο να ερθουν τα μωράκια σας! 

Συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσει!!! Ξεκουράσου, χαλάρωσε και όποτε μπορείς θα περιμένουμε τα νέα σου! :x

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina!! είπε:

Κορίτσια μου εγω γεννησα σημερα το μεσημέρι με επείγουσα καισαρική!Μολις ηρεμησω θα σας γράψω! Σας φιλω όλες με το καλο να ερθουν τα μωράκια σας! 

Να σας ζήσει!! Γερός δυνατος να είναι ο μπέμπης σας! Πάντα χαρές!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Κορίτσια μου εγω γεννησα σημερα το μεσημέρι με επείγουσα καισαρική!Μολις ηρεμησω θα σας γράψω! Σας φιλω όλες με το καλο να ερθουν τα μωράκια σας! 

Να σας ζήσει Κατερινακι! Ελπίζουμε να είστε και οι δύο καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Πολύ ωραία!! Κ εγώ δεν είχα κάνει κ έλεγα αυτή τη φορά να κάνω.. αλλά δεν μπορώ γιατί κάνω αντιπηκτικες... Κ αν χρειαστεί καισαρική μόνο ολική μπορώ να κάνω.. αλλά δεν πειράζει!

Καλημερα!οτι ειναι καλυτερο για τα μωρακια μας Ευακι!

9 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Κορίτσια μου εγω γεννησα σημερα το μεσημέρι με επείγουσα καισαρική!Μολις ηρεμησω θα σας γράψω! Σας φιλω όλες με το καλο να ερθουν τα μωράκια σας! 

Να σας ζησει Κατερινακι μου!!γερός και δυνατος με ολα τα καλα του κοσμου!!σιδερινιοι και οι δυο σας!!:x:x

Καλημερα κοριτσια!!μιλησα σημερα με το γιατρο,θα μας δει αυριο το πρωι στο μαιευτηριο,μπορει να με κρατησει για γεννα αν κρινει λογο τραχηλου αλλιως Τριτη πρωι.

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!οτι ειναι καλυτερο για τα μωρακια μας Ευακι!

Να σας ζησει Κατερινακι μου!!γερός και δυνατος με ολα τα καλα του κοσμου!!σιδερινιοι και οι δυο σας!!:x:x

Καλημερα κοριτσια!!μιλησα σημερα με το γιατρο,θα μας δει αυριο το πρωι στο μαιευτηριο,μπορει να με κρατησει για γεννα αν κρινει λογο τραχηλου αλλιως Τριτη πρωι.

Με το καλο! Έρχεται ο μπεμπουλης κ θα ηρεμησεις και συ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@MampaΝαι κοριτσι,αν ειναι ετοιμος θα παμε με προκληση,ο μπεμπης ειναι πολυ χαμηλα ειναι στο τσακ.ο εσω τραχηλος ειναι ανοικτος και ετσι οπως νιωθω την πιεση στον κολπο νομιζω οτι αν οχι αυριο την Τριτη σιγουρα θα γεννησω. Ειμαι 37 και 3.δηλ διανυω την 38.αν γεννησω Τριτη θα θελω μια μερα ακομα για να κλεισω και την 38 οποτε ειμαστε καλα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da Μάλιστα, νιώθεις βάρος και πίεση χαμηλά; Σου πιέζει την κύστη;

Ναι πολυ εντονα.βασικα νιωθω λες και εχει κατσει πανω στην κυστη μου.αφου νιωθω πως δε θα προλαβω να παω στην τουαλετα και θα κατουρηθω.το ενιωθα απο την περασμενη Τεταρτη αλλα απο χτες πιο εντονα ακομα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...