Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα, οσες εχετε γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας να ειστε γερες να τα δειτε να μεγαλωνουν! Εμεις αν κι 39w κι 5d το μωρο  εχει βολευτει... Πολυ λιγα πονακια κι συσπασεις... εχθες λιγο προσπαθησε να σε "βοηθησει" για συσπασεις αλλα παρολο τις εκκρισεις το μωρο κανει κολοτουμπες γτ ειναι καλα στη κοιλια μεσα! Αυριο θα παω να με ξαναδει αλλιως μαλλον την πεμπτη θα παμε με τεχνητους πονους... κι οχι τιποτα αλλο το μωρο ειναι ηδη 3700 κατα τα λεγομενα του υπερηχου!


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da said:

Την κορτιζονη τη δινουν προληπτικα οταν το μωρο εχει πιθανοτητες να γεννηθει κατω των 37 εβδομαδων.εγω ημουν 37 και 4 οταν γεννησα και δε χρειαστηκε.ειναι για να βοηθησει τους πνευμονες η κορτιζονη.καρδιοτοκογραφο εκανα τη μερα που γεννησα γιατι ηθελε ο γιατρος να δει τις συσπασεις και τα πονακια.

Ειναι ωραια αγωνια αυτη:x!!ποτε θα δας ξαναδει?

Την Δευτέρα έχουμε πάλι ραντεβού. Μου πήρε και δείγμα κολπικων υγρών για να δούμε για μικρόβια. Αύριο θα πάρω αποτελέσματα και βλέπουμε. Ετοίμασα και βαλιτσουλα. Κάτι πράγματα τελευταίας στιγμής έμειναν. Εσείς πως πάτε με τον μπεμπακο;

Just now, Marian91 said:

Κοριτσια καλημερα, οσες εχετε γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας να ειστε γερες να τα δειτε να μεγαλωνουν! Εμεις αν κι 39w κι 5d το μωρο  εχει βολευτει... Πολυ λιγα πονακια κι συσπασεις... εχθες λιγο προσπαθησε να σε "βοηθησει" για συσπασεις αλλα παρολο τις εκκρισεις το μωρο κανει κολοτουμπες γτ ειναι καλα στη κοιλια μεσα! Αυριο θα παω να με ξαναδει αλλιως μαλλον την πεμπτη θα παμε με τεχνητους πονους... κι οχι τιποτα αλλο το μωρο ειναι ηδη 3700 κατα τα λεγομενα του υπερηχου!

Με το καλό εύχομαι κοπέλα μου. Όλα να πάνε καλά. Με έναν πόνο και ένα γερό μωράκι. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον είμαι σε λάθος θέμα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ... 

Περιμένω περίοδο 11 /8 από τις γόνιμες ημέρες μέχρι και σήμερα (3η εβδομάδα) ενοχλήσεις χαμηλά μέση πονοκέφαλο και δέκατα... Το θέμα είναι το στήθος εκτός ότι έχει μεγαλώσει κ είναι κάπως βαρύ, παρατήρησα πως κάποιες ώρες της ημέρας η θηλή είναι λιγάκι πιο πεταγμενη προς τα έξω, περισσότερο στο δεξί στήθος. 

Έχουμε καμία ιδέα γιατί συμβαίνει..; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 said:

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον είμαι σε λάθος θέμα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ... 

Περιμένω περίοδο 11 /8 από τις γόνιμες ημέρες μέχρι και σήμερα (3η εβδομάδα) ενοχλήσεις χαμηλά μέση πονοκέφαλο και δέκατα... Το θέμα είναι το στήθος εκτός ότι έχει μεγαλώσει κ είναι κάπως βαρύ, παρατήρησα πως κάποιες ώρες της ημέρας η θηλή είναι λιγάκι πιο πεταγμενη προς τα έξω, περισσότερο στο δεξί στήθος. 

Έχουμε καμία ιδέα γιατί συμβαίνει..; 

Κορίτσι μου μπορείς να κάνεις καινούργιο θεματάκι. Παρόλα αυτά εγώ τουλάχιστον πριν μάθω ότι είμαι έγκυος δεν είχα κανένα σύμπτωμα διαφορετικό από άλλες φορές που είχα περίοδο. Υποθέτω είναι διαφορετικό σε κάθε κοπέλα αλλά όλοι λένε ότι πριν την καθυστέρηση δεν υπάρχουν ουσιαστικά συμπτώματα που υποδεικνύουν απαραίτητα εγκυμοσύνη. Άσε λίγες μέρες και αν δεν σου έρθει κανε τεστακι ή χοριακη. Αυτά που περιγράφεις πάντως τα έχεις και στην εγκυμοσύνη αλλά και στην περίοδο.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Την Δευτέρα έχουμε πάλι ραντεβού. Μου πήρε και δείγμα κολπικων υγρών για να δούμε για μικρόβια. Αύριο θα πάρω αποτελέσματα και βλέπουμε. Ετοίμασα και βαλιτσουλα. Κάτι πράγματα τελευταίας στιγμής έμειναν. Εσείς πως πάτε με τον μπεμπακο;

Με το καλό εύχομαι κοπέλα μου. Όλα να πάνε καλά. Με έναν πόνο και ένα γερό μωράκι. 

Ειχα κανει κι εγω κολπικη καλλιεργεια λιγες μερες πριν γεννησω,καλα αποτελεσματα και ειμαστε σε αναμονη μαζι σου:-D!!

Ο μπεμπακος μας ειναι πολυ καλο παιδακι!ησυχος δειχνει να ειναι για την ωρα.Τα κοριτσια σε επιφυλακη συνεχεια:D,πλευρο αλλαζει το μωρο και τρεχουν πανικοβλητες:mrgreen:.

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον είμαι σε λάθος θέμα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ... 

Περιμένω περίοδο 11 /8 από τις γόνιμες ημέρες μέχρι και σήμερα (3η εβδομάδα) ενοχλήσεις χαμηλά μέση πονοκέφαλο και δέκατα... Το θέμα είναι το στήθος εκτός ότι έχει μεγαλώσει κ είναι κάπως βαρύ, παρατήρησα πως κάποιες ώρες της ημέρας η θηλή είναι λιγάκι πιο πεταγμενη προς τα έξω, περισσότερο στο δεξί στήθος. 

Έχουμε καμία ιδέα γιατί συμβαίνει..; 

Κατερινα μου γεια σου!εχεις υποψια εγκυμοσυνης?συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da said:

Ειχα κανει κι εγω κολπικη καλλιεργεια λιγες μερες πριν γεννησω,καλα αποτελεσματα και ειμαστε σε αναμονη μαζι σου:-D!!

Ο μπεμπακος μας ειναι πολυ καλο παιδακι!ησυχος δειχνει να ειναι για την ωρα.Τα κοριτσια σε επιφυλακη συνεχεια:D,πλευρο αλλαζει το μωρο και τρεχουν πανικοβλητες:mrgreen:.

Κατερινα μου γεια σου!εχεις υποψια εγκυμοσυνης?συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν

Πωπωπω οι μεγάλες αδερφές ανέλαβαν. Χαχαχα. Τι ωραία. Μακάρι να είναι ήσυχος και γερός. Μπουμπουκακι!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ειχα κανει κι εγω κολπικη καλλιεργεια λιγες μερες πριν γεννησω,καλα αποτελεσματα και ειμαστε σε αναμονη μαζι σου:-D!!

Ο μπεμπακος μας ειναι πολυ καλο παιδακι!ησυχος δειχνει να ειναι για την ωρα.Τα κοριτσια σε επιφυλακη συνεχεια:D,πλευρο αλλαζει το μωρο και τρεχουν πανικοβλητες:mrgreen:.

Κατερινα μου γεια σου!εχεις υποψια εγκυμοσυνης?συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν

Γειά σου και σε σένα !!! Έχω επειδή κάνουμε προσπάθειες και επειδή έχω πονακια 3 εβδομάδες τώρα ενώ κανονικά έχω πόνους το πολύ 1 εβδομάδα πριν αδιαθετησώ:oops:... 

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 1:51 ΠΜ, Ελένη Ταφ1993 είπε:

Αχ τέλεια! Όχι εμένα δεν μου έχει δώσει κάποιο όριο ακομα! Ελπίζω όμως να μην φτάσω ως τις 20 του μηνα γτ δεν αντέχω άλλο!! Δεν βολεύομαι πουθενα!! 

Με το καλό και σε εσένα εύχομαι!!! 

Να είσαι καλά Ελένη! Άσε κι εγώ δεν βολεύομαι πουθενά...

On 6/8/2019 at 2:26 ΠΜ, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και από εμένα. Σήμερα είχα ραντεβού και ο μικρός είναι 2900 έχει κεφαλάκι προς τα κάτω, αναπτύσσεται μια χαρά και λειτουργούν όλα άψογα. Με είδε ο γιατρός και μου είπε ότι είναι κοντός ο τράχηλος και μάλλον από εβδομάδα μας βλέπει να γεννάμε. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Ρινάκι τι ωραία νέα!!! Άντε με το καλό!

23 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλημερα!εμενα οι συσπασεις δεν ειχαν καθε μερα την ιδια συχνοτητα,μονο την τελευταια εβδομαδα πριν γεννησω.τι λεει ο γιατρος?θα παρεις ολες τις μερες?

 

Καλή μου πλέον οι συσπάσεις είναι όλο και πιο συχνές, ιδιαίτερα το βράδυ. Μέσα στην ημέρα μπορεί να κάνω 3 συσπάσεις μέσα σε 1 ώρα, να μην έχω καθόλου για 2-3 ώρες και μετά πάλι από την αρχή. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα πάρω όλες τις ημέρες εξαρχής.

18 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Άντε περιμένουμε κ τα νέα σου της Τετάρτης!!Εγώ έχω κουραστεί από το πολύ μέσα... Ήμουν κ ξάπλα 1,5 μήνα κ μετά η πολύ ζέστη..κ ο γιατρός μου λέει να μην περπατάω για να κερδίσω λίγες μέρες ακόμη(για εκείνον ιδανικά είναι να γεννήσω 38+) αλλά αύριο είμαι 37 κ 6 οπότε θα αρχίσω να βγαίνω πιο εντατικά...βαρέθηκα πολύ βρε κορίτσια μέσα!

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Το να είσαι στο σπίτι και μετά να έρχεται και ο καύσωνας που σημαίνει ότι δεν μπορούμε να μετακινηθούμε είναι ένα ζήτημα...

 

18 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Κοριτσια καλημερα, οσες εχετε γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας να ειστε γερες να τα δειτε να μεγαλωνουν! Εμεις αν κι 39w κι 5d το μωρο  εχει βολευτει... Πολυ λιγα πονακια κι συσπασεις... εχθες λιγο προσπαθησε να σε "βοηθησει" για συσπασεις αλλα παρολο τις εκκρισεις το μωρο κανει κολοτουμπες γτ ειναι καλα στη κοιλια μεσα! Αυριο θα παω να με ξαναδει αλλιως μαλλον την πεμπτη θα παμε με τεχνητους πονους... κι οχι τιποτα αλλο το μωρο ειναι ηδη 3700 κατα τα λεγομενα του υπερηχου!

Με το καλό! Μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλίτσα και δεν θέλει να βγει! 3700;;; Πώς βολεύεσαι εσύ; Δεν έχεις πόνους στη μέση, στην πλάτη;

Κορίτσια πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ. Δεν έκλεισα μάτι από τους πόνους. Να δω τι θα μου πει ο γιατρός σήμερα. Ελπίζω οι πόνοι να σημαίνουν ότι πλησιάζει η ώρα. Η μπέμπα κατά τα άλλα μια χαρά δραστήρια ήταν και το βράδυ και τώρα το πρωί.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Να είσαι καλά Ελένη! Άσε κι εγώ δεν βολεύομαι πουθενά...

Ρινάκι τι ωραία νέα!!! Άντε με το καλό!

Καλή μου πλέον οι συσπάσεις είναι όλο και πιο συχνές, ιδιαίτερα το βράδυ. Μέσα στην ημέρα μπορεί να κάνω 3 συσπάσεις μέσα σε 1 ώρα, να μην έχω καθόλου για 2-3 ώρες και μετά πάλι από την αρχή. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα πάρω όλες τις ημέρες εξαρχής.

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Το να είσαι στο σπίτι και μετά να έρχεται και ο καύσωνας που σημαίνει ότι δεν μπορούμε να μετακινηθούμε είναι ένα ζήτημα...

 

Με το καλό! Μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλίτσα και δεν θέλει να βγει! 3700;;; Πώς βολεύεσαι εσύ; Δεν έχεις πόνους στη μέση, στην πλάτη;

Κορίτσια πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ. Δεν έκλεισα μάτι από τους πόνους. Να δω τι θα μου πει ο γιατρός σήμερα. Ελπίζω οι πόνοι να σημαίνουν ότι πλησιάζει η ώρα. Η μπέμπα κατά τα άλλα μια χαρά δραστήρια ήταν και το βράδυ και τώρα το πρωί.

Αντε κοριτσακι μου μακαρι να ερθουν τα πραματα οπως θες.κατα πως δειχνει το πραμα κοντευεις:D!!εχει κι αυτες τις ζεστες και ταλαιπωρηστε...περιμενουμε νεα σου!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Να είσαι καλά Ελένη! Άσε κι εγώ δεν βολεύομαι πουθενά...

Ρινάκι τι ωραία νέα!!! Άντε με το καλό!

Καλή μου πλέον οι συσπάσεις είναι όλο και πιο συχνές, ιδιαίτερα το βράδυ. Μέσα στην ημέρα μπορεί να κάνω 3 συσπάσεις μέσα σε 1 ώρα, να μην έχω καθόλου για 2-3 ώρες και μετά πάλι από την αρχή. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα πάρω όλες τις ημέρες εξαρχής.

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Το να είσαι στο σπίτι και μετά να έρχεται και ο καύσωνας που σημαίνει ότι δεν μπορούμε να μετακινηθούμε είναι ένα ζήτημα...

 

Με το καλό! Μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλίτσα και δεν θέλει να βγει! 3700;;; Πώς βολεύεσαι εσύ; Δεν έχεις πόνους στη μέση, στην πλάτη;

Κορίτσια πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ. Δεν έκλεισα μάτι από τους πόνους. Να δω τι θα μου πει ο γιατρός σήμερα. Ελπίζω οι πόνοι να σημαίνουν ότι πλησιάζει η ώρα. Η μπέμπα κατά τα άλλα μια χαρά δραστήρια ήταν και το βράδυ και τώρα το πρωί.

Καλημέρα κοπέλα μου! Τουλάχιστον έχεις πόνους οπότε η προεργασία γίνεται! Περιμένουμε νέα!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Κατερίνα05 είπε:

Γειά σου και σε σένα !!! Έχω επειδή κάνουμε προσπάθειες και επειδή έχω πονακια 3 εβδομάδες τώρα ενώ κανονικά έχω πόνους το πολύ 1 εβδομάδα πριν αδιαθετησώ:oops:... 

Σου ευχομαι ολοψυχα το επιθυμητο αποτελεσμα:)!τα συπτωματα γενικοτερα ειναι μια περιεργη κατασταση που δεν μπορεις να καταλαβεις αν εισαι ή οχι.Σιγουρα μια χοριακη θα δειξει.Για μενα κανε την μολις αρχισει η καθυστερηση.Εγω τωρα στο 4ο κοντεψα δυο μηνων οταν εκανα το τεστ γιατι δεν ειχα συμπτωματα,μονο πρηξιμο στο στηθος και πονο πολυ και δυσκοιλιοτητα απο το πουθενα.Επειδη ομως πονο στο στηθος ειχα και οταν περιμενα ν αδιαθετησω δεν εδωσα σημασια.καποια στιγμη αντιληφθηκα την καθυστερηση γιατι ημουν σε μια φαση με πολυ τρεξιμο και τοτε εκανα ενα τεστ.Στα κοριτσια μου ειχα συμπτωματα πριν την κσθυστερηση και το χα καταλαβει αμεσως.Θελω να πω οτι οι εγκυμοσυνες διαφερουν με συμπτωματα ή χωρις.

Ευχομαι το επομενο μυνημα που θα μας γραψεις να ειναι ενα θετικοτατο αποτελεσμα!!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να είναι για όλες μας όσο πιο ανώδυνα γίνεται!Όσο πλησιάζουμε δεν παλεύεται η αναμονή ειναι η αλήθεια!

Άντε περιμένουμε κ τα νέα σου της Τετάρτης!!Εγώ έχω κουραστεί από το πολύ μέσα... Ήμουν κ ξάπλα 1,5 μήνα κ μετά η πολύ ζέστη..κ ο γιατρός μου λέει να μην περπατάω για να κερδίσω λίγες μέρες ακόμη(για εκείνον ιδανικά είναι να γεννήσω 38+) αλλά αύριο είμαι 37 κ 6 οπότε θα αρχίσω να βγαίνω πιο εντατικά...βαρέθηκα πολύ βρε κορίτσια μέσα!

Ευακι!πως πας?ξεκινησες περπατημα?κι εμεις προσπαθουσαμε να φτασουμε τις 38+ αλλα ο μπεμπης μας βιαζοταν οπως καταλαβατε:grin:.Εσυ παντως βλεπω λιγες μερουλες να τις παιρνεις.Ο γιατρος μου ειχε πει οτι και με διαστολη 3 καμμια φορα παιρνουν καμμια βδομαδουλα τα μωρα γιατι κι εγω με τοση διαστολη μπηκα αλλα εμενα ειχε ξεκινησει και ο τοκετος.Οι βδομαδες σου μια χαρα ειναι παντως οπως και να χει.Αντε κοπελιτσα μου πλησιαζει η ωρα!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ευακι!πως πας?ξεκινησες περπατημα?κι εμεις προσπαθουσαμε να φτασουμε τις 38+ αλλα ο μπεμπης μας βιαζοταν οπως καταλαβατε:grin:.Εσυ παντως βλεπω λιγες μερουλες να τις παιρνεις.Ο γιατρος μου ειχε πει οτι και με διαστολη 3 καμμια φορα παιρνουν καμμια βδομαδουλα τα μωρα γιατι κι εγω με τοση διαστολη μπηκα αλλα εμενα ειχε ξεκινησει και ο τοκετος.Οι βδομαδες σου μια χαρα ειναι παντως οπως και να χει.Αντε κοπελιτσα μου πλησιαζει η ωρα!!

Καλημέρα κοπέλα μου! Εδώ στην αναμονή ακόμη... Μου είπε να μην περπατάω ακόμη γιατί αύριο μπαίνω 38 .. αλλά εγώ τώρα δεν κάθομαι στο σπίτι.. γυροφερνω πιστεύω είμαι μια χαρά στην εβδομάδα αυτή.. κ μου φαίνεται περίεργο με την διαστολή κ όλα τα συμπτώματα πόσο ακόμα μη θα πάω... Μα δεν κάνω και καθόλου συσπάσεις... Πολύ αραιές... Άντε πιστεύω να πλησιάζω να πάρω κ τι δεύτερο κοριτσάκι μου αγκαλιά!:x εσύ πως είσαι κορίτσι μου; Πως τα πάτε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

@Rita1976 Καλημέρα κοπέλα μου ,πως είστε; Τα μωράκια σας;

@Katerina!! Καλημέρα Κατερινάκι μου,πως είστε;

Κοριτσάκι μου!!! Χθες βράδυ είχαμε γκρίνια αλλα τωρα κοιμάται!!! Γενικά είμαι αυπνη κ κουτουλαω αλλα εχει πολυ πλάκα ο μπέμπης!!! Εσυ πως είσαι??? Πότε λες να έρθει η μπεμπούλα??? 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν??? 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...