Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Καθηστερημενη περιοδος


Σαρρα

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι και νουρια στην παρεα και εχω καποιες απορίες ειμαι η σαρρα 32 χρωνον  λοιπόν πέρση ειχα ενα θεμα με το αιμα και ο σύντροφος μου επισης και το μωρο ηταν άρρωστο εκανα ενχηρειση  εχει περάσει  ενας χρονος που έκανα την ενχειρηση κανω προσπάθειες ξανα για παιδι  ο κύκλος μου κιμενετε στο 25 πλην εξερεσεων λογο της ενχηρησεις την μια φορά ηταν 27  και την άλλη  23 μετα σταθεροποιήθηκε στο. 25 η τελευτεα περίοδο ηταν 12/1/2019 εχω κανει τρια τεστ. Και ειναι αρνιτικα  δεν εχει ερθει μεχρι τωρα εχω κλασικά πόνους χαμιλα στην κιλια πρησμενω στηθως και νιοθω σαν καούρα και σηχνωουρια δεν εχω κανει εξέταση αίματος και το ανχος μου με εχει τρελανι σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Giotitsa είπε:

Δηλαδή έχεις 8 με 9 μέρες καθυστέρηση γιατί δεν κάνεις χοριακη να δεις τι γίνεται;

Γιατι απο την μια σκέφτομαι  να παω κατευθείαν  σε ενα γυναικολόγο και απο την αλι μου λενε να κανω υπομονη τα εχω χάση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σαρρα είπε:

Γιατι απο την μια σκέφτομαι  να παω κατευθείαν  σε ενα γυναικολόγο και απο την αλι μου λενε να κανω υπομονη τα εχω χάση 

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση βοήθησε με ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giotitsa είπε:

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση βοήθησε με ;

12/1/19 που ειρθε πεντε μερες περιοδο βγαλε της πεντε μερεςμην της μετρισης ειναι γύρο στης 11 μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Bloumblou είπε:

Κανε καλυτερα μια χοριακη για να βεβαιωθεις...! Τα τεστακια ποτε τα εκανες; μηπως τα εκανες αρκετα νωρις και δεν εδειξαν κατι; 

Ενα το σαββατο εκανα εχτές  και προχθες  της clear blue   και τα τρια αρνητικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σαρρα είπε:

12/1/19 που ειρθε πεντε μερες περιοδο βγαλε της πεντε μερεςμην της μετρισης ειναι γύρο στης 11 μέρες 

Ρε κοριτσάκι τι υπομονή να κανεις με τόσες μέρες καθυστέρηση αν είναι δυνατόν μην ακούς κανέναν και κάνε και σήμερα χοριακη αν βρεις κάποιο μικροβιολογικό ανοιχτό


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μμμ θεωρω πως θα εδειχναν αλλα και παλι ποτε δεν ξερεις!! Καλυτερα μιλησε με τον γυναικολογο σου να σε κατευθύνει καλυτερα!! Μην το αφηνεις γιατι αγχωνεσαι και το κανεις χειροτερο!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Giotitsa είπε:

Ρε κοριτσάκι τι υπομονή να κανεις με τόσες μέρες καθυστέρηση αν είναι δυνατόν μην ακούς κανέναν και κάνε και σήμερα χοριακη αν βρεις κάποιο μικροβιολογικό ανοιχτό

Το ειπα στπ σύντροφο και δεν σηνφωνησε για αιματολογική  και θελει την δευτερα να παμε σε ενα γυναικολόγο  πφφφφφ

πρίν από 8 λεπτά , Bloumblou είπε:

Μμμ θεωρω πως θα εδειχναν αλλα και παλι ποτε δεν ξερεις!! Καλυτερα μιλησε με τον γυναικολογο σου να σε κατευθύνει καλυτερα!! Μην το αφηνεις γιατι αγχωνεσαι και το κανεις χειροτερο!!  

Μου ειπαν να κανω υπομη μεχρι την δευτερα και εγω ειθελα να το κανω ποιο νωρις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Σαρρα είπε:

Το ειπα στπ σύντροφο και δεν σηνφωνησε για αιματολογική  και θελει την δευτερα να παμε σε ενα γυναικολόγο  πφφφφφ

Εγω στη θεση σου δεν θα περιμενα θα εκανα την β-χοριακη να σιγουρευτω και θα μιλουσα στο γυναικολογο μου να με κατευθύνει....ειναι πολυ ψυχοφθορο να περιμενεις τοσες μερες!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Σαρρα είπε:

Το ειπα στπ σύντροφο και δεν σηνφωνησε για αιματολογική  και θελει την δευτερα να παμε σε ενα γυναικολόγο  πφφφφφ

Μου ειπαν να κανω υπομη μεχρι την δευτερα και εγω ειθελα να το κανω ποιο νωρις

Αχ δεν τα μπορω αυτα καλέ τι να σας πει και ο γιατρός αν είναι δυνατόν τι δεν συμφωνεί και πως θα δεις αν υπάρχει εγκυμοσύνη εεε θα μυρίσει τα νύχια του και ο γιατρός αχουυυυ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει δικιο η @Giotitsa . Ο γιατρο τι θα μπορεσει να δει σε αυτο το σταδιο? Εκτος κ αν εισαι σιγουρη οτι δεν ειναι καθυστερηση απο εγκυμοσυνη αλλα για αλλους λογους. Γνωμη μου, χοριακη και μετα στο γιατρο για να δεις τι τρεχει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Muffin είπε:

Νομιζω εχει δικιο η @Giotitsa . Ο γιατρο τι θα μπορεσει να δει σε αυτο το σταδιο? Εκτος κ αν εισαι σιγουρη οτι δεν ειναι καθυστερηση απο εγκυμοσυνη αλλα για αλλους λογους. Γνωμη μου, χοριακη και μετα στο γιατρο για να δεις τι τρεχει.

Ακριβως @Muffin εντάξει γιατρός είναι και αυτός θα ζητήσει χοριακη πως θα δει τι γίνεται 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...