Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

@Vassia13 εγώ έκανα μόνο το κομμάτι που καλύπτεται αν και το θεωρώ περιττό και αυτό στην περίπτωσή μου μιας και έμεινα έγκυος με ωάρια δότριας. Από ό,τι διάβασα δυστυχώς δεν καλύπτονται όλα. Μόνο ένα ποσοστό των μεταλλάξεων.

Ναι δεν καλύπτονται όλα τα ποσοστά ..! Εγώ φυσιολογικά έμεινα,κάτι θα ξέρει για να μου είπε αυτό... 200€ όμως... Θα πάω αύριο! 

@Annita33 φολικό οξύ, 1 σαλοσπιρ και 1 utrogestan


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!!!! :) :)  Τι κάνετε? Πως τα πάμε σήμερα?? 

Δεν με αφήνει να κάνω παράθεση τις δημοσιεύσεις σας οπότε σας απαντάω κάνοντας σας tag.

@Annita33 περιμένουμε τα νέα σου!!! Κι εγω φυλικό οξύ παίρνω για την ώρα. Μου είπε βέβαια οτι σύντομα θα παίρνω πολλά περισσότερα. 

@Vassia13 νομίζω οτι με τον καιρό συνηθίζεται. Σήμερα που έκανα μετά ήμουν μια χαρά. Ετοιμάστηκα κανονικά για την δουλειά σαν να μην τρέχει τίποτα. Να σου πω την αλήθεια ως κ πως περιμένω να περάσει ο καιρός να σταματήσουν. Είδες φούσκωμα απο τώρα? Αντε μπράβο!!! Πότε έχεις ξανά γιατρό??? 

@Clue Δεν νομίζω οτι θα υπάρχει και τίποτα που να σε κάνει 100% καλά. Την Παρασκευή θα ρωτήσω την γιατρό να μου δώσει τίποτα για τις δύσκολες ημέρες. Πότε θα πας ξανά στον γιατρό??

Φιλιά πολλά σε όλες!! Καλή συνέχεια 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Go.m είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! :) :)  Τι κάνετε? Πως τα πάμε σήμερα?? 

Δεν με αφήνει να κάνω παράθεση τις δημοσιεύσεις σας οπότε σας απαντάω κάνοντας σας tag.

@Annita33 περιμένουμε τα νέα σου!!! Κι εγω φυλικό οξύ παίρνω για την ώρα. Μου είπε βέβαια οτι σύντομα θα παίρνω πολλά περισσότερα. 

@Vassia13 νομίζω οτι με τον καιρό συνηθίζεται. Σήμερα που έκανα μετά ήμουν μια χαρά. Ετοιμάστηκα κανονικά για την δουλειά σαν να μην τρέχει τίποτα. Να σου πω την αλήθεια ως κ πως περιμένω να περάσει ο καιρός να σταματήσουν. Είδες φούσκωμα απο τώρα? Αντε μπράβο!!! Πότε έχεις ξανά γιατρό??? 

@Clue Δεν νομίζω οτι θα υπάρχει και τίποτα που να σε κάνει 100% καλά. Την Παρασκευή θα ρωτήσω την γιατρό να μου δώσει τίποτα για τις δύσκολες ημέρες. Πότε θα πας ξανά στον γιατρό??

Φιλιά πολλά σε όλες!! Καλή συνέχεια 

11/4 έχω υπέρηχο που θα είμαι 10,5 εβδομάδων και μετά από αυτό θα έχω την αυχενική στην 12η... Εμετούς έχεις κανονικά? Εννοώ βγάζεις πράγμα?? Γιατί εγώ βγάζω σάλια αλλά το έχω 3-4 φορές τη μέρα! Στα παντελόνια μου δεν μπαίνω, μόνο στα ελαστικά!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Annita33 said:

Sas eyxaristw Poli koritsia ke eyxome avrio ontws na dinamosi I kardoula mas...ti farmaka pinete? Ego foliko oksi

Εγώ είμαι από εξωσωματική και δεν έχω παράπονο. Φουλ στα φάρμακα είμαι. Παίρνω φυλλικό οξύ, βιταμίνη D( έχω έλλειψη) και Cyclacur, Dermestril, Duphaston και Vasclor καθώς και ενέσεις Innohep. Μην ξεχάσω και το χάπι του θυρεοειδή. Α! Μάλλον έχω και διαβήτη οπότε τρυπιέμαι για να το μετράω προς το παρόν.

Πωπω! Με λυπήθηκα λίγο τώρα που τα είδα μαζεμένα....

3 hours ago, Go.m said:

Καλημέρα σε όλες!!!! :) :)  Τι κάνετε? Πως τα πάμε σήμερα?? 

Δεν με αφήνει να κάνω παράθεση τις δημοσιεύσεις σας οπότε σας απαντάω κάνοντας σας tag.

@Annita33 περιμένουμε τα νέα σου!!! Κι εγω φυλικό οξύ παίρνω για την ώρα. Μου είπε βέβαια οτι σύντομα θα παίρνω πολλά περισσότερα. 

@Vassia13 νομίζω οτι με τον καιρό συνηθίζεται. Σήμερα που έκανα μετά ήμουν μια χαρά. Ετοιμάστηκα κανονικά για την δουλειά σαν να μην τρέχει τίποτα. Να σου πω την αλήθεια ως κ πως περιμένω να περάσει ο καιρός να σταματήσουν. Είδες φούσκωμα απο τώρα? Αντε μπράβο!!! Πότε έχεις ξανά γιατρό??? 

@Clue Δεν νομίζω οτι θα υπάρχει και τίποτα που να σε κάνει 100% καλά. Την Παρασκευή θα ρωτήσω την γιατρό να μου δώσει τίποτα για τις δύσκολες ημέρες. Πότε θα πας ξανά στον γιατρό??

Φιλιά πολλά σε όλες!! Καλή συνέχεια 

 

Just now, Vassia13 said:

11/4 έχω υπέρηχο που θα είμαι 10,5 εβδομάδων και μετά από αυτό θα έχω την αυχενική στην 12η... Εμετούς έχεις κανονικά? Εννοώ βγάζεις πράγμα?? Γιατί εγώ βγάζω σάλια αλλά το έχω 3-4 φορές τη μέρα! Στα παντελόνια μου δεν μπαίνω, μόνο στα ελαστικά!! 

Χθες και σήμερα από τις χειρότερες μέρες μου μέχρι στιγμής. Μετά τις 10.30 με πιάνει ανακατωσούρα. Έχω πάει για εμετό 3 φορές χθες και άλλες 2 σήμερα. @Vassia13 κι εγώ το ίδιο με τους εμετούς. Συσπάσεις έντονες αλλά δεν βγάζω κάτι πάντα.

Όσο για τα παντελόνια μόνο φόρμες και κολάν που και πάλι με πιέζουν. Με το που μπαίνω σπίτι βάζω πιτζάμες που είναι όλες χαλαρές. Αφήστε που είμαι ξάπλα ούτως ή άλλως τις 2 τελευταίες μέρες.

Πόνους περιόδου έχετε εσείς? Είναι έντονοι? Γιατί εμένα είναι αρκετά έντονοι κι όλες μιλάνε για "πονάκια"


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Clue είπε:

Εγώ είμαι από εξωσωματική και δεν έχω παράπονο. Φουλ στα φάρμακα είμαι. Παίρνω φυλλικό οξύ, βιταμίνη D( έχω έλλειψη) και Cyclacur, Dermestril, Duphaston και Vasclor καθώς και ενέσεις Innohep. Μην ξεχάσω και το χάπι του θυρεοειδή. Α! Μάλλον έχω και διαβήτη οπότε τρυπιέμαι για να το μετράω προς το παρόν.

Πωπω! Με λυπήθηκα λίγο τώρα που τα είδα μαζεμένα....

 

Χθες και σήμερα από τις χειρότερες μέρες μου μέχρι στιγμής. Μετά τις 10.30 με πιάνει ανακατωσούρα. Έχω πάει για εμετό 3 φορές χθες και άλλες 2 σήμερα. @Vassia13 κι εγώ το ίδιο με τους εμετούς. Συσπάσεις έντονες αλλά δεν βγάζω κάτι πάντα.

Όσο για τα παντελόνια μόνο φόρμες και κολάν που και πάλι με πιέζουν. Με το που μπαίνω σπίτι βάζω πιτζάμες που είναι όλες χαλαρές. Αφήστε που είμαι ξάπλα ούτως ή άλλως τις 2 τελευταίες μέρες.

Πόνους περιόδου έχετε εσείς? Είναι έντονοι? Γιατί εμένα είναι αρκετά έντονοι κι όλες μιλάνε για "πονάκια"

Πόνους περιόδου δεν έχω... Ώρες ώρες κάτι τραβήγματα έχω που μεγαλώνει η μήτρα. Η μέση μου με πονάει από σήμερα! Αλλά οι αναγουλες,αναγουλες! Έχω φάει κόλλημα και τρώω φρυγανιές με τυρί και γαλοπούλα... Συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Σήμερα ευτυχώς δεν έχω κάνει κανένα εμετό. Κι εγώ έβγαζα σάλια ή κι τίποτα κάποιες φορές. 

Για τα πονακια ρώτησα την γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι φυσιολογικά μέχρι να είναι υποφερτα. Εχω κ εγώ σαν τους πόνους περιόδου όταν κουράζομαι μέσα στην μέρα. 

@Clue τον απολαυσες τον ντακο σου κοπέλα μου;;; 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@Go.m ναι αμέ! Τώρα βέβαια ανακατεύομαι, αλλά το χάρηκα!!! Εμετό είχα το πρωί στη δούλειά. Έχω προσέξει ότι με πιάνει ίδια ώρα πάνω κάτω.

Να ξέρετε όταν τρώμε ολικής ή σίκαλης μας φέρνουν εμετό! Εμένα μου είπε ι γιατρός όλο άσπρα ( μακαρόνια,ψωμί κ.τ.λ)! Εγώ σήμερα έχω πάρα πολλές ανακατοσουρες... Δεν φτιάχνει και αυτός ο καιρός να κάτσουμε λίγο στο μπαλκόνι να ευχαριστηθουμε ήλιο! Να σας ρωτήσω! Το έχετε ανακοινώσει ή κρύβεται το ότι είστε έγκυες?


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα άσπρα τα αποφεύγω τώρα που έμαθα για τον διαβήτη. Όλα το ίδιο μου φαίνονται για τις ανακατωσούρες. Είτε έχω φάει πίτσα, είτε μήλο, είτε γιαούρτι τα ίδια νιώθω.

Εγώ γενικά είμαι άνθρωπος που δεν κρατιέμαι. Όλοι στο περριβάλλον μου το ξέρουν ότι έκανα εξωσωματική και μάλιστα με δότρια που ίσως είναι μεγάλο ταμπού για κάποιους. Στη δουλειά το γνωρίζουν επειδή είχα πάρει άδεια για την εμβρυομεταφορά και συγγενείς και φίλοι κοντινοί επίσης. Ε, εντάξει. Δεν έχω πάρει και τηλέφωνο άτομα που έχω να τους μιλήσω καιρό, ούτε έχω βγάλει ανακοίνωση στα σόσιαλ μίντια...

Σκέφτομαι ότι και καλά να μην πάνε τα πράγματα θα έχω να το συζητήσω με όλους τους δικούς μου ανθρώπους. Που ούτως ή άλλως μοιράζομαι ό,τι με απασχολεί. Το όνειρο της ζωής μου δε θα μοιραστώ???

Εσείς?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

@Go.m ναι αμέ! Τώρα βέβαια ανακατεύομαι, αλλά το χάρηκα!!! Εμετό είχα το πρωί στη δούλειά. Έχω προσέξει ότι με πιάνει ίδια ώρα πάνω κάτω.

Μετράει ότι το χάρηκες. Αν τον βγάλεις φαε ξανά άλλον έναν!!! Χαχα

Just now, Vassia13 είπε:

Να ξέρετε όταν τρώμε ολικής ή σίκαλης μας φέρνουν εμετό! Εμένα μου είπε ι γιατρός όλο άσπρα ( μακαρόνια,ψωμί κ.τ.λ)! Εγώ σήμερα έχω πάρα πολλές ανακατοσουρες... Δεν φτιάχνει και αυτός ο καιρός να κάτσουμε λίγο στο μπαλκόνι να ευχαριστηθουμε ήλιο! Να σας ρωτήσω! Το έχετε ανακοινώσει ή κρύβεται το ότι είστε έγκυες?

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον καιρό!!! Με ψυχοπλακωνει καθε ψορα που χαλαει. 

Εγω ότι κι αν έχω φάει αν ειναι να τα βγαλω θα τα βγάλω. Εμένα μου είπαν για τσίχλες μέντας αλλά δεν το δοκίμασα. Ευτυχώς σήμερα είμαι αρκετά καλά. 

Εμείς το έχουμε πει μόνο σε πολύ δικούς μας ανθρώπους. Στην δουλειά θα το πω προς το Πάσχα αν όλα πάνε καλά. Εγώ αγχώνομαι και δεν θέλω ακόμα να το λέμε αλλά οι υπόλοιποι δεν κρατιούνται!! 

Εσύ @Vassia13 το έχεις ανακοινώσει; 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Go.m είπε:

Μετράει ότι το χάρηκες. Αν τον βγάλεις φαε ξανά άλλον έναν!!! Χαχα

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον καιρό!!! Με ψυχοπλακωνει καθε ψορα που χαλαει. 

Εγω ότι κι αν έχω φάει αν ειναι να τα βγαλω θα τα βγάλω. Εμένα μου είπαν για τσίχλες μέντας αλλά δεν το δοκίμασα. Ευτυχώς σήμερα είμαι αρκετά καλά. 

Εμείς το έχουμε πει μόνο σε πολύ δικούς μας ανθρώπους. Στην δουλειά θα το πω προς το Πάσχα αν όλα πάνε καλά. Εγώ αγχώνομαι και δεν θέλω ακόμα να το λέμε αλλά οι υπόλοιποι δεν κρατιούνται!! 

Εσύ @Vassia13 το έχεις ανακοινώσει; 

Εμένα πάλι για τσίχλες κανέλας!! 

Στη δουλειά μου το ξέρουν όλοι λόγω αναρρωτικης που πήρα,και συνεχίζω να παίρνω! Η οικογένεια μου ναι. Δεν βγαίνω να το διαφημίζω αλλά ορισμένοι το καταλαβαίνουν. Με έχουν μάθει να τα κάνω μόνη μου όλα οπότε όταν βλέπουν να με βοηθάνε π.χ. στο σούπερ μάρκετ με ρωτάνε!

11 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ηρθα κ εγω! Τελευταια περιοδο 16/2. Δεν εχω παει ακομα στο γιατρο. Πρωτη χοριακη 160,9 Δευτερη χοριακη 1027. Αυριο θα κανω τριτη.

Καλώς ήρθες κοριτσάρα μου! Νομίζω τα λέγαμε στο ελπίζουμε να γίνουμε γονείς ή κάνω λάθος?? Με το καλό! Εδώ είμαστε να μας ενημερώνεις!

Κορίτσια σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν όλα πάνε καλά να κάνω τοκετό στο νερό! Μιας και θα γεννήσω στο Λητώ!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!! Την φάγαμε κι αυτή την βδομάδα. Σήμερα εχουμε γιατρό το απογευμα να ακούσουμε την καρδούλα! 

12 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ηρθα κ εγω! Τελευταια περιοδο 16/2. Δεν εχω παει ακομα στο γιατρο. Πρωτη χοριακη 160,9 Δευτερη χοριακη 1027. Αυριο θα κανω τριτη.

Καλώς την!!! Καλως ήρθες στην παρέα μας. Στο γιατρό πότε θα πας με το καλό? Απο συμπτώματα πως τα πας?? Οτι θες εδω ήμαστε για να τα λέμε... 

Just now, Vassia13 είπε:

Εμένα πάλι για τσίχλες κανέλας!! 

Στη δουλειά μου το ξέρουν όλοι λόγω αναρρωτικης που πήρα,και συνεχίζω να παίρνω! Η οικογένεια μου ναι. Δεν βγαίνω να το διαφημίζω αλλά ορισμένοι το καταλαβαίνουν. Με έχουν μάθει να τα κάνω μόνη μου όλα οπότε όταν βλέπουν να με βοηθάνε π.χ. στο σούπερ μάρκετ με ρωτάνε!

Κορίτσια σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν όλα πάνε καλά να κάνω τοκετό στο νερό! Μιας και θα γεννήσω στο Λητώ!

Στο νερό ε? Γιατί όχι. Τρομερή εμπειρία θα είναι!!! Να το συζητήσεις με τον γιατρό σου να σου πει λεπτομέρειες. Αναρρωτικές γιατι παίρνεις?? Λόγω των συμπτωμάτων? Εγω ακομα δεν εχει χρειαστεί να λείψω απο το γραφείο. 

Σας ευχομαι να έχετε μια υπέροχη ημέρα!! Φιλιά πολλά σε όλες 

  • Μου αρέσει 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 είπε:

Εμένα πάλι για τσίχλες κανέλας!! 

Στη δουλειά μου το ξέρουν όλοι λόγω αναρρωτικης που πήρα,και συνεχίζω να παίρνω! Η οικογένεια μου ναι. Δεν βγαίνω να το διαφημίζω αλλά ορισμένοι το καταλαβαίνουν. Με έχουν μάθει να τα κάνω μόνη μου όλα οπότε όταν βλέπουν να με βοηθάνε π.χ. στο σούπερ μάρκετ με ρωτάνε!

Καλώς ήρθες κοριτσάρα μου! Νομίζω τα λέγαμε στο ελπίζουμε να γίνουμε γονείς ή κάνω λάθος?? Με το καλό! Εδώ είμαστε να μας ενημερώνεις!

Κορίτσια σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν όλα πάνε καλά να κάνω τοκετό στο νερό! Μιας και θα γεννήσω στο Λητώ!

 Οχι δεν ημουν εκει!!! 

Just now, Go.m είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! Την φάγαμε κι αυτή την βδομάδα. Σήμερα εχουμε γιατρό το απογευμα να ακούσουμε την καρδούλα! 

Καλώς την!!! Καλως ήρθες στην παρέα μας. Στο γιατρό πότε θα πας με το καλό? Απο συμπτώματα πως τα πας?? Οτι θες εδω ήμαστε για να τα λέμε... 

Στο νερό ε? Γιατί όχι. Τρομερή εμπειρία θα είναι!!! Να το συζητήσεις με τον γιατρό σου να σου πει λεπτομέρειες. Αναρρωτικές γιατι παίρνεις?? Λόγω των συμπτωμάτων? Εγω ακομα δεν εχει χρειαστεί να λείψω απο το γραφείο. 

Σας ευχομαι να έχετε μια υπέροχη ημέρα!! Φιλιά πολλά σε όλες 

Σημερα θα κανω την τριτη χοριακη. Δεν μπορω να φαω τπτ... με ενοχλουν στο στομαχι. Πρεπει να ανεβει η χοριακη πανω απο 2000 μου ειπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...