Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

      Ναι εξέταση αίματος είναι. Εμένα μου ειχαν πει 6 εργάσιμες αλλά βγήκαν νωρίτερα. Κορίτσια μόλις μίλησα με την οικονομ για το θέμα (ο γυναικολόγος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα). Εκείνη μου είπε πως συμφωνεί με τον γυναικολόγο στο ότι δεν είχα κανένα λόγο να μπω σε διαδικασία εξετάσεων για κληρονομική θρομβοφιλια. Το συγκεκριμένο γονιδιο  που με προβληματίζει δεν έχει καμία κλινική σημασια στην κύηση. Και ότι η χρήση ή όχι αντιπηκτικών εξαρτάται κυρίως απο το ιστορικό της γυναικασ και τη φάση της κύησης.. αυτό το τελευταίο δεν το καταλαβαίνω.. δηλαδή ποιος θα μου πει αν χρειάζομαι.. ο γυναικολόγος έλεγε όχι πριν τις εξετάσεις αυτές.. μου είπε αν θέλω να παω και στο Έλενα για περαιτέρω συζήτηση.. έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι γίνεται… 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Γεια σας!

είπα να σας γράψω κι εγώ μιας και μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να μείνω έγκυος. Αύριο κλείνω 7 εβδομάδες. Χθες είδαμε ένα εμβρυάκι ολόκληρα 0,86 εκατοστά και μια μικροσκοπική καρδούλα που κουνιόταν και έβγαζε έναν υπέροχο ήχο!!! Κάθε φορά που το ακούω δεν μπορώ να σταματήσω να χαμογελάω για κανένα 10λεπτο!!! Τραβήξτε  βιντεάκι! Είναι από τα καλύτερα αγχολυτικά!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Clue είπε:

Γεια σας!

είπα να σας γράψω κι εγώ μιας και μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να μείνω έγκυος. Αύριο κλείνω 7 εβδομάδες. Χθες είδαμε ένα εμβρυάκι ολόκληρα 0,86 εκατοστά και μια μικροσκοπική καρδούλα που κουνιόταν και έβγαζε έναν υπέροχο ήχο!!! Κάθε φορά που το ακούω δεν μπορώ να σταματήσω να χαμογελάω για κανένα 10λεπτο!!! Τραβήξτε  βιντεάκι! Είναι από τα καλύτερα αγχολυτικά!!!!!!!!!

Καλησπέρα κορίτσι! Καλώς ήρθες! Εγώ σε λίγο έχω ραντεβού!! Άντε με το καλό όλες μας!!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Κοριτσιααααααα!!! Όλα τέλεια!! 158 παλμούς! Απίστευτη εμπειρία! Πολύ συγκίνηση και ευτυχία!! Το σπορακι μου υγιέστατο!!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Είχαμε μιλήσει την προηγούμενη φορά στα μπεμπακια δεν ξέρω αν με θυμάσαι!!! Συγχαρητήρια κ με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!Με το καλό σε όλες!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Vassia13 said:

Κοριτσιααααααα!!! Όλα τέλεια!! 158 παλμούς! Απίστευτη εμπειρία! Πολύ συγκίνηση και ευτυχία!! Το σπορακι μου υγιέστατο!!! 

Το τράβηξες να το έχεις @Vassia13? Άντε και στον επόμενο υπέρηχο που θα κουνιέται κιόλας και θα μοιάζει με ανθρωπάκι λίγο περισσότερο. Πότε θα ξαναπάς?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Είχαμε μιλήσει την προηγούμενη φορά στα μπεμπακια δεν ξέρω αν με θυμάσαι!!! Συγχαρητήρια κ με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!Με το καλό σε όλες!!!!

Σε θυμάμαι κορίτσι μου!!! Ευτυχία!! Απίστευτη εμπειρία!

πρίν από 5 λεπτά , Clue είπε:

Το τράβηξες να το έχεις @Vassia13? Άντε και στον επόμενο υπέρηχο που θα κουνιέται κιόλας και θα μοιάζει με ανθρωπάκι λίγο περισσότερο. Πότε θα ξαναπάς?

Δεν το τράβηξα! Εκείνη την ώρα έκλαιγα και ο γιατρός το δυνάμωσε στο τέρμα! Εκείνη την ώρα δεν σκεφτόμουν τίποτα! Στα αυτιά μου ακόμα ηχεί αυτός ο ήχος!! Θα πάω σε 2.5 βδομάδες! Στη 10η και μετά στη 12η για αυχενική διαφάνεια! Μου έγραψε και τις εξετάσεις! Σας είπε να πάτε να κάνετε για κυστική ίνωση????

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τις ναυτίες ο γιατρός μου έδωσε το navatac  που είναι με τζίντζερ. Έχω δει μεγάλη διαφορά αν και δεν έχουν φύγει τελείως. Εμετό κάνω σπάνια.

Για κυστική ίνωση μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε να τις κάνω σε μεγάλο μικροβιολογικό για να τις δεχτούν. Τις έκανα χθες στη Βιοιατρική και δε μου δημιούργησαν κανένα θέμα. Βγαίνουν σε 2 εβδομάδες


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2019 at 4:49 ΜΜ, Clue είπε:

Για τις ναυτίες ο γιατρός μου έδωσε το navatac  που είναι με τζίντζερ. Έχω δει μεγάλη διαφορά αν και δεν έχουν φύγει τελείως. Εμετό κάνω σπάνια.

Για κυστική ίνωση μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε να τις κάνω σε μεγάλο μικροβιολογικό για να τις δεχτούν. Τις έκανα χθες στη Βιοιατρική και δε μου δημιούργησαν κανένα θέμα. Βγαίνουν σε 2 εβδομάδες

Η εξέταση για την κυστική πόσο την πλήρωσες?


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!!!! Πως είστε σήμερα κορίτσια??? Περάσατε όμορφα το τριήμερο?? 

Εμεις μπήκαμε στην 7η μας βδομάδα και την Παρασκευή θα πάμε στον γιατρό να ακούσουμε την καρδούλα. Απο το Σάββατο μας επισκέφτηκαν οι αναγούλες και οι εμετοί και δεν βλέπω να φεύγουν σύντομα. Πως τις αντιμετωπίζεται εσεις?? 

 

3 ώρες πρίν, Annita33 είπε:

Koritsia kalimera ke Apo Mena! I Annita Ime apo Kipro ke sigkekrimena Apo Lemeso!simera eimai 6+3 week...piga to Savvato pu imun 6 week gia kardoula alla itan mono 42 palmoi ke etsi mu ipe na pao avrio ksana gia na dume POS pame.eimai egkios to 3 pedaki .kalws sas vrika!!

Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!! :) :) να σου ζήσουν τα 2 σου τα παιδάκια και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vassia13 said:

Η εξέταση για την κυστική πόσο την πλήρωσες?

Είναι δωρεάν γιατί καλύπτεται από τα ταμεία πλεον. Μου τις έγραψε στον προγεννητικό ο γυναικολόγος και τις έκανα στη βιοιατρική. Για όλες τις εξετάσεις έδωσα 16 ευρώ.

4 hours ago, Annita33 said:

Koritsia kalimera ke Apo Mena! I Annita Ime apo Kipro ke sigkekrimena Apo Lemeso!simera eimai 6+3 week...piga to Savvato pu imun 6 week gia kardoula alla itan mono 42 palmoi ke etsi mu ipe na pao avrio ksana gia na dume POS pame.eimai egkios to 3 pedaki .kalws sas vrika!!span widgetspan widget

Καλως ήρθες Αννίτα! Ελπίζω αύριο να έχει δυναμώσει πηγαίνει τούρμπο!!

Just now, Go.m said:

Καλημέρα σε όλες!!!! Πως είστε σήμερα κορίτσια??? Περάσατε όμορφα το τριήμερο?? 

Εμεις μπήκαμε στην 7η μας βδομάδα και την Παρασκευή θα πάμε στον γιατρό να ακούσουμε την καρδούλα. Απο το Σάββατο μας επισκέφτηκαν οι αναγούλες και οι εμετοί και δεν βλέπω να φεύγουν σύντομα. Πως τις αντιμετωπίζεται εσεις?? 

 

Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!! :):) να σου ζήσουν τα 2 σου τα παιδάκια και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. 

Εγώ έχω κυρίως ανακαρωσούρες. Εμετό είχα κάνει μόνο 3 φορές, ενώ σήμερα πήγα 2 φορές. Απλά δεν είχα φάει κάτι και ήταν κυρίως συσπάσεις του στομαχιού. Μου έχει δώσει ο γιατρός το navatac που είναι κυρίως τζίντζερ και B6 αλλά νιώθω πως απλά το μειώνει. Δεν τις έχει εξαλείψει. Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Clue για την κυστική ίνωση 99.9% μου ζήτησαν 200€ 

@Go.m σε νιώθω! Κάνω κάθε πρωί εμετό... Δεν βγάζω κάτι μόνο σάλια και υγρά. Υπομονή και θα ισιωσουμε που θα πάει!

@Annita33 καλώς ήρθες! Όλα να πάμε καλά εύχομαι! Να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου! 

Εγώ σήμερα έχω αρχίσει και φουσκώνω λίγο!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Vassia13 εγώ έκανα μόνο το κομμάτι που καλύπτεται αν και το θεωρώ περιττό και αυτό στην περίπτωσή μου μιας και έμεινα έγκυος με ωάρια δότριας. Από ό,τι διάβασα δυστυχώς δεν καλύπτονται όλα. Μόνο ένα ποσοστό των μεταλλάξεων.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...