Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

      Ναι ναι,γραμμή εξάτμισης πιστεύω πως είναι.Το πρωί έκανα άλλο τεστ και δεν είδε δείξει τέτοια γραμμή,αυτό το έκανα πριν λίγο. Έχω μπερδευτεί 🤷

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμένα!

Με το καλό, γερά μωράκια σε όλα τα κορίτσια!

Εμείς από βδομάδα θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα

Just now, Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα..είμαι στην 7 εβδομάδα κύησης και έχω τρομερές αναγουλες...ξέρει κανείς ποτέ θα σταματήσουν?

Καλημέρα!

Εμένα μου είπε ο γιατρός, αν και δεν έχω πολλές αναγουλες, ότι το πιθανότερο είναι να αυξηθούν τις επόμενες εβδομάδες

Πρωί ή απόγευμα τις έχεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα..είμαι στην 7 εβδομάδα κύησης και έχω τρομερές αναγουλες...ξέρει κανείς ποτέ θα σταματήσουν?

Αν εισαι απο τις τυχερες καπου στη 9η - 10η. Εγώ είμαι 13η και ακόμα έχω  στις 2 προηγούμενες ειχα μεχρι 16η βδομάδα. Σταμάτησαν στην 16η οι αναγουλες και στην πορεία με υποδέχτηκαν οι καουρες, ΓΟΠ, κολικοί. Απ όλα είχε ο μπαξές δεν έχω παράπονο αχαχα


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλωσήρθατε και οι καινούριες! Με το καλό όλες μας...

@Κατερίνα!!! Λένε ότι οι εβδομάδες 8-9-10 είναι οι χειρότερες για τα συμπτώματα και για το μεγαλύτερο ποσοστό των εγκύων μετά την 14η εβδομάδα φεύγουν τελείως. Το πιστεύω γιατί εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 8 και είναι η χειρότερη μέρα μέχρι στιγμής.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!

Με το καλό, γερά μωράκια σε όλα τα κορίτσια!

Εμείς από βδομάδα θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα

Καλημέρα!

Εμένα μου είπε ο γιατρός, αν και δεν έχω πολλές αναγουλες, ότι το πιθανότερο είναι να αυξηθούν τις επόμενες εβδομάδες

Πρωί ή απόγευμα τις έχεις;

Καλησπέρα...συνήθως το πρωί αλλά δύο μέρες τώρα που μπήκα στην 7εβδομαδα έχω όλη μέρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Go.m είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! Την φάγαμε κι αυτή την βδομάδα. Σήμερα εχουμε γιατρό το απογευμα να ακούσουμε την καρδούλα! 

Καλώς την!!! Καλως ήρθες στην παρέα μας. Στο γιατρό πότε θα πας με το καλό? Απο συμπτώματα πως τα πας?? Οτι θες εδω ήμαστε για να τα λέμε... 

Στο νερό ε? Γιατί όχι. Τρομερή εμπειρία θα είναι!!! Να το συζητήσεις με τον γιατρό σου να σου πει λεπτομέρειες. Αναρρωτικές γιατι παίρνεις?? Λόγω των συμπτωμάτων? Εγω ακομα δεν εχει χρειαστεί να λείψω απο το γραφείο. 

Σας ευχομαι να έχετε μια υπέροχη ημέρα!! Φιλιά πολλά σε όλες 

Άντε κορίτσι μου επιτέλους!! Να στείλεις να μας πεις! Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και όπως καταλαβαίνεις έχω πολλά βαρη,ορθοστασία,τρέξιμο γενικα. Επίσης επειδή στο ιστορικό μου έχω 3 βιοχημικές (από κανονική σύλληψη) μου είπε ας κάτσω σπίτι! (Όχι ότι με χαλάει)!!!! Εγώ έχω λιγότερο από 2 βδομάδες για τον 3ο υπέρηχο! Και δεν περνάνε οι μέρες...

17 ώρες πρίν, Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα..είμαι στην 7 εβδομάδα κύησης και έχω τρομερές αναγουλες...ξέρει κανείς ποτέ θα σταματήσουν?

Εγώ από την 7η είχαν ξεκινήσει μόνο το πρωί ήπια... Εδώ και κάνα 5νθημερο όλη μέρα κάθε μέρα πάω για 3-5 φορές... Υπομονή... Ας ελπίσουμε να είμαστε από τις τυχερές που θα σταματήσουν σύντομα!

16 ώρες πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!

Με το καλό, γερά μωράκια σε όλα τα κορίτσια!

Εμείς από βδομάδα θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα

Καλημέρα!

Εμένα μου είπε ο γιατρός, αν και δεν έχω πολλές αναγουλες, ότι το πιθανότερο είναι να αυξηθούν τις επόμενες εβδομάδες

Πρωί ή απόγευμα τις έχεις;

Καλώς ήρθες κορίτσι!!! Με το καλό !!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

Ναι!!!!! Άκουσα με κολπικό υπέρηχο στις 6 εβδομάδες και 5 μέρες! Τώρα θα ξαναπάω την Τετάρτη και ελπίζω να την ακούσουμε πάλι...

Τελεια!!!! Με το καλο!!!! Ζαλαδες, ναυτιες, εμετους;;; Πως πας;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mlpoumlpou said:

Τελεια!!!! Με το καλο!!!! Ζαλαδες, ναυτιες, εμετους;;; Πως πας;;

Ζαλάδα είχα μόνο 2 φορές και μάλιστα ήμουν καθιστή... Ναυτίες έχω από πριν την εμβρυομεταφορά λόγω φαρμάκων οι οποίες όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύουν και την τελευταία εβδομάδα κάνω και εμετούς (όχι πάντα παραγωγικούς. τις περισσότερες φορές κυρίως με σάλια και συσπάσεις του στομαχιού). Κουρασμένη νιώθω πάρα πολύ και ένα σύμπτωμα που δεν αναφέρεται συχνά... είμαι πολύ αγχωμένη!!! χεχε

Εσύ πως είσαι?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ζαλάδα είχα μόνο 2 φορές και μάλιστα ήμουν καθιστή... Ναυτίες έχω από πριν την εμβρυομεταφορά λόγω φαρμάκων οι οποίες όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύουν και την τελευταία εβδομάδα κάνω και εμετούς (όχι πάντα παραγωγικούς. τις περισσότερες φορές κυρίως με σάλια και συσπάσεις του στομαχιού). Κουρασμένη νιώθω πάρα πολύ και ένα σύμπτωμα που δεν αναφέρεται συχνά... είμαι πολύ αγχωμένη!!! χεχε

Εσύ πως είσαι?

Εχω τα μαυρα μου τα χαλια. 

Ανακατοσουρα, ζαλαδα, «χασιμο» μετα απο utrogestan. 

Αγχος δεν προλαβαινω να εχω γιατι κυνηγαω την μεγαλη. 23 μηνων.

εννοειται δεν μπορω να χονεψω τπτ. Εξαγωγες ακομα δεν εχω αρχισει γιτι δεν τρωω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες...

Εχθές ακούσαμε την καρδούλα μας, περιττό να σας πω ότι τρελάθηκα. Είμαι σίγουρη ότι με νιώθετε!!! Έχουμε περίπου σε 10 μέρες πάλι υπέρηχο να δούμε πως προχωράμε. 

Για τις αναγουλες κ τον εμετό μου έδωσε η γιατρός κάτι υποθετα αλλά για την ώρα μου είναι άχρηστα. Εύχομαι να μην μου επιστρέψουν οι εμετοί. Πραγματικά με έβγαζαν off  ολη την μέρα. Επίσης μου είπε να πίνω τσάι με τζίντζερ, βοηθάει αρκετά. 

@Vassia13 καλά κάνεις τότε κ παίρνεις αναρρωτικες να είσαι χαλαρή. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις μέρες που δεν περνάνε! Το ίδιο λέω κ εγώ συνέχεια. 

@Κατερίνα!!! & @NitsaElenitsa84 Καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!!! 

Φιλια πολλά σε ολες!!!

 

  • Μου αρέσει 3

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αν θελετε να τα λεμε και απο fb οσες εχουν στειλτε μου πμ το ονομα σας να φτιαξω μυστικη ομαδα. 

1 hour ago, Go.m είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες...

Εχθές ακούσαμε την καρδούλα μας, περιττό να σας πω ότι τρελάθηκα. Είμαι σίγουρη ότι με νιώθετε!!! Έχουμε περίπου σε 10 μέρες πάλι υπέρηχο να δούμε πως προχωράμε. 

Για τις αναγουλες κ τον εμετό μου έδωσε η γιατρός κάτι υποθετα αλλά για την ώρα μου είναι άχρηστα. Εύχομαι να μην μου επιστρέψουν οι εμετοί. Πραγματικά με έβγαζαν off  ολη την μέρα. Επίσης μου είπε να πίνω τσάι με τζίντζερ, βοηθάει αρκετά. 

@Vassia13 καλά κάνεις τότε κ παίρνεις αναρρωτικες να είσαι χαλαρή. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις μέρες που δεν περνάνε! Το ίδιο λέω κ εγώ συνέχεια. 

@Κατερίνα!!! & @NitsaElenitsa84 Καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!!! 

Φιλια πολλά σε ολες!!!

 

Υπερ τελεια νεα!!! Ανυπομονω και εγω να ακουσω καρδουλα... εστω εναν υπερηχο βρε κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...