Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

12 hours ago, Μαρίνα13 said:

Καλησπέρα κ από μένα! 17/2 τελευταία περίοδος, την Τετάρτη έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο. Ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ αλλά επειδή είναι πολλά τα χρήματα σκέφτομαι από τώρα να του πω ότι έχω στο μυαλό μου κ το Έλενα. Ελπίζω να μου δώσει αντικειμενική συμβουλή. Με το καλό εύχομαι σε όλες!!

 

9 hours ago, Amelie.l said:

Κορίτσια καλησπέρα ! Πως είστε ? Πως τα πάτε ? Εγώ μπήκα 9η εβδομάδα πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και είδα το μωράκι ! Το ακούσαμε κιόλας ! Τώρα περιμένω να πάω για την αυχενική διαφάνεια σε 2 εβδομάδες ! 

Καλημέρα, καλή εβδομάδα, καλό μήνα και καλώς ήρθατε κορίτσια!!!! @Μαρίνα13 κι εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο αλλά δεν θα είναι ο πρώτος για μένα. Σίγουρα είναι πολύ όμορφη εμπειρία. Υποθέτω κάθε ένας και καλύτερος θα είναι!!!!

@Amelie.l πρέπει να είσαι η πιο προχωρημένη μέχρι στιγμής και μετά η @Vassia13. Οπότε θα ενημερώνετε κι εμάς που ακολουθούμε για το τι έρχεται....

44 minutes ago, NitsaElenitsa84 said:

Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι

Σκέφτεστε να συνεχίσετε με τον γυναικολόγο σας που σας παρακολουθουσε πριν, για τοκετό;

Ρωτώ γιατί για μένα τουλάχιστον ήταν κάτι ξαφνικό, και τελικά ίσως δεν θέλω να συνεχίσω με τον γιατρό μου για διάφορους λόγους

Και τώρα μπήκα σε διαδικασία να ρωτάω δεξιά και αριστερά για γιατρό

Έχουμε καιρό βέβαια μπροστά μας, αλλά δεν είναι και κάτι για να μείνει την τελευταία στιγμή

Καλησπέρα!

Κι εγώ το ίδιο!

 

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Σε ευχαριστώ πολύ

Και ο δικός μου στο Λητώ και το Μητέρα είναι αλλά προσανατολίζομαι προς δημόσιο μαιευτήριο..

☺️

Κι εγώ άλλαξα γυναικολόγο. Αν κι ακόμα είμαι στη διαδικασία της αλλαγής. Είχα για χρόνια τον ίδιο ιδιώτη, με τον οποίο έκανα και την εξωσωματική. Όμως πλέον και για οικονομικούς αλλά και για λόγους συμπεριφοράς του συγκεκριμένου γιατρού θα αλλάξω και θα πάω στο Έλενας. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας προτείνω γιατρό γιατί κι εγώ δεν ξέρω κανέναν. Έχω κλείσει απογευματινό για την άλλη Τρίτη με τον Σούλο Παναγιώτη που διάβασα καλά σχόλια από αλλες κοπέλες και θα πάω εκεί. Θα σας πω πως θα μου φανεί. Ακόμα κι αν δε μου αρέσει όμως, στο Έλενα θέλω να γεννήσω απλά θα ψάξω άλλο γιατρό. Ίσως πηγαίνοντας στα πρωινά γνωρίσω κάποιον που να μου κάνει.

Επίσης, αν η εγκυμοσύνη μου πηγαίνει καλά, σκέφτομαι να πάω στην εφημερία να γεννήσω, αν κι ακόμα είναι πολύ νωρίς...

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Clue είπε:

 

Καλημέρα, καλή εβδομάδα, καλό μήνα και καλώς ήρθατε κορίτσια!!!! @Μαρίνα13 κι εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο αλλά δεν θα είναι ο πρώτος για μένα. Σίγουρα είναι πολύ όμορφη εμπειρία. Υποθέτω κάθε ένας και καλύτερος θα είναι!!!!

@Amelie.l πρέπει να είσαι η πιο προχωρημένη μέχρι στιγμής και μετά η @Vassia13. Οπότε θα ενημερώνετε κι εμάς που ακολουθούμε για το τι έρχεται....

 

Κι εγώ άλλαξα γυναικολόγο. Αν κι ακόμα είμαι στη διαδικασία της αλλαγής. Είχα για χρόνια τον ίδιο ιδιώτη, με τον οποίο έκανα και την εξωσωματική. Όμως πλέον και για οικονομικούς αλλά και για λόγους συμπεριφοράς του συγκεκριμένου γιατρού θα αλλάξω και θα πάω στο Έλενας. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας προτείνω γιατρό γιατί κι εγώ δεν ξέρω κανέναν. Έχω κλείσει απογευματινό για την άλλη Τρίτη με τον Σούλο Παναγιώτη που διάβασα καλά σχόλια από αλλες κοπέλες και θα πάω εκεί. Θα σας πω πως θα μου φανεί. Ακόμα κι αν δε μου αρέσει όμως, στο Έλενα θέλω να γεννήσω απλά θα ψάξω άλλο γιατρό. Ίσως πηγαίνοντας στα πρωινά γνωρίσω κάποιον που να μου κάνει.

Επίσης, αν η εγκυμοσύνη μου πηγαίνει καλά, σκέφτομαι να πάω στην εφημερία να γεννήσω, αν κι ακόμα είναι πολύ νωρίς...

Κορίτσια καλησπέρα κ καλό μήνα να έχουμε !!!!! Να σας ρωτήσω είμαι 6 κ 5ημερων , νοιωθεις κ εσείς κάψιμο στο στήθος ;; 

Link to comment
Share on other sites

@KarolΚαλησπέρα και καλώς ήρθες! Εγώ έχω καούρες και παλινδρόνηση πολλές φορές, αλλά και πόνο στο στήθος σαν κάψιμο μερικές φορές. Το ένα είναι από το στομάχι και το άλλο από το στήθος που μεγαλώνει


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Karol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ καλό μήνα να έχουμε !!!!! Να σας ρωτήσω είμαι 6 κ 5ημερων , νοιωθεις κ εσείς κάψιμο στο στήθος ;; 

Εγω θηλαζω την μεγαλη μου και απλα εχει πεηστει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@KarolΚαλησπέρα και καλώς ήρθες! Εγώ έχω καούρες και παλινδρόνηση πολλές φορές, αλλά και πόνο στο στήθος σαν κάψιμο μερικές φορές. Το ένα είναι από το στομάχι και το άλλο από το στήθος που μεγαλώνει

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου !!! Κάψιμο στο μαστό ήθελα να γράψω λάθος το έγραψα αλλά το κατάλαβες !! Άρα είναι φυσιολογικό κ αυτό; Καούρα δεν έχω ακόμα μάλλον γιατί είμαι 7 εβδομάδων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Clue είπε:

 

Καλημέρα, καλή εβδομάδα, καλό μήνα και καλώς ήρθατε κορίτσια!!!! @Μαρίνα13 κι εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο αλλά δεν θα είναι ο πρώτος για μένα. Σίγουρα είναι πολύ όμορφη εμπειρία. Υποθέτω κάθε ένας και καλύτερος θα είναι!!!!

@Amelie.l πρέπει να είσαι η πιο προχωρημένη μέχρι στιγμής και μετά η @Vassia13. Οπότε θα ενημερώνετε κι εμάς που ακολουθούμε για το τι έρχεται....

 

Κι εγώ άλλαξα γυναικολόγο. Αν κι ακόμα είμαι στη διαδικασία της αλλαγής. Είχα για χρόνια τον ίδιο ιδιώτη, με τον οποίο έκανα και την εξωσωματική. Όμως πλέον και για οικονομικούς αλλά και για λόγους συμπεριφοράς του συγκεκριμένου γιατρού θα αλλάξω και θα πάω στο Έλενας. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας προτείνω γιατρό γιατί κι εγώ δεν ξέρω κανέναν. Έχω κλείσει απογευματινό για την άλλη Τρίτη με τον Σούλο Παναγιώτη που διάβασα καλά σχόλια από αλλες κοπέλες και θα πάω εκεί. Θα σας πω πως θα μου φανεί. Ακόμα κι αν δε μου αρέσει όμως, στο Έλενα θέλω να γεννήσω απλά θα ψάξω άλλο γιατρό. Ίσως πηγαίνοντας στα πρωινά γνωρίσω κάποιον που να μου κάνει.

Επίσης, αν η εγκυμοσύνη μου πηγαίνει καλά, σκέφτομαι να πάω στην εφημερία να γεννήσω, αν κι ακόμα είναι πολύ νωρίς...

Στην εφημερία μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό

Αλλά δεν ξέρω πώς είναι στα μαιευτήρια, είναι ειδικευόμενοι και οι καθηγητές περνάνε και ελέγχουν ή είναι μόνοι τους;

Πάντως φοβάμαι λίγοΝ Νομίζωθα ένιωθα πιο άνετα αν τον ήξερα από πριν

Γιατί εγγύηση για το αν είναι καλός ή κακός... Έχω ακούσει διάφορα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Karol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ καλό μήνα να έχουμε !!!!! Να σας ρωτήσω είμαι 6 κ 5ημερων , νοιωθεις κ εσείς κάψιμο στο σ

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Στην εφημερία μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό

Αλλά δεν ξέρω πώς είναι στα μαιευτήρια, είναι ειδικευόμενοι και οι καθηγητές περνάνε και ελέγχουν ή είναι μόνοι τους;

Πάντως φοβάμαι λίγοΝ Νομίζωθα ένιωθα πιο άνετα αν τον ήξερα από πριν

Γιατί εγγύηση για το αν είναι καλός ή κακός... Έχω ακούσει διάφορα

Παράθεση

 

τήθος ;; 

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Στην εφημερία μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό

Αλλά δεν ξέρω πώς είναι στα μαιευτήρια, είναι ειδικευόμενοι και οι καθηγητές περνάνε και ελέγχουν ή είναι μόνοι τους;

Πάντως φοβάμαι λίγοΝ Νομίζωθα ένιωθα πιο άνετα αν τον ήξερα από πριν

Γιατί εγγύηση για το αν είναι καλός ή κακός... Έχω ακούσει διάφορα

Δεν ξερω πως διαγραφοντε. 

 

Εγω την μεγαλη την γεννησα με καισαρικη επειδη ηταν ισχιακη. Οποτε και τωρα για καισαρικη θα παω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Στην εφημερία μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό

Αλλά δεν ξέρω πώς είναι στα μαιευτήρια, είναι ειδικευόμενοι και οι καθηγητές περνάνε και ελέγχουν ή είναι μόνοι τους;

Πάντως φοβάμαι λίγοΝ Νομίζωθα ένιωθα πιο άνετα αν τον ήξερα από πριν

Γιατί εγγύηση για το αν είναι καλός ή κακός... Έχω ακούσει διάφορα

Κι εγώ φοβάμαι. Γι αυτό θα πάω έτσι μόνο στην περίπτωση που πηγαίνει καλά και εννοείται πως προτιμώ να έχω συγκεκριμένο γιατρό. Αν όμως ο συγκεκριμένος γιατρός πάει πακέτο με τα 800 ευρώ δε θα πάρω.

Από δημόσια νοσοκομεία έχω εμπειρία γενικά και τους έχω εμπιστοσύνη. Από μαιευτήρια δεν έχω αλλά πάνω κάτω τα ίδια θα είναι.

Πάντα στην εφημερία εκτός από τους ειδικευόμενους υπάρχει τουλάχιστον ένας επιμελητής ανά ειδικότητα. Και στην τελική και οι ειδικευόμενοι είναι γιατροί. Απλά με λιγότερη εμπειρία. Αν τα βρουν σκούρα ζητάνε βοήθεια. Προτιμώ κάποιον που έχει και λίγη ανασφάλεια και να το ψάχνει λίγο παραπάνω σε σχέση με κάποιον που μπορεί να είναι υπερβολικά σίγουρος.

Βλέποντας και κάνοντας. Ένα είναι το σίγουρο. Δεν έχω λεφτά για να δίνω έτσι... κι αφού έχω ασφάλιση θεωρώ ότι δικαιούμαι και τις παροχές χωρίς να πληρώσω έξτρα. Από τη μία προστατεύουμε τη μητρότητα με δωρεάν φάρμακα κι από την άλλη πληρώνουμε τους γιατρούς στο δημόσιο και το θεωρούμε και δεδομένο? Συγχύστηκα πάλι

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ φοβάμαι. Γι αυτό θα πάω έτσι μόνο στην περίπτωση που πηγαίνει καλά και εννοείται πως προτιμώ να έχω συγκεκριμένο γιατρό. Αν όμως ο συγκεκριμένος γιατρός πάει πακέτο με τα 800 ευρώ δε θα πάρω.

Από δημόσια νοσοκομεία έχω εμπειρία γενικά και τους έχω εμπιστοσύνη. Από μαιευτήρια δεν έχω αλλά πάνω κάτω τα ίδια θα είναι.

Πάντα στην εφημερία εκτός από τους ειδικευόμενους υπάρχει τουλάχιστον ένας επιμελητής ανά ειδικότητα. Και στην τελική και οι ειδικευόμενοι είναι γιατροί. Απλά με λιγότερη εμπειρία. Αν τα βρουν σκούρα ζητάνε βοήθεια. Προτιμώ κάποιον που έχει και λίγη ανασφάλεια και να το ψάχνει λίγο παραπάνω σε σχέση με κάποιον που μπορεί να είναι υπερβολικά σίγουρος.

Βλέποντας και κάνοντας. Ένα είναι το σίγουρο. Δεν έχω λεφτά για να δίνω έτσι... κι αφού έχω ασφάλιση θεωρώ ότι δικαιούμαι και τις παροχές χωρίς να πληρώσω έξτρα. Από τη μία προστατεύουμε τη μητρότητα με δωρεάν φάρμακα κι από την άλλη πληρώνουμε τους γιατρούς στο δημόσιο και το θεωρούμε και δεδομένο? Συγχύστηκα πάλι

Έτσι είναι, κι εγώ έχω εμπειρία και εμπιστεύομαι τα δημόσια νοσοκομεία...

Από μαιευτήρια δεν ξέρω αλλά υποθέτω θα είναι κάτι αντίστοιχο, και από φίλους που έχω ακούσει

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Karol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ καλό μήνα να έχουμε !!!!! Να σας ρωτήσω είμαι 6 κ 5ημερων , νοιωθεις κ εσείς κάψιμο στο στήθος ;; 

Εγώ γενικά εχω μόνο πόνο στο στήθος κ λίγο χαμηλά σαν πονοι περιοδου. Τπτ αλλο, ουτε ζαλάδες ούτε ναυτιες

Link to comment
Share on other sites

Και μια φίλη που της ζήτησα να ρωτήσει τον γιατρό της αν ξεγενναει και σε δημόσιο, εκτός από το μεγάλο ιδιωτικό που συνεργάζεται, της απάντησε ότι τα δημόσια είναι σε άθλια κατάσταση και ούτε απ'έξω δεν θέλει να περνάει.

Και της είπε πες της φίλης σου (για μένα) να περάσει να μιλήσουμε και θα τα βρούμε

Σιγά ρε φίλε

Μόνο από αυτή την απάντηση καταλαβαίνεις πολλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίνα13 είπε:

Εγώ γενικά εχω μόνο πόνο στο στήθος κ λίγο χαμηλά σαν πονοι περιοδου. Τπτ αλλο, ουτε ζαλάδες ούτε ναυτιες

Τι τυχερη!!! Μακαρι ετσι να συνεχισεις βρε κοριτσι μου!

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Και μια φίλη που της ζήτησα να ρωτήσει τον γιατρό της αν ξεγενναει και σε δημόσιο, εκτός από το μεγάλο ιδιωτικό που συνεργάζεται, της απάντησε ότι τα δημόσια είναι σε άθλια κατάσταση και ούτε απ'έξω δεν θέλει να περνάει.

Και της είπε πες της φίλης σου (για μένα) να περάσει να μιλήσουμε και θα τα βρούμε

Σιγά ρε φίλε

Μόνο από αυτή την απάντηση καταλαβαίνεις πολλά..

Η αληθεια ειναι οτι ο τροπος του μπορει να ειναι λιγο αλαζονικος αλλα πανω κατω αυτη ειναι η αληθεια. Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη (μενω εξωτερικο βεβαια) και απο ολα τα δημοσια νοσοκομεια, ενα ειναι αυτο που ειναι λιγο καλυτερο. Ολα τα αλλα κακοσυντηρημενα με ελλειψεις σοβαρες, ΧΩΡΙΣ βεβαια αυτο να σημαινει οτι οι επιστημονες που δουλευουν εκει δεν ειναι εξαιρετικοι (στην πλειονοτητα τους). Στα περισσοτερα η αληθεια ειναι καπου στη μεση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!! Καλό μήνα με υγεία και όμορφα νέα. 

Εγώ πάω προς το παρόν σε ιδιώτη γιατρό που ξεγενναει σε ιδιωτική κλινική αλλά από τα μέσα του μήνα θα πάω στο νοσοκομείο της πόλης μου στα απογευματινά ιατρεία που θα ξεκινήσουμε να μας βλέπει ένας γιατρός για όταν έρθει η ώρα να γεννησουμε στο νοσοκομείο. Εμάς τα λεφτά για ιδιωτική δεν μας περισσεύουν και δεν μπαίνουμε καν στην σκέψη. Πολλές γνωστές μου και φίλες μου γέννησαν στο νοσοκομείο κ ήταν αρκετά ικανοποιημένες οπότε αποφασίσαμε κ εμείς να κινηθούμε προς τα εκεί. 

 

@Muffin  κορίτσι μου πήγες στο γιατρο; Πώς τα πας;;;

 

Εύχομαι να μας πάει καλά η βδομάδα και να μην έχουμε αναγουλες κ εμετούς!! Φιλιά πολλά σε ολες. 

  • Μου αρέσει 2

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Go.m είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες!!! Καλό μήνα με υγεία και όμορφα νέα. 

Εγώ πάω προς το παρόν σε ιδιώτη γιατρό που ξεγενναει σε ιδιωτική κλινική αλλά από τα μέσα του μήνα θα πάω στο νοσοκομείο της πόλης μου στα απογευματινά ιατρεία που θα ξεκινήσουμε να μας βλέπει ένας γιατρός για όταν έρθει η ώρα να γεννησουμε στο νοσοκομείο. Εμάς τα λεφτά για ιδιωτική δεν μας περισσεύουν και δεν μπαίνουμε καν στην σκέψη. Πολλές γνωστές μου και φίλες μου γέννησαν στο νοσοκομείο κ ήταν αρκετά ικανοποιημένες οπότε αποφασίσαμε κ εμείς να κινηθούμε προς τα εκεί. 

 

@Muffin  κορίτσι μου πήγες στο γιατρο; Πώς τα πας;;;

 

Εύχομαι να μας πάει καλά η βδομάδα και να μην έχουμε αναγουλες κ εμετούς!! Φιλιά πολλά σε ολες. 

Ποσο εισαι???:) Δεν πηγα ακομη, την αλλη Τριτη εχω ραντεβου και πολυ αγχος μαζι γιατι για μενα θα ειναι η πρωτη φορα και δεν ξερω τι θα αντιμετωπισω.! Συνηθως, τα επαρχιακα νοσοκομεια ειναι σε καλυτερη κατασταση απο αυτα των μεγαλων πολεων. Η αληθεια ειναι οτι η οικονομικη κατασταση ειναι τετοια, που καταλαβαινω απολυτα γιατι τα ζευγαρια επιλεγουν τα δημοσια νοσοκομεια. Υπαρχουν βεβαια και αυτοι που  κριτικαρουν αυτους που επιλεγουν τα δημοσια αλλα κ εγω δεν θα μασουσα καθολου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...