Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!

Ισχύει αυτό με τα συμπτώματα

Εγώ έχω πονακια χαμηλά αριστερά, μερικές φορές και αρκετά δυνατά

Πριν δύο βδομάδες που φύγαμε σαββατοκύριακο δεν πονούσα καθόλου δύο μέρες και μου φάνηκε περίεργο γιατί δεν ήμουν σπίτι χαλαρή

Αλλά από Δευτέρα άρχισε πάλι το σόου.. 

:D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , mlpoumlpou είπε:

Οσες νοιωθουν μονο ναυτια υπαρχουν βραχιολακια που βοηθουν.

Πείτε μας κ εμάς που μένουμε εξωτερικό πως λέγονται για να τα βρούμε.. Έχουμε λιώσει από την ανακατοσουρες.. :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Sea band  ή anti nausea band λέγονται νομίζω. Δεν τα έχω δοκιμάσει να δω αν δουλεύουν. 

Που μένεις @Muffin?

Ελβετία!! Για να τα ψαξω κ εγώ μπας και δω άσπρη μέρα.. Ευχαριστώ για την πληροφορία!!! 

Και μια και λέγατε για το που θα γεννησετε, αν όλα πάνε καλά κ εγώ νοσοκομείο θα πάω εδώ. Όπως και στην Ελλάδα είναι όλα καλυμμένα από την ασφάλεια σου, το νοσοκομείο και όλες οι (απαραιτητες) εξετάσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vassia13 είπε:

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο με τους εμετούς ... :sad: 

Αχ βρε κορίτσι μου τόσο χάλια; Ξέρεις ότι δεν έχεις πολλές επιλογές.. Μόνο υπομονή μέχρι να περάσει. Δεν σου έδωσε τίποτα ο γιατρός σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τόσο χάλια; Ξέρεις ότι δεν έχεις πολλές επιλογές.. Μόνο υπομονή μέχρι να περάσει. Δεν σου έδωσε τίποτα ο γιατρός σου; 

Μου είπε να κάνω υπομονή και να τρώω συχνά και από λίγο... Ότι τρώω το βγάζω...

  • Λυπημένη/-ος 4

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Πως είμαστε σήμερα??? Βρες κορίτσια νιώθω οτι η εβδομάδα ειναι ατελείωτη!!! 

Δυστυχώς κι εγω μια απο τα ίδια με τους εμετούς, κάθε πρωί που θα ξυπνήσω και κάποια απογεύματα. Εμένα με εχει βοηθήσει αρκετά το ρόφημα με βότανα απο το βουνό που πίνω (χωρίς καφεΐνη) και μου ηρεμεί το στομάχι αλλά κάθε 3 με 4 ώρες θα φάω κάτι ελαφρύ για να μην μένει άδειο το στομάχι μου. 

9 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Μου είπε να κάνω υπομονή και να τρώω συχνά και από λίγο... Ότι τρώω το βγάζω...

@Vassia13 δεν σου έδωσε κανένα φάρμακο? Εμένα μου έγραψε κάτι υπόθετα αλλα δεν θέλω να τα πάρω. Υπομονή κοπελα μου μα περνάνε οι μέρες. Ευτυχώς που δεν δουλεύεις κιολας γιατί θα σου ήταν πιο δύσκολο. 

 

Φιλιά πολλά σε όλες!! 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Go.m είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Πως είμαστε σήμερα??? Βρες κορίτσια νιώθω οτι η εβδομάδα ειναι ατελείωτη!!! 

Δυστυχώς κι εγω μια απο τα ίδια με τους εμετούς, κάθε πρωί που θα ξυπνήσω και κάποια απογεύματα. Εμένα με εχει βοηθήσει αρκετά το ρόφημα με βότανα απο το βουνό που πίνω (χωρίς καφεΐνη) και μου ηρεμεί το στομάχι αλλά κάθε 3 με 4 ώρες θα φάω κάτι ελαφρύ για να μην μένει άδειο το στομάχι μου. 

@Vassia13 δεν σου έδωσε κανένα φάρμακο? Εμένα μου έγραψε κάτι υπόθετα αλλα δεν θέλω να τα πάρω. Υπομονή κοπελα μου μα περνάνε οι μέρες. Ευτυχώς που δεν δουλεύεις κιολας γιατί θα σου ήταν πιο δύσκολο. 

 

Φιλιά πολλά σε όλες!! 

Μου είπε να πάρω αλλά δεν θα κάνουν και πολλά... Μου είπε να τρώω από καθόλου έως ελάχιστα. Θα φας αργότερα μου είπε! (Χαχαχαχχχαχα) τσάι με μέλι για να παίρνω θερμίδες και νερό λίγο λίγο... Πάντως σήμερα από τις 8.30 που ξύπνησα έχω πάει ήδη 3 φορές.... 

Just now, mlpoumlpou είπε:

Καλημερα. Κ εγω χαλια. Δεν τρωω σχεδον τπτ γιατι ξερω οτι θα εχω ξινιλες κ καουρες. Με βλεπω να πεφτω κατω

Σε νιώθω απόλυτα.... Και στο 1ο σου έτσι ήσουν?


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 είπε:

Μου είπε να πάρω αλλά δεν θα κάνουν και πολλά... Μου είπε να τρώω από καθόλου έως ελάχιστα. Θα φας αργότερα μου είπε! (Χαχαχαχχχαχα) τσάι με μέλι για να παίρνω θερμίδες και νερό λίγο λίγο... Πάντως σήμερα από τις 8.30 που ξύπνησα έχω πάει ήδη 3 φορές.... 

Σε νιώθω απόλυτα.... Και στο 1ο σου έτσι ήσουν?

Ναι ετσι. Εκλαιγα ολη μερα απτους πονους στο στομαχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

 

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας καθότι ο γιατρος μας έδωσε ΠΗΤ 04/11/19.❤️:)

Εύχομαι σε όλες μεσα από την καρδιά μου μια τέλεια εγκυμοσύνη, χωρίς άγχος, αγωνία, προβλήματα! Μόνο θετικές σκέψεις και πολύ ηρεμία!! (Παρεπιπτόντως τίποτα από τα παραπάνω δεν εφαρμόζω :shock:)

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

Καλημέρα σε όλες,

 

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας καθότι ο γιατρος μας έδωσε ΠΗΤ 04/11/19.❤️:)

Εύχομαι σε όλες μεσα από την καρδιά μου μια τέλεια εγκυμοσύνη, χωρίς άγχος, αγωνία, προβλήματα! Μόνο θετικές σκέψεις και πολύ ηρεμία!! (Παρεπιπτόντως τίποτα από τα παραπάνω δεν εφαρμόζω :shock:)

 

 

 

 

 

Καλως ηρθες!!!! Με το καλο!!!ποσο εισαι; Ακουσατε καρδουλα; Αν εχεις fb κ θες στειλε μου πμ το ονομα να σε προσθεσω στη μυστικη ομαδα μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mlpoumlpou είπε:

Καλως ηρθες!!!! Με το καλο!!!ποσο εισαι; Ακουσατε καρδουλα; Αν εχεις fb κ θες στειλε μου πμ το ονομα να σε προσθεσω στη μυστικη ομαδα μας!

Καλώς σας βρήκα!!!!!❤️

Είμαι 9w +2days! ακούσαμε καρδούλα στην 7η που ήταν και το πρώτο ραντεβού μας!!! Έχουμε ξανά υπέρηχο στις 9/4.. και πρώτα ο θεός οδεύουμε κ για αυχενική που έχω κλείσει στις 24/4!! Δεν έχω fb :( 

εσυ ποσό εβδομάδων εισαι; 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;;;

Αναφέρομαι σε εκείνες που δεν είναι η πρώτη τους εγκυμοσύνη... επαναλάβετε όλες τις εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου;; 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...