Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Μπήκα να σας αποχαιρετίσω και να σας ευχηθώ καλό καλοκαίρι!!!!

Να περνάτε όμορφα και να προσέχετε τις κοιλίτσες σας!

Καλές διακοπές σε όσες φύγουν και καλή δύναμη στις κοπέλες που δουλεύουν ακόμα!

Δυστυχώς στο εξοχικό δεν έχουμε ίντερνετ, οπότε θα τα ξαναπούμε σε έναν μήνα! Μη με ξεχάσετε! ;)

Σας φιλώ!!

καλές διακοπούλες και καλή ξεκούραση alex!!!

Marigia μου έγραψε συνταγή που περιέχει flixotide (μια δόση) (απ'ότι είδα είναι πολύ μικρή ποσότητα κορτιζόνης που χορηγούν ακόμη και σε νεογέννητα) και μου την ανακάτεψε με madecalsol (διπλή δόση) που είναι βιολογική μαλακτική κρεμούλα! Γι αυτό μου είπε ότι είναι για οτιδήποτε (έγκαυμα, τσίμπημα κλπ)

Και τώρα νέα : πήρα τις εξετάσεις της καμπύλης! λοιπόν 0'=84, 60'=93, 120'=85, 180'=85!! Μου φαίνονται πολύ καλές! Θα τις δει ο γιατρός την Τετάρτη που θα πάμε από εκεί! Μου φαίνεται κοτώντας πόσο κάτω από τα όρια είναι ότι μπορεί να φτάνω και υπογλυκαιμία! Πάντως το γιορτάσαμε με ένα παγωτάκι! :)


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αlex καλες διακοπες να εχετε!!! καλα να περασετε κ εννοειται οτι δεν θα σας ξεχασουμε!!!

Marigia αντε ενας μηνας εμεινε...υπομονη κοπελα μου!!!

Επειδη εχω τις συσπασεις καναμε τις ενεσεις προληπτικα μην εχουμε προωρο τοκετο!!! κ να ειναι προετοιμασμενα τα πνευμονια τους!!!!

Lianaki τελεια η καμπυλη σου!!!! φαε κανενα γλυκακι καλε!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!

Alex καλα να περασετε να κανεις πολλα μπανακια και να απολαυσεις αγκαλιτσες με το μικρο σου!!!!

Marigia υπομονη λιγες μερες μεινανε σπαστικο το απογευματικνο ωραριο αλλα εχεις περιθωριο να κοιμηθεις το πρωι!!!!

lianaki μπραβο κοριτσι μου για την καμπυλη ειδες που αγχωθηκες!!!!

Sevi-gio ειδες ολα καλα αλλωστε πολυ σπανια γεννιουνται δυδιμακια φυσιολογικα οποτε δεν εισαι η μονη και προβλημα να μην ειχες.

Κι εγω καισαρικη εκανα και θα κανω το μυστικο ειναι μολις σηκωθεις να εισαι οσο μπορεις πιο ορθια στην αρχη σε τραβανε τα ραμματα αλλα μεχρι να βγεις απο το μαιετηριο εισαι περδικη !!!!

Αληθεια οι δυδιμομανουλες εχετε βοηθεια?

Πρωινη λογοδιαρεια αυτα παθαινει οποιος εχει ερθει για δουλεια απο τις 6:30 χαχαχα


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!

Alex καλα να περασετε να κανεις πολλα μπανακια και να απολαυσεις αγκαλιτσες με το μικρο σου!!!!

Marigia υπομονη λιγες μερες μεινανε σπαστικο το απογευματικνο ωραριο αλλα εχεις περιθωριο να κοιμηθεις το πρωι!!!!

lianaki μπραβο κοριτσι μου για την καμπυλη ειδες που αγχωθηκες!!!!

Sevi-gio ειδες ολα καλα αλλωστε πολυ σπανια γεννιουνται δυδιμακια φυσιολογικα οποτε δεν εισαι η μονη και προβλημα να μην ειχες.

Κι εγω καισαρικη εκανα και θα κανω το μυστικο ειναι μολις σηκωθεις να εισαι οσο μπορεις πιο ορθια στην αρχη σε τραβανε τα ραμματα αλλα μεχρι να βγεις απο το μαιετηριο εισαι περδικη !!!!

Αληθεια οι δυδιμομανουλες εχετε βοηθεια?

Πρωινη λογοδιαρεια αυτα παθαινει οποιος εχει ερθει για δουλεια απο τις 6:30 χαχαχα

adraki καλημερα! και εγω πρωινη πρωινη, 7,30 στην δουλεια και ειμαι λιωμα!!! τι κανει το αγορακι σου και το kinderaki σου?

alex καλες διακοπες! να περασετε τελεια και με το καλο η επιστροφη σας!

δεν σε ξεχναμε!!!

lianaki τελειες οι εξετασεις! μπραβο! μπορεις να φας οσα γλυκα θες!

marigia υπομονη! θα μετρας αντιστροφα σαν τους φυλακισμενους!!! εγω θα σταματησω κατα τις 8-10 αυγουστου για καμια δεκαπενταρια μερες και μετα θα γυρισω να τακτοποιησω εκκρεμοτητες και θα σταματησω μαλλον αρχες σεπτεμβριου. αυτα εχουν τα μαγαζια!

Polixenia , nadimor , sevi (φανταζομαι οτι σου εφυγε το αγχος!), fatsaki, αγγελικη (που εισαι καλε?) νατασα ειστε καλα? τα μπεμπονια?

φιλακια!!!!!!!!!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.. εμεις ειμαστε καλα.. δεν μπορουσα να κοιμηθω καλα αποψε, ειχε κ πολυ ζεστη... τα πετρωματα που λετε εγω τα εχω αλλα δεν ειναι ολη η κοιλια.. εχει ξεκινησει εδω κ καιρο (κατω αριστερα στο μεγεθος μπαλιτσας) και μου εδωσε trofocard τα οποια πίνω ακομα. Τελευταια τα πετρωματα ειναι ακριβως κατω απο το αριστερο στηθος μολις τελειωνει το πλευρο και ειναι αλλοτε στρογγυλο αλλοτε μακροστενο. εχει πλακα!! οταν την χαιδεψω λιγο φευγει! απο δεξια η κοιλια ειναι μαλακη εκει την ωρα και πιστευω οτι ειναι η μικρη μου.. μου ειπε ο γιατρος να ανησυχησω οταν θα ειναι σε ολη την κοιλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια!!!!

Andraki μου εγω θα εχω βοηθεια απο την πεθερα μου,εχει κανει κ αυτη διδυμα(τον αντρα μου κ τον αδερφο του) κ ξερει καλα!!!;):P

Η μαμα μου μενει κοντα μας αλλα δουλευει οποτε δεν μπορω να την ζορισω....τα απογευματα θα εχω τον αντρα μου,οποτε πιστευω να τα καταφερουμε μια χαρα!!!

Γιωτα ναι ειμαι λιγο καλυτερα σημερα,σε λιγο θα παμε να κανουμε την 2η ενεση κορτιζονης!!!

Νατασσα εμενα τα πετρωματα ειναι στην μιση κοιλια,δλδ ολο το κομματι γυρω απο τον αφαλο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!

Andraki μου εγω θα εχω βοηθεια απο την πεθερα μου,εχει κανει κ αυτη διδυμα(τον αντρα μου κ τον αδερφο του) κ ξερει καλα!!!;):P

Η μαμα μου μενει κοντα μας αλλα δουλευει οποτε δεν μπορω να την ζορισω....τα απογευματα θα εχω τον αντρα μου,οποτε πιστευω να τα καταφερουμε μια χαρα!!!

Γιωτα ναι ειμαι λιγο καλυτερα σημερα,σε λιγο θα παμε να κανουμε την 2η ενεση κορτιζονης!!!

Νατασσα εμενα τα πετρωματα ειναι στην μιση κοιλια,δλδ ολο το κομματι γυρω απο τον αφαλο...!!!

αντε ολα καλα!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Μπήκα να σας αποχαιρετίσω και να σας ευχηθώ καλό καλοκαίρι!!!!

Να περνάτε όμορφα και να προσέχετε τις κοιλίτσες σας!

Καλές διακοπές σε όσες φύγουν και καλή δύναμη στις κοπέλες που δουλεύουν ακόμα!

Δυστυχώς στο εξοχικό δεν έχουμε ίντερνετ, οπότε θα τα ξαναπούμε σε έναν μήνα! Μη με ξεχάσετε! ;)

Σας φιλώ!!

Να περάσετε πολύ πολύ καλά alex!!!!Καλή ξεκούραση, να γεμίσετε τις μπαταρίες σας και θα σε περιμένουμε...!!!

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια...!!:D:D

Marigia, κι εγώ μετράω τις μέρες αντίστροφα....σταματώ Πρώτα ο Θεός 5 Αυγούστου, φεύγω ένα μήνα διακοπές και στο καπάκι παίρνω την άδεια κυοφορίας....:D:D:D

Lianaki, μου φαίνονται πολυ καλές οι εξετάσεις!!....Καλά έκανες και το γιόρτασες, το δικαιούσαι..!!Πάει κι αυτό...καλή συνέχεια τώρα...:D

Adraki, εγώ έχω βοήθεια απ'τη μαμά μου που μένει κοντά και την μια αδερφούλα μου. Η άλλη αδερφή μου δυστυχώς μένει μακριά. Το ίδιο κι η πεθερά...

Yotou, καλά είμαστε...και τα μπεμπόνια επίσης. Τα οποία μπεμπόνια χθες τα πήγα σε μια γιορτή και δεν σταμάτησαν λεπτό να κλωτσάνε...:rolleyes:...εσύ τι κάνεις?

καλημερα κοριτσια.. εμεις ειμαστε καλα.. δεν μπορουσα να κοιμηθω καλα αποψε, ειχε κ πολυ ζεστη... τα πετρωματα που λετε εγω τα εχω αλλα δεν ειναι ολη η κοιλια.. εχει ξεκινησει εδω κ καιρο (κατω αριστερα στο μεγεθος μπαλιτσας) και μου εδωσε trofocard τα οποια πίνω ακομα. Τελευταια τα πετρωματα ειναι ακριβως κατω απο το αριστερο στηθος μολις τελειωνει το πλευρο και ειναι αλλοτε στρογγυλο αλλοτε μακροστενο. εχει πλακα!! οταν την χαιδεψω λιγο φευγει! απο δεξια η κοιλια ειναι μαλακη εκει την ωρα και πιστευω οτι ειναι η μικρη μου.. μου ειπε ο γιατρος να ανησυχησω οταν θα ειναι σε ολη την κοιλια!
Νατάσα, έχω αγχωθεί με τα πετρώματα όσο δεν πάει...!!!Σε μένα τις περισσότερες φορές πετρώνει όλη η κοιλιά και μερικές φορές μόνο στα πλαϊνά της. Ξαναπήρα τον γιατρό μου σήμερα και του είπα πως κάθε μία ώρα περίπου το παθαίνω. Μου είπε αν επιδεινωθεί μέσα στο ΣΚ να πάω τη Δευτέρα να με ξαναδεί. Πιστεύω ότι επειδή έχω αγχωθεί το κάνω χειρότερο και με πιάνει πιο συχνά. Τι λέτε κι εσείς?...Φοβάμαι, γμτ..!!

Sevi, εσύ τι κάνεις?....Ο άντρας σου κι ο αδερφός του είναι διδυμοι?...Κι εμένα οι αδερφές μου είναι δίδυμες...:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα τα Σαββατοκυριακα πεφτει βομβα χαχαχα!!!!

καλημερα κοριτσακια!!! τι κανετε???

πολυ ζεστη απο τωρα!

ερημιες το σκ! οντως! κανα μπανακι κανατε?

εχτες πηγαμε για μπανιο στον Αγ.Βασιλη στις πλαταιες και ηταν τελεια! πεντακαθαρα τα νερα. περασαμε super!

σημερα θα πρεπει να παω στο νοσοκομειο που ειναι η γιαγια μου πολυ ασχημα και στεναχωριεμαι που θα την δω ετσι, αλλα πρεπει να παω γιατι δεν ξερω αν θα την ξαναδω....icon_sad.gif ρωτησα τον γιατρο για το νοσοκομειο για τα μικροβια και μου ειπε οτι για 5-10' δεν θα παθω τιποτα. οποτε πρεπει να παω σημερα, θα φυγω απο το μαγαζι για καμια ωρα και θα παω τωρα το πρωι, μην με πιασει η ζεστη.

Link to comment
Share on other sites

YOTOU μου περαστικα ευχομαι στη γιαγια σου οσο πιο νωρις πας τοσο καλυτερα γιατι θα εχει πολυ ζεστη στην Αθηνα ακουσα....

Εμεις το Σαββατοκυριακο δεν πηγαμε για μπανακι εχει ερθει η νονα μας για λιγες μερες και θελουμε να την βλεπουμε!!!!!

Ασε που εχει που δουλεια το Σαββατοκυριακο και αργω να γυρισω πεφτω ξερη για υπνο επισεις στις παραλις γινετε χαμος καλυτερα τις καθημερινες και για μενα και για το μικρο.....


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

YOTOU μου περαστικα ευχομαι στη γιαγια σου οσο πιο νωρις πας τοσο καλυτερα γιατι θα εχει πολυ ζεστη στην Αθηνα ακουσα....

Εμεις το Σαββατοκυριακο δεν πηγαμε για μπανακι εχει ερθει η νονα μας για λιγες μερες και θελουμε να την βλεπουμε!!!!!

Ασε που εχει που δουλεια το Σαββατοκυριακο και αργω να γυρισω πεφτω ξερη για υπνο επισεις στις παραλις γινετε χαμος καλυτερα τις καθημερινες και για μενα και για το μικρο.....

ευχαριστω αντρακι! αλλα δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα... θα ξεκινησω σε λιγο γιατι θα φτασει 40!

Αφου την εχεις διπλα την θαλασσα ακομα καλυτερα! εμεις με τις δουλειες και τις αποστασεις εδω, δυσκολα για καθημερινες, το πολυ 1 φορα μεσοβδομαδα να παμε και 1 κυριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κι απο μένα !

Οσο περναν οι βδομάδες ολο και πιο δύσκολα κοιμαμαι ρε γμτ ... Ειμαι πιασμένη συνεχώς , ζεσταινομαι .. τι να πω ?? Τα ίδια διαβάζω παθαινεται κι εσεις ε ???

31μέρες είναι οι εργασιμες για μένα , χωρια τα ΣΚ . 15 μερούλες θα παρω αδειούλα κι εγω τον Αυγουστο και τις περιμενω πως και πως ...

Κορίτσια εχθες η συνυφαδα μου που ναι στο μηνα της και μένει Ναυολιο έιδε αίμα κ σου λεει η κοπέλα Γενναω Ο γιατρος της είναι Αθήνα οποτε εφυγαν μες το αγχος να προλάβουν αλλά βρηκαν φοβερη επιστροφή κ πηραν τηλ περιπολικό να τους ανοιγει τον δρόμο .. Να μη σας τα πολυλογω φτασαν μια χαρά αλλά τελικά της ειχε σπάσει αγγειο γι αυτο είδε άιμα . Το μωρό ηταν ψηλά κ έφυγε η κοπέλα όπως πήγε ..Σκεψου σπάσιμο τωρα να λες επιτελους γενναω και να σου λένε φυγε δε γεννας ακόμα ελα σε 3 μέρες ...

yotou να πας στη γιαγιούλα σου και μη σκέφτεσαι μικρόβια κ τέτοια ο Θεούλης πάντα βοηθάει . Δυστυχως στο 1ο τρίμηνο ήμουν κι εγω μεσα στα νοσοκομεια ολημερις κι ολονυχτις για τη μανούλα μου κι ολοι μου φωναζαν πως απαγορευεται γιατι μπορεί να κολλησω οτιδηποτε αλλά ήξερα πως δεν προκειται να πάθω τίποτα κ όντως έτσι έγινε.

Σημερα κ άυριο λέει θα χτυπησει 40ρια Υπομονη ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κι απο μένα !

Οσο περναν οι βδομάδες ολο και πιο δύσκολα κοιμαμαι ρε γμτ ... Ειμαι πιασμένη συνεχώς , ζεσταινομαι .. τι να πω ?? Τα ίδια διαβάζω παθαινεται κι εσεις ε ???

31μέρες είναι οι εργασιμες για μένα , χωρια τα ΣΚ . 15 μερούλες θα παρω αδειούλα κι εγω τον Αυγουστο και τις περιμενω πως και πως ...

Κορίτσια εχθες η συνυφαδα μου που ναι στο μηνα της και μένει Ναυολιο έιδε αίμα κ σου λεει η κοπέλα Γενναω Ο γιατρος της είναι Αθήνα οποτε εφυγαν μες το αγχος να προλάβουν αλλά βρηκαν φοβερη επιστροφή κ πηραν τηλ περιπολικό να τους ανοιγει τον δρόμο .. Να μη σας τα πολυλογω φτασαν μια χαρά αλλά τελικά της ειχε σπάσει αγγειο γι αυτο είδε άιμα . Το μωρό ηταν ψηλά κ έφυγε η κοπέλα όπως πήγε ..Σκεψου σπάσιμο τωρα να λες επιτελους γενναω και να σου λένε φυγε δε γεννας ακόμα ελα σε 3 μέρες ...

yotou να πας στη γιαγιούλα σου και μη σκέφτεσαι μικρόβια κ τέτοια ο Θεούλης πάντα βοηθάει . Δυστυχως στο 1ο τρίμηνο ήμουν κι εγω μεσα στα νοσοκομεια ολημερις κι ολονυχτις για τη μανούλα μου κι ολοι μου φωναζαν πως απαγορευεται γιατι μπορεί να κολλησω οτιδηποτε αλλά ήξερα πως δεν προκειται να πάθω τίποτα κ όντως έτσι έγινε.

Σημερα κ άυριο λέει θα χτυπησει 40ρια Υπομονη ....

κοριτσια μολις γυρισα, τρελη ζεστη!η γιαγια χαλια, την ειδα και επαθα σοκ! λεει η μαμα μου οτι ειναι καλυτερα απο εχτες, δηλ εχτες πως ηταν???? παντως πανω απο 10 μερες δεν το βλεπω, η αληθεια ειναι οτι θα ξεκουραστει γιατι εχει ταλαιπωρηθει πολυ εδω και ενα χρονο. τεσπα!

ας πω και κατι ευχαριστο, μολις εφαγα τσις κεικ και ηταν τελειο! αρεσε και της μπεμπας που χοροπηδαγε απο την 1η κουταλια μεχρι την τελευταια!!!

marigia και εγω αυτο σκεφτηκα και γιαυτο πηγα

πωπω! ταλαιπωρια η κοπελα ε?

και εγω το αυγουστο περιμενω πως και πως για διακοπες!

το πρωι η πλατη μου ειναι πιασμενη απο πανω μεχρι κατω και για να συνελθω θελω καμια ωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...