Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Είδαμε χτες την μπέμπα μας, η οποία μέσα σε 2 βδομάδες έβαλε 600 γραμμάρια κι έτσι τώρα είναι περίπου 2,5 κιλά!! :-):smile::-)

Τελικά η ξεκούραση ωφέλησε και τις δυο μας!

Η γιατρός μου είπε να προσέξω 2 βδομάδες ακόμα, μέχρι δηλ. να μπω στην 38η εβδομάδα και μετά ας ερθει όποτε θέλει!

Elly, με το καλό!

Polixenia, υπομονή, μετράς αντίστροφα πλέον! Με το καλό και σε σένα!!

Σέβη, όλα μαζί σου πέσανε βρε κορίτσι μου... Ελπίζω η τομή γρήγορα να θεραπευτεί και οι κολικοί των μωρών να μην κρατήσουν πολύ... Στο πρώτο μου παιδάκι με είχε συμβουλεύσει η παιδίατρος να μην πίνω γάλα για ένα διαστημα και πράγματι το μωρό ηρέμησε. Αν θηλάζεις μπορείς να το δοκιμάσεις.

Γιώτα, καλώς μας ξανάρθες! Σας έπιασε στον ύπνο κανονικά η μικρή, ε; :tongue::tongue: Πολύ καλή γέννα είχες για πρώτο παιδάκι, γλίτωσες και τα ράμματα, μπράβο! Έχετε προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα; Η μπεμπούλα είναι ήσυχη;

Μαρίγια, καλώς μας ήρθες κι εσύ! Άντε να δυναμώσει γρήγορα η μικρούλα σου και να την πάρετε στο σπίτι σας! Ευτυχώς που ήρθε και η πεθερά, γιατί έχεις αγώνα τώρα...

Jo, με το καλό να δεις το αστεράκι σου τη Δευτέρα!

Nadimor, natasa, τι κάνουν τα μωρουλίνια σας;

Πάω να φτιάξω καφεδάκι! Σας φιλώ!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άλεξ, μπράβο! Μαζί πάνε τα δικά μας τελικά! Τουλάχιστον στις μετρήσεις γιατί στην πραγματικότητα τα δικά μου μπορεί να είναι πιο μικρά. :D

Σέβη, γιατί ρε στο καλό κολικούς από τόσο νωρίς. Νόμιζα ότι στους 2-3 μήνες εμφανίζονται. Κάτι βιβλία που διαβάσαμε το καλοκαίρι έτσι γράφαν. Υπομονή. Κι εγώ ξέρω αυτό για τη διατροφή της μαμάς, όπως και μήπως χρειάζονται λιγότερα και μικρότερα γεύματα για να τα επεξεργάζονται πιο εύκολα. Αλλά αυτά τα ξέρει ο παιδίατρος.

Μαρίγια κούκλα μου, να σου ζήσει και πάλι η μπεμπούλα. Και γρήγορα να την πάρεις στο σπίτι μαζί σου.

Είναι δύσκολα! Εδώ εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα και ζω για τη μέρα που θα επιστρέψουμε κι οι 4 στο σπίτι. Σκέψου να έχεις γεννήσει, να έχεις δει το μωράκι σου και να μην μπορείς να το πάρεις μαζί σου...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα!!!!!:D:D:D:D

Πωπωωωωωωωω, γεμίσαμε μωράαααα!!!....Να μας ζήσουν Yotou, Marigia, Νατάσα!!!...Να είναι πάντα γερά και τυχερά και να τα καμαρώνουμε!!

Άλλαξε η ζωή μου κορίτσια....είμαι πολύ ευτυχισμένη, αλλά στεναχωριέμαι που δεν έχω τα μωράκια μου σπίτι....που δεν μπορώ να τα πάρω αγκαλίτσα. Πηγαίνει ο μπαμπάς τους και τα βλέπει στο πρωινό επισκεπτήριο και το απόγευμα πηγαίνω εγώ μαζί με τη συγκομιδή γάλακτος...:tongue:

Χθες το αγοράκι μου προάχθηκε, πήγε στην ΜΕΝΝ 2, σταθεροποιήθηκε το αναπνευστικούλι του κι έχει μόνο λίγο ίκτερο. Ήδη πίνει γαλατάκι (λίγο βέβαια) αλλά κάθε μέρα του αυξάνουν τη δόση. Η μπεμπούλα μου παραμένει στη ΜΕΝΝ 1, έχει κι αυτή λίγο ίκτερο, το αναπνευστικό της΄πάει καλά, αλλά δεν έχει σταθεροποιηθεί και της έχουν σωληνάκι στη μύτη για να μη ζορίζεται όταν αναπνέει. Έχει όμως, λίγο φουσκωμένη κοιλίτσα κι επειδή τις τελευταίες 2 μέρες δεν ενεργήθηκε της κάνουν κλύσματα της ψυχούλας μου...!!Η παιδίατρος μου είπε χθες πως την είδε παιδοχειρουργός, δεν βλέπει κάτι να τον ανησυχεί, ίσως είναι, λέει, μηκώνιο που δεν έχει αποβληθεί ακόμα από το εντεράκι της. Θέλω να πιστεύω πως δεν είναι κάτι σοβαρό...Γενικώς, πάμε καλά, απλά στεναχωριέμαι πολύ όταν τη βλέπω με τόσα σωληνάκια...έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας...

Η εμπειρία του τοκετού μου ήταν ότι πιο όμορφο έχω ζήσει (κι ας πονάω στην τομή)..!!! Όταν μου τα ακούμπησαν στο στήθος, σοκαρίστηκα!....δεν το πίστευα!...Η απόλυτη ευτυχία....:D

Εύχομαι σε όσα κοριτσάκια έχουν απομείνει (γιατί πήραμε φόρα και ποιος μας πιάνει!) να γεννήσουν υγιέστατα ζουμπουρλίδικα μωράκια και να νιώσουν αυτό το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ συναίσθημα...!

Σας φιλώ όλες...θα προσπαθήσω να μπαίνω και να σας λέω τα νέα μας. Να μπω σε μια σειρά πρώτα...

Α, ξέχασα να σας πω...ο μικρός βγήκε 1600 γρ. και η μικρή 2150 γρ.:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alex μια χαρα ειναι η μπεμπα σας!!! καλα λεει ο γιατρος σου 2 εβδ ακομα να παρει κ αλλο βαρος η μικρη!!!

Polixenia εμας μας ειπε η παιδιατρος οτι ξεκινανε στο πρωτο 10μερο ζωης τους κ μπορει να φτασει μεχρι το 1ο τριμηνο!!!

Νadimor να σου ζησουν κ παλι κοπελα μου!!! οτι ζεις το εζησα κ σε νιωθω 100%...ξερω τον καημο σου κ την στεναχωρια σου!!!

Εμενα οταν γεννησα ισα ισα μου εδειξαν τον μικρο κ τα πηραν στην εντατικη,ουτε ο μπαμπας τα ειδε,αυτο μου στοιχισε αρκετα κ ολη η περιπετεια της εντατικης!!! δεν νομιζω να τα ξεπερασω ποτε......κ μονο να το σκεφτω κλαιω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Polixenia μου και εσύ με δύο φυσικό είναι να ζορίζεσαι.Ξεκουράσου όσο μπορείς!!!

Marigia σε λίγο θα τρώει χωρίς κούραση η μπεμπούλα σου.Μπράβο σε σένα και στη Σέβη που πηγαίνετε το δικό σας γάλα!!!

Alex δύο εβδομάδες θα περάσουν γρήγορα.Χθές συνάντισα τυχαία το γιατρό μου και μου είπε το ίδιο.Θα με εξετάσει βέβαια την δευτέρα.Μας βλέπω να γεννάμε μαζί!!!

Nadimor πόσο συγκινήθηκα με όσα έγραψες!!!Όλα θα πάνε καλά και θα έχεις τα μωρά σου σπίτι σύντομα.Περιμένω νέα σου.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Σαββατοκύριακο χρειαζόμαστε μια καλή επανάληψη σε όλα. Δεν θυμάμαι τίποτα και έχω αγχωθεί ότι θα τα κάνω όλα λάθος. Ούτε για τους κολικούς δεν θυμόμουν. :confused: Δεν ξαναμιλάω!!

Νάντι κορίτσι μου, όντως καταπληκτική η περιγραφή σου. Με κάνεις να ανυπομονώ και ταυτόχρονα να μην μπορώ να φανταστώ πώς θα νιώσω.... Υπομονή και κουράγιο. Σε λίγοα θα μιλάμε όλες για τα ξενύχτια μας και για την πιο γλυκιά κούραση που θα μας προκαλούν.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σαββατοκύριακο χρειαζόμαστε μια καλή επανάληψη σε όλα. Δεν θυμάμαι τίποτα και έχω αγχωθεί ότι θα τα κάνω όλα λάθος. Ούτε για τους κολικούς δεν θυμόμουν. :confused: Δεν ξαναμιλάω!!

Νάντι κορίτσι μου, όντως καταπληκτική η περιγραφή σου. Με κάνεις να ανυπομονώ και ταυτόχρονα να μην μπορώ να φανταστώ πώς θα νιώσω.... Υπομονή και κουράγιο. Σε λίγοα θα μιλάμε όλες για τα ξενύχτια μας και για την πιο γλυκιά κούραση που θα μας προκαλούν.

Γιατι αγχωθηκες καλε;;;;;με το καλο οταν γεννησεις πιστεψε με θα ξερεις τι πρεπει να κανεις!!!;):P

Αλλα κ να χρειαστεις βοηθεια,εδω θα ειμαστε κ θα τα λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Nadimor, με το καλό να παρεις τα μωρακια στο σπιτι. Υπομονη !!! Σημασία έχει να ειναι γερά. Γρήγορα θα ξεχάσετε την ταλαιπωρία αυτή.

Σεβή μου πως είσαι; Πως παει η τομη; Καπου εδω κοντά θα πηγαινες στο γιατρό σωστά; Είναι δύσκολος ο πρωτος καιρός ... φανταζομαι οτι με δυο θα ειναι ακομα δυσκολοτερα .Ευχομαι οι κολικοι να περασουν γρηγορα και να μη ταλαπωρουνται και αυτα και εσεις.

Πολυξένια μου γιατι κοριτσάκι μου αγχωθηκες; Μαλλον πλησιαζει η Δευτερα γι'αυτό!

Ασε ... η φυση και το ενστικτο θα σε οδηγησουν απο μονα τους

Marigia, με το καλό να παρεις και εσυ το μικρουλι στο σπιτι

Υοutou, δε θυμαμαι επεστρεψες στο σπιτι ή εισαι ακομα στο μαιευτηριο;

Αλεξ, με το καλο και εσυ να υποδεχθεις το μωρο σου

Jo,μαλλον με την Αλεξ θα γεννήσετε κοντά κοντά.

Ωραίο καφέ είμαστε. Λες και τα κανονίζουμε να γεννάμε κατά παρέες.. Εγώ παντως θα ειμαι ζευγάρι με την Πολυξένια!

Συγνωμη βρε κοριτσια αν ξεχασα καποιες απο εσας αλλα ειχα μεγαλη αποχή απο το καφέ και αδυνατώ να θυμηθω ολα τα κοριτσια....Λιγο η ηλικία μου λιγο η εγκυμοσύνη θα μου συγχωρεσετε το ελαφρυ αλτσχαϊμερ!

Τα δικα μου νεα: ως γνωστο προγραμματιστηκα για 28 Σεπτεμβριου. Συσπασεις εχω αλλα δεν ειναι τοκετου. Σημερα πηγα και στο γιατρο μου για τελευταια επισκεψη πριν τηνΤετάρτη. Το μωρο μου ειναι τωρα στα 3300. Μια χαρα.

Αυτα απο μένα , σας χαιρετώ και θα σας γραψω παλι συντομα. Φιλιά


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elly με το καλο κοπελα μου κ ελπιζουμε να ξανα διαβασουμε νεα σου μεχρι την γεννα!!!

Καλα θυμασαι,σημερα πηγα κ εκανα υπερηχο στην μητρα κ ολα καλα μου ειπε!!!οπως επισης εαν θελω μπορουμε να ξεκινησουμε για τα επομενα δυο μωρα!!! ετσι τον κοιταξα!!!:shock::shock::shock: αλλα εκανα πλακα,οχι οτι δεν μπορουμε αλλα ξερει οτι μετα τα διδυμα δεν παιζει να προσπαθησουμε!!!

Για την τομη μου ειπε οτι ειναι καλυτερα κ θα βαζω γαζες για ακομα 10 μερες!!!

Κ σε ενα μηνα θα κανουμε τεστ παπ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Και αγχώθηκα και έχω κάπως μελαγχολήσει που όλες έχουν γεννήσει (εντάξει όχι όλες!) και έχουμε χαθεί κάπως...

Αισθάνομαι σαν να είμαι στον κόσμο μου...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Elly με το καλο κοπελα μου κ ελπιζουμε να ξανα διαβασουμε νεα σου μεχρι την γεννα!!!

Καλα θυμασαι,σημερα πηγα κ εκανα υπερηχο στην μητρα κ ολα καλα μου ειπε!!!οπως επισης εαν θελω μπορουμε να ξεκινησουμε για τα επομενα δυο μωρα!!! ετσι τον κοιταξα!!!:shock::shock::shock: αλλα εκανα πλακα,οχι οτι δεν μπορουμε αλλα ξερει οτι μετα τα διδυμα δεν παιζει να προσπαθησουμε!!!

Για την τομη μου ειπε οτι ειναι καλυτερα κ θα βαζω γαζες για ακομα 10 μερες!!!

Κ σε ενα μηνα θα κανουμε τεστ παπ.....

Σέβη τι αστείο ήταν αυτό;!

ΆΝτε γρήγορα να περάσουν και οι 10 μέρες να ησυχάσεις. τα μωρουλίνια καλά;;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σέβη τι αστείο ήταν αυτό;!

ΆΝτε γρήγορα να περάσουν και οι 10 μέρες να ησυχάσεις. τα μωρουλίνια καλά;;

Καλημερα!!!!

Τα μωρα κοιμουνται τωρα...φαγανε,τα κανανε,πλυθηκανε...τι αλλο θελουνε;;;το βραδυ ομως το ματι τους γαριδα απο τους πονους κ δωστου κλαμα!!! εκει ειναι η μεγαλη τρελα...ποιο να παρεις αγκαλια να ηρεμησει;;;

Αφου ο αντρας μου κοιμαται 2 με 5 το βραδυ για να με βοηθαει συν ολο το απογευμα μαζι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Τα μωρα κοιμουνται τωρα...φαγανε,τα κανανε,πλυθηκανε...τι αλλο θελουνε;;;το βραδυ ομως το ματι τους γαριδα απο τους πονους κ δωστου κλαμα!!! εκει ειναι η μεγαλη τρελα...ποιο να παρεις αγκαλια να ηρεμησει;;;

Αφου ο αντρας μου κοιμαται 2 με 5 το βραδυ για να με βοηθαει συν ολο το απογευμα μαζι μου!!!

Γιατί τους πιάνει πιο πολύ βράδυ άραγε;;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...