Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες, μωράκια και εγκυούλες!!

Τι κάνετε;

Σέβη, ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Γιώτα και marigia, πώς είστε; Τα μωρουλίνια σας; Προφανώς δε μένει χρόνος να μπείτε στο cafe... Καλό σαραντισμό και όποτε μπορείτε να μας λέτε τα νέα σας, ε;!

Η nadimor και η natasa δε θα έχουν βγει ακόμη...

Αύριο επιτέλους θα πάμε στη γιατρό να δούμε την μπεμπούλα! Πώς και πώς το περιμένω!!

Φιλιά!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα φιλενάδες!

Νατάσα, να σου ζήσει η μικρούλα. Με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι σας και καλό σαραντισμό!

Σέβη μου, , πως τα πας; Πήγες στο γιατρό να δει την τομή σου; Πήρες αντιβίωση; Το εξάνθημα πως είναι;

Jo, πως παει το δικό σου εξάνθημα; Ηρέμησες καθόλου;

Αραγε η Μarigia kai h Nadimor εχουν επιστρέψει σπίτι;

Πολυξένια, πως είσαι; Αντε να περασουν οι μερες. Εσυ εχεις προγραμματιστει για τις 26 και εγω τελικά έκλεισα στις 28 στις 10 το πρωι

Μου φαίνεται λιγες θα μεινουν για Οκτώβριο

Υπολοιπα κοριτσια εμφανιστείτε!!!

Σας χαιρετώ όλες


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ερημιές σήμερα... Μήπως έχουμε κι άλλες εκπλήξεις;;;;

Μόλις μου ήρθε βαλιτσάκι από babylino! Είχε μέσα πάνες για νεογέννητο 2-5 κιλά (28τμχ), σερβιέτες μικρή συσκευασία, ένα πακέτο μωρομάντηλα newborn και ένα πακέτο βαμβάκι. Επίσης εκπτωτικά κουπόνια 4 ευρώ και 2 ευρώ!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ με το καλό να δείτε τη μπέμπα σας!! Jo και Elly καλημέρα.

Από μένα πάντως δεν έχετε ακόμα κανένα ευχαριστο!

Αν και πολυ το φοβήθηκα χτες γιατί από το μεσημέρι με πιάσαν πόνοι περιόδου και το απόγευμα πήγαμε γιατρό. Μου είπε να μην δίνω σημασία στους πόνους και ότι είναι επειδή κοντεύω. Μόνο αν σπάσουν τα νερά ή δω αίμα. Ανησύχησα πολυ, να σκεφτείτε ότι δεν έφαγα τίποτα μετά το πρωινό γιατί νόμιζα ότι θα με βάλει για καισαρική. Τελικά μου είπε να προσπαθήσω να παραμείνω ήρεμη στους πόνους και ότι είναι πόνοι προετοιμασίας.

Οπότε κάνω υπομονή.

Elly μαζί θα λείπουμε..!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.....

Elly ουτε να ξυστω δεν προλαβαινω....σιγουρα ειναι καλυτερα απο πριν...αλλα δεν προλαβαινω τωρα κ με τα 2 ουτε κρεμα να βαλω!!!

Αντιβιωση παιρνω,με αφηνει κ η παιδιατρος!!!η τομη δοξα το θεο χαλια ειναι,βγαζει συνεχεια υγρο....την Πεμπτη που θα παω στο γυναικολογο θα την δει κ θα μου πει τι θα κανουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια.....

Elly ουτε να ξυστω δεν προλαβαινω....σιγουρα ειναι καλυτερα απο πριν...αλλα δεν προλαβαινω τωρα κ με τα 2 ουτε κρεμα να βαλω!!!

Αντιβιωση παιρνω,με αφηνει κ η παιδιατρος!!!η τομη δοξα το θεο χαλια ειναι,βγαζει συνεχεια υγρο....την Πεμπτη που θα παω στο γυναικολογο θα την δει κ θα μου πει τι θα κανουμε!!!

γεια σας κοριτσακια!

τι κανετε? εμεις μια χαρα!

λοιπον ακουστε λεπτομεριες για την γεννα!

1,20 το βραδυ με πιανει πονος σαν να θελω τουαλετα, σηκωνομαι, παω, τιποτα! 2,20 με πιανει παλι πονος στην κοιλια αλλα με συνοδεια πονου μεσης εντονος! ξυπναω τον αντρα μου, και ξαναπαω τουαλετα, εκει φυγαν τα πρωτα νερα. 2,30 σπασαν τα νερα και ετοιμαζομαστε για το ιασω.

3 φευγουμε, 3,15 ειμαστε ιασω, 4,15 γεννησα! εντονοι πονοι αλλα οντως δεν τους θυμαμαι, σαν σε ονειρο! ουτε ραμματα ουτε επισκληριδιο. και τωρα εχω τον θησαυρο μου και κοιμαται ησυχα ησυχα!

τωρα θα μπω να διαβασω τα νεα σας! πρεπει να αλλαξω και τικερακι!

Link to comment
Share on other sites

νατασα και ναντι! να σας ζησουν τα μωρακια σας και καλο σαραντισμο!

να εισαστε γεροι!

ξεχασα μεσα στον πανικο ρε κοριτσια να σας ευχαριστησω για τις ευχες σας! σας ευχαριστουμε πολυ!!!

σεβακι υπομονη κοριτσακι μου, εδω και ενα και φυσιολογικο τοκετο και ειναι κομματακι δυσκολο οχι δυο και καισαρικη! περαστικα με την τομη σου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Για να σας γράφω τέτοια ώρα καταλαβαίνετε τι νύχτα με περιμένει πάλι!!!

Alex 1979 περιμένω νέα από την μπεμπούλα σου!!Εγώ θα δω το αστεράκι μου την δευτέρα και ανυπομονώ!!!

Elly το εξάνθημα εμφανίζεται ευτιχώς σε ελάχιστα σημεία,αλλά η φαγούρα επιμένει.Εύχομαι με το καλό στις 28!!!

Polixenia κάνε λίγο υπομονή.Τελευταίοι πόνοι είναι και τα ζουζούνια καταφθάνουν!!!

Σέβη μου αμάν βρε κορίτσι μου τι σε βρήκε πάλι;Μην αμελέις την τομή σου.

Περαστικά!!!

YOTOU πόσο χαίρομαι που γέννησες τόσο καλά!!Ειδικά χωρίς ράμματα.Μακάρι όσες πάμε για φυσιολογικό τοκετό να έχουμε την τύχη σου.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....σας γραφω με το ενα χερι γιατι με το αλλο κραταω τον μικρο....πολυ κλαμα κ τα 2 μεσα στην νυχτα απο τους κολικους!!!

Jo την τομη δεν την αμελω καθολου,3 χαπια αντιβιωση κ 3 φορες αλλαγη της γαζας....αυτες ειναι οι οδηγιες του γιατρου!!!

Γιωτα μου κ παλι να σου ζησει η μπουμπου σας!!!Ποσο γεννηθηκε;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια!

τι κανετε? εμεις μια χαρα!

λοιπον ακουστε λεπτομεριες για την γεννα!

1,20 το βραδυ με πιανει πονος σαν να θελω τουαλετα, σηκωνομαι, παω, τιποτα! 2,20 με πιανει παλι πονος στην κοιλια αλλα με συνοδεια πονου μεσης εντονος! ξυπναω τον αντρα μου, και ξαναπαω τουαλετα, εκει φυγαν τα πρωτα νερα. 2,30 σπασαν τα νερα και ετοιμαζομαστε για το ιασω.

3 φευγουμε, 3,15 ειμαστε ιασω, 4,15 γεννησα! εντονοι πονοι αλλα οντως δεν τους θυμαμαι, σαν σε ονειρο! ουτε ραμματα ουτε επισκληριδιο. και τωρα εχω τον θησαυρο μου και κοιμαται ησυχα ησυχα!

τωρα θα μπω να διαβασω τα νεα σας! πρεπει να αλλαξω και τικερακι!

Γιώτα καλώς μας ήρθες και πάλι! Πολύ γρήγορα έγιναν όλα ε; Τώρα πώς πάτε;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Σέβη μου κάνε υπομονή!!!Ελπίζω με την θεραπεία να κλείσει η τομή σου γρήγορα.Ξέρω περνάς δύσκολα.Με ένα μωράκι και οι μανούλες κουράζονται,φαντάζομαι εσύ με δύο.Τα ζουζούνια σε χρειάζονται περισσότερο αφού εχουν κολικούς!

Σας φιλώ!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κάνετε???

Να ευχηθω στις νεες μανούλες !!! Γιωτα μου Ναντι και απ οτι διαβαζα Νατασα ! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να ναι παντα γερα και τυχερά!!!!

Οσο για τη Σεβη κοριτσια της ευχηθηκα απο κοντά και κοριτσια για μενα είναι ηρωίδα !!! Πολυ τρεξιμο και με δυο μωρακια με αγωνίες με τομες με αλλεργιες.. Τι να πω κοπέλα μου τοσο να ναι κ ελπιζω να ησυχασετε τωρα που πηρατε και τους δυο πριγκιπες σας σπίτι . Ο δευτερος είναι ησυχος σαν τον 1ο άραγε ? Για πες μας...

Οσο για τα δικα μου ταμαθατε πανω κάτω .. Νοσηλευομουν απο τις 5/9 και τελικα μου το πηραν με καισαρική στις 13/9 . Δεν γινοταν να παρω άλλα τοκολυτικά γιατι φοβοταν για μεταγχειριτική αδρανεια της μήτρας και επίσης η προηγηθησα τομη της καισαρικής είχε παει στον μισο ποντο απο τις οδίνες οποτε κινδυνευα απο ρηξη μήτρας. Ετσι γεννηθηκε η μπεμπουλα μας τριτη και 13ς στις 32 εβδ κ 5μερες !! Παει μια χαρα αναπνεει μονη της απλά τρεφεται απο το ρινογαστρικό σωληνακι που εχει στη μυτούλα. Τη δοκιμαζουν με μπιμπερο αλλά κουραζεται η μικρούλα μου .. Εγω αγκαλιά με το θηλαστρο να βγαζω γαλα και να το πηγαινω στη μονάδα ...Γι αυτο και δε προλαβαινα να μπω Εχω και τη μεγαλη εδω και την πεθερα ευτυχωσ να βοηθά.

Ελπιζω να μη γεννησε ΄και καμιά αλλη και να τη ξεχασα....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μarigia μου τι κανετε;;;; κ το μικρο ησυχο θα ηταν εαν δεν ειχανε κολικους κ τα 2.....τα εχουμε παιξει αλλα χαλαλι τους!!!

Γυρισε ο καλος μου κ τον αφησα με τα μικρα,βεβαια μετα απο ολη την εξαντληση κοιμοντουσαν παραλληλα με μενα!!!

Προσπαθησαν να της δωσουνε μπιμπερο;;;καλο ειναι αυτο,θα μπορεσει κ η μικρη σιγα σιγα να φαει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...