Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Η Marigia ειναι καλα,τις βλεπω μαμα κ κορη στη μενν!!!:P:p:p

Κουκλακι η μικρη της κοριτσια!!!

Λεω στην πεθερα μου "θα ερθει η αδερφη μου να κρατησει το μωρο,θες να ερθεις να κατσεις κ εσυ;;;(επιτηδες για να συνηθισει)...κ μου απανταει"οχι καλε τι να κανω εγω;;;;;" τι της λες;;; ενα αι σιχτιρ θα ταιριαζε απολυτα!!!

"Έλα ν' απλώσεις τραχανά", πες της κι εσύ! Ας ήταν οι δικές μου (μάνα και πεθερά) και θα πέταγαν τη σκούφια τους... Από την άλλη και ο υπερβάλλων ζήλος που δείχνουν καμιά φορά με κουράζει! :confused:

Τέλεια τα νέα για τον μικρό σας!!! Θα είναι πάλι μαζί με τον αδερφούλη του!! Όλη η οικογένεια στο σπίτι, τι καλά!!!

Δώσε πολλά χαιρετίσματα και τις ευχές μας στη marigia! Eλπίζω σύντομα να είναι στο σπιτάκι της και η μπέμπα!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Marigia ..................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........13/09/2011:κοριτσακι tongue.gif

Yotou.....................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........15/09/2011:κοριτσακι tongue.gif

Nadimor.................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!.......16/09/2011 αγορακι-κοριτσακι rolleyes.giftongue.gif

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Nadine............................03/10/2011 κοριτσάκι tongue.gif

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακιtongue.gif

natasa............................08/10/2011 κοριτσακιtongue.gif

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! icon_razz.gif

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

Jo.K...............................25/10/2011 αγορακιrolleyes.gif

Γέννησε η Νάντι μας!!!!!! Λεπτομέρειες δεν ξέρω!!! Φιλάκια!!!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και απο μένα

Ειχα γραψει ενα μακροσκελέστατο μήνυμα χθες, και λιγο πριν πατήσω υποβολή εσβησε ο υπολογιστής απο παταρία. Ας προσπαθήσω παλι:

Καταρχην να ευχηθώ να ζήσουν τα μωράκια της Youtou,,Nadimor kai Marigia. Με το καλο να παρουν τα μωράκια τους σπίτια και να βρουν τους ρυθμούς τους.

Σέβη μου χαρηκα που έχεις ήδη το μεγάλο στο σπίτι και πολύ συντομα θα εχεις και το μικρούλι σου. Ευχομαι περαστικό να είναι το προβλημα της τομής όπως και του εξανθήματος που ταλαιπωρεί και εσένα και την jo, αν θυμάμαι καλά.

Πολυξένια μου, τελικά θα κάνω και εγω καισαρική... δυστυχώς. Το πάχος του τοιχώματος της μήτρας στο σημείο της προηγουμενης καισαρικής ειναι πολύ λίγο σε σχέση με το όριο ασφαλείας που περιγράφουν τα βιβλία...οποτε ο δικός μου δεν διακινδυνεύει.Οπότε προγραμμάτιστηκα για 28 Σεπτεμβριου...εκτος απροοπτου. Γενικά δεν ειμαι και στα καλυτερα μου... σκεφτομαι διαφορα:! την ηλικία των 40 , τα ήδη ξεπεταγμένα μου παιδάκια, φοβάμαι παλι την αρχη.... γενικώς εχω πεσει ΄ψύχολογικά. Σας φιλώ και θα τα πουμε παλι αυριο


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!

Nadi να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!!!!

Εlly εύχομαι όλα να πάνε καλά και στις 28 να έχεις αγκαλιά την μπουμπού σου.Αυτό να σκέφτεσαι μόνο.Η εμπειρία μετράει,οπότε τώρα στο τρίτο ποιός σε πιάνει!!!

Σεβούλα τι περνάς με αυτή την τομή!Μακάρι να κλείσει γρήγορα.Με τα εξανθήματα τι γίνεται;Είσαι καλύτερα;Τα δικά μου ενω αποχρωματίζονται σιγά σιγά,ξεκινά η φαγούρα σε κάποια σημέια και έπειτα βγαίνουν ελάχιστα και με ταλαιπωρούν.Ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω με ένα ζιρτέκ κάθε βράδυ και τρεις φορές την ημέρα κρέμα και ενα χαπάκι πρεζολόν μέχρι την δευτέρα και βλέπουμε.Αχ να περάσει επιτέλους!!Δώσε χαιρετισμούς και τις ευχές μου στην Marigia.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σ/Κ!!

Nadimor, να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!!!!!!!!!!! Με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας!!!

Σέβη, τι έγινε τελικά με την τομή; Ελπίζω να είσαι καλά!

Εlly, όλα καλά θα πάνε και μόλις πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου δε θα σε απασχολεί τίποτε άλλο!!

Jo, εύχομαι να περάσει σύντομα η ταλαιπωρία σου...

Εγώ είμαι ξενυχτισμένη καθώς ο γιος μου περνάει κάποια φάση τις τελευταίες μέρες -μάλλον δόντια- και δεν πολυκοιμόμαστε... Απόψε ξύπνησε στις 2μιση κλαίγοντας και μέχρι να ξανακοιμηθεί πήγε 4μιση... Φώναζε μαμά, μπαμπά, κλαψούριζε, γκρίνιαζε, δεν ηρεμούσε με τίποτα... Γι' αυτό κοιμηθείτε ακόμα όσες προλαβαίνετε! ;)

Φιλιά σε όλες!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα 'Έλλη μου! Άν διάβασες και τα δικά μου νέα, με αφήνει τελικά ο γιατρός μέχρι τις 26, αλλά ανησυχώ εγώ πια. Μου είπε ότι έχω πολλές πιθαντότητες να γεννήσω μόνη μου από βδομάδα. Γιατί εσύ είσαι κακοδιάθετη; Και τι έγινε που είσια 40;; Σιγά την ηλικία!! Να σουν 45 και, να σου πω ότι ναι ένα δίκιο το έχεις να ανησυχείς, αλλά στα 40 ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία που γεννάει παιδί. Άπειρες γυναίκες υπάρχουν. Εκτός των άλλων έχεις και την εμπειρία. Οι άλλες τι να πουν που το κάνουν πρώτη φορα;;!! Όσο για την τομή εφόσον έγινε έτσι, δεν πειράζει τι να κάνουμε. Να ξέρεις πάντως ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς μήπως είsαι "off" εξαιτίας της καισαρικής για πόσες μέρες. Έχουν αλλάξει τα πράγματα και οι μέθοδοι και στις ναρκώσεις και στις τομές και στην ανάρρωση έχουν βελτιωθεί πολύ μέσα σε αυτά τα χρόνια! Θα αναρρώσεις πολύ γρήγορα θα δεις! .Ήδη την επόμενη μέρα θα κόβεις βόλτες, απλά θα προσέχεις να μην χτυπήσεις τον πρώτο καιρό και να μην σηκώνεις βάρος. Άντε μην χαλάς τις πιο ωραίες τελαυταίες μέρες. Σκέψου ότι ίσως είναι η τελευταία φορά που το ζεις αυτό και άνοιξε τις κεραίες σου για να το απολαύσεις!!

Άλεξ, ξενύχτησες ε;; Υπομονή, τι να κάνεις; Σε λίγο θα ξενυχτάς ούτως ή άλλως για άλλον λόγο!

Jo περαστικά σου είπα;

Σέβη Καλημέρα. Γρ'αψ3ε μας νέα.

Σόρρυ ρε κορίτσια πρέπει να πάω στην κλινική και δεν προλαβαίνω να γράψω άλλα...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πω πω. Άδειασε το καφέ λόγω Σαββατοκύριακου ή λόγω τοκετών;;;!!!

Τα νέα μου είναι ότι το καρδιοτοκογράφημα βγήκε καλύτερο από το προηγούμενο, η μήτρα πολύ πιο ήρεμη και μου είπαν ότι μάλλον θα αντέξω μέχρι την άλλη βδομάδα. Μακάρι. Πάντως η κατάστασή μου δυσχαίρενει πια κάθε μέρα και περισσότερο, ο πόνος χαμηλά, τα υγρά, οι κινήσεις μου, συν ότι το ένα μου πόδι πρήστηκε για πρώτη φορά και μου κάνει φοβερή εντύπωση να είμαι έτσι με το ένα πόδι. Όλα αυτά με έχουν αγχώσει.

Σέβη τι κάνεις διδυμομανούλα μας;; Μην μας ξεχνάς!! Έτσι κι αλλιώς λογικά θα ξενυχτάς εσύ!! :tongue:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Τελικα εκανα εχθες 2 ραμματα χωρις αναισθησια αλλα το χειροτερο ηταν οταν τα εσφιξε!!!

Με τον μεγαλο τα παμε μια χαρα,την Δευτερα λενε θα παρουμε κ τον μικρο μας!!!

Κοριτσια ριξτε οσο περισσοτερο υπνο μπορειτε....εγω κοιμαμαι ορθια πια...που να ερθει κ ο μικρος σπιτι!!!

Jo τα ιδια με σενα κ εγω....απο χαπια παιρνω τα atarax,μου ειπε οτι ειναι πιο "αθωα" απο τα ζιρτεκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,εγραφα και εδω πιο παλια αλλα που πλεον χρονος??Εγω εδω ακομα με φουσκωμενη κοιλιτσα(Χαχαχα)Κοιλουμπα πρεπει να πω καλυτερα!Εχω πρηστει και δεν μπορω να κουνηθω αφηστε που ωρες ωρες νομιζω οτι θα χασω την κοιλια μου...Σε οσες εχετε γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας και σε οσες περιμενετε με το καλο και με κανεναν πονο!!


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Σέβη, καλά που πήγες να σε δει ο γιατρός σου τελικά! Περαστικά! Όσο για τον ύπνο, τον έχουμε ήδη ξεχάσει χάρη στο γιο μας! :tongue::tongue: Πού να γεννηθεί και η μπέμπα, ο ένας θα κοιμάται, η άλλη θα ξυπνάει, ο ένας θα με τραβάει από το φόρεμα να παίξουμε, η άλλη θα κλαίει από την πείνα, κοκ! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Polixenia μου, υπομονή, οι τελευταίες μέρες είναι και οι πιο δύσκολες... Θα αποζημιωθείς όμως όταν πάρεις αγκαλίτσα τα μωρά σου!

Μαρουλίτα, με το καλό να έρθει το μωράκι σου!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 3 χρόνια που είμαι παντρεμένη παρακαλούσα να ξυπνάω τη νύχτα για τέτοιους λόγους!! χαχαχα.. Ας με ξυπνάνε δεν πειράζει!! Γερά να είναι.

Σέβη γιατί πουλάκι μου χωρίς αναισθησία;; Οσία Σέβη δεν υπάρχει και είπες να γίνεις εσύ;;; Α πα πα.. περιττούς πόνους δεν θέλω στη ζωή μου ... Ό,τι μπορεί να αποφύγει κανείς να το αποφύγει... Τέλος πάντων. Ελπίζω τέλος καλό όλα καλά με το θέμα αυτό. Τώρα αν θα έρθει και ο μικρός στο σπίτι με το καλό από Δευτέρα ΟΥΤΕ ΝΑ ΞΥΘΕΙΣ δεν θα έχεις χρόνο!! χαχαχα! Γι'αυτό κι εσύ ξύσου τώρα που μπορείς...! Χωρίς πλάκα μπορεί να φτιάξει και η ψυχολογία σου που θα τον έχεις σπίτι και να υποχωρήσει εντελώς η αλλεργία.

Γεια σου Μαρουλίτα! Με το καλό κι εσύ! Καλή λευτεριά και με κανέναν πόνο!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 3 χρόνια που είμαι παντρεμένη παρακαλούσα να ξυπνάω τη νύχτα για τέτοιους λόγους!! χαχαχα..

Έλα σε κανα μήνα να μας το ξαναπείς αυτό! :lol::lol::lol:

Και πάλι καλημέρα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη Κυριακη να εχουμε!!!

Λογικα αυριο θα παρουμε κ τον μικρο στο σπιτι μας!!! κ αυτος ησυχος φαινεται σαν τον μεγαλο....μακαρι γιατι δεν ξερω τι εχω παθει κ δεν αντεχω....ψυχολογικα κ σωματικα!!!

Αφηστε που το μωρο ειναι ησυχο ολη μερα κ κοιμαται κ οταν ανεβαινει η πεθερα μου στις 8 το απογευμα καθε μερα,τον πιανει μια γκρινια κ ενα κλαμμα απιστευτο για 2-3 ωρες!!! δεν μπορω να τον βλεπω ετσι!!!

Η τομη με ποναει οπως στο νοσοκομειο κ σερνομαι!!! νυσταζω ολη μερα,μου μιλανε απανταω κ δεν το θυμαμαι μετα!!! τοσο καλα ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...