Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημερα κ καλη Κυριακη να εχουμε!!!

Λογικα αυριο θα παρουμε κ τον μικρο στο σπιτι μας!!! κ αυτος ησυχος φαινεται σαν τον μεγαλο....μακαρι γιατι δεν ξερω τι εχω παθει κ δεν αντεχω....ψυχολογικα κ σωματικα!!!

Αφηστε που το μωρο ειναι ησυχο ολη μερα κ κοιμαται κ οταν ανεβαινει η πεθερα μου στις 8 το απογευμα καθε μερα,τον πιανει μια γκρινια κ ενα κλαμμα απιστευτο για 2-3 ωρες!!! δεν μπορω να τον βλεπω ετσι!!!

Η τομη με ποναει οπως στο νοσοκομειο κ σερνομαι!!! νυσταζω ολη μερα,μου μιλανε απανταω κ δεν το θυμαμαι μετα!!! τοσο καλα ειμαι!!!

Γεια σου Σέβη! Με το καλό να έρθει ο μικρός στο σπίτι!!

Η λοχεία είναι δύσκολη, αν δεν το ζήσεις δεν το καταλαβαίνεις... Έχεις ταλαιπωρηθεί κιόλας με τα μωρά στη μονάδα, έτυχε τώρα κι αυτό με την τομή... Μετά τις 40 μέρες αρχίζουν και στρώνουν τα πράγματα, με βάση την εμπειρία μου πάντα... Προσπάθησε να κοιμάσαι όταν κοιμούνται και τα μωρά, έστω για μια ωρίτσα. Αν υπάρχει η δυνατότητα, ζήτα από μαμά και πεθερά να βοηθήσουν για λίγο καιρό με τις δουλειές και το μαγείρεμα, έτσι θα εξοικονομήσεις δυνάμεις.

Μήπως περνάει κολικούς ο μπέμπης; Επειδή λες ότι τον πιάνει κάθε απόγευμα. Πραγματικά πονάει η ψυχή σου όταν το μωρό σπαράζει στο κλάμα, τα θυμάμαι και απ' τον γιο μου.


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κ καλη Κυριακη να εχουμε!!!

Λογικα αυριο θα παρουμε κ τον μικρο στο σπιτι μας!!! κ αυτος ησυχος φαινεται σαν τον μεγαλο....μακαρι γιατι δεν ξερω τι εχω παθει κ δεν αντεχω....ψυχολογικα κ σωματικα!!!

Αφηστε που το μωρο ειναι ησυχο ολη μερα κ κοιμαται κ οταν ανεβαινει η πεθερα μου στις 8 το απογευμα καθε μερα,τον πιανει μια γκρινια κ ενα κλαμμα απιστευτο για 2-3 ωρες!!! δεν μπορω να τον βλεπω ετσι!!!

Η τομη με ποναει οπως στο νοσοκομειο κ σερνομαι!!! νυσταζω ολη μερα,μου μιλανε απανταω κ δεν το θυμαμαι μετα!!! τοσο καλα ειμαι!!!

Η τομή σε πονάει γιατί την πειράξατε ξανά. Αναγκαστικά θα καθυστερήσει λίγες μέρες παραπάνω η ανάρρωση τώρα. Τι άλλο να πούμε εκτός από υπομονή και περαστικά; Πάρε βοήθεια όπως λέει και η Άλεξ πριν φτάσεις στα όρια σου.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φιλενάδες.

Σεβούλα μου, ειναι δύσκολες οι πρωτες μέρες. Μη ξεχνάς οτι μεχρι τώρα ήσουν σε διαρκή ένταση. Χωρις να το καταλάβεις ειχες καταβάλλεις το μαξιμουμ των δυνατοτήτων σου για να αντεξεις τον τοκετο και τηνολη ταλαιπωρία που ακολουθησε στην εντατική. Τωρα που σιγα σιγα ολα παίρνουν τον δρόμο τους, αρχιζεις να χαλαρώνεις και βγαίνει απιστευτη η σωματική και ψυχολογική κουραση. Επιπλέον μην ξεχνάς οτι η λοχεία ειναι πραγματι μια δυσκολη περιοδο. Το κλαμα εναλλάσσεται με το γέλιο και ξανα παλι. Οι ορμόνες πραγματι χορευουν ... Προσπάθησε να μη δινεις περισσοτερη σημασια απ'οτι πρέπει.... έχε ομως και τις κεραιες σου ανοιχτες για τη λεγομενη μεταλοχεια καταθλιψη. Να ξέρεις ομως οτι ολα αυτά γρηγορα θα περασουν και ξεχνιουνται. Νομίζεις οτι εγω θα τολμουσα για τριτο παιδι αν τα θυμόμουν;;;;

Πολυξένια μου... υπομονη. Πραγματι οι τελευταιες μέρες ειναι δυσκολες. Μετράς ομως αντιστροφα. Υπομονή.

Αντε βρε κοριτισια ολες να τελειωνουμε και μετα να λεμε για τα απιστευτα ξενυχτια.

Σας καληνυχτιζω .


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!

Κοριτσια εχετε δικιο σε αυτα που γραψατε...αλλα κριμα που το λεω ηδη,αλλα τα εχω παιξει!!! που να ερθει κ το μικρο;;;:shock: Δεν νομιζω να προλαβαινω ουτε γιαι πιπι να πηγαινω!!!

Δεν γκρινιαζω απλα το αναφερω.....καλυτερα να τα εχω στο σπιτι μας παρα να τρεχουμε στην εντατικη!!!

Οσο για την τομη,εχουμε παλι παρατραγουδα...τωρα βγαζει πειον απο τα ραμματα!!! με εχει κουρασει ολο αυτο!!!:confused::confused::confused:

Μου αρεσει που ειμαστε cafe οκτωβριος κ ετσι οπως παμε ολες Σεπτεμβρη θα γεννησουμε!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΛΙΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι

Marigia ..................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........13/09/2011:κοριτσακι

Yotou....................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........15/09/2011:κοριτσακι

natasa...................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........18/09/2011:κοριτσακι

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι

Nadine............................03/10/2011 κοριτσάκι

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη!

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι

Jo.K...............................25/10/2011 αγορακι

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι

ΝΑΙ ΝΑΙ... σας γραφω απο το ΓΑΙΑ οπου στις 11.10το πρωι τις κυριακης ακουσα το πιο γλυκο νιαουρισμα στη ζωη μου!! τα ξημερωματα κατα τις 3 εσπασαν τα νερα μου στις 5.30 μπηκα στην αιθουσα ωδινων(οπου εκανα την θεικη επισκληριδιο) 11παρα μπηκα στην αιθουσα τοκετων κ στις 11.10 γεννησα μια κουκλα 50ποντων κ 2700γρ.. 21 μερες νωριτερα ηρθε!! την εχουν κρατησει βεβαια στην μενν κ δεν την εχω δει πολυ λογω ζαχαρου που ηταν στα κατωτερα επιπεδα.. ελπιζω σημερα να μου την φερουν!!

αντε και στα δικα σας!!! λετε να γινουμε καφε σεπτεμβριου??? εκεινες δεν θα εχουν γεννησει ακομα να δειτε!!!! χαχα τις φαγαμε......:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!!!

Να σου ζησουν τα μωρα σου nadimor και εσενα το κοριτσακι σου Νατασσα τι ωραια νεα παλι σημερα!!!!!1

Ολα να πανε καλα και να γυρισετε σπιτακι σας ολες!!!!!

Εγω στο πρωτο παιδι ειχα την καταπληκτικη ιδεα πριν σαραντησω καν να ξυριστω και μαλιστα πανω στην τομη ετσι ειχε λιγο αιματακι το αποστειρωσα και ευτυχως ηταν πολυ λιγο το κοψιμο και την γλυτωσα!!!!!!!

Αντε να δουμε την επομενη ολο εκπληξεις ειναι το καφε μας!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Marigia ..................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........13/09/2011:κοριτσακι tongue.gif

Yotou.....................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........15/09/2011:κοριτσακι tongue.gif

Nadimor.................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!.......16/09/2011 αγορακι-κοριτσακι rolleyes.giftongue.gif

natasa...................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........18/09/2011:κοριτσακι tongue.gif

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Nadine............................03/10/2011 κοριτσάκι tongue.gif

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακιtongue.gif

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! icon_razz.gif

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

Jo.K...............................25/10/2011 αγορακιrolleyes.gif

ΥΓ. Τη διορθωσα γιατί ελειπε η Νάντι!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααααααααααααααααα!!!!

Νατάσααααααααααααα!!!!

Να σου ζήηηηηηηηηηηησει!!!!!!!!!!!!!!

Δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!

Μπρρρρ.. φοβόμουν που φοβόμουν τώρα με αποτέλειωσες Νατάσα!!!! χαχαχαχα!!

Με το καλό κούκλα μου, γρήγορα στο σπιτάκι και οι 3 με τη μπεμπούλα σας!!! Όλα καλά!!! :D:D:D

ΥΓ. Ρε κορίτσια τι γίνεται;;;;;;;;;;;!!!!!!!! Καλημέρα!!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νατάσσα, να σου ζήσει η μπέμπα!!!!!!!!!

Καλέ δε σας προλαβαίνω, κανονίστε να με αφήσετε μόνη μου για Οκτώβριο! :tongue::tongue::tongue: Εκτός αν βιαστεί και η δική μου η ζουζούνα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανδράκι τι κάνεις;;;

Να σε ρωτήσω.. Μήπως έχεις κάποιο λάθος στο τικεράκι σου;; Ενώ έχεις ΠΗΤ 20/10 (τόσο είχα και εγώ ασχετα που θα κανω καισαρική), εγώ είμαι 35 εβδ. και 4 ημ. και εσένα γράφει 32 εβδομάδων και κάτι ημερών... Πώς γίνεται αυτό;

Σέβη γιατί; Ο άντρας μας δεν βοηθάει; Γιατί δεν προλαβαίνουμε ούτε για πιπι να παμε;; Είδες ακόμα δεν μπορω να το καταλαβω πώς θα είναι και οποτε λεω στον αντρα μου για τέτοιες περιγραφες μου λεει γιατί αντρα δεν εχουν αυτες;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανδράκι τι κάνεις;;;

Να σε ρωτήσω.. Μήπως έχεις κάποιο λάθος στο τικεράκι σου;; Ενώ έχεις ΠΗΤ 20/10 (τόσο είχα και εγώ ασχετα που θα κανω καισαρική), εγώ είμαι 35 εβδ. και 4 ημ. και εσένα γράφει 32 εβδομάδων και κάτι ημερών... Πώς γίνεται αυτό;

Σέβη γιατί; Ο άντρας μας δεν βοηθάει; Γιατί δεν προλαβαίνουμε ούτε για πιπι να παμε;; Είδες ακόμα δεν μπορω να το καταλαβω πώς θα είναι και οποτε λεω στον αντρα μου για τέτοιες περιγραφες μου λεει γιατί αντρα δεν εχουν αυτες;

Οχι δεν εχω κανει λαθος εγω εχω πητ 11/11 αλλα λογο καισαρικης θα γεννησω 20 Οκτωμβριου!!!!!

Ειμαι πιο λιγο σε εδομαδες απ ολες εαν δεν κανω λαθος!!!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Polixenia δεν καταλαβες τα μισα ταισματα ο αντρας μου τα κανει αλλα εχω εξουθενωθει κ δεν αντεχω κ πολλα!!!

Μιλησα με τον γυναικολογο τωρα κ θα παρω αντιβιωση γιατι βγαζει υγρο με πειον απο τα ραμματα....αυτο με μαρανε,καμια μολυνση!!!

Link to comment
Share on other sites

Polixenia δεν καταλαβες τα μισα ταισματα ο αντρας μου τα κανει αλλα εχω εξουθενωθει κ δεν αντεχω κ πολλα!!!

Μιλησα με τον γυναικολογο τωρα κ θα παρω αντιβιωση γιατι βγαζει υγρο με πειον απο τα ραμματα....αυτο με μαρανε,καμια μολυνση!!!

Ααχ ρε γμτ.. Αμάν.. Να το κοιτάξεις να το προλαβετε μην μπλεξεις τωρα και με μολύνσεις... Αυτό σου έλειπε με δίδυμα....


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

Νατάσα να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!!!

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!

Συνεχίζει το κακό!Ευτιχώς σε πιο μικρή ένταση.

Polixenia μπράβο πήρες παράταση βλέπω!:-P

Σεβούλα μου πρόσεχε!

Γειά σου Μαρουλίτα 29!

Alex 1979 μην στενοχωριέσαι!!Εμένα βλέπω τελευταία και καταιδρωμένη!!!

Πολλά φιλιά!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...