Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα. Εμένα μου κόπηκαν οι πολλές λιγούρες. Ευτυχώς γιατί έτρωγα τον αγλέορα...

Να δούμε αύριο που θα πάω στο γιατρό αν θα έχω βάλει κανένα κιλό. Είμαι πολύ περίεργη να δω πού βρίσκομαι, με τόσο φαγητό που έριξα...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κριτσακια !!!!!

Τις ωρες που μπαινω μεσα δεν ειναι καμμια κλαψ....

Εγω εχω καινουργιο συμπτωμα δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ παρ ολο που ειμαι λιωμα και οταν τα καταφερω ξτπναω για τουαλετα και παιρναν ωρες μεχρι να ξανακοιμηθω......τι να πω επισης συνεχιζετε η αηδια με την σοκολατα δεν μπορω ουτε να το σκεφτω οτι θα θαω ανακατεβομαι απιστευτα!!!!!!

Επομενο ταξιδι στις 25 Μαιου για pap A μεχρι τοτε υπομονη....

Αυτος ο καιρος με εχει κουρασει απιστευτα θελω καλοκαιρακιιιιιι!!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Andraki εγώ είμαι έτσι με τις αυπνίες 4 μήνες...

Ευτυχώς στον 4ο μήνα μειώθηκαν. Πιστεύω ότι έφταιγε και το utrogestan που έπαιρνα στο πρώτο τρίμηνο και τώρα ειμαι καλύτερα.

Άντε να δούμε πότε θα φτιάξει ο καιρός.

Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό. Ελπίζω να είναι καταρχήν όλα καλά. Και μετά αν μπορέσει να δει και κανένα "φυλαράκι" καλά θα ήταν!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια και απο μένα! Διαβάσα τα νέα σας και χαίρομαι που όλα εξελίσσονται ομαλά σε όλες μας. Εγώ έκανα την περιδεση τραχήλου λόγω ανεπάρκειας και πριν 1,5 εβδομάδα έκανα και την αμνιοπαρακέντηση. Κορίτσια η δική μου γνωμη είναι οτι η εξεταση αυτη δεν ειναι και κατι τοσο απλο. Δε ξέρω...στα αλλα μου δυο παιδια δεν την ειχα κάνει γιατι ημουν αρκετά νέα...σ'αυτο εδω το μωρο ηταν δεδομενο οτι θα την κανω. Δεν σας κρυβω οτι μου φανηκε καπως ... Νομιζω οτι πρεπει να γινεται οταν υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες για χρωμοσωματικες ανωμαλιες.

Σας χαιρετώ προς το παρον. Φιλιά!!


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Κι εγώ δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ :rolleyes: Τα ίδια είχα και στην 1η εγκυμοσύνη. Σήμερα από την ώρα που ξύπνησα με πονάει το κεφάλι μου και επίσης τώρα έχω ζαλάδα! Ελπίζω να περάσει σύντομα!

Polixenia εύχομαι όλα καλα σήμερα στο γιατρό! Στη μαμά σου το είπες για τα διδυμάκια?


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες της το είπε ο άντρας μου στο αυτί!!

Τελικά δεν αντέδρασε όπως φανταζόμουν! Το πρώτο πράγμα που ξεστόμισε ήταν αυστηρά "ΓΙ'ΑΥΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΛΥ!!!". Εγώ δεν κατάλαβα εκείνη την ώρα γιατί δεν άκουσα τι της είπε, είχα και κάτι νεύρα... Μια τρέλα με το φαγητό που έχει ρε παιδιά η μάνα μου, δεν μπορώ έλεος... Με εκνευρίζει ... Είμαι με το τυρί στο στόμα, "ΚΑΙ ΤΥΡΙ ΦΑΕ", τρώω γιαούρτι με μπανάνα και μέλι, μετά από μισή ώρα αρχίζει, "θες μια μπανάνα σκέτη τώρα ή ένα γιαούρτι σκέτο;;", "Οχι δεν θέλω, εφαγα πριν!!"

Λες και έχουμε κατοχή... Κοντεύω τα 5 κιλά έλεος πια... Τα νεύρα μου...

Και το πρώτο πράγμα που βρήκε να πει όταν έμαθε για τα δίδυμα δηλαδή ήταν ... φαγητό πολύ;;;!!

Μετά από μια ώρα θυμήθηκε να ρθει να με φιλήσει και να μου πει γιατί δεν μου το πες...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

polixenia εκμεταλευσου το κ φαε κορίτσι μου κι εγω 17 κιλα ειχα πάρει στο 1ο κ είμαι γενικά άδύνατη . Να μας πεις τι εγινε με τον υπερηχο σήμερα !!!!!

Εlli ολα καλά ευχομαι απο δω και πέρα ,

Οσο για τον ύπνο ,τωρα που δεν εχω τη μικρή σπιτι γιατι την εστειλα για 2-3 μέρες στη πεθερα αφου ο σταθμος εχει απεργία , ξερενομαι στον υπνο κ το ευχαριστιέμαι .

Πριν ξυπναγε η μικρη 3 φορες κ πάνω κάθε βραδυ κ δεν μας άφηνε να κοιμηθούμε .

Εμενα κορίτσια το Pap A εχει κανει 2 βδόμαδες να βγει γι αυτο κ νευριάσα βλεπετε με την αναμονή .....Αυριο θα πάρω τηλ πάλι

Οσο για το φαγητο δεν μπορω να πω πως κι εγω εχω ιδιαίτερη όρεξη ....

Με την δουλεια δεν τη παλευω... Σε ενα γραφειο 8 ωρες πιάνομαι βρε κορίτσια ....Ασε που ζαλίζομαι κι απ το PC....

Οι αλλες πως τα πάτε ???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Κι εγώ δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ :rolleyes: Τα ίδια είχα και στην 1η εγκυμοσύνη. Σήμερα από την ώρα που ξύπνησα με πονάει το κεφάλι μου και επίσης τώρα έχω ζαλάδα! Ελπίζω να περάσει σύντομα!

Polixenia εύχομαι όλα καλα σήμερα στο γιατρό! Στη μαμά σου το είπες για τα διδυμάκια?

fatsaki αλήθεια το εχεις νιώσει το μωρό ???? Οι άλλες ???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Marigia είναι δράμα να καθεσαι 8 ώρες σε ένα γραφειο όντως. Το περνάω κι εγώ. Μετά γυρίζω σπίτι και είμαι κομμάτια. Θέλω να ξαπλώσω λίγο, αλλά που με τη μικρή, αυτή όταν γυρνάω θέλει παιχνίδια! :rolleyes:

Για να μην πω για τις δουλειές που με περιμένουν!

Σήμερα που είχα ζαλάδες ήμουν έτοιμη να φύγω, το κρεβάτι το βλέπω σαν όαση, αλλά ήρθε το αφεντικό και μου ανέθεσε δουλεια και έτσι την πάτησα! Είμαι λίγο καλύτερα τώρα όμως, αλλά έχω πιαστεί!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

fatsaki αλήθεια το εχεις νιώσει το μωρό ???? Οι άλλες ???

Ναι αμε εδώ και καιρό...προχθές το βράδυ ιδίως με το που ξάπλωσα και ηρέμησα το βράδυ, έκανε τα δικά του. Είχα την αίσθηση ότι τεντωνόταν...κάπως έτσι. Στην Αλεξάνδρα μου δεν έπαιρνα χαμπάρι σε αυτούς τους μήνες, τώρα και το παραμικρό το καταλαβαίνω. Εσύ?


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε εδώ και καιρό...προχθές το βράδυ ιδίως με το που ξάπλωσα και ηρέμησα το βράδυ, έκανε τα δικά του. Είχα την αίσθηση ότι τεντωνόταν...κάπως έτσι. Στην Αλεξάνδρα μου δεν έπαιρνα χαμπάρι σε αυτούς τους μήνες, τώρα και το παραμικρό το καταλαβαίνω. Εσύ?

Οχι ακόμα .. κ λένε τα 2α τα νιώθεις κ νωρίτερα.... Σε ποια βδομαδα το καταλαβες ??


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Polixenia να μας φερεις υπεροχα νεα απο την επισκεψη σημερα....μακαρι να δειτε κ τι ειναι!!!!

Καλα η μαμα σου απαιχτη...!!!!Τα χασε μαλλον γι"αυτο δεν σου εδειξε αμεσως την χαρα της......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...