Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Άλεξ αν εννοέις εμένα για την αλλαξιέρα, όχι!! Και γιατί;; Γιατί μπορεί να πήραμε τα έπιπλα αλλά με τα ρούχα είμαστε πίσω ακόμα!! Έχουμε αγοράσει μόνο τα καλά τους, ενώ για εσώρουχα και καθημερινά τα αφήσαμε να τα πάρει η γιαγιά ή εμείς τελευταία στιγμή ή μήπως μας δώσει καμιά φίλη τα δικά της.

Πάλι πίσω ε;;; :D

Ναι, εσένα εννοούσα! Όχι καλέ, δεν έχετε μείνει πίσω, άλλωστε αυτή η δουλειά γίνεται σε 1-2 μέρες. Εγώ Σάββατο ψώνισα και έβαλα πλυντήρια, Κυριακή σιδέρωσα-τακτοποίησα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

polixenia δεν εισαι πισω! και εγω δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα! θα τα κανω απο τριτη που θα ειμαι σπιτι καποιες μερες! παντα μαζι παμε γιατρο! παντως τα μωρα στο τελος περνουν πολυ βαρος. μια χαρα θα ειναι τα διδυμακια!

alex κ σεβη τι κανετε καλε???

Όλα καλά! Καλή δύναμη με τις δουλίτσες! Δευτέρα-Τρίτη λοιπόν θα έχουμε πολλά νέα για τα μωρά μας!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάνε καλά, θα δεις! Χτες ήμασταν με το γιο μου στην παιδική χαρά και έπιασα κουβέντα με μια μαμά που είχε δίδυμα κοριτσάκια 7 χρονών. Τα γέννησε στις 28 εβδομάδες, το ένα 600γρ. και το άλλο 900, έμειναν αρκετό καιρό στη θερμοκοιτίδα, αλλά όλα πήγαν καλά! Τα παιδάκια της είναι μια χαρά, ολόκληρες κοπελίτσες! Όσο για την άμνιο, το ίδιο θα έκανα στη θέση σου.

Πω πω απίστευτο!! Μπράβο βρε Άλεξ τέτοια να ακούμε να παίρνουμε λίγο θάρρος!!

Χάρηκα πολύ τώρα!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

nadi ολα θα πανε καλα! εχει δικιο η σεβη!

ασχετο μηπως νιωθετε ετσι? γιατι εγω ναι!

Screen+shot+2010-12-20+at+11.05.48+PM.png

Γιώτα χαχαχα! Δηλαδή με άλλα λόγια σαν μπαλίτσες φουσκωμένες;; Κάπως έτσι! Δεν πέφτεις μακριά... Αν μας βάλεις στη θάλασσα έτσι θα πηγαίνουμε κι εμείς... χαχαχα


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια λογω αγχους δικου μου τα πλυναμε τα ρουχα τους ολα κ ειναι στην συρταριερα μεσα!!! φοβομουν για τπτ απροοπτο!!!

Κοριτσια στειλτε e-mail στην babylino κ γραφτε στο κειμενο που εχει απο κατω οτι θα γεννησετε σε 2-3 εβδ κ θα στειλουν πανες newborn μικρη συσκευασια(28τεμ νομιζω)!!! τα στελνουν κ πολυ γρηγορα παντως με courier...

Θα στείλω κι εγώ στην babylino τότε!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

Νατασσα στην babylino εστειλες μην;;; αυτο στο στελνουν στο σπιτι κ νομιζω οτι ειναι το καλυτερο,περιεχει δωρο πανες,σερβιετες,βαμβακι,μωρομαντηλα,κουπονια αρκετα!!!

Εμεις πηγαμε εχθες στον γιατρο κ οι μικροι ειναι πια 2 κιλα ο καθενας!!!

Οχι μεγαλοι αλλα καλοι για διδυμα κ στην εβδ που ειμαστε!!! λογικα την αλλα Πεμπτη θα μας πει ο γιατρος ποτε με το καλο θα μας τα παρει!!!

Θα μπω στον 9ο κ μετα μαλλον......

Έστειλα αλλά έβαλα άλλο τηλέφωνο για να μην με πρήζουν... Ε το πολύ πολύ να το καταλάβουν και να μην μου τα στείλουν καθόλου... :tongue:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα αλλά έβαλα άλλο τηλέφωνο για να μην με πρήζουν... Ε το πολύ πολύ να το καταλάβουν και να μην μου τα στείλουν καθόλου... :tongue:

Εγω εδωσα το κιν μου κ ποτε δεν με ενοχλησαν!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην μπεις απο τοσο νωρις για γεννα!!!! Βεβαια προβλημα δεν θα εχετε γιατι κ τωρα τα μωρα ειναι βιωσιμα(sorry που το λεω ετσι αλλα ειναι η αληθεια)!!!

Μακαρι να παρεις πανω απο 3 εβδ.....

E-mail στειλε σημερα κιολας!!! εγω χαρηκα οταν μου ηρθε το πακετο!!!

Καλημέρα σας!!!...Ανοίγω το καφέ σήμερα?....Α, ωραία!...

Σέβη μου, σ'ευχαριστώ πολύ...κι εγώ πιστεύω πως θα καταφέρουμε 2 εβδομάδες ακόμα να αντέξουμε. Τη Δευτέρα θα κάνω και τις ενέσεις κορτιζόνης και θα ξαναπάω στο γιατρό την Παρασκευή να μας δει. Πάντως μου είπε πως αν αντέξουμε 2 εβδομάδες, πολύ πιθανό να τα πάρω αμέσως σπίτι τα μωρά. Λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Δεν θα είναι πολύ μικρά για να μη μπουν καθόλου θερμοκοιτίδα?

nadi ολα θα πανε καλα! εχει δικιο η σεβη!

ασχετο μηπως νιωθετε ετσι? γιατι εγω ναι!

Screen+shot+2010-12-20+at+11.05.48+PM.png

Ω, ναι.....ακριβώς έτσι νιώθω....βρήκες την κατάλληλη εικόνα Γιώτα για να μας περιγράψεις...:lol::lol::lol:
Όλα θα πάνε καλά, θα δεις! Χτες ήμασταν με το γιο μου στην παιδική χαρά και έπιασα κουβέντα με μια μαμά που είχε δίδυμα κοριτσάκια 7 χρονών. Τα γέννησε στις 28 εβδομάδες, το ένα 600γρ. και το άλλο 900, έμειναν αρκετό καιρό στη θερμοκοιτίδα, αλλά όλα πήγαν καλά! Τα παιδάκια της είναι μια χαρά, ολόκληρες κοπελίτσες! Όσο για την άμνιο, το ίδιο θα έκανα στη θέση σου.
Πωπωωωω, 600 γρ. και κατάφερε να επιζήσει?...Και χωρίς προβλήματα?...Να της ζήσουν της κοπέλας, πολύ μικρά ρε συ....

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυούλες καλησπέρα !!!

Καταρχην ναντιμορ σε συγχαιρω για την απόφαση σας και είμαι πολύ αισιόδοξη για την πορεία των μωρων σου! Αρκει να προσεχεις και να ακολουθείς ευλαβικα τις οδηγίες του γιατρού σου. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες κοπέλες ..

Κοριτσια εγω εξαιτίας της επιπολάιοτητας μου κοντεψα να γεννησω την Πεμπτη το απόγευμα.

Σας τα έλεγα για τις συσπάσεις που είχα αρκετά συχνα.Επαιρνα τα γιουτοπαρ αλλά η αληθεια έιναι λογω της ταχυπαλμίας που μου προκαλούσαν δεν τα έπαιρνα και φανατικά με αποτέλεσμα την Τεταρτη 24 του μήνα να παω στο γαια με πόνους να με βάλουν στον καρδιοτοκογράφο και να κάνω 80αρια συσπάσεις κάθε 2λεπτο σημει. πως με συσπάσεις 80-100 γεννάς !!! Καταφεραν με ενδοφλέβιο γιουτοπαρ να ήρεμήσουν τη μήτρα μου αλλά την επομενη μέρα εκανα ενα μπαμ και με το ενδοφλέβιο γιουτοπαρ χτυπαγα 100σταρια συσπάσεις αυτη τη φορά .Με αυξημενο αμνιακα υγρα περαν του φυσιολογικού που ανακαλυψαν πως ειχα ήταν βέβαιοι πως πάω για τοκετό αφου ήταν θεμα χρονου με τετοια ενταση στη μήτρα να σπάσουν τα νερά

Καταφεραν να μειωσουν το αμνιακό υγρο μου και μου αλλαξαν το φαρμακο με τρακτοσιλ το οποιο κοστιζει αρκετά αλλά είναι η τελευταια λύση για να αναστειλεις πρόωρο τοκετό και ύστερα απο 7 ωρες στην αίθουσα τοκετων καταφεραν και σταματησαν τη διαδικασία τοκετού. Αν ημουν απο 32-34 βδομάδων θα μου το παιρναν το παιδί δεν υπηρχε περίπτωση να με αφηναν τόσες ώρες.

Σημερα με άφησαν και βγηκα επιτελους απ το νοσοκομειο και περιμενω να δω τη μικρη μου που την είχε η πεθερα μου πως και πως !!! Παιρνω 6 γιουτοπαρ τη μέρα πια και φυσικά χαπι για τους σφιγμους της καρδιάς που έδωσε ο καρδιολογος Γενικα είμαι λες κι εχω παρκινσον αλλά΄δυστυχως έπρεπε να πάθω για να μάθω...

Οποτε κοριτσάκια δωστε σημασία στις συσπάσεις και μη το διακυνδινευεται Ελπιζω να μη σας ζάλισα ούτε να σας φόβισα κι ευχομαι ΟΟΟΟΛΕΣ μας να γεννήσουμε στην ώρα μας.

Θα τα΄λέμε πιο συχνα πια αφου τερμα η δουλεια για μένα και θα είμαι ξαπλά για τουλ 3 βδομαδες ακόμα.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυούλες καλησπέρα !!!

Καταρχην ναντιμορ σε συγχαιρω για την απόφαση σας και είμαι πολύ αισιόδοξη για την πορεία των μωρων σου! Αρκει να προσεχεις και να ακολουθείς ευλαβικα τις οδηγίες του γιατρού σου. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες κοπέλες ..

Κοριτσια εγω εξαιτίας της επιπολάιοτητας μου κοντεψα να γεννησω την Πεμπτη το απόγευμα.

Σας τα έλεγα για τις συσπάσεις που είχα αρκετά συχνα.Επαιρνα τα γιουτοπαρ αλλά η αληθεια έιναι λογω της ταχυπαλμίας που μου προκαλούσαν δεν τα έπαιρνα και φανατικά με αποτέλεσμα την Τεταρτη 24 του μήνα να παω στο γαια με πόνους να με βάλουν στον καρδιοτοκογράφο και να κάνω 80αρια συσπάσεις κάθε 2λεπτο σημει. πως με συσπάσεις 80-100 γεννάς !!! Καταφεραν με ενδοφλέβιο γιουτοπαρ να ήρεμήσουν τη μήτρα μου αλλά την επομενη μέρα εκανα ενα μπαμ και με το ενδοφλέβιο γιουτοπαρ χτυπαγα 100σταρια συσπάσεις αυτη τη φορά .Με αυξημενο αμνιακα υγρα περαν του φυσιολογικού που ανακαλυψαν πως ειχα ήταν βέβαιοι πως πάω για τοκετό αφου ήταν θεμα χρονου με τετοια ενταση στη μήτρα να σπάσουν τα νερά

Καταφεραν να μειωσουν το αμνιακό υγρο μου και μου αλλαξαν το φαρμακο με τρακτοσιλ το οποιο κοστιζει αρκετά αλλά είναι η τελευταια λύση για να αναστειλεις πρόωρο τοκετό και ύστερα απο 7 ωρες στην αίθουσα τοκετων καταφεραν και σταματησαν τη διαδικασία τοκετού. Αν ημουν απο 32-34 βδομάδων θα μου το παιρναν το παιδί δεν υπηρχε περίπτωση να με αφηναν τόσες ώρες.

Σημερα με άφησαν και βγηκα επιτελους απ το νοσοκομειο και περιμενω να δω τη μικρη μου που την είχε η πεθερα μου πως και πως !!! Παιρνω 6 γιουτοπαρ τη μέρα πια και φυσικά χαπι για τους σφιγμους της καρδιάς που έδωσε ο καρδιολογος Γενικα είμαι λες κι εχω παρκινσον αλλά΄δυστυχως έπρεπε να πάθω για να μάθω...

Οποτε κοριτσάκια δωστε σημασία στις συσπάσεις και μη το διακυνδινευεται Ελπιζω να μη σας ζάλισα ούτε να σας φόβισα κι ευχομαι ΟΟΟΟΛΕΣ μας να γεννήσουμε στην ώρα μας.

Θα τα΄λέμε πιο συχνα πια αφου τερμα η δουλεια για μένα και θα είμαι ξαπλά για τουλ 3 βδομαδες ακόμα.

Καλησπέρα κορίτσια!

Πωπω κοπέλα μου, τι ηταν αυτό που πέρασες... Φαντάζομαι το άγχος και την αγωνία σου, ευτυχώς όμως που όλα πήγαν καλά και το μωράκι είναι ακόμα στην κοιλίτσα σου...

Προσοχή από δω και πέρα, τα λέω σε σένα για να τ' ακούω κι εγώ...

Πάλι καλά που έχεις και βοήθεια με το παιδάκι σου, αλλιώς θα ήταν δύσκολα τα πράγματα... Eγώ τον τελευταίο καιρό έχω αναθέσει τις χοντρές δουλειές στη μαμά μου - να είναι καλά η γυναίκα που έχει τη θέληση να βοηθήσει... Απασχολεί και τον μικρό δυο ωρίτσες την ημέρα, το απόγευμα τον αναλαμβάνει ο μπαμπάς του... Είναι δύσκολα όταν έχεις και ένα παιδάκι να φροντίσεις...

Αύριο θα σας πω τα νέα από το ντόπλερ και το nst! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση σε όλες!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες!!! marigia θα ηταν τρομακτικο φανταζομαι στις 30 βδομαδες.. σου ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω κ περα....σορρυ για την ερωτηση αλλα πως ηταν στο ΓΑΙΑ? κ εγω εκει θα γεννησω. ανεβαινω την αλλη δευτερα για να προετοιμαστουμε για την γεννα.. εχω παει μονο για την αυχενικη κ την β επιπεδου.

Link to comment
Share on other sites

Marigia κορίτσι μου τι να πω;;; Έχω μείνει άφωνη... Ελπίζω να είναι όλα περαστικά, που θα είναι αφού σε άφησαν να βγεις. Να προσέχεις πάρα πολύ και να ξεκουραστείς 3 βδομαδούλες για να πάνε όλα καλά μέχρι εκεί που πρέπει.

Αν έχεις χρόνο και αν μπορείς φυσικά γιατί θα είσαι και ξάπλα τώρα, γράψε μας πώς ήταν αυτές οι συσπάσεις που δεν έδινες σημασία και πώς μετά κατάλαβες ότι σοβάρεψαν και πρέπει να πας στο νοσοκομείο. Πού πονούσες και πώς;

Αγχωνόμαστε νομίζω όλες γι'αυτό και ειδικά εγώ με τα δίδυμα αισθάνομαι την κοιλιά μου να πετρώνει συνέχεια όλη μέρα. 20 φορές τη μέρα; 30; Τη μια μου είπε ο γιατρός ότι αν γίνουν πολλές οι συσπάσεις θα προκαλέσουν και πόνο, την άλλη μου είπε ότι αν πετρώνει η κοιλιά συνέχεια όλη μέρα και δεν σταματάει είναι επικίνδυνο. Εμένα πετρώνει όλη μέρα, αλλά δεν έχω πόνο. Με αποτέλεσμα να αρχίζω να σκέφτομαι μήπως δεν είναι οι "κανονικές" συσπάσεις αυτές που έχω. Πάντως όταν πετρώνει πετρώνει ολη! Έχω καταμπερδευτεί...... Δεν ξέρω τι να υποθέσω...

Αύριο που θα πάμε στο γιατρό θα του το ξαναπώ εννοείται, αλλά θα προτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος πιο ειδικός και πιο εμπεριστατωμένα για το τι γίνεται στην κοιλιά μου και όχι να βασίζεται στην δικη μου εκτίμηση για το αν έχω ή δεν έχω συσπάσεις...!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!! Marigia τι ταλαιπωρια τραβηξες κοπελα μου;;; παλι καλα που δεν γεννησες ομως....οσο παραπανω παρεις,τοσο το καλυτερο!! Οντως εαν μπορεσεις πες εντυπωσεις απο το Γαια..κ εγω εκει θα γεννησω!!! Polixenia κ εμενα πετρωνει αρκετες φορες που για να περπατησω ποναω λιγακι αλλα εαν παω για πιπι εκεινη την ωρα μετα με αφηνει!!! Εγω να δεις μπερδεμα,ειναι συσπασεις;;; τι ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυούλες καλησπέρα !!!

Καταρχην ναντιμορ σε συγχαιρω για την απόφαση σας και είμαι πολύ αισιόδοξη για την πορεία των μωρων σου! Αρκει να προσεχεις και να ακολουθείς ευλαβικα τις οδηγίες του γιατρού σου. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες κοπέλες ..

Κοριτσια εγω εξαιτίας της επιπολάιοτητας μου κοντεψα να γεννησω την Πεμπτη το απόγευμα.

Σας τα έλεγα για τις συσπάσεις που είχα αρκετά συχνα.Επαιρνα τα γιουτοπαρ αλλά η αληθεια έιναι λογω της ταχυπαλμίας που μου προκαλούσαν δεν τα έπαιρνα και φανατικά με αποτέλεσμα την Τεταρτη 24 του μήνα να παω στο γαια με πόνους να με βάλουν στον καρδιοτοκογράφο και να κάνω 80αρια συσπάσεις κάθε 2λεπτο σημει. πως με συσπάσεις 80-100 γεννάς !!! Καταφεραν με ενδοφλέβιο γιουτοπαρ να ήρεμήσουν τη μήτρα μου αλλά την επομενη μέρα εκανα ενα μπαμ και με το ενδοφλέβιο γιουτοπαρ χτυπαγα 100σταρια συσπάσεις αυτη τη φορά .Με αυξημενο αμνιακα υγρα περαν του φυσιολογικού που ανακαλυψαν πως ειχα ήταν βέβαιοι πως πάω για τοκετό αφου ήταν θεμα χρονου με τετοια ενταση στη μήτρα να σπάσουν τα νερά

Καταφεραν να μειωσουν το αμνιακό υγρο μου και μου αλλαξαν το φαρμακο με τρακτοσιλ το οποιο κοστιζει αρκετά αλλά είναι η τελευταια λύση για να αναστειλεις πρόωρο τοκετό και ύστερα απο 7 ωρες στην αίθουσα τοκετων καταφεραν και σταματησαν τη διαδικασία τοκετού. Αν ημουν απο 32-34 βδομάδων θα μου το παιρναν το παιδί δεν υπηρχε περίπτωση να με αφηναν τόσες ώρες.

Σημερα με άφησαν και βγηκα επιτελους απ το νοσοκομειο και περιμενω να δω τη μικρη μου που την είχε η πεθερα μου πως και πως !!! Παιρνω 6 γιουτοπαρ τη μέρα πια και φυσικά χαπι για τους σφιγμους της καρδιάς που έδωσε ο καρδιολογος Γενικα είμαι λες κι εχω παρκινσον αλλά΄δυστυχως έπρεπε να πάθω για να μάθω...

Οποτε κοριτσάκια δωστε σημασία στις συσπάσεις και μη το διακυνδινευεται Ελπιζω να μη σας ζάλισα ούτε να σας φόβισα κι ευχομαι ΟΟΟΟΛΕΣ μας να γεννήσουμε στην ώρα μας.

Θα τα΄λέμε πιο συχνα πια αφου τερμα η δουλεια για μένα και θα είμαι ξαπλά για τουλ 3 βδομαδες ακόμα.

πωπω! ελπιζω να ειναι η τελευταια σου ταλαιπωρια!

εγω απο εχτες δεν μπορω να κουνηθω απο την μεση μου, πηρα τον γιατρο και μου ειπε ντεπον και καουντερ πειν, αν συνεχισει εμπλαστρο! τα εχω δει ολα! ελπιζω να τελειωσει γρηγορα το θεμα μεση!

alex καλη επιτυχια στις εξετασεις!

φιλακια σε ολες τις κοπελες, δεν μπορω να γραψω αλλο! ΠΟΝΑΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ευχαριστω για το ενδιαφέρον σας!

Αλεξ μου οχι δεν εχω βοηθεια , την ειχα πάει στη πεθερα μου στο Ναυπλιο. Η μαμα μου εφυγε πριν 6 μήνες κ μονο σε περιπτωση αναγκης τη κρατα η πεθερα μου. Τωρα εχω τον μπαμπά μου εδω που οτι μπορει κάνει κι αυτός ... Να προσεχεις κι εσυ γιατι αν εχεις κι αλλο παιδάκι δυσκολο να ξεκουράζεσαι ..

Νατασσα και sevi πολύ ευχαριστημενη εμεινα απο το ΓΑΙΑ Βεβαια ημουν στον 6ο που εχουν κυησεις υψηλου κινδυνου και χειρουργια οχι δηλ στο μαιευτικό . Ημουν σε δικλινο και γενικά με το που χτυπουσες κουδουνι αμεσως ερχοταν οι κοπέλες . Το φαγητο ήταν καλό κ σου διναν και επιλογες

Κάτω στις άιθουσες τοκετου οι κοπέλες ήταν άψογες !!! Οσων αφορά εμενα πραγματικά κάναν τα αδύνατα δυνατά να με κρατάν ήρεμη και ειδικά όταν άρχισα να τσιριζω" Δε θέλω να γεννήσωωωωωωωωωωωωωωωωω"!!!! Σκηνες απειρου κάλους σας λέω ...

Πολυξενια γιατι δεν του λες να σε βάλει στο nst να δει τι έντασεως συσπασεις έχεις ??

Εμενα πετρωνει η κοιλιά μου περίπου στη μέση και πονάω στη κοιλιά και προς τα κάτω Το πέτρωμα κρατα περίπου 30 δευτερα . Πηρα τη γιατρο γιατι τα πετρωματα και ο πονος ήταν ανα διλεπτο .Γενικά αμα εχεις περιοδικότητα καλό θα είναι να ενημερωσεις τον γιατρό σου.

Παντως το οτι δεν πονάς νομιζω είναι καλό .Απ την αλλη αμα γινεται συνεχεια πρεπει να το δεις. Η αλήθεια είναι πως μετα τις 30 εβδομαδες και στις βδομαδες που εισαι πολυξενια εσυ, η μήτρα εχει μια φυσιολογική δραστηριοτητα ετσι κι αλλιως και προετοιμαζεται για τον τοκετο με συσπασούλες. Καταλαβαινω το άγχος σου, γι αυτο συζητησε το μαζί του για να είσαι ήσυχη κοπέλα μου .

Γιωτα μου περαστικά ελπιζω να αν ανακουφιστεις σύντομα καλή μου ...

Ωχ η μικρη θελει να της βαλω τη χιονάτη στο γιου τιουμπ...

φιλιάαααα


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...