Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Μπα ο δικός μου φέρεται σαν τέρας ψυχραιμίας! Αν τον δεις να προσπαθεί να σε προειδοποιήσει για κάτι, έχει πολύ πλάκα. Ολόκληρη εισαγωγή κάνει... Το φέρνει από εδώ το φέρνει από εκεί...

Σήμερα ξεκινάμε βάψιμο παιδικού δωματίου!! Πήραμε οικολογικά χρώματα και θα το κάνουμε βυθό! Χτες αγοράσαμε και διακοσμητικά πριν πάμε στο γιατρό! Ευκαιρία είναι γιατί σε λίγο θα τα αποσύρουν τα διακοσμητικά αυτά. Είναι εποχιακά!

Εμας οτι εχει να πει το λεει αμεσως!!!

Με το καλο το βαψιμο.....ωραιο θα γινει!!! Βυθος!!!

Εμας ηταν ολο λαχανι βαμενο κ καναμε το μισο επανω γαλαζιο κ βαλαμε μπορντουρα με τον winnie...πιο απλα πραγματα!!!

Εχουν κ οι κουνιες τον winnie ζωγραφια κ το ταιριαξαμε ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραιότατα!! Γιατί πιο απλά;; Μια χαρά θα είναι και το δικό σας!

Η αλήθεια είναι ότι ο βυθός σαν θέμα είναι δικιά μου τρέλα, δεν ξέρω αν θα ακολουθήσουν τα μωρά τα χνάρια μου αργότερα!! χαχα... Εδώ και μερικούς μήνες που το έχω αποφασίσει τα σκέφτομαι όλα με βυθό! Βυθό σεντόνια, βυθό κουρτίνα, βυθό μπλα μπλα ...

Τώρα μόνο το χαλί βυθός λείπει και το φωτιστικό βυθός. :rolleyes:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες!Ελπίζω να είστε καλά.Το σπίτι μου είναι ακόμα εργοτάξιο και μου ειναι δύσκολο να μπαίνω στο ίντερνετ.Θα προσπαθήσω να διαβάσω όσα περισσότερα μηνύματα μπορώ για να μάθω τα νέα σας.Όσο για εμάς δόξα το θεό είμαστε καλά.Την 1η του μήνα ο μικρός μου ήταν 1500 γρ.Ανοπομονώ να τον δω πάλι σε 10 μέρες.Τα πραγματά του έχουν έρθει εκτός απο μερικά ρουχάκια που θα του ψωνίσω την επόμενη εβδομάδα.Ελπίζω να είναι όλα έτοιμα σύντομα για να ηρεμίσω και να ξεκούραστω μέχρι την ώρα του μαιευτηρίου.Μέχρι τότε υπομονή και κανένα μπανάκι αφου ο γιατρός μας ευτιχώς το επιτρέπει ακόμα.Πολλά φιλιάααααα


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκτος απο ενα σετακι (ροζ με εσωρουχακι, εξωρουχακι μακρυμανικο, σκουφακι κ γαντακια) δεν εχω ψωνισει ΑΚΟΜΑ τπτ για την μικρη μου.. 1 σετ σεντονια και μια κουβερτα αγκαλιας μαζι με παντα κ κουνουπιερα οταν μου πηρε το κρεβατι η πεθερα και ενα σετ πετσετες που μου εφερε μια φιλη. αυτα κ απο λευκα ειδη... ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ?? φοβαμαι οτι θα ξεφυγω στο τελος κ θα παρω πολλα που δεν θα χρησιμοποιησω.. ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ή ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ αυτη την εποχη? κουβερτα ή παπλωμα?

εχω δει κ τελευταια αποστειρωτη μικροκυμματων αξιζει? μπιμπερο? λεω της mam το anti colic αλλα τι θηλη σιλικονη ή καοτσουκ?

τα σκευτομαι απο το πρωι και πρεπει να ξεκινησω να τα μαζεψω και να πλυνω.. ααααα ειπα ΠΛΥΝΩ.. με τι? μου ειπαν αρκαδι, proderm, baby planet... μαλακτικο απ'οτι εχω διαβασει δεν βαζουμε..

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!! χαχαχα 47 μερες εμειναν......

sorry αν σας αγχωσα.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KAΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

νατασα,

Στα γράφω στα γρηγορα γιατι ειμαι δουλεια και ότι άλλο θες εδώ έιμαστε

Λοιπον από φανελάκια επελεξε κοντομάνικα γιατι είναι πιο ευκολα στο ντυσιμο .. δε χρειάζεται να τραβας το μανικι από κάτω όταν θα του φοράς το δευτερο μπλουζακι από πάνω . Παρε καμια 10αρια στα σʼιγουρα Παντως εμενα από mothercare & marks n spencer μου βγηκαν τα καλύτερα. Θα τα βαλει και το 2ο μωρό και είναι σαν καινούργια.

Σεντονακια 2 σετ νομιζω πως φτανουν . Παπλωμα απαγορευεται , παρε κανα δυο κουβερτούλες

Το μαμ το χρησιμοποιουσαμε κι εμεις με θηλες σιλικονης οι οποίες αντεχουν περισσότερο στον αποστειρωτη σε σχεση με καουτσουκ που ασπριζουν και τρυπανε αμέσως. Αποστειρωτη μικροκυματων δε γνωριζω τι έιναι….

Και από απορρυπαντικο εγω χρησιμοποιουσα προδερμ . Αρκαδι αφηνει υπολλειματα . Παντως σε αυτό το μωρό θα χρησιμοοιησω και καρυδοσαπουνα που και πιο αγνα είναι και πιο φθηνά Το προδερμ κ όλα τα συναφη τίγκα στα χημικά είναι μη νομίζεις .

Δεν θυμαμαι κάτι άλλο …


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες κ καλη εβδομαδα!!!

Νατασσα δεν ειμαι η πιο καταλληλη για το τι θα ψωνισεις...να σκεφτεις η μαμα μου εφτιαξε τα σεντονια για τους μικρους απο 4 σετ στον καθενα!!!

Φορμακια εχω παρει κ κοντομανικα κ μακρυμανικα!!! σε δυσκολη εποχη θα γεννησουμε!!!

Προδερμ που πηρα δεν μου αρεσε καθολου κ τα ρουχαλακια τους παρα πολυ σκληρα αλλα διαβασα απο αλλες κοπελες για το Ariel baby......τελικα ειχαν δικιο για μενα.....υπεροχη μυρωδια κ πολυ μαλακα τα ρουχα κ οι πετσετες που επλυνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βάψαμε το δωμάτιο, έγινε υπέροχο. Στήνουμε τώρα ντουλάπες και είμαστε εδώ και 2 μέρες άνω κάτω... Δεν έχει να κάτσω μόνο αυτό σας λέω ...

Από πράγματα εγώ φοβάμαι το ακριβώς αντίθετο... Μήπως πάρω λίγα και δεν μου φτάσουν...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βάψαμε το δωμάτιο, έγινε υπέροχο. Στήνουμε τώρα ντουλάπες και είμαστε εδώ και 2 μέρες άνω κάτω... Δεν έχει να κάτσω μόνο αυτό σας λέω ...

Από πράγματα εγώ φοβάμαι το ακριβώς αντίθετο... Μήπως πάρω λίγα και δεν μου φτάσουν...

καλημερα κοριτσια! γυρισαμε και εμεις εχτες απο τις διακοπες! περασαμε τελεια! ξεκουραστηκαμε και ηρεμισαμε! τωρα πισω στις δουλειες! δεν προλαβα να διαβασω τιποτα! κανα νεο??

εμεις παμε στον γιατρο στις 30 αυγουστου, να δω ποσο εχει μεγαλωσει η μπουμπουδενια μου που με εχει ταραξει στην κλωτσια και στην κολοτουμπα!

εσεις πως περασατε? αυτες που μειναν εδω και αυτες που φυγαν?

τα μωρουδελια τι κανουν?

φιλακια πολλα!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Νατάσσα, θα σου γράψω τι χρειάστηκα στο πρώτο μου παιδάκι απο λευκά είδη: σελτεδάκια, πάνες αγκαλιάς, πανάκια για γουλιές, κουβερτούλες κούνιας και αγκαλιάς, σεντόνια, υπόστρωμα αδιάβροχο, πάντα, φανελάκια, φορμάκια, καλτσάκια, ζακετάκια, σκουφάκι, σαλιάρες, πετσετούλες μικρές για τοπικό πλύσιμο, πετσέτες σώματος με κουκούλα.

3-4 σετ σεντόνια είναι καλά, όσον αφορά στα φανελάκια με βόλεψαν τα κοντομάνικα του mothercare, οπωσδήποτε μια 7αδα, φορμάκια με μακρύ μανίκι και το ποδαράκι μέσα άλλη μια 7αδα.

Αποστειρωτή ατμού χρησιμοποίησα, δεν ξέρω για τα μικροκύματα. Μπιμπερό γυάλινα της nuk με θηλές σιλικόνης, όπως είπε και η marigia είναι πιο ανθεκτικές. Tα ρουχαλάκια τα πλένω με προδερμ, baby planet ή persil baby, ό,τι βρω σε προσφορά. Βάζω και μαλακτικό και ποτέ δεν παρουσίασε ερεθισμό ο μικρός.

Πάω να μαγειρέψω και θα επανέλθω!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Polixenia μπραβο κοπελα μου!!! τωρα σιγα σιγα θα συμμαζευτειτε!!!

Κ εμεις το σαβ/κο τα τελειωσαμε ολα.μπηκαν τα ρουχαλακια κ τα πραγματα τους στην συρταριερα....στησαμε κ την αλλη κουνια κ τα χαζευουμε!!

Yotou καλως ηρθατε πισω!!!Καλα περασατε;;;

Εμεις εδω σας περιμεναμε τις γυριστρουλες....περιμενω να ερθει η ωρα σιγα σιγα,σε 2 εβδ που θα μπω στον 9ο ειναι καλα να γεννησουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Polixenia μπραβο κοπελα μου!!! τωρα σιγα σιγα θα συμμαζευτειτε!!!

Κ εμεις το σαβ/κο τα τελειωσαμε ολα.μπηκαν τα ρουχαλακια κ τα πραγματα τους στην συρταριερα....στησαμε κ την αλλη κουνια κ τα χαζευουμε!!

Yotou καλως ηρθατε πισω!!!Καλα περασατε;;;

Εμεις εδω σας περιμεναμε τις γυριστρουλες....περιμενω να ερθει η ωρα σιγα σιγα,σε 2 εβδ που θα μπω στον 9ο ειναι καλα να γεννησουμε!!!

σεβακι περασαμε απλα τελεια!!! μαζι μπαινουμε στον 9ο, αρχιζω και ανυπομονω για το μπεμπε αλλα αγχωνομαι και για την γεννα!

Link to comment
Share on other sites

σεβακι περασαμε απλα τελεια!!! μαζι μπαινουμε στον 9ο, αρχιζω και ανυπομονω για το μπεμπε αλλα αγχωνομαι και για την γεννα!

Για την γεννα μην το συζητας!!!! Κοινως χ@σμ@νη ειμαι απο τον φοβο μου.....κ ας ξερω οτι ειναι σιγουρη καισαρικη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την γεννα μην το συζητας!!!! Κοινως χ@σμ@νη ειμαι απο τον φοβο μου.....κ ας ξερω οτι ειναι σιγουρη καισαρικη!!!!

και εγω.....! και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο, να ξερεις ημερομηνια και να περιμενεις η να σου ερθει ξαφνικα και να τρεχεις????:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...