Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Είναι απόλυτα φυσιολογικό, οι ορμόνες δημιουργούν πολλές άκυρες σκέψεις! Και παίζει κ ρόλο το άγχος. Μην ανησυχείς, όλες τα περάσαμε. Όλα θα πάνε καλά!

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

και εγω.....! και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο, να ξερεις ημερομηνια και να περιμενεις η να σου ερθει ξαφνικα και να τρεχεις????:shock:

Προτιμω να ξερω ποτε θα γεννησω παρα να γινει κατι κ να ειμαι μονη στο σπιτι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προτιμω να ξερω ποτε θα γεννησω παρα να γινει κατι κ να ειμαι μονη στο σπιτι!!!

ευτυχως το γραφειο του αντρα μου ειναι κατω απο το σπιτι και ετσι δεν θα ειμαι μονη μου, εγω παω για φυσιολογικο, θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Yotou, καλώς ήρθατε!!! Γέμισαν οι μπαταρίες, έτσι; Τώρα θα συνεχίσεις τη δουλειά ή σταματάς; Με τις αγορές τελειώσατε;

Polixenia, μπράβο για το δωμάτιο!! Σιγά σιγά τακτοποιείστε κι εσείς! Προσπάθησε μόνο να μην πολυκουράζεσαι...

Για τη γέννα που λέτε, στο πρώτο παιδάκι μου μπήκα προγραμματισμένα με πρόκληση γιατί είχε πάρει όλο το μήνα και δεν αποφάσιζε να βγει... Αυτή τη φορά θα ήθελα να συμβεί ξαφνικά, να είναι έκπληξη, από την άλλη όμως αν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και είμαι μόνη μου με το παιδί, τι κάνουμε;;; Δε θέλω να γεννήσω και στο αυτοκίνητο!:tongue::tongue:

Όσο και να το σκεφτόμαστε ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, οπότε χαλαρά...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα καλωσήρθες! Μπράβο που περάσατε όχι απλά ωραία, αλλά τέλεια!! Είστε τώρα έτοιμοι για το μπεμπε! Εμείς τι νέα; Όπως θα δεις δεν γράψαμε και πολλά! Τον Αύγουστο διαλυμένο το καφέ! Κατά τα άλλα καλά! Ωραία περάσαμε κι εμείς!

Αλεξ, προσπαθώ να μην κάνω σχεδόν τίποτα. Έρχονται οι φίλοι και μας βοηθάνε ευτυχώς. Εγώ μόνο που υπάρχω κουράζομαι..!

Σέβη τώρα τελειώσατε κι εσείς; Αλήθεια; Μακάρι σε 2 βδομάδες να είμαστε κι εμείς έτοιμοι και μετά να καθόμαστε και να τα απολαμβάνουμε. Έτσι διασκεδάζεις και την αναμονή!

Όσο γι'αυτό που λέτε εμένα δεν θα με πείραζε να είναι και έκπληξη. Στο μόνο που χαίρομαι κάπως για την προγραμματισμένη είναι που δεν θα χρειαστεί να περιμένω τα μωρά μου μέχρι τέλος Οκτωβρίου...! Θα έσκαγα!!:P


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε κι εμεις γυρίσαμε !!!!

Ετοιμασιες φουλ διαβάζω , τι καλά !! Θυμαμαι ετσι τρεχαμε κι εμεις στο 1ο. Κοριτσακια σκεφτειτε πως θα παρετε και δωρα πολλά οπότε μην κανετε υπερβολες .

Εψαξα τα ρουχα της μικρής και βρηκα κάτι εντελως αφόρετα καλοκαιρινα φουστανάκια ΄τόσο όμορφα και στανοχωρεθηκα που δε θα τα φορεσει καθολου το μωρό αφου θα γεννηθει εντελως αλλη εποχή .. Πρεπει να δω που θα τα χαρίσω.

Η αλήθεια είναι πως όλο για τη μεγάλη ψωνίζω ακόμα κ για το ερμο το μωρό δεν εχω πάρει ούτε μια κουδουνίστρα που λεει ο λόγος ....

Διδυμομανουλες να προσεχετε και να μη κουραζεστε , Πωπω έφτασε ο καιρός για μερικες απο εσας . Τυχερούλες !! Με το καλό και στην ώρα τους για όλα τα μωράκια !

Nαντιμορ κανα νέο ???

Εγω συνεχιζω τα γιουτοπαρ εχω φτάσει το μισό καθε 4 ωρες γιατί δεν αντεχω αλλο τις συσπάσεις και δε θελω αγωνίες και στενοχώριες οποτε αντεχω και τις ταχυπαλμιες κι όλα τι να κάνω ....

Εκανα και καμπυλη ζαχαρου η οποια βγηκε καλή θέλω να πιστευω για πειτε κι εσεις ...

0'.........................93

60'......................129

120'....................113


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες!! yotou καλωσηρθες!!marigia sevi & alex σας ευχαριστω για τη βοηθεια στα ψωνια.. piloxenia και λιγα πραγματα να παρεις δεν πειραζει.. αρκει να εχεις 1-2 απ'αυτα που χρειαζεσαι γτ τα μαγαζια με τα bebe δεν ξεμενουν ποτε κ απο τιμες θα ειναι οι ιδιες.. το θεμα ειναι να εχεις τα βασικα κ μετα βλεπεις τι αλλο θα χρειαστεις!!

sevi yotou μαζι ειμαστε στις ημερομηνιες γεννας! και εγω αγχωνομαι για τον τοκετο... θα προλαβω να ανεβω αθηνα ή θα ειμαι κω? θα καταλαβω τις συσπασεις (οταν ξεκιναει δηλ.)? εχω πονεσει αρκετα με το crohn κ ελεγα στον αντρα μου οτι αν οι πονοι της γεννας ειναι πιο ισχυροι δεν θα αντεξω θα λιποθυμησω...

αα να σας ρωτησω δεν παιζει κανενα ρολο η κληρονομικοτητα στην γεννα εε?? ποτε κ πως γεννησε εμενα η μαμα μου?

marigia κ εγω πηγα για εξετασεις αιματος χτες κ θα παρω σημερα αποτελεσματα αλλα ο δικος μου γιατρος δεν με εχει βαλει να κανω καμπυλη οποτε δεν καταλαβενω τους αριθμους που γραφεις αλλα ευχομαι να ειναι super!!

ορεξατη ξυπνησα εεεεεε?? αντε καλη μας μερα!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Marigia καλές μου φαίνονται οι τιμές σου!!

Καλημέρα και σε σένα Νατάσα! Μην ξεκινάς με φόβο βρε πουλάκι μου. Τι είναι αυτό το crohn?? :confused: Διάβασα ότι όταν φοβάται κάποιος υπερβολικά αντιλαμβάνεται και τον πόνο πιο έντονα. Πρέπει να είσαι χαλαρή. Έχω ακούσει από πολλές ότι είναι σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου. Αυτό να σκέφτεσαι.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι είναι αυτό το crohn?? :confused: Διάβασα ότι όταν φοβάται κάποιος υπερβολικά αντιλαμβάνεται και τον πόνο πιο έντονα. Πρέπει να είσαι χαλαρή. Έχω ακούσει από πολλές ότι είναι σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου. Αυτό να σκέφτεσαι.

ειναι αυτοανοσο νοσημα στο εντερο.. ειναι πολυ πολυ πολυ πιο δυνατοι απο τους δυνατους πονους περιοδου... φοβαμαι τον πονο οχι γενικα αλλα οταν εχω εξαρση της νοσου κλαιω απο τους πονους.. ξερεις αυτο που λενε ουτε στο μεγαλυτερο εχθρο μουδεν τον ευχομαι?? ενταξει εχω στο μυαλουδακι μου και την επισκληριδιο κ ηρεμω λιγο..

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτοανοσο νοσημα στο εντερο.. ειναι πολυ πολυ πολυ πιο δυνατοι απο τους δυνατους πονους περιοδου... φοβαμαι τον πονο οχι γενικα αλλα οταν εχω εξαρση της νοσου κλαιω απο τους πονους.. ξερεις αυτο που λενε ουτε στο μεγαλυτερο εχθρο μουδεν τον ευχομαι?? ενταξει εχω στο μυαλουδακι μου και την επισκληριδιο κ ηρεμω λιγο..

Εννοείται ότι θα κάνεις επισκληρίδιο. Μην σε αγχώνει αυτό. Πιστεύω πως οι πόνοι που λες είναι πολύ πιο ισχυροί γιατί είναι διαφορετικοί από της γέννας. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Είναι σίγουρα διαφορετικοί οι πόνοι του εντέρου, σαν κολικοί. Οι πόνοι της γέννας είναι φτιαγμένοι για να τους αντέχει το γυναικείο σώμα και αν το καλοσκεφτείς δεν ξέρω αν έχεις πονέσει ΠΟΛΥ ομως από συσπάσεις περιόδου στη μέση και την κοιλιά, αλλά έχει λογική να είναι κάπως έτσι και οι πόνοι της γέννας.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα κάνεις επισκληρίδιο. Μην σε αγχώνει αυτό. Πιστεύω πως οι πόνοι που λες είναι πολύ πιο ισχυροί γιατί είναι διαφορετικοί από της γέννας. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Είναι σίγουρα διαφορετικοί οι πόνοι του εντέρου, σαν κολικοί. Οι πόνοι της γέννας είναι φτιαγμένοι για να τους αντέχει το γυναικείο σώμα και αν το καλοσκεφτείς δεν ξέρω αν έχεις πονέσει ΠΟΛΥ ομως από συσπάσεις περιόδου στη μέση και την κοιλιά, αλλά έχει λογική να είναι κάπως έτσι και οι πόνοι της γέννας.

γεια σας κοριτσακια μου! εχω μπλεξει με το μαγαζι και προσπαθω να μαζευτω γιατι απο εβδομαδα μαλλον θα σταματησω η θα ερχομαι μερικες μερες και ωρες. εχω αρχισει και κουραζομαι και νιωθω δυσκινητη! και εσεις η μονο εγω το εχω παθει? τα ποδια μου τουμπανο! εχω απειρο σιδερο και διαφορες δουλειες στο σπιτι και περιμενω να σταματησω για να τις κανω! τι κανετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Γιώτα!

Εμείς χτες στήσαμε τις κούνιες. Πω πω πολύ χώρο έπιασαν... Ήταν πιο μεγάλες από όσο γράφανε τελικά... Άσε με το ζόρι να χωρέσουμε μια συρταριέρα και μια πολυθρόνα (τα οποία βέβαια δεν τα έχουμε αγοράσει ακόμα) ...

Αντε με το καλό να σταματήσεις κι εσύ.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου! εχω μπλεξει με το μαγαζι και προσπαθω να μαζευτω γιατι απο εβδομαδα μαλλον θα σταματησω η θα ερχομαι μερικες μερες και ωρες. εχω αρχισει και κουραζομαι και νιωθω δυσκινητη! και εσεις η μονο εγω το εχω παθει? τα ποδια μου τουμπανο! εχω απειρο σιδερο και διαφορες δουλειες στο σπιτι και περιμενω να σταματησω για να τις κανω! τι κανετε εσεις?

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ μια από τα ίδια, yotou... Κουράζομαι πολύ εύκολα, με πονάει η πλάτη μου, η μέση μου... Πρήξιμο δεν έχω προς το παρόν, ελπίζω ότι και και αυτή τη φορά θα το γλιτώσω... Οι επόμενες εβδομάδες θα είναι δύσκολες, είναι και αυτή η ζέστη που μας έχει πεθάνει...

Ας πούμε και τα καλά όμως! Το Σάββατο έκανα επιτέλους τις αγορές για τη μικρή μου και το καταευχαριστήθηκα!!! Δεν πήρα πολλά πράγματα, αφού έχω τα περισσότερα από τον γιο μου, και πάλι όμως αισθάνθηκα πολύ ωραία!!! Το καλύτερο ήταν ένα ροζ μπουφανάκι με κουμπάκια-καρδούλες, τόσο χαριτωμένο που δεν μπόρεσα να αντισταθώ!

Έβαλα και τα πλυντήριά μου, σιδέρωσα, τακτοποίησα κι έτσι η προίκα της μπουμπούς είναι έτοιμη!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιώτα!

Εμείς χτες στήσαμε τις κούνιες. Πω πω πολύ χώρο έπιασαν... Ήταν πιο μεγάλες από όσο γράφανε τελικά... Άσε με το ζόρι να χωρέσουμε μια συρταριέρα και μια πολυθρόνα (τα οποία βέβαια δεν τα έχουμε αγοράσει ακόμα) ...

Αντε με το καλό να σταματήσεις κι εσύ.

μπραβο καλοριζικα, με το καλο να υποδεχτειτε τα μπεμπακια! ανυπομονω να σταματησω για να ετοιμασω και εγω τα τσιμπραγκαλα της μπουμπους, γιατι και δουλεια και δουλειες δεν παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ μια από τα ίδια, yotou... Κουράζομαι πολύ εύκολα, με πονάει η πλάτη μου, η μέση μου... Πρήξιμο δεν έχω προς το παρόν, ελπίζω ότι και και αυτή τη φορά θα το γλιτώσω... Οι επόμενες εβδομάδες θα είναι δύσκολες, είναι και αυτή η ζέστη που μας έχει πεθάνει...

Ας πούμε και τα καλά όμως! Το Σάββατο έκανα επιτέλους τις αγορές για τη μικρή μου και το καταευχαριστήθηκα!!! Δεν πήρα πολλά πράγματα, αφού έχω τα περισσότερα από τον γιο μου, και πάλι όμως αισθάνθηκα πολύ ωραία!!! Το καλύτερο ήταν ένα ροζ μπουφανάκι με κουμπάκια-καρδούλες, τόσο χαριτωμένο που δεν μπόρεσα να αντισταθώ!

Έβαλα και τα πλυντήριά μου, σιδέρωσα, τακτοποίησα κι έτσι η προίκα της μπουμπούς είναι έτοιμη!

καλοριζικα και σε σενα!!! αφου τα τακτοποιησες κιολας μια χαρα σε βρισκω! εγω θα τα κανω οταν σταματησω την δουλεια. θελω και εγω να πληνω και να σιδερωσω τα τοσοδουλια ρουχαλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ μια από τα ίδια, yotou... Κουράζομαι πολύ εύκολα, με πονάει η πλάτη μου, η μέση μου... Πρήξιμο δεν έχω προς το παρόν, ελπίζω ότι και και αυτή τη φορά θα το γλιτώσω... Οι επόμενες εβδομάδες θα είναι δύσκολες, είναι και αυτή η ζέστη που μας έχει πεθάνει...

Ας πούμε και τα καλά όμως! Το Σάββατο έκανα επιτέλους τις αγορές για τη μικρή μου και το καταευχαριστήθηκα!!! Δεν πήρα πολλά πράγματα, αφού έχω τα περισσότερα από τον γιο μου, και πάλι όμως αισθάνθηκα πολύ ωραία!!! Το καλύτερο ήταν ένα ροζ μπουφανάκι με κουμπάκια-καρδούλες, τόσο χαριτωμένο που δεν μπόρεσα να αντισταθώ!

Έβαλα και τα πλυντήριά μου, σιδέρωσα, τακτοποίησα κι έτσι η προίκα της μπουμπούς είναι έτοιμη!

Μεγειά σας!! Ανυπομονώ να έρθει και η συρταριέρα και να αρχίσουμε να πλένουμε και να τοποθετούμε και εμείς τα ρουχαλάκια σε κάνα δυο εβδομάδες...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...