Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκιααααααα!!! Γυρίσαμε!!!!

Τι μου κάνετε;;; Μου λείψατε βρε!

Εμείς μια χαρούλα και οι 3! Ξεκουραστήκαμε και είμαστε πανέτοιμοι τώρα να πέσουμε με τα μούτρα στο δωμάτιο!!!

Να σας πω ότι παραγγείλαμε πράγματα από ίντερνετ που άρχισαν και έρχονται από σήμερα και είμαι ξετρελαμένη! Έχει έρθει καρότσι, καθισματάκια αυτοκινήτου, προίκες, μπανάκι, και 2 μπουρνουζοπετσέτες (περιττό να σας πω ότι δάκρυσα όταν τις είδα τόσο γλυκές που ήταν!!!) και περιμένουμε καμιά 10ριά αποστολές ακόμα.

Την ίδια μέρα που γυρίσαμε, είχαμε τόση όρεξη που αδειάσαμε κατευθείαν το παιδικό και Σουκού βάφουμε. Είμαστε άνω κάτω, αλλά πρώτη φορά χαίρομαι τόσο πολύ που είμαι τόσο άνω κάτω!!

Κορίτσια κι εγώ δεν γύρισα πολλές σελίδες πίσω. Επιγραμματικά σας διάβασα λίγο. Ναντι μην αγχώνεσαι. Όντως είναι υπερβολικός και ως γνωστόν όπου λαλούν πολλοί κοκκόροι αργεί να ξημερώσει. Αλλά τι να κάνουμε τώρα υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο στην επόμενη επίσκεψη. Εγώ απορώ πώς δεν σε μαλώνει ο γιατρός σου που πηγαίνεις και στους δυο. Πιστεύω ότι πολλοί γιατροί θα είχαν πρόβλημα όταν κάποιος άλλος τους αγχώνει τον πελάτη τους και ανακατεύεται στη δουλειά τους.

Σέβη!! Να χαίρεσαι τα μπεμπονάκια σου που μεγαλώνουν από ό,τι βλέπω πιο γρήγορα από όλες μας!! Σε βλέπω να γεννάς πρώτη πρώτη!! Έχει πλάκα όμως γιατί κάθε φορά που γράφεις εσύ κάτι, πώς τα καταφέρνεις και μας αγχώνεις και μας ξεσηκώνεις να τρέξουμε!! χαχαχα! Τα μεταφέρω κι εγώ επίτηδες στον άντρα μου και παθαίνει σοκ! χαχαχα Τώρα του είπα για τις 34 εβδομάδες μέσο όρο και ζαλίστηκε!! Αυτό είναι σε 3 εβδομάδες!!!!!

Γιωτούλα τι κάνεις; Πέρασες καλά κι εσύ;

Άλεξ, Νατασούλα, Λιανάκι, Μαρίγια και οι άλλες που δεν εμφανιστήκατε ακόμα σας φιλώ όλες! Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά γιατί μπαίνουμε στην τελικά ευθεία κορίτσια!

ΥΓ. Σόρρυ για το κατεβατό!! :oops:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσουπρες......επιστρεφετε σιγα σιγα!!! με το καλο!!!

Polixenia τι να κανω;;;;; οτι μου λεει ο γιατρος σας το λεω....να μην ξαναπω τπτ;;;; δλδ αυριο που εχω ραντεβου παλι γιατι μαλλον θα με βλεπει καθε εβδ να μην σας πω καλυτερα τα νεα.....

Φαντασου εγω πως ενιωσα μολις μου το ειπε για τις 34 εβδ....μου κοπηκαν τα ποδια!!!

Τις 36 τις θεωρει ιδανικες για διδυμα...κ ελπιζει να φτασουμε εκει....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα μας πεις!! Πλάκα σου κάνω! Κι εγώ αύριο θα πάω γιατρό!

Και εννοείται ότι στις 36 εβδομάδες θα με πάει κι εμένα για προγραμματισμένη, δεν θα με αφήσει παραπάνω. Αυτό είναι στις 24, 25, 26 Σεπτεμβρίου.

Έχω κάνει και την προηγούμενη εβδομάδα τις ενέσεις κορτιζόνης.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Αφού δεν είστε εδώ αποφάσισα να διαβάσω τα παλιά και να γεμίσω εγώ το φόρουμ! :P

Νατασσούλα βλέπω θα πήγαινες στο γιατρό την Τρίτη; Εγώ σήμερα. Άντε να μας πεις τι έγινε. Είμαι σίγουρη ότι η μικρή θα έχει ξεπεταχτεί μια χαρά!!

Λιανάκι κι εσύ είναι να πας αυτήν την εβδομάδα διάβασα. Όλες έχουμε γιατρό δηλαδή. Κι εγώ και η Σέβη σήμερα! Θα έχουμε ωραία νέα αυτήν την εβδομάδα!! (Αν έρθει καμιά να τα γράψει αυγουστιάτικα ... χαχαχαχα!)

Άλεξ είπε ο γιατρός σου ότι βλέπει ταλαιπωρημένο τον πλακούντα;; Τότε σίγουρα πρέπει να προσέχεις, αλλά αν το μπεμπάκι μεγαλώνει κανονικά σημαίνει ότι τρέφεται μια χαρά από τον πλακούντα. Σε κάθε περίπτωση λίγη ξεκούραση δεν βλάπτει.

Εμείς χτες πήγαμε ΙΚΕΑ να πάρουμε ντουλάπα για το σπίτι μας και κορίτσια τρόμαξα πάρα πολύ. Είναι η πρώτη φορά που πραγματικά κουράστηκα μετά από αρκετές εβδομάδες που (και λόγω διακοπών) δεν έκανα απολύτως τίποτα. Κια διαπίστωσα ότι όντως με το που κουράστηκα άρχισαν δυνατοί πόνοι και τσιμπήματα. :( Αφού σε κάποια φάση φοβήθηκα ότι γεννάω... Αμάν έκανα μέχρι να φτάσουμε σπίτι...

ΥΓ. Η Νάντι πού είναι;;; Παρακαλούνται οι διδυμομανούλες να δίνουν τακτικά παρόν γιατί οδεύουμε σε "επίφοβο" διάστημα και το μυαλουδάκι μας όταν εξαφανίζεστε θα αρχίσει να τρέχει να σας βρει σε .... μαιευτήρια ...!!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια εγω οπως καταλαβαινετε τρεχω και δεν φτανω και δεν προλαβαινω να γραψω .....

Το μωρακι μου πραγματικα ολη μερα και ολη νυχτα δινει το παρων τωρα αρχιζουν να καταλαβαινουν οτι ειμαι εκγυος στο δρομο κτλ αλλα μονο εαν φοραω καποιο στενο μπλουζακι!!!!!!!

Εγω γιατρο εχω 7 Σεπτεμβριου θα κανω εξετασεις την αλλη εβδομαδα και θα του τις στειλω με φαξ και ευτυχως βρηκα να ανεβω και να επιστρεψω με αεροπλανο θα τρεχω παλι βεβαια αλλα απο το να ειμαι 4 ωρες στο πλοιο καλυτερα!!!!!

Σας φιλω ολες προσπαθω να διαβαζω οσο προλαβαινω!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ανδράκι!! Είδες που έφτασε ο καιρός που καταλαβαίνουν κι εσένα; Ωραία που βρήκες και αεροπλάνο και έτσι θα ταλαιπωρηθείς πολύ λιγότερο!

Γιατί τρέχεις βρε τόσο πολύ; Δεν θα χαλαρώσεις καθόλου την δουλειά πριν γεννήσεις;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα!!!

Πηγαμε κ ειδαμε τα μικρα σημερα,ο μεγαλος ειναι 1900γρ κ ο μικρος 1800γρ!!! Οδευουμε για τις 36 εβδ.....

Ο μεγαλος ειναι με το κεφαλι προς τα κατω κ με ποναει,ολο πιπι θελω γιατι με πιεζει συνεχεια κ με τα χερια του βαραει πολυ!!!

Ο μικρος ειναι ψηλα αλλα εδω κ 3 μερες με το κεφαλι του ολο σπρωνει την κοιλια,λες κ θελει να βγει!!!:rolleyes::shock::rolleyes:

Το απογευμα θα παμε να κανουμε τα τελευταια ψωνια να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία Σέβη!! Κοντεύουν τα 2 κιλά!! Απίστευτο!!

Και είναι και με το κεφάλι προς τα κάτω!! Έτοιμοι!! Άντε ποιος στη χάρη σου!!

Με το καλό!! Λες να σου κάτσει και φυσιολογικός τοκετός;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Διαβάζω συνεχώς τα νέα σας, αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω... Ευκαιρία τώρα που κοιμάται ο μικρός...

Καλώς μας ξανάρθες, polixenia!! Δυστυχώς αυτό ακριβώς μου είπε η γιατρός μου, ότι ο πλακούντας είναι ταλαιπωρημένος, να μη σηκώνω τον Γιάννη αγκαλιά και να μην το παρακάνω με τις δουλειές... Έπαθα ένα σοκ, όμως μου εξήγησε ότι προς το παρόν δεν ανησυχούμε, πρέπει απλά να ξεκουράζομαι για να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα αργότερα... Ευτυχώς η μπέμπα αναπτύσσεται μια χαρά!

Με ΄γεια τα πραγματάκια σας!!! Καταλαβαίνω απόλυτα πώς αισθάνεσαι κι εσύ και όλες οι πρωτομανούλες! Στη δεύτερη εγκυμοσύνη τα πράγματα είναι διαφορετικά... Κοντεύω να μπω στον 8ο και το μόνο που της εχω πάρει είναι ένα φορεματάκι...:oops::oops::oops: Ο μικρός δε μου αφήνει χρόνο ούτε να σκεφτώ... Αύριο όμως λέω να κάνω επιδρομή στα λητώ να της πάρω καμιά κουβερτούλα, μερικά φορμάκια, καναδυό ζακετάκια, σκουφάκια, μπιμπερό, πιπίλες, κλπ ψιλοπράγματα!

Α! Περιμένουμε τα νέα σου από τη σημερινή επίσκεψη στο γιατρό!

Sevi, πολύ καλά τα νέα σου! Μεγαλώνουν μια χαρά τα ζουζουνάκια! Άντε τον έφαγες το γάιδαρο, η ουρά έμεινε! Καλά ψώνια!

Αντράκι, κι εσύ τρέχεις απ΄ότι βλέπω... Έχεις και τη δουλειά... Ευτυχώς που έκλεισες με αεροπλάνο και θα γλιτώσεις την ταλαιπωρία και το κούνημα του πλοίου...

Άντε να μαζευτούν και τα υπόλοιπα κορίτσια σιγά σιγά να τα λέμε! Εμάς η επόμενη επίσκεψη είναι στις 29 του μήνα στο "μητέρα" για ντόπλερ και nst! Ως τότε υπομονή...

Καλό μεσημέρι σε όλες!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Polixenia με τπτ φυσιολογικο τοκετο!!! απο την αρχη που τον ρωτησα ηταν καθετος για καισαρικη!!! δεν με πειραζει αυτο....

Alex καλα ψωνια κ σε σενα κοπελα μου...εμεις ντοπλερ δεν καναμε εξω,γιατι ο γιατρος τους κοιταει με το μηχανημα του που κανει ντοπλερ καθε φορα που παμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους λιγη κινηση ειδα.. αντε κοριτσια μου να επιστρεφετε σιγα σιγα γιατι βαρεθηκαμε μονες... πηγα στον γιατρο κ ειδαμε την μπεμπουλα! 1850 την εβγαζε ολα φυσιολογικα εχει γυρισει κιολας και αν φτασουμε στις 40 βδομαδες την βλεπει να γεννιεται στα3600 3700 ειπε ο εδω γιατρος.. πριζοντε βρε κοριτσια τα ποδια μου ειδικα το δεξι!! ελεφαντοποδα τα λεω!!!!! μονο το πρωι τα βλεπω κ τα χαιρομαι μετα.... τεσπα! καλως ηρθατε καλα ψωνια σε οσες ψωνιζουν κ να μας λενε τι περνουν μην ξεχασουμε τπτ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Πήγαμε χτες γιατρό. Μου τους έβγαλε λίγο "μικρούς" αυτήν την φορά, αλλά δεν πειράζει. Το εχω μάθει το μηχάνημα τώρα. Μια έχει απόκλιση προς τα πάνω μια προς τα κάτω. Είμαστε λοιπόν γύρω στα 1500 και 1550 γρ. Μας έκανε και ντόπλερ. Πολύ κλωτσιά έπεφτε και το μηχάνημα του γιατρού πεταγόταν προς τα πάνω! πολύ πλάκα!! Κορίτσια περπάτημα γιοκ παρότι ο τράχηλος είναι μια χαρά.Μου έιπε ότι 500 μέτρα είναι πολλά για δίδυμο κύηση! :shock:

Θέλει να με ξαναδει σε 10 μέρες. Και ισχύει αν όλα πάνε καλά και δεν ζητήσουν να βγουν πιο νωρίς, η 26. Σεπτεμβρίου!!!

Άλεξ φυσιολογικό είναι να έχεις τώρα πρώτα το μεγάλο μωρό σου στο μυαλό! Εσύ άλλωστε έχεις ήδη και κάποια πράγματα έτοιμα από το πρώτο σου! Γιατί να αγχωθείς και να τρέξεις; Εγώ αγχωνομαι και για τα βασικά ακόμα! Έχω την εντύπωση ότι θα γεννήσω κια θα μου λείπουν σελτεδάκια, κουβέρτες και ποιος ξέρει τι άλλο χρειάζομαι και ίσως δεν το μάθω ή δεν το θυμηθώ.

Σέβη, πώς και έτσι;;; Κανένα "αγχωτικό" νέο δεν μας είχε ετοιμάσει ο γιατρούλης σου; χαχαχα... Κι εμένα με προειδοποίησε για τις επόμενες βδομάδες αλλά πολύ πολύ προσεκτικά! :D

Νατάσσα τέλειο βάρος έχει η μικρούλα σου!! Μπράβο, με το καλό να φτάσετε και στο αναμενόμενο! 3600 γεννήθηκα κι εγώ!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!

Polixenia ετσι ειναι οι υπερηχοι εχουν 10-20% αποκλιση.....καλε τι εγινε ηρεμησε ο δικος μου ο γιατρος κ αρχισε ο δικος σου;;;:tongue::shock::tongue:

Μια χαρα ειναι τα παιδακια σου!!!:P

Για το περπατημα το ηξερα,μου το ειχε πει απο την αρχη οτι απαγορευεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα ο δικός μου φέρεται σαν τέρας ψυχραιμίας! Αν τον δεις να προσπαθεί να σε προειδοποιήσει για κάτι, έχει πολύ πλάκα. Ολόκληρη εισαγωγή κάνει... Το φέρνει από εδώ το φέρνει από εκεί...

Σήμερα ξεκινάμε βάψιμο παιδικού δωματίου!! Πήραμε οικολογικά χρώματα και θα το κάνουμε βυθό! Χτες αγοράσαμε και διακοσμητικά πριν πάμε στο γιατρό! Ευκαιρία είναι γιατί σε λίγο θα τα αποσύρουν τα διακοσμητικά αυτά. Είναι εποχιακά!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...