Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα.

Τι έχουν μέσα τα βαλιτσάκια που λες Νατασα; Εγώ ήξερα ότι σου δίναν στο μαιευτήριο βαλιτσάκι με δείγματα.

ΥΓ. Χτες αγοράσαμε συρταριέρα-αλλαξιέρα και την περιμένω να έρθει από στιγμή σε στιγμή!! :D:D

με γεια η αλλαξιερα σας!!!

κ εμεις λεμε να παμε σημερα αλλα οχι συρταριερα αλλα μονο αλλαξιερα μπανιερο..

αυτα τα βαλιτσακια εχουν διαφημιστικα προιοντα εταιριων.. ειτε στα στελνουν ειτε τα φερνουν στο μαιευτηριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ Νατάσα! Την φέρανε τελικά!

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αν παραγγείλεις βαλιτσάκι στο φέρνουν στο σπίτι ή στο μαιευτήριο, και αν δεν παραγγείλεις από πουθενά μπορεί να φύγεις από την κλινική χωρίς βαλιτσάκι;; :confused:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα... ετσι νομιζω για τα βαλιτσακια γιάθτο ρωταω κ εγω...

καλημερα κοριτσακια!

εχω αρκετες μερες να μπω λογω δουλειας, απο δευτερα θα πηγαινω δουλεια μονο δευτερα-τεταρτη-παρασκεη, αρχιζω και βαραινω! επιτελους θα ξεκουραστω λιγο και θα κανω και καμια δουλεια στο σπιτι! εσεις τι κανετε? α! την τριτη παμε γιατρο, ανυπομονω!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

Νατασσα στην babylino εστειλες μην;;; αυτο στο στελνουν στο σπιτι κ νομιζω οτι ειναι το καλυτερο,περιεχει δωρο πανες,σερβιετες,βαμβακι,μωρομαντηλα,κουπονια αρκετα!!!

Εμεις πηγαμε εχθες στον γιατρο κ οι μικροι ειναι πια 2 κιλα ο καθενας!!!

Οχι μεγαλοι αλλα καλοι για διδυμα κ στην εβδ που ειμαστε!!! λογικα την αλλα Πεμπτη θα μας πει ο γιατρος ποτε με το καλο θα μας τα παρει!!!

Θα μπω στον 9ο κ μετα μαλλον......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Μπράβο ρε Σέβη!! Έχω πάθει πλάκα!! 2 κιλά! Σούπερ! Όλα πάνε κατ'ευχήν!

Γιώτα κι εμείς την Τρίτη έχουμε γιατρό!

Αλλά έχω αρχίσει και αγχώνομαι για το αν θα πάρουν το βάρος που πρέπει... Ανησυχώ ότι έχω μικρή κοιλιά και ότι γι'αυτό δεν έχουν χώρο να μεγαλώσουν. 1500 ήταν πριν 10 περιπου μέρες. :(


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Επιτέλους, ήρθε το σ/κ κι έχουμε τον μπαμπά μας σπίτι! Θα κάνουμε και τις βολτίτσες μας και όλα καλά! Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα που θα κάνουμε το ντόπλερ! Ελπίζω να ακούσω καλά νέα!

Σέβη, μια χαρά τα μωράκια σου! Τέλειο το βάρος τους για διδυμάκια!

Polixenia, κι εσείς μια χαρά είστε στο θέμα του βάρους! Τώρα στις τελευταίες εβδομάδες είναι που παίρνουν το περισσότερο, οπότε μην αγχώνεσαι!

Σχετικά με τα βαλιτσάκια, εγώ δεν είχα στείλει μηνύματα, αλλά στο μαιευτήριο μας έδωσαν πολλά δείγματα από κρέμες συγκάματος, αφρολουτράκια, μωρομάντηλα, κα. Επίσης μια μικρή συσκευασία pampers newborn! Αυτό με τα babylino πάντως φαίνεται καλό, θα στείλω ένα μνμ και βλέπουμε! Με ΄γεια σας και η αλλαξιέρα! Πώς είναι; Τακτοποίησες τα ρουχαλάκια τους;


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ αν εννοέις εμένα για την αλλαξιέρα, όχι!! Και γιατί;; Γιατί μπορεί να πήραμε τα έπιπλα αλλά με τα ρούχα είμαστε πίσω ακόμα!! Έχουμε αγοράσει μόνο τα καλά τους, ενώ για εσώρουχα και καθημερινά τα αφήσαμε να τα πάρει η γιαγιά ή εμείς τελευταία στιγμή ή μήπως μας δώσει καμιά φίλη τα δικά της.

Πάλι πίσω ε;;; :D


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άλεξ αν εννοέις εμένα για την αλλαξιέρα, όχι!! Και γιατί;; Γιατί μπορεί να πήραμε τα έπιπλα αλλά με τα ρούχα είμαστε πίσω ακόμα!! Έχουμε αγοράσει μόνο τα καλά τους, ενώ για εσώρουχα και καθημερινά τα αφήσαμε να τα πάρει η γιαγιά ή εμείς τελευταία στιγμή ή μήπως μας δώσει καμιά φίλη τα δικά της.

Πάλι πίσω ε;;; :D

polixenia δεν εισαι πισω! και εγω δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα! θα τα κανω απο τριτη που θα ειμαι σπιτι καποιες μερες! παντα μαζι παμε γιατρο! παντως τα μωρα στο τελος περνουν πολυ βαρος. μια χαρα θα ειναι τα διδυμακια!

alex κ σεβη τι κανετε καλε???

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια λογω αγχους δικου μου τα πλυναμε τα ρουχα τους ολα κ ειναι στην συρταριερα μεσα!!! φοβομουν για τπτ απροοπτο!!!

Κοριτσια στειλτε e-mail στην babylino κ γραφτε στο κειμενο που εχει απο κατω οτι θα γεννησετε σε 2-3 εβδ κ θα στειλουν πανες newborn μικρη συσκευασια(28τεμ νομιζω)!!! τα στελνουν κ πολυ γρηγορα παντως με courier...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!!!:D

καλημερα σε ολες!!! η μερα σημερα ειναι μονο για θαλασσα δεν κουνιεται φυλλο!!!

εχετε κανει ''αιτησεις'' για τα βαλιτσακια pampers libero nestle ή καποια αλλη εταιρια? γνωριζει καποια σας κατι. τηλεφωνα, εταιριες. καποια ειδα να ζηταει για την fisher price κ του mothercare.. κριση εχουμε να γραφτουμε ολες αλλα που?

Εγώ μόνο στην pampers είχα στείλει email κάποια στιγμή αλλά δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμα. :(....Θα μπω σήμερα σε όλα τα site και θα στείλω...!!
Καλημέρα.

Τι έχουν μέσα τα βαλιτσάκια που λες Νατασα; Εγώ ήξερα ότι σου δίναν στο μαιευτήριο βαλιτσάκι με δείγματα.

ΥΓ. Χτες αγοράσαμε συρταριέρα-αλλαξιέρα και την περιμένω να έρθει από στιγμή σε στιγμή!! :D:D

Καλορίζικη η συρταριέρα σας!!
καλημερα κοριτσακια!

εχω αρκετες μερες να μπω λογω δουλειας, απο δευτερα θα πηγαινω δουλεια μονο δευτερα-τεταρτη-παρασκεη, αρχιζω και βαραινω! επιτελους θα ξεκουραστω λιγο και θα κανω και καμια δουλεια στο σπιτι! εσεις τι κανετε? α! την τριτη παμε γιατρο, ανυπομονω!!!:tongue:

Με το καλό να πάτε στον γιατρό. Άντε ξεκουράσου, τώρα....αυτές οι δουλειές στο σπίτι και με τη σκέψη και μόνο με κουράζουν. Γύρισε η μαμά μου απ'τις διακοπές και την έχω στρώσει από νωρίς. Πρώτη μέρα σήμερα σιδέρωσε 3 πλυντήρια κι έκανε μπαλκόνια και πατζούρια...
Καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;;

Νατασσα στην babylino εστειλες μην;;; αυτο στο στελνουν στο σπιτι κ νομιζω οτι ειναι το καλυτερο,περιεχει δωρο πανες,σερβιετες,βαμβακι,μωρομαντηλα,κουπονια αρκετα!!!

Εμεις πηγαμε εχθες στον γιατρο κ οι μικροι ειναι πια 2 κιλα ο καθενας!!!

Οχι μεγαλοι αλλα καλοι για διδυμα κ στην εβδ που ειμαστε!!! λογικα την αλλα Πεμπτη θα μας πει ο γιατρος ποτε με το καλο θα μας τα παρει!!!

Θα μπω στον 9ο κ μετα μαλλον......

Ωρε κάτι παίδαροι!!!....Φτου φτου, μια χαρά είστε...μπήκες στην τελική ευθεία!!
Καλημέρα κι από εμένα!

Επιτέλους, ήρθε το σ/κ κι έχουμε τον μπαμπά μας σπίτι! Θα κάνουμε και τις βολτίτσες μας και όλα καλά! Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα που θα κάνουμε το ντόπλερ! Ελπίζω να ακούσω καλά νέα!

Σέβη, μια χαρά τα μωράκια σου! Τέλειο το βάρος τους για διδυμάκια!

Polixenia, κι εσείς μια χαρά είστε στο θέμα του βάρους! Τώρα στις τελευταίες εβδομάδες είναι που παίρνουν το περισσότερο, οπότε μην αγχώνεσαι!

Σχετικά με τα βαλιτσάκια, εγώ δεν είχα στείλει μηνύματα, αλλά στο μαιευτήριο μας έδωσαν πολλά δείγματα από κρέμες συγκάματος, αφρολουτράκια, μωρομάντηλα, κα. Επίσης μια μικρή συσκευασία pampers newborn! Αυτό με τα babylino πάντως φαίνεται καλό, θα στείλω ένα μνμ και βλέπουμε! Με ΄γεια σας και η αλλαξιέρα! Πώς είναι; Τακτοποίησες τα ρουχαλάκια τους;

Καλημέρα alex!!Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμα από ρουχαλάκια, με βλέπω να μπαίνω εσπευσμένα για γέννα και να πηγαίνουν άλλοι να τα πάρουν!...Σήμερα θα πλύνω κάτι κουβερτούλες και σεντονάκια που μου έδωσε μια φίλη. Να βάλουμε και κάτι στα συρτάρια μας, καλέ....τώρα που ήρθαν οι κούνιες κι η συρταριέρα-αλλαξιέρα μας!!:D:D
Εμεις κοριτσια λογω αγχους δικου μου τα πλυναμε τα ρουχα τους ολα κ ειναι στην συρταριερα μεσα!!! φοβομουν για τπτ απροοπτο!!!

Κοριτσια στειλτε e-mail στην babylino κ γραφτε στο κειμενο που εχει απο κατω οτι θα γεννησετε σε 2-3 εβδ κ θα στειλουν πανες newborn μικρη συσκευασια(28τεμ νομιζω)!!! τα στελνουν κ πολυ γρηγορα παντως με courier...

Θα το κάνω σήμερα κιόλας.

(Να δω πότε θα αξιωθώ να αγοράσω νυχτικά και ρουχαλάκια, φορμάκια για τα μωράκια και να ετοιμάσω το βαλιτσάκι μου....)


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στο γιατρό χθες, η μικρούλα μας έφτασε τα 1500 (αρκουδίτσα τη δωνάζει ο μπαμπάς της) ο δε μικρός τα 1270γρ. Τελικά δεν κάναμε άμνιο γιατί αποφασίσαμε να κρατήσουμε το μωρό μας ακόμα και σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα. Δεν θα μπορούσα να κάνω διακοπή εγκυμοσύνης σε αυτό τον μήνα, οπότε κι ο γιατρός συμφώνησε πως δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. Ο υπέρηχος της καρδούλας του είναι μια χαρά, απλά δεν τρέφεται 100% απ'τον πλακούντα. Θα το παρακολουθούμε κι όταν δούμε πως δεν τρέφεται καλά θα πάμε για τοκετό .Ελπίζουμε να αντέξει 2-3 εβδομάδες ακόμα.

Φιλάκια πολλα σε όλες!


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στο γιατρό χθες, η μικρούλα μας έφτασε τα 1500 (αρκουδίτσα τη δωνάζει ο μπαμπάς της) ο δε μικρός τα 1270γρ. Τελικά δεν κάναμε άμνιο γιατί αποφασίσαμε να κρατήσουμε το μωρό μας ακόμα και σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα. Δεν θα μπορούσα να κάνω διακοπή εγκυμοσύνης σε αυτό τον μήνα, οπότε κι ο γιατρός συμφώνησε πως δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. Ο υπέρηχος της καρδούλας του είναι μια χαρά, απλά δεν τρέφεται 100% απ'τον πλακούντα. Θα το παρακολουθούμε κι όταν δούμε πως δεν τρέφεται καλά θα πάμε για τοκετό .Ελπίζουμε να αντέξει 2-3 εβδομάδες ακόμα.

Φιλάκια πολλα σε όλες!

Κοπελα μου μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην μπεις απο τοσο νωρις για γεννα!!!! Βεβαια προβλημα δεν θα εχετε γιατι κ τωρα τα μωρα ειναι βιωσιμα(sorry που το λεω ετσι αλλα ειναι η αληθεια)!!!

Μακαρι να παρεις πανω απο 3 εβδ.....

E-mail στειλε σημερα κιολας!!! εγω χαρηκα οταν μου ηρθε το πακετο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην μπεις απο τοσο νωρις για γεννα!!!! Βεβαια προβλημα δεν θα εχετε γιατι κ τωρα τα μωρα ειναι βιωσιμα(sorry που το λεω ετσι αλλα ειναι η αληθεια)!!!

Μακαρι να παρεις πανω απο 3 εβδ.....

E-mail στειλε σημερα κιολας!!! εγω χαρηκα οταν μου ηρθε το πακετο!!!

nadi ολα θα πανε καλα! εχει δικιο η σεβη!

ασχετο μηπως νιωθετε ετσι? γιατι εγω ναι!

Screen+shot+2010-12-20+at+11.05.48+PM.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στο γιατρό χθες, η μικρούλα μας έφτασε τα 1500 (αρκουδίτσα τη δωνάζει ο μπαμπάς της) ο δε μικρός τα 1270γρ. Τελικά δεν κάναμε άμνιο γιατί αποφασίσαμε να κρατήσουμε το μωρό μας ακόμα και σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα. Δεν θα μπορούσα να κάνω διακοπή εγκυμοσύνης σε αυτό τον μήνα, οπότε κι ο γιατρός συμφώνησε πως δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. Ο υπέρηχος της καρδούλας του είναι μια χαρά, απλά δεν τρέφεται 100% απ'τον πλακούντα. Θα το παρακολουθούμε κι όταν δούμε πως δεν τρέφεται καλά θα πάμε για τοκετό .Ελπίζουμε να αντέξει 2-3 εβδομάδες ακόμα.

Φιλάκια πολλα σε όλες!

Όλα θα πάνε καλά, θα δεις! Χτες ήμασταν με το γιο μου στην παιδική χαρά και έπιασα κουβέντα με μια μαμά που είχε δίδυμα κοριτσάκια 7 χρονών. Τα γέννησε στις 28 εβδομάδες, το ένα 600γρ. και το άλλο 900, έμειναν αρκετό καιρό στη θερμοκοιτίδα, αλλά όλα πήγαν καλά! Τα παιδάκια της είναι μια χαρά, ολόκληρες κοπελίτσες! Όσο για την άμνιο, το ίδιο θα έκανα στη θέση σου.


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...