Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια που χαθήκατε όλες ?
Έχετε άδεια καλοκαιριού ? Εγώ 12 Αυγούστου βγαίνω σε άδεια..Κλείσατε αυχενική ? Εμείς τέλος Αυγούστου !
Annie καλως όρισες..και καλά αποτελέσματα στην αυχενική !


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Μαρία καλώς ήρθες..Εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός όπως και στο κοριτσάκι μου..
Marthkat, είσαι τυχερή..εγώ και υπνηλία και κόπωση και ανακατωσούρες κ λίγο πιο σπάνια εμετό...Καμιά σχέση με την 1η εγκυμοσύνη..Ο άντρας μου λέει ότι μπορεί να είναι άλλο φύλο..θα δείξει..Εγώ αυχενική τέλος Αυγούστου...και δεν περνάνε οι μέρες έτσι κι αλλιώς γιατί είμαι κ γραφείο...αργεί και η άδεια μου, γιατί αν είσαι σε άδεια περνάνε πιο εύκολα οι μέρες..!!

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2019 at 1:28 ΜΜ, pennymom είπε:

Καλημέρα!

Μαρία καλώς ήρθες..Εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός όπως και στο κοριτσάκι μου..
Marthkat, είσαι τυχερή..εγώ και υπνηλία και κόπωση και ανακατωσούρες κ λίγο πιο σπάνια εμετό...Καμιά σχέση με την 1η εγκυμοσύνη..Ο άντρας μου λέει ότι μπορεί να είναι άλλο φύλο..θα δείξει..Εγώ αυχενική τέλος Αυγούστου...και δεν περνάνε οι μέρες έτσι κι αλλιώς γιατί είμαι κ γραφείο...αργεί και η άδεια μου, γιατί αν είσαι σε άδεια περνάνε πιο εύκολα οι μέρες..!!

Κ εγώ στο γραφείο ευτυχώς μεχρι 2/8 κ μετά γυρνάω 26/8 μπας κ το απολαύσω στην άδεια μου.. :grin: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/7/2019 at 6:42 ΜΜ, pennymom είπε:

Κορίτσια που χαθήκατε όλες ?
Έχετε άδεια καλοκαιριού ? Εγώ 12 Αυγούστου βγαίνω σε άδεια..Κλείσατε αυχενική ? Εμείς τέλος Αυγούστου !
Annie καλως όρισες..και καλά αποτελέσματα στην αυχενική !

Κι εγω αναρωτιόμουν γιατί τοση ησυχία εδώ τοσες μέρες! 

 

Ευχαριστώ πολύ καλή μου, Τετάρτη εχω την αυχενική :-)

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2019 at 1:28 ΜΜ, pennymom είπε:

Καλημέρα!

Μαρία καλώς ήρθες..Εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός όπως και στο κοριτσάκι μου..
Marthkat, είσαι τυχερή..εγώ και υπνηλία και κόπωση και ανακατωσούρες κ λίγο πιο σπάνια εμετό...Καμιά σχέση με την 1η εγκυμοσύνη..Ο άντρας μου λέει ότι μπορεί να είναι άλλο φύλο..θα δείξει..Εγώ αυχενική τέλος Αυγούστου...και δεν περνάνε οι μέρες έτσι κι αλλιώς γιατί είμαι κ γραφείο...αργεί και η άδεια μου, γιατί αν είσαι σε άδεια περνάνε πιο εύκολα οι μέρες..!!

Έμεινες ευχαριστημένη από το Μητερα; Γιατί εμένα ο γιατρός μου είναι σε 5 μαιευτήρια και θέλω να κάνω ερευνα...

Link to comment
Share on other sites

@Annie4 εχω γεννήσει 2 φορές στο μητέρα σε rooming in αν θες να θηλάσεις σε βοηθάνε πάρα πολύ τα κορίτσια ξέρουν πως να σου τοποθετήσουν το μωρό ο γιατρός μου έβαλε αμέσως το μωρό στο στήθος μόλις γεννήθηκε έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλο το προσωπικό δεν έχω να πω κάτι άσχημο για το νοσοκομείο επίσης δεν δίνουν ξένο αν δεν τους το ζητήσεις όπως επίσης δεν σου παίρνουν και το μωρό αν δεν το ζητήσεις τα επισκεπτήρια τηρούνται ευλαβικά αν είσαι σε τρίκλινο θα έχεις λίγη φασαρία αλλά εντάξει δεν είναι για πολύ ώρα επίσης υπάρχει παραβάν αν θες να μην σε βλέπουν οι διπλανες με το καλό σου εύχομαι γλυκιά μου :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

@Annie4 εχω γεννήσει 2 φορές στο μητέρα σε rooming in αν θες να θηλάσεις σε βοηθάνε πάρα πολύ τα κορίτσια ξέρουν πως να σου τοποθετήσουν το μωρό ο γιατρός μου έβαλε αμέσως το μωρό στο στήθος μόλις γεννήθηκε έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλο το προσωπικό δεν έχω να πω κάτι άσχημο για το νοσοκομείο επίσης δεν δίνουν ξένο αν δεν τους το ζητήσεις όπως επίσης δεν σου παίρνουν και το μωρό αν δεν το ζητήσεις τα επισκεπτήρια τηρούνται ευλαβικά αν είσαι σε τρίκλινο θα έχεις λίγη φασαρία αλλά εντάξει δεν είναι για πολύ ώρα επίσης υπάρχει παραβάν αν θες να μην σε βλέπουν οι διπλανες με το καλό σου εύχομαι γλυκιά μου :)

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να σε ρωτησω κατι ακόμα. Δεν διαχωριζουν τα δωμάτια αναλογα με το αν κρατανε μεσα τα μωρα η οχι; πχ αν εγω δε θελω rooming in γινεται να το κανει η διπλανη μου; Γιατι στο Ρεα σε βαζουν η με μαναδες που ολες θελουν μεσα το μωρο η με μαναδες που καμια δεν το εχει μεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annie4 είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να σε ρωτησω κατι ακόμα. Δεν διαχωριζουν τα δωμάτια αναλογα με το αν κρατανε μεσα τα μωρα η οχι; πχ αν εγω δε θελω rooming in γινεται να το κανει η διπλανη μου; Γιατι στο Ρεα σε βαζουν η με μαναδες που ολες θελουν μεσα το μωρο η με μαναδες που καμια δεν το εχει μεσα.

Και rooming in να διαλεξεις αν θες να το δώσεις το παιδί στο παίρνει η νοσηλεύτρια αν το δωμάτιο δεν είναι rooming in τότε στο παίρνει αναγκαστικά εκτός αν αλλάξεις δωμάτιο. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Και rooming in να διαλεξεις αν θες να το δώσεις το παιδί στο παίρνει η νοσηλεύτρια αν το δωμάτιο δεν είναι rooming in τότε στο παίρνει αναγκαστικά εκτός αν αλλάξεις δωμάτιο. 

Αααα, κατάλαβα! Ωραία, ωραία!

:-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Αααα, κατάλαβα! Ωραία, ωραία!

:-)

Στο ρέα νομίζω είναι πιο στενά τα τρίκλινα είχε γεννήσει μια γνωστή μου εκεί. Και είχε κάνει την σύγκριση με το μητέρα. Εντάξει 3 μέρες είναι περνάνε. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Στο ρέα νομίζω είναι πιο στενά τα τρίκλινα είχε γεννήσει μια γνωστή μου εκεί. Και είχε κάνει την σύγκριση με το μητέρα. Εντάξει 3 μέρες είναι περνάνε. 

Ναι, σίγουρα. Απλά το βασικό είναι να είναι καλό το προσωπικό και λογικοί οι κανόνες ώστε να νιώθεις ήρεμη και ασφαλής. 3 μέρες μεν αλλά με περίεργη ψυχολογία υποθέτω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Ναι, σίγουρα. Απλά το βασικό είναι να είναι καλό το προσωπικό και λογικοί οι κανόνες ώστε να νιώθεις ήρεμη και ασφαλής. 3 μέρες μεν αλλά με περίεργη ψυχολογία υποθέτω...

Εγώ στον γιο μου έμεινα μόνο 1 βράδυ μέσα ήθελα να φύγω και υπέγραψε ο γιατρός μου και ήρθαν και πήραν αίμα στο σπίτι από τον μικρό(για τον ίκτερο την επόμενη μέρα). Τα επισκεπτήρια τηρούνται ευλαβικά στο μητέρα πάντως. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...