Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Εγώ στον γιο μου έμεινα μόνο 1 βράδυ μέσα ήθελα να φύγω και υπέγραψε ο γιατρός μου και ήρθαν και πήραν αίμα στο σπίτι από τον μικρό(για τον ίκτερο την επόμενη μέρα). Τα επισκεπτήρια τηρούνται ευλαβικά στο μητέρα πάντως. 

Αισθανόσουν safe να φυγεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annie4 είπε:

Αισθανόσουν safe να φυγεις;

Ναι είχα και ένα νήπιο πίσω στο σπίτι που ούρλιαζε χωρίς εμένα και έφυγα είχα γεννήσει με φτ και είχαν πάει όλα καλά αλλά και στην 1η μου γέννα που είχα κάτσει 3 νύχτες βαρέθηκα την 2η μέρα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Ναι είχα και ένα νήπιο πίσω στο σπίτι που ούρλιαζε χωρίς εμένα και έφυγα είχα γεννήσει με φτ και είχαν πάει όλα καλά αλλά και στην 1η μου γέννα που είχα κάτσει 3 νύχτες βαρέθηκα την 2η μέρα 

Καλή φάση! Μια χαρα! :-)

Μια ερώτηση από περιέργεια...πλήρωσες όλο το ποσο παρ'όλο που εφυγες ε;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλή φάση! Μια χαρα! :-)

Μια ερώτηση από περιέργεια...πλήρωσες όλο το ποσο παρ'όλο που εφυγες ε;

Όχι όσο έμεινα πλήρωσα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλησπέρα !!!
Annie έχεις δίκιο..Ελπίζω από Σεπτέμβρη να είμαστε πιο δραστήριες εδώ μέσα, μιας και θα έχουμε και πιο συχνά νέα από τα μωράκια μας..Άλλωστε υποθέτω πως οι μισές είναι διακοπές και οι άλλες μισές ακόμα δεν το έχουν πολυπιστέψει..
Λοιπόν..εμείς το είπαμε το σ/κ στους γονείς/αδέρφια μας μόνο κ σε 2-3 πολύ κοντινούς μας, γιατί και η μικρή μας δεν κρατιόταν και γιατί θα άρχισε να δείχνει πια η κοιλιά. Η αυχενική μας αργεί για να περιμένουμε τόσο να το ανακοινώσουμε.
26 Αυγούστου θα έχουμε νέα από αυχενική και θα σας ενημερώσω. Κατά τα άλλα σήμερα δεν έχω ενοχλήσεις μετά από τόσο καιρό και σχεδόν ανησυχώ..χαχα..Με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες τελικά.
Που είστε όλες βρε κορίτσια να μάθουμε κανένα νέο;
Από Παρασκευή βγαίνω σε άδεια και θα με χάσετε κι εμένα για λίγο..

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2019 at 1:28 ΜΜ, pennymom είπε:

Καλημέρα!

Μαρία καλώς ήρθες..Εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός όπως και στο κοριτσάκι μου..
Marthkat, είσαι τυχερή..εγώ και υπνηλία και κόπωση και ανακατωσούρες κ λίγο πιο σπάνια εμετό...Καμιά σχέση με την 1η εγκυμοσύνη..Ο άντρας μου λέει ότι μπορεί να είναι άλλο φύλο..θα δείξει..Εγώ αυχενική τέλος Αυγούστου...και δεν περνάνε οι μέρες έτσι κι αλλιώς γιατί είμαι κ γραφείο...αργεί και η άδεια μου, γιατί αν είσαι σε άδεια περνάνε πιο εύκολα οι μέρες..!!

Κοριτσι μου καλημερα...να σου κανω μια ερωτηση  παρακαλώ;;; Πόσο σου είχε πάει στο μητερα...να εχω μια ιδέα...Εκεί θα γεννήσω αλλα θα τον ρωτήσω αρχες Σεπτέμβρη που θα ξανά πάω... καλές εγκυμοσύνες να έχουμε όλες κορίτσια...

On 30/7/2019 at 6:05 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Εγώ στον γιο μου έμεινα μόνο 1 βράδυ μέσα ήθελα να φύγω και υπέγραψε ο γιατρός μου και ήρθαν και πήραν αίμα στο σπίτι από τον μικρό(για τον ίκτερο την επόμενη μέρα). Τα επισκεπτήρια τηρούνται ευλαβικά στο μητέρα πάντως. 

Καλημέρα...Πόσο σου κόστισε η γέννα στο μητερα...;;; Καλή εγκυμοσυνη  να έχεις...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

@Αννούλαααα σε τρίκλινο είναι 1400 νομίζω με ασφάλεια εοππυ +την αμοιβή του γιατρού σου υπάρχουν οι τιμές όλων των μαιευτηρίων online. Επίσης αν έχεις μαία πληρώνεις και την μαία εγώ δεν είχα είχα τις μαίες της βάρδιας 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αννούλαααα σε τρίκλινο είναι 1400 νομίζω με ασφάλεια εοππυ +την αμοιβή του γιατρού σου υπάρχουν οι τιμές όλων των μαιευτηρίων online. Επίσης αν έχεις μαία πληρώνεις και την μαία εγώ δεν είχα είχα τις μαίες της βάρδιας 

Ευχαριστώ πολύ...Κ εγώ της βάρδιας θα εχω πρωτα ο θεος... 1400 την ημερα;;; σύνολο να υποθέσω...

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αννούλαααα σε τρίκλινο είναι 1400 νομίζω με ασφάλεια εοππυ +την αμοιβή του γιατρού σου υπάρχουν οι τιμές όλων των μαιευτηρίων online. Επίσης αν έχεις μαία πληρώνεις και την μαία εγώ δεν είχα είχα τις μαίες της βάρδιας 

Όταν έμεινες μια μερα μονο...Πόσο πήγε το νοσοκομειο;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα !!!
Annie έχεις δίκιο..Ελπίζω από Σεπτέμβρη να είμαστε πιο δραστήριες εδώ μέσα, μιας και θα έχουμε και πιο συχνά νέα από τα μωράκια μας..Άλλωστε υποθέτω πως οι μισές είναι διακοπές και οι άλλες μισές ακόμα δεν το έχουν πολυπιστέψει..
Λοιπόν..εμείς το είπαμε το σ/κ στους γονείς/αδέρφια μας μόνο κ σε 2-3 πολύ κοντινούς μας, γιατί και η μικρή μας δεν κρατιόταν και γιατί θα άρχισε να δείχνει πια η κοιλιά. Η αυχενική μας αργεί για να περιμένουμε τόσο να το ανακοινώσουμε.
26 Αυγούστου θα έχουμε νέα από αυχενική και θα σας ενημερώσω. Κατά τα άλλα σήμερα δεν έχω ενοχλήσεις μετά από τόσο καιρό και σχεδόν ανησυχώ..χαχα..Με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες τελικά.
Που είστε όλες βρε κορίτσια να μάθουμε κανένα νέο;
Από Παρασκευή βγαίνω σε άδεια και θα με χάσετε κι εμένα για λίγο..

Γειά σου κοπέλα μου! Εγώ είμαι διακοπές, κάναμε την αυχενική πριν από μια βδομάδα, όλα καλά ευτυχώς, έχουμε αγοράκι.

Κι εγώ εδώ και 2 μέρες δεν εχω καμια ενόχληση αλλά εχω μάθει πια πως αυτό αλλάζει κάθε τόσο. Μη μου αγχώνεσαι καθόλου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Αννούλαααα είπε:

Ευχαριστώ πολύ...Κ εγώ της βάρδιας θα εχω πρωτα ο θεος... 1400 την ημερα;;; σύνολο να υποθέσω...

Όταν έμεινες μια μερα μονο...Πόσο πήγε το νοσοκομειο;;;

Όταν έμεινα 1 μέρα μόνο ήμουν σε προσφορά λόγω του γιατρού μου δεν ξέρω κανονικές τιμές 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Ευχαριστώ πολύ...Κ εγώ της βάρδιας θα εχω πρωτα ο θεος... 1400 την ημερα;;; σύνολο να υποθέσω...

Όταν έμεινες μια μερα μονο...Πόσο πήγε το νοσοκομειο;;;

Φιλη που γέννησε τον προηγούμενο μήνα εδωσε 1600 ολόκληρη η διαμονή για τρίκλινο , που ομως έμεινε τελικα σε δίκλινο λόγω έλλειψης τρικλινων.

 Συν την αμοιβή του γιατρου φυσικα, που ο καθενας ζητάει οτι θελει.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα εμένα τότε μου είχαν πει 1350 για 3 βράδια στο Μητέρα σε τρίκλινο+ότι έπαιρναν εκείνοι απευθείας από τον εοπυυ. Ο γιατρός μου είχε πάρει επιπλέον 1500 ευρώ και η μαία μου 300 γιατί είχα δική μου. Επειδή μπήκα Σαββατο μεσημέρι και γέννησα Κυριακη ξημερώματα μου είπαν να μείνω και 4η μέρα λόγω ίκτερου κ μου χρέωσαν επιπλέον 350 ευρώ την επιπλέον μέρα.Άρα μου πήγε 1650 το Μητέρα. Γενικά ήμουν ευχαριστημένη από το προσωπικό κ το νοσοκομείο, αλλά είναι πολλά τα χρήματα σίγουρα. Πάνε και 5 χρόνια βέβαια..Τώρα δεν έχω ρωτήσει τί παίζει. Πιο πολύ με είχε πειράξει που ο γιατρός μου μου έπαιρνε και επίσκεψη κάθε φορά, ενώ ξέρω πως άλλοι γιατροί ή παίρνουν επίσκεψη, αλλά λιγότερα στο τέλος ή δε χρεώνουν επισκέψεις και πληρώνεις περίπου τόσα στο τέλος.

Εσείς κορίτσια πληρώνατε και επισκέψεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ?

Annie..Με το καλό το αγοράκι σας. Πόσο πήγε τώρα η αυχενική; Θυμάμαι τότε είχα πληρώσει κανένα 100αρικο στο Μητέρα..Εγώ έχω τέλος του μήνα και έχω μεγάλη αγωνία..1ον για να είναι όλα καλά φυσικά και 2ον μήπως μας κάνει τη χάρη και δούμε κι εμείς φύλο..!!!
Καλές διακοπές κορίτσι μου !

Οι υπόλοιπες πότε έχετε αυχενική;

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό forum.. Aλλα θέλω να κάνω μια ερώτηση είμαι έγκυος 11 εβδομάδων, κ έχω ξεκινήσει άδειες γιατρού (στο πρώτο μας παιδάκι) έχω πάρει μια 15η μέρες, κ τώρα έγραψε για μήνα τα έχω καταθέσει όλα στο ικα αλλα ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή, τι γίνεται με της πληρωμές γνωρίζει κάποια πόσο βγαίνει ο μισθός από το ικα.. Είμαι 8ωρη ιδιωτικη υπάλληλος με την παλιά σύμβαση εργάζομαι από το 2006. Τώρα πληρωθηκα από την δουλειά μου πήρα τα μισά αλλά νομίζω από εδώ Κ στο εξής μόνο από το ικα?? Γνωρίζετε κάτι??? 

Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα μου δε γνωρίζω τίποτα..Εγώ δουλεύω 11 χρόνια με μπλοκάκι..και στο 1ο μου παιδάκι δούλευα μέχρι 7 μέρες πριν γεννήσω και γύρισα 45 ημερών (2 μήνες άνευ αποδοχών)..Δε θέλω να το σκέφτομαι πως θα είναι πάλι όπως καταλαβαίνεις.
Ίσως κάποια κοπέλα με ΙΚΑ να ξέρει καλύτερα.


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...