Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα, καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας, με το καλό να έρθουν τα μωράκια και να μεγαλώνουν γερά κ ευτυχισμένα !!!

Είμαι 50 ημερών, 7η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος και παρόλο που είμαι γεννημένη τέλος 1973 είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, 6η εξωσωματική. Κ γω ψάχνω γιατρό Θεσσαλονίκη, γιατί ο εξωσωματικός δεν αναλαμβάνει εγκυμοσύνες, είπε.

Είδαμε την 40η μέρα ένα σάκο λίγων χιλιοστών κ ακόμα ένα μικρότερο, οπότε περιμένω να μάθω αν έχω ένα ή δύο μωρά κ αύριο πάω για καρδιά.

Την προηγούμενη βδομάδα είχα καφέ υγρά αρκετούτσικα δυο μέρες, κάθησα σπίτι, έκανα μια προλουτέξ επιπλέον (παίρνω κανονικά τα φάρμακα τα μετά την εμβρυομεταφορά και αντιπηκτικές λόγω κληρονομικής θρομβοφιλίας), έμεινα σπίτι, σταμάτησε. Προχτές που πήγα στον αιματολόγο κ φαρμακείο, περπάτησα 5-10 λεπτά σύνολο είχα πάλι λίγο αίμα, μετά σταμάτησε. Ο γιατρός λέει το καφέ αίμα θέλει ξεκούραση, αλλά δεν μας ανησυχεί ιδιαίτερα.

Θέλω να ρωτήσω αν παίρνετε βιταμίνες και αν σας τις έδωσαν μετά από αιματολογικές εξετάσεις που έδειξαν ελλείψεις  ή όχι  π.χ. παίρνει καμιά βιταμίνη c, d, μαγνήσιο κ ω3;

και τι κάνετε με το πρησμένο στήθος, όταν είστε σπίτι, είναι καλύτερα να φοράτε σουτιέν ή να είναι ελεύθερο; είναι η τρίτη απανωτή εξωσωματική και το στήθος μου συνεχώς πρησμένο τόσους μήνες, το νιώθω και στο κρεβάτι να μ ενοχλεί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, solena73 είπε:

Καλημέρα, καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας, με το καλό να έρθουν τα μωράκια και να μεγαλώνουν γερά κ ευτυχισμένα !!!

Είμαι 50 ημερών, 7η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος και παρόλο που είμαι γεννημένη τέλος 1973 είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, 6η εξωσωματική. Κ γω ψάχνω γιατρό Θεσσαλονίκη, γιατί ο εξωσωματικός δεν αναλαμβάνει εγκυμοσύνες, είπε.

Είδαμε την 40η μέρα ένα σάκο λίγων χιλιοστών κ ακόμα ένα μικρότερο, οπότε περιμένω να μάθω αν έχω ένα ή δύο μωρά κ αύριο πάω για καρδιά.

Την προηγούμενη βδομάδα είχα καφέ υγρά αρκετούτσικα δυο μέρες, κάθησα σπίτι, έκανα μια προλουτέξ επιπλέον (παίρνω κανονικά τα φάρμακα τα μετά την εμβρυομεταφορά και αντιπηκτικές λόγω κληρονομικής θρομβοφιλίας), έμεινα σπίτι, σταμάτησε. Προχτές που πήγα στον αιματολόγο κ φαρμακείο, περπάτησα 5-10 λεπτά σύνολο είχα πάλι λίγο αίμα, μετά σταμάτησε. Ο γιατρός λέει το καφέ αίμα θέλει ξεκούραση, αλλά δεν μας ανησυχεί ιδιαίτερα.

Θέλω να ρωτήσω αν παίρνετε βιταμίνες και αν σας τις έδωσαν μετά από αιματολογικές εξετάσεις που έδειξαν ελλείψεις  ή όχι  π.χ. παίρνει καμιά βιταμίνη c, d, μαγνήσιο κ ω3;

και τι κάνετε με το πρησμένο στήθος, όταν είστε σπίτι, είναι καλύτερα να φοράτε σουτιέν ή να είναι ελεύθερο; είναι η τρίτη απανωτή εξωσωματική και το στήθος μου συνεχώς πρησμένο τόσους μήνες, το νιώθω και στο κρεβάτι να μ ενοχλεί...

Με το καλο το/τα μωρακια σου!! Για γιατρο ελπιζω να σου προτεινουν καποιο οι Θεσσαλονικιες (εγω δεν ξερω!)

Οσον αφορα τις βιταμινες,στο 1ο τριμηνο ολοι οι γιατροι συστηνουν φυλικο οξυ (πχ  filicin), ολα τα αλλα ειναι αναλογως το γιατρο πχ οντως καποιοι θεωρουν ω3 σημαντικα και d/ασβεστιο (για τη d υπαρχει κ εξεταση αιματος που δειχνει αν εχεις ελλειψη η οχι)..

Απο το 2ο τριμηνο κ μετα,οι εξετασεις δειχνουν αν χρειαζεσαι σιδηρο,συνηθως ναι γιατι πεφτει ο αιματοκριτης, και σχεδον ολοι οι γιστροι δινουν και ασβεστιο και μαγνησιο (προληπτικα για συσπασεις κ κραμπες).

C μπορεις να παρεις το χειμωνα προληπτικα για το ανοσοποιητικο,δεν ειναι μεσα στις βιταμινες της εγκυμοσυνης παντως!

Για το στηθος εγω θα σου ελεγα εστω κ μαλακο/αθλητικο σουτιεν να φορας παντα (εκτος απο τον υπνο ισως).. Μετα που θα γεννησεις κ κατεβαινει κ το γαλα πρηζεται ακομα πιο πολυ κ ειναι αβολο αλλα αν δε φορας τιποτα πιθανον να δεις μεγαλη πτωση οταν τελειωσουν ολα αυτα κ επανελθει στο αρχικο μεγεθος, απο προσωπικη εμπειρια μιλωντας βεβαια :-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Dwra2020, να είσαι καλά,  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Παίρνω φυλλικό οξύ, η d μου είναι γύρω στο 31, αλλά δεν βγαίνω κ καθόλου να με δει ο ήλιος πια.

Καλη ειναι η d σου,αν σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι εχουμε μια ελαφρια ελλειψη και δεν το ξερουμε καν!

Μπορεις να παρεις απο το 2ο τριμηνο ασβεστιο με d3 μαζι,υπαρχει νομιζω ενα τετοιο σκευασμα. Μην παιρνουμε και 10 διαφορετικα χαπια μωρε,ταλαιπωρια ειναι! Βεβαια οταν θα βρεις το γιατρο σου καλο ειναι να ακολουθεις ο,τι σου προτεινει εκεινος... μπορει με βαση το ιστορικο σου να σου προτεινει κατι πιο εξειδικευμενο στις αναγκες σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρε κορίτσια..!!!!

Εγώ άνοιξα το θέμα "Μανούλες Φεβρουαρίου 2020" και περίμενα να μου έρθει κανένα email ότι γράφτηκαν κι άλλες μανούλες και είχα απογοητευτεί..Μάλλον θα πήγαιναν στα spam..
Έμπλεξα και με τη δουλειά και μπήκα σήμερα και είδα τόσες κοπέλες και τόσα νέα που μόλις τα διάβασα όλα..!!! Πολύ χαίρομαι που μαζευτήκαμε..!!!
Λοιπόν..εύχομαι σε όλες μας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες με γερά παιδάκια..!!!
Εμένα είναι η 2η εγκυμοσύνη μου..Έχουμε ένα κοριτσάκι 4,5 χρονών που μας ζητούσε αδερφάκι από πολύ μικρούλι και φέτος το αποφασίσαμε..Ενώ την πρώτη φορά έτυχε από την πρώτη προσπάθεια..αυτή τη φορά χρειάστηκαν 6-7 μήνες, αλλά τελικά ήρθε !!!
Εγώ ΠΗΤ έχω 4/3, αλλά θεωρώ βέβαιο όπως μου είπε και ο γιατρός πως τέλος Φεβρουαρίου θα έχω γεννήσει, μιας και στην 1η μου εγκυμοσύνη, μόνο 10 μέρες πήρα από τον 9ο μήνα..!!!!
Κατά τα άλλα...ενώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα, καμιά ενόχληση..σε αυτή έχω κάθε μέρα αηδία κ ναυτία και υπερβολική κόπωση..Καμιά διάθεση για δουλειές και νεύρα που δεν μπορώ να κάνω τις δουλειές γιατί ζαλίζομαι κιόλας..Δεν το πίστευα ότι θα είχα συμπτώματα..Ευτυχώς από προχθές η μικρή πήγε στους γονείς μου για μπανάκια, μιας κι εμείς δουλεύουμε ως τις 10 Αυγούστου και έτσι ενώ μου λείπει πολύ, δεν έχει καταλάβει τίποτα και περνάει τέλεια..!!
Πήγαμε γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα..είδαμε σάκο..Έχουμε ραντεβού την επόμενη για καρδούλα..και στο μεταξύ έκανα εξετάσεις και είναι όλες καλές δόξα το Θεό !
Τέλος..δεν το έχουμε πει ακόμα σε κανέναν..!!
Sorry που σας έγραψα πολλά..αλλά είπα να σας προλάβω !!!!!!! Χαχαχα
 

  • Μου αρέσει 4

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κ καλή συνέχεια σε όλες !

Χτες ακούσαμε καρδιακό παλμό, είδαμε κ τις γραμμούλες να επαναλαμβάνονται στην οθόνη, μακάρι να μεγαλώσει κ να ναι γερό... ένα σάκο ακόμη που έχω μου είπαν ότι δεν μεγαλώνει όπως πρέπει ή αργεί ή το πιθανότερο δεν θα πάει καλά. Κρίμα, γιατί ήθελα δυο μωράκια πιο πολύ από ένα... 

Μου θύμισε ο ήχος νερό. Ακόμα δεν το έχω πολύ πιστέψει, δεν ξέρω τι περιμένω άλλο να χαρώ περισσότερο, να περάσει το α τρίμηνο ίσως.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, σε ποια εβδομάδα είστε τώρα? Εγω από εβδομάδα μπαίνω στη 10η.. Απο συμπτώματα πως είστε; Εγώ η αλήθεια είναι πως δεν έχω τιποτα.. Πέρα δηλαδή απο κάτι ενοχλήσεις στη μέση κατα διαστήματα κ υπνηλία.. Το στήθος μου ενώ ειχε πριστεί απότομα κ με πονούσε τώρα δεν με ποναεί.. Η κοιλιά μου είναι πρισμένη κ έχω βάλει 1.5kg μάλλον απο την μήτρα που μεγαλώνει κ την κατακράτηση γιατί απο φαγητό δεν μπόρω να πώ ότι τρώω περισσότερο από όσο έτρωγα :)

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2019 at 7:19 ΜΜ, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Οπότε θα υπολογίσω σε κανα δεκαήμερο μετά τον υπέρηχο να κλείσω ραντεβού.

Υ.Γ. Γυναικολόγο θέλω να αλλάξω σε καινούριο τον οποίο δεν επισκέπτονται κοινοί γνωστοί γιατί κάναμε εξωσωματική και δε θέλω να μαθευτεί. 

 

ανα δυο εβδομάδες είναι καλά για πρώτο τρίμηνο αν όλα είναι καλά. Δεν έκανες κάτι κακό για να μη θελεις να μαθευτεί. Δεν εκλεψες. Δεν σκοτωσες. Είσαι ηρωίδα που μπήκες σε όλη αυτή τη διαδικασία. Να θυμάσαι ότι είσαι καλύτερη από όλες αυτές που συνέλαβαν φυσιολογικά. Το μωρό σου ειναι η πιο συνειδητή απόφαση. Είναι πιο πολύτιμο. Αυτό να σκεφτεσαι. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !
Εμείς έχουμε ραντεβού την Τετάρτη για να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο Θεός ! Μακάρι να την ακούσουμε και όλα να είναι καλά !
Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν μπορώ να φάω κ πολλά..νιώθω αηδία με τα πάντα κ το Σάββατο το βράδυ που ήθελα να φάω κ αγνόησα την αηδία..τα έβγαλα μετά δυστυχώς. Επομένως από κιλά είμαι στα ίδια ίσως να έχω χάσει κ μισό κιλό...Αλλά ξέρω μόλις περάσει θα ανακτήσω..!! Κι εμείς δεν το έχουμε πει..Οι δικοί μου θα χαρούν πολύ και το κοριτσάκι μου θα ξετρελαθεί..Η δουλειά μου είναι πρόβλημα, γιατί δε θα τους αρέσει καθόλου κ είμαι με μπλοκάκι και δεν έχω κανένα δικαίωμα κανονικά όπως καταλαβαίνετε..και η πεθερά μου δεν ξέρω επίσης πως θα αντιδράσει γιατί και την 1η φορά δεν είχε ενθουσιαστεί..γιατί όπως είπε δε θα προλάβουμε να ζήσουμε τη ζωή μας με τα παιδιά..κι εκείνη δεν ήθελε να κάνει..χαχαχα..Καταλαβαίνετε..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !

το ένα μπεμπάκι από το σάκο που δεν πήγαινε καλά το χάσαμε χτες τη νύχτα. Είχα κακή διάθεση όλη μέρα κ ξαφνικά αίμα μπόλικο όπως στην περίοδο, αλλά για λίγη ώρα μόνο κ χωρίς πόνο. Το άλλο φαίνεται στον υπέρηχο να είναι καλά. Σήμερα έχω καφέ αίμα όλη μέρα από λίγο. Ο άντρας μου λέει τυχεροί είμαστε που έφυγε εύκολα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !

το ένα μπεμπάκι από το σάκο που δεν πήγαινε καλά το χάσαμε χτες τη νύχτα. Είχα κακή διάθεση όλη μέρα κ ξαφνικά αίμα μπόλικο όπως στην περίοδο, αλλά για λίγη ώρα μόνο κ χωρίς πόνο. Το άλλο φαίνεται στον υπέρηχο να είναι καλά. Σήμερα έχω καφέ αίμα όλη μέρα από λίγο. Ο άντρας μου λέει τυχεροί είμαστε που έφυγε εύκολα.

Καλημέρα κορίτσι μου !
Κράτα αυτά ακριβώς τα λόγια του άντρα σου και σκέψου αισιόδοξα και χαρούμενα πως το μωράκι σου είναι καλά και έρχεται...Ξέρω πως θα ήθελες να είναι δυο (όλες το έχουμε σκεφτεί), αλλά η φύση ξέρει σε τέτοιες περιπτώσεις..Εύκολα έφυγε και νωρίς επίσης, για να μη στενοχωρήθεις περισσότερο ή να μη σας δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο μωράκι σας που μεγαλώνει..
Όλα θα πάνε καλά !!!
Καλημέρα σε όλες κορίτσια !!! Άντε να ξεκινήσουμε υπέρηχους να λέμε πως βλέπουμε τα μωράκια μας..
Εγώ ακόμα δεν έχω πάει για να ακούσουμε καρδούλα..και περιμένω πως και πως να είναι όλα καλά !!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πήγα κ εγώ για υπέρηχο ενω το αίμα εξακολουθεί να υπάρχει αλλά πλέον ελάχιστο. Ο γιατρός δεν βλέπει καλή την εξέλιξη.. Δε μεγαλώνει όσο θα έπρεπε κ επίσης έχει αλλάξει σχήμα κ ο σάκος. Έγινε κάπως πλακουτσωτος κ από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι στρογγυλος. Μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να δω αρκετό αίμα τις επόμενες μέρες. Με λίγα λόγια προσπαθούσε να μου πει ότι δε θα συνεχιστεί η εγκυμοσυνη :-( :sad: Ευτυχώς δε με άφησε να ενθουσιαστω από την αρχή, δυστυχώς όσο κ να είσαι προετοιμασμενη για κάτι τέτοιο, είναι το ίδιο στεναχωρο. Αυτά κορίτσια μου από μένα!

Solena μου σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Αλλά μες την ατυχία σου είσαι πολύ τυχερή που το δεύτερο μωράκι σου δεν επηρεάστηκε!είναι καλά και αναπτύσσεται!!! να είσαι αισιόδοξη και χαρουμενη και θα δεις που όσο μεγαλώνει και όταν με το καλό το νιώσεις θα ξεχάσεις αυτό το συναίσθημα κ θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Pennymom ολα θα πάνε καλά! Όσο περνάνε οι μέρες κ δεν υπάρχουν περίεργα συμπτώματα τόσο πιο πολύ πλησιάζει η στιγμη που θα ακούσετε την καρδούλα του!! 

Περιμένω να ακούσω ευχάριστα νέα από όλες! 

 

  • Λυπημένη/-ος 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

. Ο γιατρός δεν βλέπει καλή την εξέλιξη.. Δε μεγαλώνει όσο θα έπρεπε κ επίσης έχει αλλάξει σχήμα κ ο σάκος. Έγινε κάπως πλακουτσωτος κ από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι στρογγυλος. Μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να δω αρκετό αίμα τις επόμενες μέρες. Με λίγα λόγια προσπαθούσε να μου πει ότι δε θα συνεχιστεί η εγκυμοσυνη :-( :sad: Ευτυχώς δε με άφησε να ενθουσιαστω από την αρχή, δυστυχώς όσο κ να είσαι προετοιμασμενη για κάτι τέτοιο, είναι το ίδιο στεναχωρο. Αυτά κορίτσια μου από μένα!

Λυπάμαι... λυπάμαι που δεν πηγαίνει καλά, όχι, δεν υπάρχει επαρκή προετοιμασία για κάτι τέτοιο

Ευχούλες να σε κάνει ξανά ευτυχισμένη ο θεός σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Gigi κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ ! Να σκέφτεσαι μόνο πως έχεις τα παιδάκια σου που είναι υγιέστατα και αν έγινε κάτι τόσο νωρίς, ξέρει η φύση καλύτερα, κι εύχομαι αν το θέλετε κι εσείς, σύντομα να έχετε ξανά μια εγκυμοσύνη κι ένα τελειόμηνο και υγιέστατο μωράκι.

Solena μου πως είσαι ; Σταμάτησε το καφέ;
Εμείς κορίτσια χθες πήγαμε και είδαμε ότι χτυπάει η καρδούλα του και αν όλα πάνε καλά, θα το ξαναδούμε τέλος Αυγούστου πια στην αυχενική..

Για να πούμε καμιά βλακεία τώρα..Σας έχουν κάνει σε αυτή ή σε προηγούμενη εγκυμοσύνη οι γιατροί πρόβλεψη για φύλο του μωρού από τους χτύπους της καρδιάς ; Πριν καν την αυχενική;

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εύχομαι σε όλες όλα τα καλά, να πάνε όλα κατ'ευχήν και να απολαμβάνετε την κάθε στιγμή.

Εγώ είμαι 29 χρονών και μόλις μπήκα στην 12η βδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης, 31 του μήνα έχω την αυχενική.

@pennymom εμένα ενώ ο γιατρός μου έκανε μια εκτίμηση για την αυχενική πριν την αυχενική, φύλλο ούτε κατά διάνοια αν και τον ρώτησα. Είναι νωρις, καπου κοντα στην αυχενική ολοκληρώνονται τα γεννητικά τους όργανα.

 

On 14/7/2019 at 6:36 ΜΜ, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σε ποια εβδομάδα είστε τώρα? Εγω από εβδομάδα μπαίνω στη 10η.. Απο συμπτώματα πως είστε; Εγώ η αλήθεια είναι πως δεν έχω τιποτα.. Πέρα δηλαδή απο κάτι ενοχλήσεις στη μέση κατα διαστήματα κ υπνηλία.. Το στήθος μου ενώ ειχε πριστεί απότομα κ με πονούσε τώρα δεν με ποναεί.. Η κοιλιά μου είναι πρισμένη κ έχω βάλει 1.5kg μάλλον απο την μήτρα που μεγαλώνει κ την κατακράτηση γιατί απο φαγητό δεν μπόρω να πώ ότι τρώω περισσότερο από όσο έτρωγα :)

Γειά σου κορίτσι μου!

Κι εγώ ακριβώς αυτά εχω και συχνοουρία. Εμένα το στήθος μου δεν έίναι πια πρησμένο οπως ηταν, που και που πρηζεται και μετα πάλι πεφτει. Αυτο μου συμβαινει εδω και 1 μηνα (τωρα μπηκα στην 12η). 

Και μου έγινε ΠΟΛΥ μεγαλο μαθημα πως κανένα συμπτωμα δεν αποδεικνύει την καλή ή μη εξέλιξη της εγκυμοσύνης.

Καλά να έίμαστε να μπορούμε να ζούμε χωρίς ταλαιπωρία αυτή την μοναδική περίοδο της ζωής μας!

Κι εγω εχω βάλει 2κιλά και το σώμα μου εχει αλλάξει πολύ εδώ και μερικές μερες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...