Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, pennymom είπε:

Αννούλα εμένα τότε μου είχαν πει 1350 για 3 βράδια στο Μητέρα σε τρίκλινο+ότι έπαιρναν εκείνοι απευθείας από τον εοπυυ. Ο γιατρός μου είχε πάρει επιπλέον 1500 ευρώ και η μαία μου 300 γιατί είχα δική μου. Επειδή μπήκα Σαββατο μεσημέρι και γέννησα Κυριακη ξημερώματα μου είπαν να μείνω και 4η μέρα λόγω ίκτερου κ μου χρέωσαν επιπλέον 350 ευρώ την επιπλέον μέρα.Άρα μου πήγε 1650 το Μητέρα. Γενικά ήμουν ευχαριστημένη από το προσωπικό κ το νοσοκομείο, αλλά είναι πολλά τα χρήματα σίγουρα. Πάνε και 5 χρόνια βέβαια..Τώρα δεν έχω ρωτήσει τί παίζει. Πιο πολύ με είχε πειράξει που ο γιατρός μου μου έπαιρνε και επίσκεψη κάθε φορά, ενώ ξέρω πως άλλοι γιατροί ή παίρνουν επίσκεψη, αλλά λιγότερα στο τέλος ή δε χρεώνουν επισκέψεις και πληρώνεις περίπου τόσα στο τέλος.

Εσείς κορίτσια πληρώνατε και επισκέψεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ?

Annie..Με το καλό το αγοράκι σας. Πόσο πήγε τώρα η αυχενική; Θυμάμαι τότε είχα πληρώσει κανένα 100αρικο στο Μητέρα..Εγώ έχω τέλος του μήνα και έχω μεγάλη αγωνία..1ον για να είναι όλα καλά φυσικά και 2ον μήπως μας κάνει τη χάρη και δούμε κι εμείς φύλο..!!!
Καλές διακοπές κορίτσι μου !

Οι υπόλοιπες πότε έχετε αυχενική;

Ευχαριστώ κοπέλα μου! Πληρώσαμε 150ευρώ για υπέρηχο κι αιματολογική (αυχενική διαφάνεια και Papp-A).

Εμένα αρχικά μου είπαν πως φύλο μάλλον δε θα δούμε αλλά τελικά μας έκανε τη χάρη το μικράκι :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annie4 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου! Πληρώσαμε 150ευρώ για υπέρηχο κι αιματολογική (αυχενική διαφάνεια και Papp-A).

Εμένα αρχικά μου είπαν πως φύλο μάλλον δε θα δούμε αλλά τελικά μας έκανε τη χάρη το μικράκι :-)

Εμένα η μαία μου, μου είπε πως πια η Papp-A συνταγογραφείται και θα μου τη γράψουν την προηγούμενη ημέρα για να την πληρώσω περίπου 12 ευρώ αντί για 55. Και θα πληρώσω μόνο την αυχενική κανένα 90άρι στο Μητέρα.. Για αυτό σε ρώτησα. Πάντως στην κόρη μου, όντως βρήκα την τότε απόδειξη πριν 5 χρόνια και είχαμε δώσει 150 ευρώ και τα δυο μαζί..
Πολύ καλός θα είναι ο μπεμπούλης σου..άρχισε να σας κάνει τα χατίρια..Εμάς και τότε στη μικρή..δε μας είχε αφήσει να δούμε τίποτα, αλλά ο γιατρός είχε πει πως μάλλον είναι κορίτσι..όπως και ήταν..
Τώρα έχω πολύ περιέργεια να δούμε..Η κόρη μου πάντως θέλει κοριτσάκι αλλά δεν την πειράζει αν είναι αγοράκι..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Εμένα η μαία μου, μου είπε πως πια η Papp-A συνταγογραφείται και θα μου τη γράψουν την προηγούμενη ημέρα για να την πληρώσω περίπου 12 ευρώ αντί για 55. Και θα πληρώσω μόνο την αυχενική κανένα 90άρι στο Μητέρα.. Για αυτό σε ρώτησα. Πάντως στην κόρη μου, όντως βρήκα την τότε απόδειξη πριν 5 χρόνια και είχαμε δώσει 150 ευρώ και τα δυο μαζί..
Πολύ καλός θα είναι ο μπεμπούλης σου..άρχισε να σας κάνει τα χατίρια..Εμάς και τότε στη μικρή..δε μας είχε αφήσει να δούμε τίποτα, αλλά ο γιατρός είχε πει πως μάλλον είναι κορίτσι..όπως και ήταν..
Τώρα έχω πολύ περιέργεια να δούμε..Η κόρη μου πάντως θέλει κοριτσάκι αλλά δεν την πειράζει αν είναι αγοράκι..χαχα

Ποια μέρα έχεις αυχενική; Μακάρι να σας κάνει τη χάρη και να δείτε τι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Ποια μέρα έχεις αυχενική; Μακάρι να σας κάνει τη χάρη και να δείτε τι είναι!

Θα πάμε ή 23/8 ή 26/8..Είπαμε θα μιλήσουμε κατά τις 20 για να το κανονίσουμε !
Να έχουμε γυρίσει από διακοπές..Ανυπομονώ !


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pennymom είπε:

Θα πάμε ή 23/8 ή 26/8..Είπαμε θα μιλήσουμε κατά τις 20 για να το κανονίσουμε !
Να έχουμε γυρίσει από διακοπές..Ανυπομονώ !

Λογικό! Αλλά θα περάσουν οι μέρες. Εγώ είχα επόμενο ραντεβού 21 και μου το μετεφερε για 26 και μου φαίνεται κι εμένα αιώνας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, κ εγώ σε διακοπές ήμουν κ σήμερα επιστροφή στην καθημερινότητα.. Ευτυχώς έχω άδεια μέχρι τις 26/8.. 

Εγώ έκανα την αυχενική διαφάνεια στις 30/7 κ όλα ήταν πολύ καλά αλλά δεν μπορέσαμε να δούμε το φύλο του.. Πιστεύω τέλος του μήνα που θα πάω στο γιατρό για υπέρηχο μήπως τα καταφέρουμε  :grin: 

Εγώ για αυχενική πλήρωσα 100€ σε γυναικολόγο που είχε στο ιατρείο του.. Στη Θεσσαλονίκη στην κλινική Γένεσις είναι 135€ και στο Διαβαλκανικό 150€..

Στο Γένεσις που ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό κ 3ημερες νοσηλεία μου είπαν 890€ + 185€ νεογνολόγος + 150€ ανσισθησιολόγος σύνολο 1225€ και έξτρα χρέωση για το αν χρειαστείς παυσιπονα κτλ.

Στο Διαβαλκανικό 980€ με νεογνολόγο και δωρεάν παροχές σε φάρμακα κ είδη 1ης ανάγκης για μητέρα και νεογνό + 140€ αναισθησιολογο σύνολο 1120€

Επίσης κ στα 2 παρέχουν δωρεάν επίσκεψη για παιδίατρική παρακολούθηση στο μωρό έως 12μηνών αλλά στο Διαβαλκανικό σου παρέχουν κ ιδιωτική ασφάλεια στο παιδί για 12 μήνες με δωρεαν εξετάσεις, πιθανή εισαγωγή κτλ. και 50% έκπτωση σε πιθανές χειρουργικές επεμβάσεις στο μωρό..

Το γιατρό τον πληρώνει η κάθε μία ξεχωριστά.. Βέβαια οι περισσότεροι γιατροί συνεργάζονται με κλινικές κ πας όπου σου πεί..Ο δικός μου πάλι όχι μου είπε να κάνω την έρευνα μου κ θα πάμε όπου θέλω εγώ κ κατέληξα σε αυτά τα 2 αλλα μάλλον προς το Διαβαλκανικό κλείνω.. 

Όσες είστε σε διακοπές κ όσες θα πάτε αργότερα βγάλτε φωτογραφιές με τις κοιλίτσες σας να τις δείχνετε αργότερα κ να του λέτε πως τότε ήταν κ αυτό εκεί μαζί σας :x :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, κ εγώ σε διακοπές ήμουν κ σήμερα επιστροφή στην καθημερινότητα.. Ευτυχώς έχω άδεια μέχρι τις 26/8.. 

Εγώ έκανα την αυχενική διαφάνεια στις 30/7 κ όλα ήταν πολύ καλά αλλά δεν μπορέσαμε να δούμε το φύλο του.. Πιστεύω τέλος του μήνα που θα πάω στο γιατρό για υπέρηχο μήπως τα καταφέρουμε  :grin: 

Εγώ για αυχενική πλήρωσα 100€ σε γυναικολόγο που είχε στο ιατρείο του.. Στη Θεσσαλονίκη στην κλινική Γένεσις είναι 135€ και στο Διαβαλκανικό 150€..

Στο Γένεσις που ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό κ 3ημερες νοσηλεία μου είπαν 890€ + 185€ νεογνολόγος + 150€ ανσισθησιολόγος σύνολο 1225€ και έξτρα χρέωση για το αν χρειαστείς παυσιπονα κτλ.

Στο Διαβαλκανικό 980€ με νεογνολόγο και δωρεάν παροχές σε φάρμακα κ είδη 1ης ανάγκης για μητέρα και νεογνό + 140€ αναισθησιολογο σύνολο 1120€

Επίσης κ στα 2 παρέχουν δωρεάν επίσκεψη για παιδίατρική παρακολούθηση στο μωρό έως 12μηνών αλλά στο Διαβαλκανικό σου παρέχουν κ ιδιωτική ασφάλεια στο παιδί για 12 μήνες με δωρεαν εξετάσεις, πιθανή εισαγωγή κτλ. και 50% έκπτωση σε πιθανές χειρουργικές επεμβάσεις στο μωρό..

Το γιατρό τον πληρώνει η κάθε μία ξεχωριστά.. Βέβαια οι περισσότεροι γιατροί συνεργάζονται με κλινικές κ πας όπου σου πεί..Ο δικός μου πάλι όχι μου είπε να κάνω την έρευνα μου κ θα πάμε όπου θέλω εγώ κ κατέληξα σε αυτά τα 2 αλλα μάλλον προς το Διαβαλκανικό κλείνω.. 

Όσες είστε σε διακοπές κ όσες θα πάτε αργότερα βγάλτε φωτογραφιές με τις κοιλίτσες σας να τις δείχνετε αργότερα κ να του λέτε πως τότε ήταν κ αυτό εκεί μαζί σας :x :-P

Όλα καλά κι εσύ λοιπόν! Τέλεια! 

Καλέ, χαμηλές μου φαίνονται αυτές οι τιμές, μια χαρα! Εδώ (Αθήνα) ακούω από 1400 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια καλησπέρα. Έλεγα να γράψω όταν όλα πάνε καλά μην τρομάξω πάλι καμία, σήμερα έχω μόνο καφέ σταγόνες κ τη Δευτέρα πάω για αυχενική.

Στις 25.7 είχα αποκόλληση με αίμα, στις 28.7 το ίδιο, αλλά είχα λίγο αίμα, περίπου ένα ποτήρι μικρό ή μεγάλο. Κάναμε υπέρηχο, μπεμπάκι οκ, μου είπαν* από τότε σπίτι ξαπλωμένη. Την Κυριακή προχτές έχασα περίπου μια φιάλη με κομμάτια πηγμένο αίμα - 4 στις 5 αιμορραγίες Κυριακή απόγευμα με βράδυ μου συμβαίνουν.  Φοβήθηκα ότι το μπεμπάκι έφυγε, ένα από αυτά τα κομμάτια πηγμένο αίμα νόμιζα ότι ήταν, γιατί ήταν μεγάλα σαν δυο δάχτυλα του χεριού μου μαζί και έχω μεγάλα χέρια. Σηκώθηκα από το κρεβάτι, είδα να έχω αφήσει μια λίμνη, τα πόδια μου να τα διατρέχουν ρυάκια αίματος συνέχεια, γενικά έκανα το σπίτι μουνί, μετά συγχωρήσεως. Να ναι καλά η πεθερά μου που τρέχει στο κατόπι μου με τη σφουγγαρίστρα. Έκατσα να φάω λίγο γιατί ήμουν νηστική κ είχε φτάσει απόγευμα μην πέσω κάτω κ πήγα στο Γένεσις να κάνουμε υπέρηχο -θυμήθηκα που μ είπε μια φίλη ότι όλο κ κάποιος γυναικολόγος θα εφημερεύει.Το μπεμπάκι μου ήταν καλά. Μάλλον η προηγούμενη αποκόλληση δημιούργησε το αιμάτωμα, το οποίο και ενεργοποιήθηκε βγάζοντας όλο το αίμα κατευθείαν από τον κόλπο, χωρίς να πιέσει το έμβρυο !!! Αν δείτε ή ακούσετε κ σεις τέτοια πράγματα, που δεν το εύχομαι, μη βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα, παίζουν πολλά ρόλο. Προς το παρόν, η Παναγίτσα μάλλον το φυλάει το μπεμπάκι μου. Ήταν καλό, είπε η γιατρός μου, που άδειασε το αιμάτωμα έξω από το σώμα κ η θέση του η εξωτερική μας προστάτεψε. Φιλιά σε όλες !!!

Υ.Γ. εσάς που κάνετε διακοπές σας ζηλεύω λίγο, αλλά όταν πάρω το μπεμπάκι αγκαλιά, με το καλό, θα το κάνω αλητάκι απ' το σουρτούκι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Να πω μια καλησπέρα. Έλεγα να γράψω όταν όλα πάνε καλά μην τρομάξω πάλι καμία, σήμερα έχω μόνο καφέ σταγόνες κ τη Δευτέρα πάω για αυχενική.

Στις 25.7 είχα αποκόλληση με αίμα, στις 28.7 το ίδιο, αλλά είχα λίγο αίμα, περίπου ένα ποτήρι μικρό ή μεγάλο. Κάναμε υπέρηχο, μπεμπάκι οκ, μου είπαν* από τότε σπίτι ξαπλωμένη. Την Κυριακή προχτές έχασα περίπου μια φιάλη με κομμάτια πηγμένο αίμα - 4 στις 5 αιμορραγίες Κυριακή απόγευμα με βράδυ μου συμβαίνουν.  Φοβήθηκα ότι το μπεμπάκι έφυγε, ένα από αυτά τα κομμάτια πηγμένο αίμα νόμιζα ότι ήταν, γιατί ήταν μεγάλα σαν δυο δάχτυλα του χεριού μου μαζί και έχω μεγάλα χέρια. Σηκώθηκα από το κρεβάτι, είδα να έχω αφήσει μια λίμνη, τα πόδια μου να τα διατρέχουν ρυάκια αίματος συνέχεια, γενικά έκανα το σπίτι μουνί, μετά συγχωρήσεως. Να ναι καλά η πεθερά μου που τρέχει στο κατόπι μου με τη σφουγγαρίστρα. Έκατσα να φάω λίγο γιατί ήμουν νηστική κ είχε φτάσει απόγευμα μην πέσω κάτω κ πήγα στο Γένεσις να κάνουμε υπέρηχο -θυμήθηκα που μ είπε μια φίλη ότι όλο κ κάποιος γυναικολόγος θα εφημερεύει.Το μπεμπάκι μου ήταν καλά. Μάλλον η προηγούμενη αποκόλληση δημιούργησε το αιμάτωμα, το οποίο και ενεργοποιήθηκε βγάζοντας όλο το αίμα κατευθείαν από τον κόλπο, χωρίς να πιέσει το έμβρυο !!! Αν δείτε ή ακούσετε κ σεις τέτοια πράγματα, που δεν το εύχομαι, μη βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα, παίζουν πολλά ρόλο. Προς το παρόν, η Παναγίτσα μάλλον το φυλάει το μπεμπάκι μου. Ήταν καλό, είπε η γιατρός μου, που άδειασε το αιμάτωμα έξω από το σώμα κ η θέση του η εξωτερική μας προστάτεψε. Φιλιά σε όλες !!!

Υ.Γ. εσάς που κάνετε διακοπές σας ζηλεύω λίγο, αλλά όταν πάρω το μπεμπάκι αγκαλιά, με το καλό, θα το κάνω αλητάκι απ' το σουρτούκι...

τι να πω κοριτσι μου? και μονο με αυτα που περιγραφεις εχω τρομαξει τοσο. το σκεφτομαι και φανταζομαι την λαχταρα και την αγωνια σου...πραγματικα η Παναγια και ο Θεος φυλανε το μωρακι σου....και συντομα θα το εχεις στην αγκαλια σου κι ολα θα ξεχαστουν..!!σου ευχομαι ολοψυχα να μην παρεις αλλη λαχταρα αγαπη μου..απο εδω και στο εξης να ηρεμησεις και να χαρεις την εγκυμοσυνη οσο μπορεις...να σκεφτεσαι οτι θα συναντησεις το μικρο αγγελουδι σου σε λιγο καιρο και θα γιατρευτει η ψυχουλα σου...!!πολλα φιλια!η Παναγια μαζι με σενα και το μπεμπακι σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυχενική κ papp-a όλα καλά, μεγαλώνει η μπέμπα μου ακάθεκτη. Εγώ έχω μια βδομάδα τώρα καφέ σταγόνες κ σκούρα κομματάκια, αλλά θα συνεχίσουν αυτά χωρίς να έχουν σημασία, μου είπε η γιατρός, είναι τα απομεινάρια από το αιμάτωμα κ δεν μας ανησυχούν. Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/8/2019 at 2:05 ΠΜ, solena73 είπε:

Να πω μια καλησπέρα. Έλεγα να γράψω όταν όλα πάνε καλά μην τρομάξω πάλι καμία, σήμερα έχω μόνο καφέ σταγόνες κ τη Δευτέρα πάω για αυχενική.

Στις 25.7 είχα αποκόλληση με αίμα, στις 28.7 το ίδιο, αλλά είχα λίγο αίμα, περίπου ένα ποτήρι μικρό ή μεγάλο. Κάναμε υπέρηχο, μπεμπάκι οκ, μου είπαν* από τότε σπίτι ξαπλωμένη. Την Κυριακή προχτές έχασα περίπου μια φιάλη με κομμάτια πηγμένο αίμα - 4 στις 5 αιμορραγίες Κυριακή απόγευμα με βράδυ μου συμβαίνουν.  Φοβήθηκα ότι το μπεμπάκι έφυγε, ένα από αυτά τα κομμάτια πηγμένο αίμα νόμιζα ότι ήταν, γιατί ήταν μεγάλα σαν δυο δάχτυλα του χεριού μου μαζί και έχω μεγάλα χέρια. Σηκώθηκα από το κρεβάτι, είδα να έχω αφήσει μια λίμνη, τα πόδια μου να τα διατρέχουν ρυάκια αίματος συνέχεια, γενικά έκανα το σπίτι μουνί, μετά συγχωρήσεως. Να ναι καλά η πεθερά μου που τρέχει στο κατόπι μου με τη σφουγγαρίστρα. Έκατσα να φάω λίγο γιατί ήμουν νηστική κ είχε φτάσει απόγευμα μην πέσω κάτω κ πήγα στο Γένεσις να κάνουμε υπέρηχο -θυμήθηκα που μ είπε μια φίλη ότι όλο κ κάποιος γυναικολόγος θα εφημερεύει.Το μπεμπάκι μου ήταν καλά. Μάλλον η προηγούμενη αποκόλληση δημιούργησε το αιμάτωμα, το οποίο και ενεργοποιήθηκε βγάζοντας όλο το αίμα κατευθείαν από τον κόλπο, χωρίς να πιέσει το έμβρυο !!! Αν δείτε ή ακούσετε κ σεις τέτοια πράγματα, που δεν το εύχομαι, μη βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα, παίζουν πολλά ρόλο. Προς το παρόν, η Παναγίτσα μάλλον το φυλάει το μπεμπάκι μου. Ήταν καλό, είπε η γιατρός μου, που άδειασε το αιμάτωμα έξω από το σώμα κ η θέση του η εξωτερική μας προστάτεψε. Φιλιά σε όλες !!!

Υ.Γ. εσάς που κάνετε διακοπές σας ζηλεύω λίγο, αλλά όταν πάρω το μπεμπάκι αγκαλιά, με το καλό, θα το κάνω αλητάκι απ' το σουρτούκι...

Κοριτσάρα μου μέσα σε όλο αυτό εσύ σκέφτηκες να μην μας τρομάξεις; Τρομερή ενσυναίσθηση, πραγματικά. Χαίρομαι τόσο πολύ που όλη αυτή η λαχτάρα που πήρες είχε αίσιο τέλος, λυπάμαι δε για την ταλαιπωρία της ψυχής σου, δεν μπορώ να διανοηθώ πόσο πολύ μπορεί να λύγισες. Κορίτσι μου χαίρομαι ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ που όλα είναι καλά, σου εύχομαι από εδώ και στο εξής μόνο χαμόγελα και είμαι σιγουρη γι'αυτό, έτυχε μια φορά, δεν θα ξανατύχει. Σε φιλώ γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
6 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ειμαι μανούλα των πρώτων ημερών του Μαρτίου όποτε πιθανώς κ τέλος Φλεβάρη! Αύριο έχω την αυχενική μου κ ανυπομονώ! 

Καλημέρα Μυρτούλα!

Συγχαρητήρια, με το καλό σου εύχομαι να έρθουν όλα :-)

Καλή επιτυχία σήμερα, περιμένουμε νέα σου :-)

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2019 at 1:31 AM, Marthakat said:

Στο Γένεσις που ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό κ 3ημερες νοσηλεία μου είπαν 890€ + 185€ νεογνολόγος + 150€ ανσισθησιολόγος σύνολο 1225€ και έξτρα χρέωση για το αν χρειαστείς παυσιπονα κτλ.

Στο Διαβαλκανικό 980€ με νεογνολόγο και δωρεάν παροχές σε φάρμακα κ είδη 1ης ανάγκης για μητέρα και νεογνό + 140€ αναισθησιολογο σύνολο 1120€

Επίσης κ στα 2 παρέχουν δωρεάν επίσκεψη για παιδίατρική παρακολούθηση στο μωρό έως 12μηνών αλλά στο Διαβαλκανικό σου παρέχουν κ ιδιωτική ασφάλεια στο παιδί για 12 μήνες με δωρεαν εξετάσεις, πιθανή εισαγωγή κτλ. και 50% έκπτωση σε πιθανές χειρουργικές επεμβάσεις στο μωρό..

Το γιατρό τον πληρώνει η κάθε μία ξεχωριστά.. Βέβαια οι περισσότεροι γιατροί συνεργάζονται με κλινικές κ πας όπου σου πεί..Ο δικός μου πάλι όχι μου είπε να κάνω την έρευνα μου κ θα πάμε όπου θέλω εγώ κ κατέληξα σε αυτά τα 2 αλλα μάλλον προς το Διαβαλκανικό κλείνω.. 

Όσες είστε σε διακοπές κ όσες θα πάτε αργότερα βγάλτε φωτογραφιές με τις κοιλίτσες σας να τις δείχνετε αργότερα κ να του λέτε πως τότε ήταν κ αυτό εκεί μαζί σας :x :-P

Καλημέρα, 

Οι τιμές αυτές είναι φετινές; 

Προτιμώ κι εγώ να γεννήσω στο Διαβαλκανικό, αλλά θα πάω σε όποια κλινική θα εφημερεύει ο γιατρός μου όταν θα γεννάω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...