Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

On 2/9/2019 at 1:37 ΜΜ, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, 

Οι τιμές αυτές είναι φετινές; 

Προτιμώ κι εγώ να γεννήσω στο Διαβαλκανικό, αλλά θα πάω σε όποια κλινική θα εφημερεύει ο γιατρός μου όταν θα γεννάω.

 

Ναι οι τιμές είναι φετινές.. και εγώ όπου είναι συμβεβλημένος ο γιατρός μου θα πήγαινα αλλα στην περίπτωση μου ο γιατρός μου έρχεται σε όποια κλινική επιλέξω εγώ :-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !
Καλή εβδομάδα ! Ελπίζω να είστε όλες καλά και απλά να έχετε πήξει με δουλειά ή ετοιμασίες για τα μωράκια σας.
Εμείς τρέχουμε λίγο με δουλειά, νέο σχολείο για τη μικρή από Τετάρτη, να βρούμε δραστηριότητες, να κλείσουμε το πάρτι γενεθλίων της κτλ και είχα κι εγώ κάτι ενοχλήσεις και μου ειπε ο γιατρός μόλις σχολάω να ξαπλώνω και με έχει διαλύσει αυτό, γιατί δεν έχω βοήθεια, έχω το παιδί, μαγείρεμα, σπίτι και ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες κι εκείνος..
Εσείς πως είστε με την εγκυμοσύνη;
Έχετε πονάκια σε μέση, κοιλιά κτλ ? Επίσης, δεν έχω πάρει ούτε 1 κιλό ακόμα και προφανώς όχι επειδή δεν τρώω, αλλά επειδή τρέχω όλη μέρα μάλλον..και πρέπει να το μετριάσω..αλλά γίνεται με τόσες υποχρεώσεις;; Ουφφφ


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια !
Καλή εβδομάδα ! Ελπίζω να είστε όλες καλά και απλά να έχετε πήξει με δουλειά ή ετοιμασίες για τα μωράκια σας.
Εμείς τρέχουμε λίγο με δουλειά, νέο σχολείο για τη μικρή από Τετάρτη, να βρούμε δραστηριότητες, να κλείσουμε το πάρτι γενεθλίων της κτλ και είχα κι εγώ κάτι ενοχλήσεις και μου ειπε ο γιατρός μόλις σχολάω να ξαπλώνω και με έχει διαλύσει αυτό, γιατί δεν έχω βοήθεια, έχω το παιδί, μαγείρεμα, σπίτι και ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες κι εκείνος..
Εσείς πως είστε με την εγκυμοσύνη;
Έχετε πονάκια σε μέση, κοιλιά κτλ ? Επίσης, δεν έχω πάρει ούτε 1 κιλό ακόμα και προφανώς όχι επειδή δεν τρώω, αλλά επειδή τρέχω όλη μέρα μάλλον..και πρέπει να το μετριάσω..αλλά γίνεται με τόσες υποχρεώσεις;; Ουφφφ

Καλημερα κοπέλα μου! Εγω έχω χρόνο να μπάίνω αλλά δεν βλέπω κίνηση κι ετσι δεν γραφω κι εγω...εγώ έίμαι μια χαρά, είμαι στη φαση που νιώθω κάπου κάπου τον μπέμπη αλλά ακόμα όχι κάθε μέρα. Έχω κι εγώ πονάκια που και που και η μέση μου με πιάνει κάποιες φορές.

Εγώ εχω πάρει 5 κιλά! Μα πες μου πωα γίνεται να μην εχεις πάρει κανένα; πώς; σε ποια βδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Annie μου,

Αυτό είναι πραγματικά μεγάλο μυστήριο..Εδώ μετά από διακοπές κ γυρίζεις με 2 κιλά στην καλύτερη χωρίς εγκυμοσύνη..χαχα..Τι να σου πω..Αφου ζυγίστηκα και σε φαρμακείο για επιβεβαίωση..Είμαι 15η εβδομάδα τώρα..
Κι εγώ νομίζω πως ακούω το μωράκι μου καμιά φορά, ειδικά αν ξαπλώσω λίγο ανάσκελα κ ηρεμήσω..απλά συμβαίνει σπάνια να ξαπλώσω κ να ηρεμήσω..χαχα
Χθες είχαμε νέα περιπέτεια..έπεσε στο σχολείο η μικρή κ έχει ραγισματάκι στο πόδι και γύψο για 10 μέρες κ επειδή δεν έχουμε τρόπο να μείνει σπίτι, πάει στον παιδικό τον παλιό της ευτυχώς και μένει εκεί.
Αύριο ξεκινάει αγιασμός στο νηπιαγωγείο κ ακόμα ψάχνουμε λύση για το ποιος θα την παίρνει από το σχολείο μέχρι να σχολάσουμε εμείς..Με αυτά κ με αυτά..που χρόνος να ηρεμήσεις και να παχύνεις επίσης..Εγώ όταν είμαι και αγχωμένη κ στενοχωρημένη δεν πολυτρώω κιόλας..
Οι υπόλοιπες που έχουν χαθεί;;;


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Καλημέρα Annie μου,

Αυτό είναι πραγματικά μεγάλο μυστήριο..Εδώ μετά από διακοπές κ γυρίζεις με 2 κιλά στην καλύτερη χωρίς εγκυμοσύνη..χαχα..Τι να σου πω..Αφου ζυγίστηκα και σε φαρμακείο για επιβεβαίωση..Είμαι 15η εβδομάδα τώρα..
Κι εγώ νομίζω πως ακούω το μωράκι μου καμιά φορά, ειδικά αν ξαπλώσω λίγο ανάσκελα κ ηρεμήσω..απλά συμβαίνει σπάνια να ξαπλώσω κ να ηρεμήσω..χαχα
Χθες είχαμε νέα περιπέτεια..έπεσε στο σχολείο η μικρή κ έχει ραγισματάκι στο πόδι και γύψο για 10 μέρες κ επειδή δεν έχουμε τρόπο να μείνει σπίτι, πάει στον παιδικό τον παλιό της ευτυχώς και μένει εκεί.
Αύριο ξεκινάει αγιασμός στο νηπιαγωγείο κ ακόμα ψάχνουμε λύση για το ποιος θα την παίρνει από το σχολείο μέχρι να σχολάσουμε εμείς..Με αυτά κ με αυτά..που χρόνος να ηρεμήσεις και να παχύνεις επίσης..Εγώ όταν είμαι και αγχωμένη κ στενοχωρημένη δεν πολυτρώω κιόλας..
Οι υπόλοιπες που έχουν χαθεί;;;

Αχ μωρέ περαστικά της, τι ταλαιπωρία τωρα και για εκείνη αλλά και για σας...δεν εχετε κάποιον να βοηθήσει ε;

Οι υπόλοιπες δεν ξέρω, πράγματι δεν είναι ενεργό το θέμα. Σε ενα αλλο που ήμουν κάποτε μιλούσαμε όλες καθημερινά.

Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Αχ μωρέ περαστικά της, τι ταλαιπωρία τωρα και για εκείνη αλλά και για σας...δεν εχετε κάποιον να βοηθήσει ε;

Οι υπόλοιπες δεν ξέρω, πράγματι δεν είναι ενεργό το θέμα. Σε ενα αλλο που ήμουν κάποτε μιλούσαμε όλες καθημερινά.

Καλημέρα!!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου !
Ναι, κι εγώ πριν 5 χρόνια, έγκυος στην κόρη μου τότε, μιλούσαμε καθημερινά εδώ στο forum..και είχαμε γίνει φίλες με τις μανούλες τις άλλες..Μάλιστα με τις 2 κάνουμε και πολύ παρέα πια και οι κόρες μας κι εμείς με τους άντρες μας..!!
Εμένα βγήκαν και οι εξετάσεις του μήνα και είναι Οκ..Τώρα περιμένω να πάω στο γιατρό να δούμε πόσο μεγάλωσε το μπεμπάκι !

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου !
Ναι, κι εγώ πριν 5 χρόνια, έγκυος στην κόρη μου τότε, μιλούσαμε καθημερινά εδώ στο forum..και είχαμε γίνει φίλες με τις μανούλες τις άλλες..Μάλιστα με τις 2 κάνουμε και πολύ παρέα πια και οι κόρες μας κι εμείς με τους άντρες μας..!!
Εμένα βγήκαν και οι εξετάσεις του μήνα και είναι Οκ..Τώρα περιμένω να πάω στο γιατρό να δούμε πόσο μεγάλωσε το μπεμπάκι !

Ωραίο πράγμα να δημιουργούνται φιλίες με τοσο ομορφες αφορμές! Κι εμένα μου αρεσει η ουσιαστική επικοινωνία, αυτό το "μοίρασμα" των εμπειριών και των συναισθημάτων σε μια τοσο ιδιαίτερη φαση της ζωής μας.

Μπραβο κοπέλα μου, όλα καλά! Θύμισε μου σε ποια βδομάδα εισαι;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Ωραίο πράγμα να δημιουργούνται φιλίες με τοσο ομορφες αφορμές! Κι εμένα μου αρεσει η ουσιαστική επικοινωνία, αυτό το "μοίρασμα" των εμπειριών και των συναισθημάτων σε μια τοσο ιδιαίτερη φαση της ζωής μας.

Μπραβο κοπέλα μου, όλα καλά! Θύμισε μου σε ποια βδομάδα εισαι;

Καλησπέρα !
15η εβδομαδα! Χθες κάναμε υπέρηχο..Έχουμε κοριτσάκι και μάλιστα μεγάλωσε αρκετά..Όλα καλά μας είπε ο γιατρός. Ήταν και ο άντρας μου και η κόρη μας μαζί και ενθουσιάστηκε με την ιδέα της αδερφούλας!!
Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας κορίτσια και να κρατήσουμε υγιέστατα παιδάκια στην αγκαλιά μας.
Να σας ρωτήσω..Θα κάνει ή έκανε καμιά σας μη επεμβατικό έλεγχο για τρισωμίες κτλ ?

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Pennymom  εχω και εγω την ιδια απορια με εσενα. Ειναι το δευτερο μωρακι μου και επειδη ειχα δυο παλλινδρομες μου ανεφερε ο γιατρος μου για αμνιοπαρακεντηση. Την Δευτερα θα παρω τα αποτελεσματα του Test-A και αναλογα θα μου πει. Φοβαμαι πολυ ειναι η αληθεια. Εχει κανει καποια μανουλα τωρα ή σε αλλη εγκυμοσυνη αμνιοπαρακεντηση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helen2 είπε:

Καλησπερα Pennymom  εχω και εγω την ιδια απορια με εσενα. Ειναι το δευτερο μωρακι μου και επειδη ειχα δυο παλλινδρομες μου ανεφερε ο γιατρος μου για αμνιοπαρακεντηση. Την Δευτερα θα παρω τα αποτελεσματα του Test-A και αναλογα θα μου πει. Φοβαμαι πολυ ειναι η αληθεια. Εχει κανει καποια μανουλα τωρα ή σε αλλη εγκυμοσυνη αμνιοπαρακεντηση;

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου. Σε ποια εβδομάδα είσαι; Καλή η αυχενική σου ?
Εγώ έκανα αμνιο στο πρώτο μου παιδάκι, στα 27 μου, λόγω αποτελεσμάτων pap-A. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά, αλλά δε φαντάζεσαι τη στενοχώρια, την αγωνία και όλα όσα περάσαμε μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και να πάνε και όλα καλά με αυτή την πιθανότητα αποβολής 1%. Τώρα έχω πολύ καλά αποτελέσματα αυχενικής και pap-A .. Για λόγους ψυχολογικούς και ισότητας με την 1η εγκυμοσύνη..και επειδή στον κύκλο μας μας έτυχε σε φίλους μας τα 2α παιδάκια τους να έχουν κάποιο θέμα, σκέφτομαι την περίπτωση μη επεμβατικού ελέγχου..
Δε σας κρύβω όμως πως φοβάμαι γιατί έχω ακούσει κ περίπτωση που ο μη επεμβατικός έβγαλε θέμα, έκαναν αναγκαστικά αμνιο κ τελικά ήταν όλα καλα..Δηλ μπήκαν σε μια περιπέτεια εξόδων και αγωνίας, χωρίς λόγο...Δεν ξέρω βρε κορίτσια..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Pennymom,  ευχαριστω πολυ και σε σενα ευχομαι με το καλο το παιδακι σου. Ολες να εχουμε γερα μωρακια!!! Ειμαι στην 17η εβδομαδα. Η αυχενικη ηταν πολυ καλη , δεν εκανα papp_a εκανα test-a  τωρα κ περιμενω την Δευτερα τα αποτελεσματα. Αν χρειαζοταν να κανω κατι, θα εκανα επεμβατικη γιατι και εγω εχω ακουσει οτι η μη επεμβατικη δεν σου δινει 100% αξιοπιστο αποτελεσμα, οποτε μετα κανεις παλι αμνιο. Ο γιατρος μου βεβαια ειναι της αποψης να κανουμε ολες αμνιο για να ειμαστε ησυχες για τα μωρακια μας και δεν φοβαται καθολου για το ενδεχομενο αποβολης. 

Link to comment
Share on other sites

@pennymom @Helen2 κοριτσια μου δεν ξέρω καθόλου τί γίνεται με αυτό. Πράγματι, ουσιαστικά η αποβολή 1% υπάρχει σαν πιθανότητα μόνο και μόνο για να είναι η εξαιρεση στον κανονα. 

Λογικό να είστε ανήσυχες, συζητήστε όλες σας τις σκέψεις εκτενώς με τον γιατρό σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ είμαι στη 19 εβδομάδα.. Αυχενικη και PapA στην 12 εβδ. κ ολα πολύ καλά.. Μόνο το φύλο του μωρού δεν είδαμε γιατί όλο έκανε σταυρωτά τα πόδια την κατάλληλη στιγμή είτε από μπροστά είτε από πισώ τίποτα :) Και στο γιατρό μου που πήγα αργότερα στην 15 εβδ. το ίδιο.. Τωρα την Τρίτη στις 17/9 θα ξαναπαω στο γιατρό μου να δούμε το μωράκι μας κ ίσως μας κάνει τη χάρη αλλά να σας πω την αλήθεια θα περιμένω να βεβαιωθώ στη Β επιπέδου που εχω προγραμματισμένη στις 3/10 :-D

Επειδή δυσκολεύονται να το δουν μου λένε μάλλον κοριτσάκι γι αυτο κ εγω λεω να περιμένω τα σίγουρα αποτελέσματα :-D:-D γιατί έχει τυχει σε φιλη να ξερει από την αυχενική για κοριτσάκι και τσουπ στη β επιπεδου να της λενε τελικά αγοράκι :-D κ μετά άλλαζε χρώμα το δωμάτιο γιατί βιάστηκε :) πολύ γέλιο είχαμε κάνει τότε :) 

Γερά να είναι κ όλα καλά να μας πάνε κορίτσια μου :-D

Εγώ το νοιώθω το μωρό χαμηλά σαν μπουρμπουλήθρες καθημερινά ανα διαστήματα κ χαμογελάω μόνη μου.. Ο αντρας μου ζηλευει λιγο, όλο βάζει το χέρι του κ προσπαθεί να το νοιώσει κ αυτός αλλά πουυυυ.. Του λέω να κάνει λίγο υπομονή μεροικές εβδομάδες ακόμη κ σουφρώνει :-D

Εγώ έχω βάλει 5,5 κιλά μεχρι τωρα.. κ η κοιλιά μου είναι μεγαλουτσικη..

Το μονο που εχω παρατηρήσει σε εμενα ειναι οτι για τα δικά μου δεδομενα πινω παρα πολυ νερο.. Εγω με το ζορι επινα 3 ποτηρια νερο την ημερα κ τωρα πινω 7-8 μικρα μπουκαλάκια νερό την ημερα :-D

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ είμαι στη 19 εβδομάδα.. Αυχενικη και PapA στην 12 εβδ. κ ολα πολύ καλά.. Μόνο το φύλο του μωρού δεν είδαμε γιατί όλο έκανε σταυρωτά τα πόδια την κατάλληλη στιγμή είτε από μπροστά είτε από πισώ τίποτα :) Και στο γιατρό μου που πήγα αργότερα στην 15 εβδ. το ίδιο.. Τωρα την Τρίτη στις 17/9 θα ξαναπαω στο γιατρό μου να δούμε το μωράκι μας κ ίσως μας κάνει τη χάρη αλλά να σας πω την αλήθεια θα περιμένω να βεβαιωθώ στη Β επιπέδου που εχω προγραμματισμένη στις 3/10 :-D

Επειδή δυσκολεύονται να το δουν μου λένε μάλλον κοριτσάκι γι αυτο κ εγω λεω να περιμένω τα σίγουρα αποτελέσματα :-D:-D γιατί έχει τυχει σε φιλη να ξερει από την αυχενική για κοριτσάκι και τσουπ στη β επιπεδου να της λενε τελικά αγοράκι :-D κ μετά άλλαζε χρώμα το δωμάτιο γιατί βιάστηκε :) πολύ γέλιο είχαμε κάνει τότε :) 

Γερά να είναι κ όλα καλά να μας πάνε κορίτσια μου :-D

Εγώ το νοιώθω το μωρό χαμηλά σαν μπουρμπουλήθρες καθημερινά ανα διαστήματα κ χαμογελάω μόνη μου.. Ο αντρας μου ζηλευει λιγο, όλο βάζει το χέρι του κ προσπαθεί να το νοιώσει κ αυτός αλλά πουυυυ.. Του λέω να κάνει λίγο υπομονή μεροικές εβδομάδες ακόμη κ σουφρώνει :-D

Εγώ έχω βάλει 5,5 κιλά μεχρι τωρα.. κ η κοιλιά μου είναι μεγαλουτσικη..

Το μονο που εχω παρατηρήσει σε εμενα ειναι οτι για τα δικά μου δεδομενα πινω παρα πολυ νερο.. Εγω με το ζορι επινα 3 ποτηρια νερο την ημερα κ τωρα πινω 7-8 μικρα μπουκαλάκια νερό την ημερα :-D

 

Γειά σου κοπέλα μου! Όμορφα τα νέα σου, φαίνεσαι χαρούμενη κι αυτό είναι το πιο σημαντικό. Διανύουμε όλες τωρα την φάση που είτε εχουμε αρχίσει να το ακούμε είτε κοντέύουμε, τί όμορφο πράγμα! Κι εγώ τον νιώθω τον μικρούλη μου και γελάω σαν τη χαζή! Τα άγχη τα μεγάλα υποχωρούν, η γέννα όλο και πλησιάζει κι εχω αρχίσει να τη σκέφτομαι για να είμαι ειλικρινής...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εγω ακομη δεν το εχω νοιωσει και ανυπομονω! Εμενα μου ειπε στον τελευταιο υπερηχο 17η εβδομαδα οτι ειναι αγορι, αλλα θα ξερουμε και με σιγουρια στον μεγαλο υπερηχο. Εχω βαλει μεχρι στιγμης 3 κιλα αλλα αυτο που παρατηρω εινι η κοιλια μου που σε σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα πολυ μικρη, τωρα ειναι πολυ μεγαλυτερη!! Και φανηκε και απο πολυ νωρις. Καποιοι με καταλαβαν απο τον 2ο μηνα να φανταστειτε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...