Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Helen2 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω ακομη δεν το εχω νοιωσει και ανυπομονω! Εμενα μου ειπε στον τελευταιο υπερηχο 17η εβδομαδα οτι ειναι αγορι, αλλα θα ξερουμε και με σιγουρια στον μεγαλο υπερηχο. Εχω βαλει μεχρι στιγμης 3 κιλα αλλα αυτο που παρατηρω εινι η κοιλια μου που σε σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα πολυ μικρη, τωρα ειναι πολυ μεγαλυτερη!! Και φανηκε και απο πολυ νωρις. Καποιοι με καταλαβαν απο τον 2ο μηνα να φανταστειτε!

Κι εγώ αγοράκι έχω...επιβεβαιωμένο! Καλέ...μόνο 3 κιλά; Εγώ 5 :-(

Όσο για την κοιλιά...στη 2η εγκυμοσύνη φαίνεται πιο γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια !!
Χάθηκα 2 μέρες, γιατί είχα πολύυυ δουλειά !!! Σας διάβασα και χάρηκα που αρχίζει να ζωηρεύει λίγο η παρέα..!!
Με το καλό όλα τα μωράκια..Κι εγώ κάποιες φορές νομίζω πως το ακούω..αλλά είναι νωρίς ακόμα για σιγουριά..17η εβδομάδα και λογικά σε λίγο θα δίνει μόνιμα το στίγμα του..!!
Γερά και τυχερά να είναι όλα τους και δε μας νοιάζει το φύλλο ! Εγώ τώρα άρχισα να παίρνω βάρος και η κοιλιά άρχισε να φαίνεται νωρίς όντως σαν 2η εγκυμοσύνη...Ήταν και καλοκαίρι και μας κατάλαβαν αμέσως ειδικά στην παραλία κτλ

  • Μου αρέσει 2

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!
Χάθηκα 2 μέρες, γιατί είχα πολύυυ δουλειά !!! Σας διάβασα και χάρηκα που αρχίζει να ζωηρεύει λίγο η παρέα..!!
Με το καλό όλα τα μωράκια..Κι εγώ κάποιες φορές νομίζω πως το ακούω..αλλά είναι νωρίς ακόμα για σιγουριά..17η εβδομάδα και λογικά σε λίγο θα δίνει μόνιμα το στίγμα του..!!
Γερά και τυχερά να είναι όλα τους και δε μας νοιάζει το φύλλο ! Εγώ τώρα άρχισα να παίρνω βάρος και η κοιλιά άρχισε να φαίνεται νωρίς όντως σαν 2η εγκυμοσύνη...Ήταν και καλοκαίρι και μας κατάλαβαν αμέσως ειδικά στην παραλία κτλ

Γειά σου κοπέλα μου! Εγώ 20η βδομ και αρχίζω να τον νιώθω όλο και συχνότερα αλλά σαφώς όχι συνέχεια! Είναι ακόμα νωρίς.

Όσο για την κοιλιά....κι ας είναι η 1η μου εγκυμοσυνη, εμενα φαινεται για τα καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου! Εγώ 20η βδομ και αρχίζω να τον νιώθω όλο και συχνότερα αλλά σαφώς όχι συνέχεια! Είναι ακόμα νωρίς.

Όσο για την κοιλιά....κι ας είναι η 1η μου εγκυμοσυνη, εμενα φαινεται για τα καλα!

Τέλεια που φαίνεται ! Τραβάς τα βλέμματα και τα χαμόγελα !!! χαχα
Πότε έχετε επόμενους υπέρηχους, Β επιπέδου, καμπύλες ζαχάρου κτλ ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Τέλεια που φαίνεται ! Τραβάς τα βλέμματα και τα χαμόγελα !!! χαχα
Πότε έχετε επόμενους υπέρηχους, Β επιπέδου, καμπύλες ζαχάρου κτλ ?

Όλοι κοιτάνε πρώτα την κοιλιά και μετά το πρόσωπό μου, χαχαχα.

Β'επιπ εχω 1/10. Εσυ;

Καμπυλη ζαχαρου δεν ξερω, πότε γίνεται; Ίσως μου πει αύριο ο γιατρός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annie4 είπε:

Όλοι κοιτάνε πρώτα την κοιλιά και μετά το πρόσωπό μου, χαχαχα.

Β'επιπ εχω 1/10. Εσυ;

Καμπυλη ζαχαρου δεν ξερω, πότε γίνεται; Ίσως μου πει αύριο ο γιατρός!

Εγώ έχω στις 3/10 β επιπεδου και για καμπύλη ζαχάρου περιμένω κ εγώ να μου πει ο γιατρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!
Εγώ εχω υπέρηχο με το γιατρό αρχές Οκτωβρίου και Β επιπέδου κάπου στις 25 λογικά..Θα το κλείσουμε στο επομενο ραντεβου..
Εχουμε μια διαφορα 3-4 εβδομάδες, γιατί κανονικά έχω ΠΗΤ 4/3 αλλά είναι βέβαιο σχεδόν πως μέχρι 20/2 θα έχω γεννήσει..για αυτό και είμαι σε αυτή την ομάδα !
Καμπύλη κάπου στον 5ο μηνα κανουμε..θα σας πει και ο γιατρός..να μην την παραλείψετε όμως γιατί είναι πολύ σημαντικό..

Annie, περιμένουμε νέα από το γιατρό και τον υπέρηχο..να μας πεις τι κανει ο γιος σας..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!
Εγώ εχω υπέρηχο με το γιατρό αρχές Οκτωβρίου και Β επιπέδου κάπου στις 25 λογικά..Θα το κλείσουμε στο επομενο ραντεβου..
Εχουμε μια διαφορα 3-4 εβδομάδες, γιατί κανονικά έχω ΠΗΤ 4/3 αλλά είναι βέβαιο σχεδόν πως μέχρι 20/2 θα έχω γεννήσει..για αυτό και είμαι σε αυτή την ομάδα !
Καμπύλη κάπου στον 5ο μηνα κανουμε..θα σας πει και ο γιατρός..να μην την παραλείψετε όμως γιατί είναι πολύ σημαντικό..

Annie, περιμένουμε νέα από το γιατρό και τον υπέρηχο..να μας πεις τι κανει ο γιος σας..χαχα

Γεια σου κορίτσι μου!

Όλα καλά, χοντραίνει ο γιος μας κι όλο κουνιέται. Από χθες τον νιώθω επίσημα και συνέχεια!!!

Το σύστημά μου όλο κομπλέ, μου εδωσε το οκ να παω κολυμβητήριο, μου ειπε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω για την καμπύλη ζαχάρου :-(

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!

Όλα καλά, χοντραίνει ο γιος μας κι όλο κουνιέται. Από χθες τον νιώθω επίσημα και συνέχεια!!!

Το σύστημά μου όλο κομπλέ, μου εδωσε το οκ να παω κολυμβητήριο, μου ειπε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω για την καμπύλη ζαχάρου :-(

Εγώ κολυμπάω από την αρχή.. Επειδή μένω εκτος Θεσσαλονίκης στους Νέους επιβάτες κ έχουμε Θάλασσα καθαρή όλο το καλοκαίρι κατέβαινα κ κολυμπουσα κ τώρα εδώ κ 20 μέρες εχω γραφτεί στην εσωτερική πισίνα ενος ξενοδοχείου 5αστερου που άνοιξε φέτος κ είναι με όζον χωρίς χλώριο κ πηγαίνω κ κολυμπάω 3-4 φορες την  εβδομαδα γιατι κ ΣΚ μπορώ να πηγαίνω κ κανω κ ασκησούλες μόνη μου κ πολύ το ευχαριστιέμαι:) 

Σίγουρα μέχρι κ τον Δεκέμβριο θα πηγαίνω.. Ηρεμώ κ χαλαρώνω κ κάνω κ τη γυμναστικούλα μου.. Θα το ευχαριστηθείς κ εσύ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!
Annie, τέλεια νέα ! Πόσο βάρος έχει ο μπέμπης ? Εμάς την προηγούμενη εβδομάδα είχε 140-150 γρ η μπέμπα..Απίστευτο !
Marthakat, τι ωραία που κολυμπάς ρε συ και προλαβαίνεις..Κοίταξε να το απολαύσεις όοοοσο περισσότερο μπορείς..!!
Εγώ για να καταλάβετε..Σηκώθηκα 6.30 μαγειρεύω αν χρειάζεται κάτι που δε γίνεται από το βράδυ..ετοιμάζω ταπεράκια στη μικρή για σχολείο (δεκατιανό, μεσημεριανό κ απογευματινό), αντίστοιχα τάπερ στον άντρα μου..καθαρίζω φρούτα και ετοιμάζω τάπερ κ για μένα..Σήμερα άπλωσα κ πλυντήριο, έβγαλα κιμά για μπιφτέκια για μόλις γυρίσω, έβαλα κι ένα ακόμα πλυντήριο με χρονοδιακόπτη να βγει το απόγευμα που γυρίζουμε και στις 9 ήμουν ήδη γραφείο..Καλά..για προσωπικό χρόνο, πισίνα ή κάτι άλλο ούτε λόγος..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!
Annie, τέλεια νέα ! Πόσο βάρος έχει ο μπέμπης ? Εμάς την προηγούμενη εβδομάδα είχε 140-150 γρ η μπέμπα..Απίστευτο !
Marthakat, τι ωραία που κολυμπάς ρε συ και προλαβαίνεις..Κοίταξε να το απολαύσεις όοοοσο περισσότερο μπορείς..!!
Εγώ για να καταλάβετε..Σηκώθηκα 6.30 μαγειρεύω αν χρειάζεται κάτι που δε γίνεται από το βράδυ..ετοιμάζω ταπεράκια στη μικρή για σχολείο (δεκατιανό, μεσημεριανό κ απογευματινό), αντίστοιχα τάπερ στον άντρα μου..καθαρίζω φρούτα και ετοιμάζω τάπερ κ για μένα..Σήμερα άπλωσα κ πλυντήριο, έβγαλα κιμά για μπιφτέκια για μόλις γυρίσω, έβαλα κι ένα ακόμα πλυντήριο με χρονοδιακόπτη να βγει το απόγευμα που γυρίζουμε και στις 9 ήμουν ήδη γραφείο..Καλά..για προσωπικό χρόνο, πισίνα ή κάτι άλλο ούτε λόγος..

Ιιιιιι κοπέλα μου, καλά να είσαι να τα καταφερνεις όλα, μπράβο σου! Ο μπέμπης μας είναι 320 γραμ (είμαι στην 21η βδομ).

@Marthakat εμένα οι γυρω μου έχουν αρχίσει  να με τρομοκρατούν μην κολλήσω τίποτα στην πισίνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Ιιιιιι κοπέλα μου, καλά να είσαι να τα καταφερνεις όλα, μπράβο σου! Ο μπέμπης μας είναι 320 γραμ (είμαι στην 21η βδομ).

@Marthakat εμένα οι γυρω μου έχουν αρχίσει  να με τρομοκρατούν μην κολλήσω τίποτα στην πισίνα.

Τέλεια !! Ρε συ από δω και πέρα, μέρα με τη μέρα έχουν μεγάλη διαφορά..Εντάξει, το καταλαβαίνω αυτό που σου λένε..αλλά ότι σου πει ο γιατρός σου !
Εδώ φοβούνται και μας τρομοκρατούν για πιο απλά κ καθημερινά πράγματα..
Από διατροφή πως πάτε κορίτσια; Τρώτε μόνο μαγειρευτά κ σπιτικά ? Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη 9 μήνες όχι γλυκό, όχι junk, όχι σουβλάκια καν..
Τώρα όμως όλα ειναι διαφορετικά..και σουβλάκια κ πίτσα τυχαίνει να φάω, αλλά προσπαθώ να το αποφύγω..αλλά δεν έχω πολυτέλεια να επιλέγω πάντα το φαγητό μου πια..και στενοχωριέμαι λίγο..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , pennymom είπε:

Τέλεια !! Ρε συ από δω και πέρα, μέρα με τη μέρα έχουν μεγάλη διαφορά..Εντάξει, το καταλαβαίνω αυτό που σου λένε..αλλά ότι σου πει ο γιατρός σου !
Εδώ φοβούνται και μας τρομοκρατούν για πιο απλά κ καθημερινά πράγματα..
Από διατροφή πως πάτε κορίτσια; Τρώτε μόνο μαγειρευτά κ σπιτικά ? Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη 9 μήνες όχι γλυκό, όχι junk, όχι σουβλάκια καν..
Τώρα όμως όλα ειναι διαφορετικά..και σουβλάκια κ πίτσα τυχαίνει να φάω, αλλά προσπαθώ να το αποφύγω..αλλά δεν έχω πολυτέλεια να επιλέγω πάντα το φαγητό μου πια..και στενοχωριέμαι λίγο..

Καθόλου να μην στεναχωριέσαι! Να τρως και το σουβλάκι σου και την πίτσα σου καιχωρίς ενοχές κιόλας. Απ τη στιγμή που δεν το κάνεις και κάθε μέρα τότε καθόλου κακό δεν είναι!

Εγώ φροντιζω να τρωω καθε μερα 2φρουτα, σαλατα με το μεσημεριανο, διαφορα σνακ οπως γιαουρτια,τοστ, αμυγδαλα και καποια βραδια αν θελησω junk food το τρωω ανενόχλητη! Απλά δεν βάζω ωμά λαχανικά κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Καθόλου να μην στεναχωριέσαι! Να τρως και το σουβλάκι σου και την πίτσα σου καιχωρίς ενοχές κιόλας. Απ τη στιγμή που δεν το κάνεις και κάθε μέρα τότε καθόλου κακό δεν είναι!

Εγώ φροντιζω να τρωω καθε μερα 2φρουτα, σαλατα με το μεσημεριανο, διαφορα σνακ οπως γιαουρτια,τοστ, αμυγδαλα και καποια βραδια αν θελησω junk food το τρωω ανενόχλητη! Απλά δεν βάζω ωμά λαχανικά κλπ...

Ναι κι εγω απαραιτητα φρούτα, σαλατα, αυγο και ξηρους καρπους αλλα καποια στιγμη θες κ λιγο ενεργεια παραπανω με αυτό το πρόγραμμα..χαχα
Ενώ στην 1η δεν ειχα νιωσει τετοια αναγκη..
Φιλιά κορίτσια..Περιμένουμε νέα και των υπολοίπων !

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...