Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpoukitsa είπε:

Μην προδικαζεις! Μιλησε με το καλο αυριο με τον γιατρο και αναλογως τι θα σου πει! Δεν θελω να σου δωσω ελπιδες αδικα αλλα εχε στο μυαλο σου και οτι ισως αν εχεις δυο εμβρυα να μην προχωραει το ενα και να δινει τετοιες τιμες! Γενικα προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη! Ειναι η πρωτη εξωσωματικη σου?

 

Μηπως ειναι πονος εντερου? Και σε πειραξαν τα φρουτα?

ναι είναι η πρώτη. ..και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι από την στιγμή που ανεβαίνει ίσως  να παλινδρομησε ένα από τα δύο,  αν όντως υπάρχουν  δύο. ..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λογικο το αγχος σου! Μπορει να μην ξερω απο εξωσωματικη, ξερω ομως απο λαχταρα για παιδι! Ποσο μαλλον οταν εχεις μπει σε διαδικασιες τετοιες! Ευχομαι λοιπον οπως και να εχει να εχεις μια υγιη εγκυμοσυνη με ενα η δυο εμβρυακια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη!η χοριακή μου είπε ο γιατρός ότι είναι εντάξει να μην κάνω άλλη κ όλα τα υπόλοιπα θα τα δούμε στον υπέρηχο..τώρα πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη! πάντως πονάκια περιόδου έχω μπόλικα και πολυυυυ ανακατοσουρα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μενα! Ήμουν πολύ διστακτική στο να μπω και να σας γράψω καθώς πριν ένα χρόνο τέτοιες μέρες έχασα το κοριτσάκι μας. Παρ' όλα αυτά κάθε εγκυμοσύνη και νέα χαρά. Σαφώς πιο συγκρατημένη. Ούτε χοριακη δεν έκανα ούτε τίποτα. Είμαι στην 5η βδομάδα και έκλεισα ραντεβού με το γιατρό 1η του μηνός. ΠΗΤ έχω 28/03 και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, asda είπε:

Γεια σας και από μενα! Ήμουν πολύ διστακτική στο να μπω και να σας γράψω καθώς πριν ένα χρόνο τέτοιες μέρες έχασα το κοριτσάκι μας. Παρ' όλα αυτά κάθε εγκυμοσύνη και νέα χαρά. Σαφώς πιο συγκρατημένη. Ούτε χοριακη δεν έκανα ούτε τίποτα. Είμαι στην 5η βδομάδα και έκλεισα ραντεβού με το γιατρό 1η του μηνός. ΠΗΤ έχω 28/03 και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη.

Καλημέρα κ καλώς ήρθες μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου εδώ είναι τόσες που ή πέρασαν τα ίδια ή θέλουν να σου συμπαρασταθούν με το παραπάνω!!!κοίτα το μέλλον τώρα κ αυτή η εγκυμοσύνη σου εύχομαι ολόψυχα να σου πάει καλά κ με το καλό να κρατήσεις το νινί στην αγκαλιά σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Melody90 είπε:

Καλημέρα κ καλώς ήρθες μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου εδώ είναι τόσες που ή πέρασαν τα ίδια ή θέλουν να σου συμπαρασταθούν με το παραπάνω!!!κοίτα το μέλλον τώρα κ αυτή η εγκυμοσύνη σου εύχομαι ολόψυχα να σου πάει καλά κ με το καλό να κρατήσεις το νινί στην αγκαλιά σου..

Να σαι Καλά! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και σε σένα! Έχεις αλλά παιδάκια; την Τρίτη που θα πας στο γιατρό πόσο θα εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Να σαι Καλά! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και σε σένα! Έχεις αλλά παιδάκια; την Τρίτη που θα πας στο γιατρό πόσο θα εισαι;

Ευχαριστώ κ εγώ!έχω 2 παιδάκια αγοράκια 4,5 χρονών και 14 μηνών τώρα πάμε για τρίτο ελπίζω κορίτσι!την Τρίτη θα πάμε νομίζω πως θα είμαι 6 εβδ και 4 ημ. Λογικά θα ακούσουμε καρδούλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια!  μίλησα πριν λίγο με το κέντρο και μου είπαν να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολογο.μου για υπερηχο. Δεν τους άκουσα ιδιαίτερα ανησυχους,  μου είπαν ότι από κάποιο σημείο και μετά δεν διπλασιάζεται ακριβως η χοριακη και μπορεί ολα να είναι φυσιολογικα. Μου έφυγε ενα μεγααααλο βάρος να πω την αλήθεια. ..θα πάρω αργότερα  να κλείσω ραντεβού και ....υπομονή και αισιοδοξία! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια!  μίλησα πριν λίγο με το κέντρο και μου είπαν να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολογο.μου για υπερηχο. Δεν τους άκουσα ιδιαίτερα ανησυχους,  μου είπαν ότι από κάποιο σημείο και μετά δεν διπλασιάζεται ακριβως η χοριακη και μπορεί ολα να είναι φυσιολογικα. Μου έφυγε ενα μεγααααλο βάρος να πω την αλήθεια. ..θα πάρω αργότερα  να κλείσω ραντεβού και ....υπομονή και αισιοδοξία! 

Αχ μπραβο κοριτσι μου!! Πολυ χαρηκα! Να δεις που ολα θα ειναι καλα!!! Αισιοδοξια να εχεις!! Εδω που τα λεμε ο υπερηχος θα δειξει οτι ειναι να δειξει!! 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τι ωραία έτσι μόνο καλά νέα να έχουμε όλες!να σας ρωτήσω από συμπτώματα πως τα πάτε?την παλεύετε?πολύ ανακατοσουρα έχω στις 2 προηγούμενες δεν είχα τόσο πολύ!κ πονάκια περιόδου αρκετά ειδικά αν κουραστω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melody90 είπε:

Αχ κορίτσια τι ωραία έτσι μόνο καλά νέα να έχουμε όλες!να σας ρωτήσω από συμπτώματα πως τα πάτε?την παλεύετε?πολύ ανακατοσουρα έχω στις 2 προηγούμενες δεν είχα τόσο πολύ!κ πονάκια περιόδου αρκετά ειδικά αν κουραστω....

Απο συμπτωματα και εγω αναγουλες, πονο στο στηθος, πονο μεσης και τραβηγματα χαμηλα στη κοιλια! Αν κ οι αναγουλες καπως μειωθηκαν τα αλλα συνεχιζουν κανονικα!! Ειναι λογικο να τα εχουμε και ας μας ταλαιπωρουν!! Απλα υπομονη και θα φυγουν πιστευω καποια στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mpoukitsa είπε:

Απο συμπτωματα και εγω αναγουλες, πονο στο στηθος, πονο μεσης και τραβηγματα χαμηλα στη κοιλια! Αν κ οι αναγουλες καπως μειωθηκαν τα αλλα συνεχιζουν κανονικα!! Ειναι λογικο να τα εχουμε και ας μας ταλαιπωρουν!! Απλα υπομονη και θα φυγουν πιστευω καποια στιγμη!

Συνήθως μετά τον τρίτο ηρεμούν τα συμπτώματα.εγω στήθος πάντως μια χαρά δεν με ενοχλεί καθόλου..κ ο ύπνος άλλαξε πολύ δεν κοιμάμαι σωστά ξυπνάω πολλές φορές κ σηκώνομαι πολύ νωρίς.ποιος περιμενει μέχρι το ραντεβού να δούμε ότι είναι όλα καλά θα σκάσω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Συνήθως μετά τον τρίτο ηρεμούν τα συμπτώματα.εγω στήθος πάντως μια χαρά δεν με ενοχλεί καθόλου..κ ο ύπνος άλλαξε πολύ δεν κοιμάμαι σωστά ξυπνάω πολλές φορές κ σηκώνομαι πολύ νωρίς.ποιος περιμενει μέχρι το ραντεβού να δούμε ότι είναι όλα καλά θα σκάσω!

καλημέρα!  εγώ πάλι νιώθω ότι τα συμπτώματα  υποχωρουν λιγο δλδ από χτες δεν έχω τόσες ανακατωσουρες όσο πριν και το στηθος.μου ξεπρηστηκε λίγο. ..ειναι φυσιολογικο αυτό τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Δεν ξερω καθολου αν ειναι φυσιολογικο παντως εμενα μου ειχαν μειωθει απιστευτα οι αναγουλες! Τη μια βδομαδα να βγαζω κ το νερο και την επομενη να τρωω κανονικα ολοκληρο πιατο φαγητο! Ομως η καθε εγκυμοσυνη ειναι κ διαφορετικη! Υπομονη για τα ραντεβου στο γιατρο! Τετα ποτε σου ειπε να πας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

καλημέρα!  εγώ πάλι νιώθω ότι τα συμπτώματα  υποχωρουν λιγο δλδ από χτες δεν έχω τόσες ανακατωσουρες όσο πριν και το στηθος.μου ξεπρηστηκε λίγο. ..ειναι φυσιολογικο αυτό τωρα;

στην εγκυμοσύνη είναι όλα φυσιολογικά εκεί που μπορείς να φας ένα ολόκληρο γουρουνόπουλο μετά δεν θες να δεις τίποτα και μπορεί να θες να ξεράσεις όλο τον τόπο.. και μετά από αυτό να θες να φας ένα προφιτερόλ.οπως είπε κ η mpoukitsa ούτε είναι κάθε εγκυμοσύνη το ίδιο...τι έχουμε να ζήσουμε μέχρι τον ένατο μήνα ένας θεός ξέρει:shock:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...