Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Καλά είμαι κι εγώ!!! Προπορευομαι ένα μήνα!!!!

@Ele@n μου μπράβο!!!!!! Με το καλό να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!!!!! Έχω χάσει επεισόδια η αλήθεια είναι :-P:xΕγώ είμαι πολύ αρχή ακόμα λογικά είμαι 6 εβδ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Bela είπε:

@Ele@n μου μπράβο!!!!!! Με το καλό να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!!!!! Έχω χάσει επεισόδια η αλήθεια είναι :-P:xΕγώ είμαι πολύ αρχή ακόμα λογικά είμαι 6 εβδ. 

Ευχαριστω πολύ !!!! Άντε με το καλό και στην καρδούλα τώρα!!! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγχώθηκα δεν ξέρω...σαν πρωτάρα κάνω ενώ είναι το τρίτο..αύριο 9:30 το πρωί πρέπει να είμαι στον γιατρό.δεν ξέρω τι με περιμένει..όλο αυτό μου γυρνάει στο μυαλό...τι θα δούμε θα είναι όλα καλά?θα ακούσουμε καρδούλα?όλα αυτά συνέχεια..ουφφφ θα σκάσω μέχρι αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Παιδιά αγχώθηκα δεν ξέρω...σαν πρωτάρα κάνω ενώ είναι το τρίτο..αύριο 9:30 το πρωί πρέπει να είμαι στον γιατρό.δεν ξέρω τι με περιμένει..όλο αυτό μου γυρνάει στο μυαλό...τι θα δούμε θα είναι όλα καλά?θα ακούσουμε καρδούλα?όλα αυτά συνέχεια..ουφφφ θα σκάσω μέχρι αύριο!

@Melody90 μου όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!!!Εγώ τώρα σχολασα και τουαλετα που πήγα στο σκούπισμα είδα καφέ και έχω σοκαριστεί η αλήθεια είναι... το απόγευμα θα πάω για 3η χοριακη... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@Melody90 μου όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!!!Εγώ τώρα σχολασα και τουαλετα που πήγα στο σκούπισμα είδα καφέ και έχω σοκαριστεί η αλήθεια είναι... το απόγευμα θα πάω για 3η χοριακη... 

Συγχαρητηρια!!! Τα καφέ είναι καλο θα δεις! Θα περιμένω να μάθω νέα σου! Σίγουρα αυτή τη φορά θα πάει καλά αφού το έπιασες και μόνη σου εκεί που δεν το περιμενες σα να στο έστειλε ο θεός! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bela είπε:

@Melody90 μου όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!!!Εγώ τώρα σχολασα και τουαλετα που πήγα στο σκούπισμα είδα καφέ και έχω σοκαριστεί η αλήθεια είναι... το απόγευμα θα πάω για 3η χοριακη... 

Ευχαριστώ πολύ για την ψυχολογική υποστήριξη την χρειάζομαι αυτήν την στιγμή!!!να ξεκουράζεσαι κ λίγο.. καμιά φορά είναι κ αποκόλληση να μιλήσεις κ με τον γιατρό σου για αυτό.. είχα πάθει κ στις δύο εγκυμοσύνες κ ήμουν ξάπλα για αυτό σου το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Συγχαρητηρια!!! Τα καφέ είναι καλο θα δεις! Θα περιμένω να μάθω νέα σου! Σίγουρα αυτή τη φορά θα πάει καλά αφού το έπιασες και μόνη σου εκεί που δεν το περιμενες σα να στο έστειλε ο θεός! 

@P.L.L. Σ ευχαριστώ αλλά έχω αγχωθεί αρκετά.. Τόσες μέρες έλεγα ευτυχώς δεν έχω κάτι και τωρα ξαφνικά αυτό μακάρι να ναι καλά!!!!! 

Just now, Melody90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την ψυχολογική υποστήριξη την χρειάζομαι αυτήν την στιγμή!!!να ξεκουράζεσαι κ λίγο.. καμιά φορά είναι κ αποκόλληση να μιλήσεις κ με τον γιατρό σου για αυτό.. είχα πάθει κ στις δύο εγκυμοσύνες κ ήμουν ξάπλα για αυτό σου το λέω.

Κοίτα Όταν σχολαω προσπαθώ και ξεκουραζομαι και απλά δεν κάνω καθαριοτητες σπιτιού και κτλ μόνο τα εντελώς απαραίτητα. Τι να πω ρε γμτ δεν ξέρω...Αποκόλληση από τόσο νωρίς?? Τι να πω δεν τα ξέρω και καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@Melody90 μου όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!!!Εγώ τώρα σχολασα και τουαλετα που πήγα στο σκούπισμα είδα καφέ και έχω σοκαριστεί η αλήθεια είναι... το απόγευμα θα πάω για 3η χοριακη... 

Συγνωμη που πετάγομαι. Αλλα μην αγχωνεσαι για το καφε πραγματικα .ειχα και εγω και ημουν ξαπλα 15 μερες και εφυγε και ξερω πολλες κοπελες που τα εχουν αυτα τα υγρα! Ευχομαι σε ολες καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτειτε τα μωρακια σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Συγνωμη που πετάγομαι. Αλλα μην αγχωνεσαι για το καφε πραγματικα .ειχα και εγω και ημουν ξαπλα 15 μερες και εφυγε και ξερω πολλες κοπελες που τα εχουν αυτα τα υγρα! Ευχομαι σε ολες καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτειτε τα μωρακια σας!!!

@Sol_10μου Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!!!!! Έχω αγχωθεί γιατί για πχ δεν παίζει να κάτσω τόσες μέρες ξάπλα λόγω δουλειάς γι αυτό έχω φρικάρει... θα μου πεις μπρος την υγεία του μωρού σου ποιος την χ..ζει την δουλειά συγγνώμη για την έκφραση απλά δεν έχω αυτή την πολυτέλεια..Μακαρι να είναι καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@Sol_10μου Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!!!!! Έχω αγχωθεί γιατί για πχ δεν παίζει να κάτσω τόσες μέρες ξάπλα λόγω δουλειάς γι αυτό έχω φρικάρει... θα μου πεις μπρος την υγεία του μωρού σου ποιος την χ..ζει την δουλειά συγγνώμη για την έκφραση απλά δεν έχω αυτή την πολυτέλεια..Μακαρι να είναι καλά!!!!

Και εγω περισυ σαν αυριο εβγαλα αυτα τα υγρα! Δούλευα και εγω αλλα σταμάτησα με το που μου ειπε ο γιατρος να μεινω ξαπλα! Δεν ειχε δει ομως ουτε αποκόλληση ουτε τπτ. Απλα για προληπτικούς λογους . Και επειδη καταλαβαίνω το αγχος σου και σε νοιωθω θα δεις που θα πανε ολα καλα ! Οσο μπορεις να μην κουραζεσαι ομως! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sol_10 είπε:

Και εγω περισυ σαν αυριο εβγαλα αυτα τα υγρα! Δούλευα και εγω αλλα σταμάτησα με το που μου ειπε ο γιατρος να μεινω ξαπλα! Δεν ειχε δει ομως ουτε αποκόλληση ουτε τπτ. Απλα για προληπτικούς λογους . Και επειδη καταλαβαίνω το αγχος σου και σε νοιωθω θα δεις που θα πανε ολα καλα ! Οσο μπορεις να μην κουραζεσαι ομως! 

@Sol_10 μου μακάρι να σαι καλά Σ ευχαριστώ!!!!!! Έχω και μια ανακατωμαρα και κάτι τραβήγματα που και που... Από το άγχος μου θα είναι :sad:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι Ακόμα??  Αν βγει η χοριακη καλή όλα καλά δεν σημαίνει ότι είναι?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@Sol_10 μου μακάρι να σαι καλά Σ ευχαριστώ!!!!!! Έχω και μια ανακατωμαρα και κάτι τραβήγματα που και που... Από το άγχος μου θα είναι :sad:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι Ακόμα??  Αν βγει η χοριακη καλή όλα καλά δεν σημαίνει ότι είναι?? 

Το αν είναι όλα καλά δεν εξαρτάται μόνο από μια χοριακή αλλά από συνδυασμό όλων των εξετάσεων και του υπερήχου..μην αγχώνεσαι κοίτα δεν είναι όλες εγκυμοσύνες το ίδιο.. η sol_10 είχε δίκιο να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται μια αποκόλληση δεν φέρνει την καταστροφή το πολύ να σου πει ξάπλα λίγες μέρες αν δεν ξανά δεις τίποτα μπορεί να μη σου πει κ τίποτα ούτε μαγνησια ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα ότι σου πει ο γιατρός σου..όσο προχωράει η εγκυμοσύνη έχεις λιγότερες πιθανότητες για να πάθεις αποκόλληση σε προχωρημένη εγκυμοσύνη αν παθεις είναι πολύ επικίνδυνο!εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά στην αρχή κάνει συσπάσεις η μήτρα αλλά όταν η συσπάσεις είναι έντονες μπορεί να δούμε καμιά αποκόλληση πλακούντα "όπως σε μένα"μην αγχώνεσαι όλες τα παθαίνουμε αυτά λίγο πολύ απλά να ενημερώνεις το γιατρό σου!ποπό βλακεία έκανα σε αγχωσα τωρα:unsure:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Το αν είναι όλα καλά δεν εξαρτάται μόνο από μια χοριακή αλλά από συνδυασμό όλων των εξετάσεων και του υπερήχου..μην αγχώνεσαι κοίτα δεν είναι όλες εγκυμοσύνες το ίδιο.. η sol_10 είχε δίκιο να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται μια αποκόλληση δεν φέρνει την καταστροφή το πολύ να σου πει ξάπλα λίγες μέρες αν δεν ξανά δεις τίποτα μπορεί να μη σου πει κ τίποτα ούτε μαγνησια ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα ότι σου πει ο γιατρός σου..όσο προχωράει η εγκυμοσύνη έχεις λιγότερες πιθανότητες για να πάθεις αποκόλληση σε προχωρημένη εγκυμοσύνη αν παθεις είναι πολύ επικίνδυνο!εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά στην αρχή κάνει συσπάσεις η μήτρα αλλά όταν η συσπάσεις είναι έντονες μπορεί να δούμε καμιά αποκόλληση πλακούντα "όπως σε μένα"μην αγχώνεσαι όλες τα παθαίνουμε αυτά λίγο πολύ απλά να ενημερώνεις το γιατρό σου!ποπό βλακεία έκανα σε αγχωσα τωρα:unsure:

@Melody90 χαχα δεν με αγχωσες καλε είμαι από μόνη μου ετσι  κι αλλιώς :-PΣ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παίρνω κουράγιο και γνώσεις!!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2019 at 8:21 ΜΜ, Nackt είπε:

Μένω επαρχία και είναι κλειστά το Σάββατο. Απλά με ανησύχησε το γεγονός ότι δεν έδειξε τίποτα ο υπέρηχος..θα δούμε από Δευτέρα..Τι να πω..

Καλησπέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάει κι εγώ για υπέρηχο και χοριακή και στον υπέρηχο δεν φαινόταν φυσικά τίποτα, ήταν πολύ νωρίς. Το μόνο που μου είχε πει ο γιατρός ήταν ότι ήταν πιο παχύ το ενδομήτριο.Είχα κάνει μόνο μία χοριακή που ήταν 154 μονάδες. Όλα πήγαν τέλεια.Μην ανησυχείς. Σου εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου.

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Παιδιά αγχώθηκα δεν ξέρω...σαν πρωτάρα κάνω ενώ είναι το τρίτο..αύριο 9:30 το πρωί πρέπει να είμαι στον γιατρό.δεν ξέρω τι με περιμένει..όλο αυτό μου γυρνάει στο μυαλό...τι θα δούμε θα είναι όλα καλά?θα ακούσουμε καρδούλα?όλα αυτά συνέχεια..ουφφφ θα σκάσω μέχρι αύριο!

Όλα θα πάνε μια χαρά!Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις μέχρι αύριο γιατί το άγχος σε αυτή τη φάση που είμαστε, με τις ορμόνες κλπ. δεν είναι καλό. Περιμένουμε αύριο τα καλά σου νέα.

Just now, Bela είπε:

Κορίτσια δυστυχώς η χοριακη μου από 563 ανέβηκε μόνο 763... Άλλη μια απογοήτευση!!!! 

Ο γιατρός σου πως το σχολίασε αυτό;Εγώ δεν έχω εμπειρία με τις τιμές των χοριακών. Είχα κάνει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μία και σε αυτήν καμία. Ζω στο εξωτερικό και εδώ δεν υπάρχει αυτή η τάση παρακολούθησης των τιμών χοριακών. Ελπίζω και εύχομαι να μην σημαίνει κάτι αρνητικό η μικρή άνοδος και όλα να πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...