Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

στην εγκυμοσύνη είναι όλα φυσιολογικά εκεί που μπορείς να φας ένα ολόκληρο γουρουνόπουλο μετά δεν θες να δεις τίποτα και μπορεί να θες να ξεράσεις όλο τον τόπο.. και μετά από αυτό να θες να φας ένα προφιτερόλ.οπως είπε κ η mpoukitsa ούτε είναι κάθε εγκυμοσύνη το ίδιο...τι έχουμε να ζήσουμε μέχρι τον ένατο μήνα ένας θεός ξέρει:shock:

Καλα τα λες!! Τι μας περιμενει!!! Και εμεις ειμαστε και πρωταρες!! Εσυ λογικα εισαι λιγο πιο υποψιασμενη!! Ας ειναι λεω ας μας ταλαιπωρησουν δεν με πειραζει καθολου! Να ειναι καλα και υγιη μονο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλημερα! Δεν ξερω καθολου αν ειναι φυσιολογικο παντως εμενα μου ειχαν μειωθει απιστευτα οι αναγουλες! Τη μια βδομαδα να βγαζω κ το νερο και την επομενη να τρωω κανονικα ολοκληρο πιατο φαγητο! Ομως η καθε εγκυμοσυνη ειναι κ διαφορετικη! Υπομονη για τα ραντεβου στο γιατρο! Τετα ποτε σου ειπε να πας?

αύριο το πρωί θα πάω να δω για πρώτη φορά τι γίνεται.  πάντως λίγο που το έψαξα σε ξένα σαιτ λέει ότι είναι φυσιολογικό γιατί τα επίπεδα των ορμονων δεν είναι τα ίδια κάθε μέρα. Ηρεμησα λίγο είναι η αληθεια γιατί είχα ανησυχησει. ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

αύριο το πρωί θα πάω να δω για πρώτη φορά τι γίνεται.  πάντως λίγο που το έψαξα σε ξένα σαιτ λέει ότι είναι φυσιολογικό γιατί τα επίπεδα των ορμονων δεν είναι τα ίδια κάθε μέρα. Ηρεμησα λίγο είναι η αληθεια γιατί είχα ανησυχησει. ...

Τελεια!! Οτι ειναι λοιπον θα φανει αυριο στον υπερηχο και ευχομαι να ειναι ενα υγιεστατο εμβρυακι!! Αυτο με τις ορμονες μου ακουγεται πολυ λογικο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, teta2 είπε:

αύριο το πρωί θα πάω να δω για πρώτη φορά τι γίνεται.  πάντως λίγο που το έψαξα σε ξένα σαιτ λέει ότι είναι φυσιολογικό γιατί τα επίπεδα των ορμονων δεν είναι τα ίδια κάθε μέρα. Ηρεμησα λίγο είναι η αληθεια γιατί είχα ανησυχησει. ...

Στην εγκυμοσύνη δεν είσαι κάθε μέρα το ίδιο μην αγχώνεσαι... ωραία με το καλό να τα δεις όλα καλά και περιμένουμε νέα σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!Θα γίνω κι εγώ μαμά για δεύτερη φορά το 2020 με ΠΗΤ 14/3, έχω ένα αγοράκι 3 ετών κι ελπίζω σε ένα ακόμη υγιές παιδάκι. Εύχομαι σε όλες σας ανέφελες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να κρατήσετε στις αγκαλιές σας υγιή μωράκια!Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού στον γιατρό μου, είδαμε το εμβρυάκι, ακούσαμε καρδούλα :) και βγάλαμε την πρώτη μας φωτογραφία :-P.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!Θα γίνω κι εγώ μαμά για δεύτερη φορά το 2020 με ΠΗΤ 14/3, έχω ένα αγοράκι 3 ετών κι ελπίζω σε ένα ακόμη υγιές παιδάκι. Εύχομαι σε όλες σας ανέφελες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να κρατήσετε στις αγκαλιές σας υγιή μωράκια!Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού στον γιατρό μου, είδαμε το εμβρυάκι, ακούσαμε καρδούλα :) και βγάλαμε την πρώτη μας φωτογραφία :-P.

Καλώς ήρθες κ εσύ στην παρέα μας!σου εύχομαι μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!Θα γίνω κι εγώ μαμά για δεύτερη φορά το 2020 με ΠΗΤ 14/3, έχω ένα αγοράκι 3 ετών κι ελπίζω σε ένα ακόμη υγιές παιδάκι. Εύχομαι σε όλες σας ανέφελες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να κρατήσετε στις αγκαλιές σας υγιή μωράκια!Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού στον γιατρό μου, είδαμε το εμβρυάκι, ακούσαμε καρδούλα :) και βγάλαμε την πρώτη μας φωτογραφία :-P.

Καλημερα και καλως μας ηρθες!! Να σου ζησει το αγορακι σου και με το καλο και το νεο μελος της οικογενειας σας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!μάλλον τα νέα μου είναι καλά καθώς στον υπερηχο σήμερα  είδαμε ένα σάκο και μια κουκιδα !θα παω τη μεθεπομενη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδια! μέχρι τότε πάλι αναμονή! !!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

καλησπέρα!!!μάλλον τα νέα μου είναι καλά καθώς στον υπερηχο σήμερα  είδαμε ένα σάκο και μια κουκιδα !θα παω τη μεθεπομενη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδια! μέχρι τότε πάλι αναμονή! !!!

Καλησπερα! Τα νεα σου φυσικα ειναι καλα! Και εγω στο πρωτο ραντεβου αυτο ειδαμε, σακο και μια τελιτσα μικρη σαν κεφαλι καρφιτσας! Οποτε τωρα ηρεμησε και περιμενε το επομενο ραντεβου για καρδουλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, teta2 είπε:

καλησπέρα!!!μάλλον τα νέα μου είναι καλά καθώς στον υπερηχο σήμερα  είδαμε ένα σάκο και μια κουκιδα !θα παω τη μεθεπομενη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδια! μέχρι τότε πάλι αναμονή! !!!

Είδες? Άντε μπράβο κορίτσι μου όλα καλά να σου έρθουν με το καλό να ακούσετε και καρδούλα..άσε αυτή η αναμονή δεν υποφέρετε.κ εγώ υπομονή μέχρι την Τρίτη το πρωί πρέπει να κάνω για το πρώτο ραντεβού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melody90 είπε:

Είδες? Άντε μπράβο κορίτσι μου όλα καλά να σου έρθουν με το καλό να ακούσετε και καρδούλα..άσε αυτή η αναμονή δεν υποφέρετε.κ εγώ υπομονή μέχρι την Τρίτη το πρωί πρέπει να κάνω για το πρώτο ραντεβού...

τωρα θα πας πρώτη φορα; σε ποια εβδομαδα εισαι;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλώς ήρθες κ εσύ στην παρέα μας!σου εύχομαι μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη...

Καλώς σας βρήκα!Ευχαριστώ πολύ!

20 ώρες πρίν, mpoukitsa είπε:

Καλημερα και καλως μας ηρθες!! Να σου ζησει το αγορακι σου και με το καλο και το νεο μελος της οικογενειας σας!! 

Καλώς σας βρήκα!Ευχαριστώ πολύ!

15 ώρες πρίν, teta2 είπε:

καλησπέρα!!!μάλλον τα νέα μου είναι καλά καθώς στον υπερηχο σήμερα  είδαμε ένα σάκο και μια κουκιδα !θα παω τη μεθεπομενη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδια! μέχρι τότε πάλι αναμονή! !!!

Τα νέα σου είναι φανταστικά!Εγώ έκανα το πρώτο ραντεβού στις 6 +5 ημέρες, είδαμε το μικρούλι και ακούσαμε και καρδούλα.Οπότε σίγουρα θα ακούσετε.Μέχρι τότε υπομονή και θετική σκέψη!:-)

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πολλά πονάκια περιόδου! χθές αν δεν ξαπλωνα δεν θα σταματούσαν!εν τω μεταξύ φοβάμαι πολύ γιατί στις πρώτες δύο εγκυμοσύνες είχα στην αρχή τις πρώτες εβδομάδες δηλαδή αποκόλληση πλακούντα και έπρεπε να είμαι ξάπλα λόγω αιμορραγίας.για 5-6 μέρες αυτό όχι παραπάνω αλλά όπως και να χει τώρα με δύο μωρά είναι πιο δύσκολη η ξάπλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...