Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Ntepaki22 είπε:

έχω πητ 6/5 και τώρα σε κάνα δυο βδομάδες σκέφτομαι να ξεκινήσω με τα ρουχαλακια και διάφορα από προίκα... Πάντα που μου έχουν δώσει... Με περιμένει πολύ πλύσιμο κ σιδέρωμα οπότε λέω να τα ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά γιατί μετά έρχεται και Πάσχα... Οπότε χλωμό να κάθομαι τελευταία στιγμή... Λέτε να ναι νωρίς; Αλλά κορίτσια όντως περνάει γρήγορα ο καιρός 

και εγω αυτό σκέφτομαι Μήπως είναι νωρίς αλλά πιστεύω ότι αν σιδερωθουν και μείνουν στην θέση τους δεν υπάρχει θεμα. άλλωστε πως να φα κάνουμε μετά;Όσο περνάει ο καιρός θα είναι πιο δύσκολο. και εγω δεν θέλω κι ολας να με βοηθήσουν Αφού ακόμα μπορώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 said:

και εγω αυτό σκέφτομαι Μήπως είναι νωρίς αλλά πιστεύω ότι αν σιδερωθουν και μείνουν στην θέση τους δεν υπάρχει θεμα. άλλωστε πως να φα κάνουμε μετά;Όσο περνάει ο καιρός θα είναι πιο δύσκολο. και εγω δεν θέλω κι ολας να με βοηθήσουν Αφού ακόμα μπορώ.. 

Εάν έχεις βοήθεια καλό είναι να την δέχεσαι, κρατά δυνάμεις για τον τοκετό... Και γω έτσι έλεγα πως δεν θα θέλω βοήθεια και τέτοια... Άλλα όσο να ναι βαραινουμε τώρα... Και μετά αν έχεις να την δέχεσαι, εννοείται από όσους αγαπάς και σε αγαπάνε..

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Εάν έχεις βοήθεια καλό είναι να την δέχεσαι, κρατά δυνάμεις για τον τοκετό... Και γω έτσι έλεγα πως δεν θα θέλω βοήθεια και τέτοια... Άλλα όσο να ναι βαραινουμε τώρα... Και μετά αν έχεις να την δέχεσαι, εννοείται από όσους αγαπάς και σε αγαπάνε..

νιώθω  ότι ακόμα μπορώ να τα κάνω αλλα αφού τελειώσω εκεί νιώθω κομματια...Δεν μπορώ να βλέπω τους άλλους να τρέχουν για μένα.. και νιώθω ότι όσο αφορά τα ρούχα τουλαψιστον ότι πρεπει να τα κανω εγω.. να τα ξεδιαλεξω( γιατί μου τα έχουν δώσει ολα) να τα πλύνω να τα σιδερωσω όπως εγώ θέλω να τα βολέψω όπως και όπου θέλω.. μετά ναι σίγουρα θα την δεχτώ.. αναγκαστικά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

νιώθω  ότι ακόμα μπορώ να τα κάνω αλλα αφού τελειώσω εκεί νιώθω κομματια...Δεν μπορώ να βλέπω τους άλλους να τρέχουν για μένα.. και νιώθω ότι όσο αφορά τα ρούχα τουλαψιστον ότι πρεπει να τα κανω εγω.. να τα ξεδιαλεξω( γιατί μου τα έχουν δώσει ολα) να τα πλύνω να τα σιδερωσω όπως εγώ θέλω να τα βολέψω όπως και όπου θέλω.. μετά ναι σίγουρα θα την δεχτώ.. αναγκαστικά..

Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου, το ίδιο αισθάνομαι και γω... Οπότε καλύτερα τώρα παρά τελευταία στιγμή , για εμάς που μας έχουν δώσει ρουχαλακια


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου, το ίδιο αισθάνομαι και γω... Οπότε καλύτερα τώρα παρά τελευταία στιγμή , για εμάς που μας έχουν δώσει ρουχαλακια

Ναι καλύτερα. θα το χαρουμε αλλιώς πιστεύω. Δηλαδή εγώ βοήθεια αν πω την μητέρα μου η τον άντρα μου είτε σε κάτι βαρύ είτε στα σεντόνια.. Δεν ξέρω για σας αλλά μπορώ να κάνω γενική.. αλλά τα σεντονια με κουράζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

Αχ κορίτσι μου συγχαρητήρια για την υπομονή σου με τον γιατρό. Εγώ θα τον έβαζα να μου το δώσει με το ζόρι πιστεύω :mrgreen: πάντως με το θέμα με τον αιματοκριτη σου εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί σε καταλαβαίνω πόσο ατονία πρέπει να νιώθεις. Εγώ εδώ με 33 και την λιποθυμία την έχω στο τσεπάκι. 

Σχεδόν καθημερινά εγώ Πέννυ μου . Αλλα απο οσο ξέρω δεν υπάρχει Κανονας σε αυτό.

Κορίτσι μου με το καλοοοοοο. Μπράβο σας κι εσένα και της μικρουλας σου που τα κατάφερατε!!!!! Και τα κιλά της μια χαρά πιστεύω θα είναι. Πότε θα μάθεις ?

 

Παγωτουλα μου αν κι εγώ αλλο παιδάκι δεν έχω οπότε μάλλον δεν είναι η καταλληλότερη να απαντήσει, ωστόσο 2-3 πλυντήρια που έβαλα που είχαν μέσα καλτσακια της δεν χάθηκε κανένα. Είναι μια μπουκιτσα βέβαια αλλά όλα βγήκαν όπως μπήκαν. 

Ευχαριστώ πολύ!! Θα μάθω την Πέμπτη που θα παω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα καλώς εχόντων των πραγμάτων παίρνουμε εξιτήριο, απλα περιμένω τον παιδίατρο να δω αν εχει ανεβάσει καθόλου ικτερο ο μικρός για να είμαι σίγουρη. Συνολικά εγω έως τωρα ειμαι σε καλή φάση ανάρρωσης, η τομή ενοχλεί απλώς δεν θέλει πολλά πολλά ακομα, αλλα κατα τα αλλα αυτοεξυπηρετούμαι ας πούμε. Με τον θηλασμό τα έχουμε βρει πολύ καλα, ενώ πρώτο βράδυ κ δεύτερη μερα χρειαζόμουν απαραίτητα βοήθεια απο μαία για να τον θηλασω, τωρα έχουμε βρει τον τροπο μεταξύ μας. Οι μαίες γενικά του ορόφου εξυπηρετικοτατες. Απο τη βαλίτσα που πήρα με τα ρούχα να σας πω οτι εσώρουχα δικά μου δεν χρησιμοποίησα με διευκόλυναν του μαιευτηρίου, τα σουτιέν θηλασμού που σας είχα πει απο τα τζάμπο έως τωρα είναι μια χαρά, οι πυτζαμες με παντελόνι δεν με ενόχλησαν καθόλου δεν χρειάστηκε στιγμή να έχω αναγκαστικά νυχτικό.. όλα πήγαν πολύ καλα δόξα το θεό. Εγω επίσης να σας πω οτι είχα τον μικρό μου μες το δωμάτιο συνέχεια κ δεν θα το άλλαζα με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν με κούρασε καθόλου ίσα ίσα που ένιωσα πιο μεγάλη εξοικείωση κ νιώθω πιο σίγουρη τωρα μαζί του. Όσα κορίτσια το σκέφτεστε σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

@Murtw.st μπράβο σας μαμά και γιος! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα έχω γιατρό να δούμε τον μπέμπη, πόσο βάρος έχει πάρει και τι γίνεται με το αυξημένο αμνιακό υγρό. Μακάρι να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα καλώς εχόντων των πραγμάτων παίρνουμε εξιτήριο, απλα περιμένω τον παιδίατρο να δω αν εχει ανεβάσει καθόλου ικτερο ο μικρός για να είμαι σίγουρη. Συνολικά εγω έως τωρα ειμαι σε καλή φάση ανάρρωσης, η τομή ενοχλεί απλώς δεν θέλει πολλά πολλά ακομα, αλλα κατα τα αλλα αυτοεξυπηρετούμαι ας πούμε. Με τον θηλασμό τα έχουμε βρει πολύ καλα, ενώ πρώτο βράδυ κ δεύτερη μερα χρειαζόμουν απαραίτητα βοήθεια απο μαία για να τον θηλασω, τωρα έχουμε βρει τον τροπο μεταξύ μας. Οι μαίες γενικά του ορόφου εξυπηρετικοτατες. Απο τη βαλίτσα που πήρα με τα ρούχα να σας πω οτι εσώρουχα δικά μου δεν χρησιμοποίησα με διευκόλυναν του μαιευτηρίου, τα σουτιέν θηλασμού που σας είχα πει απο τα τζάμπο έως τωρα είναι μια χαρά, οι πυτζαμες με παντελόνι δεν με ενόχλησαν καθόλου δεν χρειάστηκε στιγμή να έχω αναγκαστικά νυχτικό.. όλα πήγαν πολύ καλα δόξα το θεό. Εγω επίσης να σας πω οτι είχα τον μικρό μου μες το δωμάτιο συνέχεια κ δεν θα το άλλαζα με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν με κούρασε καθόλου ίσα ίσα που ένιωσα πιο μεγάλη εξοικείωση κ νιώθω πιο σίγουρη τωρα μαζί του. Όσα κορίτσια το σκέφτεστε σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

Καλημερα κ με το καλο να πατε σπιτακι σας να βρειτε τον ρυθμο σας στον χωρο σας! Πολυ χαιρομαι που εχεις θετικη εμπειρια κ στον θηλασμο κ μακαρι ολα να συνεχιστουν υπεροχα για την οικογενεια σας! :)

Χαζη ερωτηση: τελικα εχει πιστολακι στο Ιασω? :P

Just now, Sweet_child said:

@Murtw.st μπράβο σας μαμά και γιος! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα έχω γιατρό να δούμε τον μπέμπη, πόσο βάρος έχει πάρει και τι γίνεται με το αυξημένο αμνιακό υγρό. Μακάρι να είναι όλα καλά!

Καλα αποτελεσματα κοπελα μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα καλώς εχόντων των πραγμάτων παίρνουμε εξιτήριο, απλα περιμένω τον παιδίατρο να δω αν εχει ανεβάσει καθόλου ικτερο ο μικρός για να είμαι σίγουρη. Συνολικά εγω έως τωρα ειμαι σε καλή φάση ανάρρωσης, η τομή ενοχλεί απλώς δεν θέλει πολλά πολλά ακομα, αλλα κατα τα αλλα αυτοεξυπηρετούμαι ας πούμε. Με τον θηλασμό τα έχουμε βρει πολύ καλα, ενώ πρώτο βράδυ κ δεύτερη μερα χρειαζόμουν απαραίτητα βοήθεια απο μαία για να τον θηλασω, τωρα έχουμε βρει τον τροπο μεταξύ μας. Οι μαίες γενικά του ορόφου εξυπηρετικοτατες. Απο τη βαλίτσα που πήρα με τα ρούχα να σας πω οτι εσώρουχα δικά μου δεν χρησιμοποίησα με διευκόλυναν του μαιευτηρίου, τα σουτιέν θηλασμού που σας είχα πει απο τα τζάμπο έως τωρα είναι μια χαρά, οι πυτζαμες με παντελόνι δεν με ενόχλησαν καθόλου δεν χρειάστηκε στιγμή να έχω αναγκαστικά νυχτικό.. όλα πήγαν πολύ καλα δόξα το θεό. Εγω επίσης να σας πω οτι είχα τον μικρό μου μες το δωμάτιο συνέχεια κ δεν θα το άλλαζα με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν με κούρασε καθόλου ίσα ίσα που ένιωσα πιο μεγάλη εξοικείωση κ νιώθω πιο σίγουρη τωρα μαζί του. Όσα κορίτσια το σκέφτεστε σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

Χαίρομαι πολυ για σενα κορίτσι μου.επειδη κ εγω γεννάω την Πέμπτη στο Ιασώ ηθελα να σε ρωτησω αν τα 4 βραδια ειναι απαραίτητα .γιατι μια φιλη μ π γέννησε κ αυτη με καισαρικη στο Ιασώ την προηγούμενη βδομάδα την άφησαν να φύγει μετα τα 3 βραδια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Χαίρομαι πολυ για σενα κορίτσι μου.επειδη κ εγω γεννάω την Πέμπτη στο Ιασώ ηθελα να σε ρωτησω αν τα 4 βραδια ειναι απαραίτητα .γιατι μια φιλη μ π γέννησε κ αυτη με καισαρικη στο Ιασώ την προηγούμενη βδομάδα την άφησαν να φύγει μετα τα 3 βραδια

Εγώ και στην κόρη και τώρα 3 βράδια θα κάτσω με καισαρική αλλά είμαι στο Μητέρα. Έρχεται και το δεύτερο μωράκι του γκρουπ, τι καλά!!!

Just now, mpempaki1 είπε:

Όταν πετρωσει από την μια μεριά η κοιλιά είναι συσπαση;

Αν η κοιλιά είναι σκληρή και αισθάνεσαι ένα μικρό τράβηγμα, πολύ πιθανό.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα καλώς εχόντων των πραγμάτων παίρνουμε εξιτήριο, απλα περιμένω τον παιδίατρο να δω αν εχει ανεβάσει καθόλου ικτερο ο μικρός για να είμαι σίγουρη. Συνολικά εγω έως τωρα ειμαι σε καλή φάση ανάρρωσης, η τομή ενοχλεί απλώς δεν θέλει πολλά πολλά ακομα, αλλα κατα τα αλλα αυτοεξυπηρετούμαι ας πούμε. Με τον θηλασμό τα έχουμε βρει πολύ καλα, ενώ πρώτο βράδυ κ δεύτερη μερα χρειαζόμουν απαραίτητα βοήθεια απο μαία για να τον θηλασω, τωρα έχουμε βρει τον τροπο μεταξύ μας. Οι μαίες γενικά του ορόφου εξυπηρετικοτατες. Απο τη βαλίτσα που πήρα με τα ρούχα να σας πω οτι εσώρουχα δικά μου δεν χρησιμοποίησα με διευκόλυναν του μαιευτηρίου, τα σουτιέν θηλασμού που σας είχα πει απο τα τζάμπο έως τωρα είναι μια χαρά, οι πυτζαμες με παντελόνι δεν με ενόχλησαν καθόλου δεν χρειάστηκε στιγμή να έχω αναγκαστικά νυχτικό.. όλα πήγαν πολύ καλα δόξα το θεό. Εγω επίσης να σας πω οτι είχα τον μικρό μου μες το δωμάτιο συνέχεια κ δεν θα το άλλαζα με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν με κούρασε καθόλου ίσα ίσα που ένιωσα πιο μεγάλη εξοικείωση κ νιώθω πιο σίγουρη τωρα μαζί του. Όσα κορίτσια το σκέφτεστε σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

Με το καλό κορίτσι μου να πάτε σπιτάκι με το γιόκα σου να τον χαρείτε!!!

Να σε ρωτήσω, μπάνιο από ποια μέρα σου επέτρεψαν; Επίσης, ήσουν μαζί με άλλη κοπέλα στο δωμάτιο; Όταν εκείνη είχε επισκέπτες δεν φοβόσουν για το μωράκι σου, μην κολλήσει ω μη γέννειτω τίποτα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να πάτε σπιτάκι με το γιόκα σου να τον χαρείτε!!!

Να σε ρωτήσω, μπάνιο από ποια μέρα σου επέτρεψαν; Επίσης, ήσουν μαζί με άλλη κοπέλα στο δωμάτιο; Όταν εκείνη είχε επισκέπτες δεν φοβόσουν για το μωράκι σου, μην κολλήσει ω μη γέννειτω τίποτα;

Εγω οταν ερθει εκείνη η στιγμη πρωτα ο θεός στο επισκεπτήριο θα φωνάζω να την παίρνουν .την τελευταία βδομάδα ηταν όλοι άρρωστοι κ με γρίπη .κ που ξερω εγω ότι ο αλλος θα χει αναρρώσει πλήρως ;ειναι τετοια η εποχή τωρα κ δεν εχω σκοπό να το ρισκάρω .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μάλλον κρυωσα. νιώθω συνεχώς κάτι στον λαιμό μου να με ενοχλεί.. και λίγο μπούκωμα.. 

(στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να ητα ν αλλεργία από την ένεση β12 που έκανα χθες)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...