Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Για πείτε βρε κορίτσια εσείς που είχατε τους άντρες σας μέσα στην καισαρική; Που γεννήσατε;;; @KNecky  @asda

@Pagotoula εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα είτε είναι μέσα είτε όχι. Αν είναι μέσα όμως θα αισθάνομαι πιο ήρεμη γιατί θα έχω κοντά μου ένα δικό μου άνθρωπο. Πάντως νομίζω ότι γενικά το σύζυγο τον αφήνουν να βλέπει πάνω από το κεφάλι της γυναίκας, όχι αυτά που βλέπει ο γιατρός. Φαντάζεστε να άφηναν τους άντρες να βλέπουν το χειρουργείο; Νομίζω ότι θα πάθαιναν ψυχολογικό! Άλλο στις ταινίες κι άλλο στην πραγματικότητα και σε δικό σου άνθρωπο! Πάντως στο εξωτερικό είναι πιο cool, τους αφήνουν να είναι μέσα να τραβάνε φωτο και βίντεο.

Πάντως οι περισσότεροι άντρες που ξέρω και ήταν μέσα στη γέννα λένε ότι είναι μοναδική εμπειρία. 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντωμεταξύ άσχετο ρε κοριτσια .τωρα στην εγκυμοσύνη ειχα βγάλει μια μικρή ελιτσα στον αφαλό .ηταν καφε .την προηγούμενη βδομάδα είχε γίνει μαύρη .κ απο κατω ηταν σαν ρίζα άσπρη ετοιμη να φύγει .σημερα ειδα ότι δεν υπαρχει στον αφαλό μου .

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι λογω χειρουργείου εχουν δικαιωμα να στο αρνηθουν! Παντως το θεμα ειναι να νιωθεις εσυ καλα, να έχεις καποιον  ή οχι μαζι σου ειναι θεμα επιλογης προσωπικης κ αλλες προτιμουν τη μαμα τους! Παντως αυτα με το βίντεο δε το καταλαβαινω που το κανουν εξω κ δεν θα το εβλεπα ποτε αν το εβγαζαν ποτε! Χαχα!

Πόσο συμφωνώ... Δηλαδή ότι τι; Θα κάθεσαι μετά και θα βλέπεις το βίντεο;; Θα το δείξεις σε κάποιον;; Ή στο παιδί σου;;; Εμένα πάντως δεν θα με έψηνε καθόλου να δω την γέννα μου...χαχαχαχ Ευτυχώς δεν πήρε βίντεο η μάνα μου!

 

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Για πείτε βρε κορίτσια εσείς που είχατε τους άντρες σας μέσα στην καισαρική; Που γεννήσατε;;; @KNecky  @asda

@Pagotoula εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα είτε είναι μέσα είτε όχι. Αν είναι μέσα όμως θα αισθάνομαι πιο ήρεμη γιατί θα έχω κοντά μου ένα δικό μου άνθρωπο. Πάντως νομίζω ότι γενικά το σύζυγο τον αφήνουν να βλέπει πάνω από το κεφάλι της γυναίκας, όχι αυτά που βλέπει ο γιατρός. Φαντάζεστε να άφηναν τους άντρες να βλέπουν το χειρουργείο; Νομίζω ότι θα πάθαιναν ψυχολογικό! Άλλο στις ταινίες κι άλλο στην πραγματικότητα και σε δικό σου άνθρωπο! Πάντως στο εξωτερικό είναι πιο cool, τους αφήνουν να είναι μέσα να τραβάνε φωτο και βίντεο.

Πάντως οι περισσότεροι άντρες που ξέρω και ήταν μέσα στη γέννα λένε ότι είναι μοναδική εμπειρία. 

Εγω στο Γαια ημουν και θα είμαι και τώρα. Οι άλλες κοπέλες που γέννησαν με καισαρική στο δωμάτιο ήταν μόνες τους στο χειρουργείο. Εγώ πήγαινα για φυσιολογικό και αποφασίστηκε η καισαρική μετά από ώρες. Οπότε ήταν ήδη ο άντρας μου στις ωδίνες μαζί μου. Όταν με ετοίμαζαν για καισαρική είπα στον γιατρό ότι θέλω και τον άντρα μου μέσα γιατί είχα φοβηθεί και έκλαιγα. Δεν ξέρω αν με λυπήθηκε ο γιατρός ή αν έτσι κι άλλιως αφήνουν αλλά μου είπε εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Για πείτε βρε κορίτσια εσείς που είχατε τους άντρες σας μέσα στην καισαρική; Που γεννήσατε;;; @KNecky  @asda

@Pagotoula εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα είτε είναι μέσα είτε όχι. Αν είναι μέσα όμως θα αισθάνομαι πιο ήρεμη γιατί θα έχω κοντά μου ένα δικό μου άνθρωπο. Πάντως νομίζω ότι γενικά το σύζυγο τον αφήνουν να βλέπει πάνω από το κεφάλι της γυναίκας, όχι αυτά που βλέπει ο γιατρός. Φαντάζεστε να άφηναν τους άντρες να βλέπουν το χειρουργείο; Νομίζω ότι θα πάθαιναν ψυχολογικό! Άλλο στις ταινίες κι άλλο στην πραγματικότητα και σε δικό σου άνθρωπο! Πάντως στο εξωτερικό είναι πιο cool, τους αφήνουν να είναι μέσα να τραβάνε φωτο και βίντεο.

Πάντως οι περισσότεροι άντρες που ξέρω και ήταν μέσα στη γέννα λένε ότι είναι μοναδική εμπειρία. 

Παίζει ρόλο κι αν αυτό στο είπαν μπροστά στις γυναίκες τους ή αν τις γνωρίζεις κι εσύ... χαχαχαχ Το ότι είναι μοναδική, δεν αντιλέγω. Και για μας θα ήταν, αν μπαίναμε στον τοκετό μιας κολλητής ή αδερφής. Το θέμα μου είναι πώς επιδρά μετά στο περίεργο μυαλό τους... 

Εμένα ο γιατρός μου στο Ιασώ, αφήνει μέσα στην κτ πάντως.

Λοιπόν, αυτό με το βίντεο στο εξωτερικό είναι must... Εδώ το έχω ακούσει από έναν συνάδελφο στο Ρέα, που τράβαγε από το πλάι της γυναίκας.. Την έβλεπες την άλλη την άμοιρη είχε κοκκινίσει, πίεζε, σφάδαζε, πόναγε, ξεφύσαγε...τι να σου πω... Του λέω η γυναίκα σου το είδε; Όχι μου λέει, δεν θέλει... Ε λογικό το βρίσκω.. Από άλλες έχω δει μόνο φωτό.

Υγ* μεγειά την φωτό!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στον προτελευταίο αδερφό μου που γεννήθηκε στο εξωτερικό, έχουμε βίντεο από τη γέννα του. Βέβαια δεν τράβαγε ο πατέρας μου κάτι ακατάλληλο. Στην ουσία ξεκινάει από τους πόνους χαλαρά μετά κόβεται και τράβηξε πάλι όταν το είχαν βγάλει έξω πλέον που το κράταγε ο γιατρός από τα πόδια ανάποδα σαν κουνέλι. Και όλη τη διαδικασία μετά που το καθάρισαν το ζυγισαν κλπ κλπ. Και ομολογώ πως και ως παιδί που το έβλεπα δεν μου φαινόταν κάπως. Επίσης έχει σημασία ότι ήταν το πέμπτο παιδί οπότε ο πατέρας μου το χε δει το έργο άλλες 4 φορές και είχε την ψυχραιμία να το κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο, Εσείς που έχετε ήδη παιδάκι τα καλτσάκια του πού τα πλένατε; Στο πλυντήριο κινδυνεύουν να τα τραβήξει το φίλτρο και να μείνουν εκεί; Υπάρχει κάποιο άλλο κολπάκι;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

Όχι εσύ καλά τα λες. καθόλου υπερβολική. Δεν το έχει δώσει ακόμα και σίγουρα ούτε πρόκειται

 σου λέει δημόσιο είναι ότι θες έλα κάποιον θα βρεις..Αλλά εγώ επέλεξα αυτόν..τίποτα δεν θα τον ειδοποιήσωμ ότι συμβεί πάω νοσοκομείο.

Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν σήμερα. Επειδή ητα ν αρκετα χαμηλά. Αλλά δεν με ξανά επιασε. 

Έχω αιματοκρίτη 28 και σιγά σιγά μετά από 7μηνες χάπια γανιασε να πάει 29.7...Τώρα ξανά έπεσε 27.5 και μου λέει μια χαρα ο αιματοκρίτης... και του λέω μα παίρνω χάπια τόσους μήνες και πέφτει; Δεν γίνεται λέω σε 2 μήνες γενναω πως θα γεννήσω με 25;;Εκεί θα φτάσει λεω... και έτσι εσωσε και μου έγραψε 3 ενέσεις β12.

Αχ κορίτσι μου συγχαρητήρια για την υπομονή σου με τον γιατρό. Εγώ θα τον έβαζα να μου το δώσει με το ζόρι πιστεύω :mrgreen: πάντως με το θέμα με τον αιματοκριτη σου εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί σε καταλαβαίνω πόσο ατονία πρέπει να νιώθεις. Εγώ εδώ με 33 και την λιποθυμία την έχω στο τσεπάκι. 

14 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια εσείς τον λοξυγκα τ μωρού τον νιώθετε κάθε μερα;

Σχεδόν καθημερινά εγώ Πέννυ μου . Αλλα απο οσο ξέρω δεν υπάρχει Κανονας σε αυτό.

πρίν από 15 λεπτά , Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Σήμερα είναι ιδιαίτερη μερα για μενα!! Μπήκα στον μήνα μου!!! Μου φαίνεται απίστευτο παρόλο που δεν μπορώ να το χαρώ τελειως αν δε μάθω τα κιλά της πρώτα!!!

Όπως και να χει είναι ένα ορόσημο που πολυ χάρηκα που μπόρεσα τελικα να το φτάσω!!!

Κορίτσι μου με το καλοοοοοο. Μπράβο σας κι εσένα και της μικρουλας σου που τα κατάφερατε!!!!! Και τα κιλά της μια χαρά πιστεύω θα είναι. Πότε θα μάθεις ?

 

Just now, Pagotoula είπε:

Κάτι άσχετο, Εσείς που έχετε ήδη παιδάκι τα καλτσάκια του πού τα πλένατε; Στο πλυντήριο κινδυνεύουν να τα τραβήξει το φίλτρο και να μείνουν εκεί; Υπάρχει κάποιο άλλο κολπάκι;

Παγωτουλα μου αν κι εγώ αλλο παιδάκι δεν έχω οπότε μάλλον δεν είναι η καταλληλότερη να απαντήσει, ωστόσο 2-3 πλυντήρια που έβαλα που είχαν μέσα καλτσακια της δεν χάθηκε κανένα. Είναι μια μπουκιτσα βέβαια αλλά όλα βγήκαν όπως μπήκαν. 

  • Ευχαριστώ 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pennymav είπε:

Τελικα είχαν δίκαιο όσοι μ έλεγαν ότι όσες κάνουν περιδεση στο τελος αργούν πολυ ν γεννήσουν ακομα κ αν τους κόψουν τα ράμματα .εγω με αυτο το άγχος ζούσα απο την μερα π τ εκανα.μηπως γίνει κατι κ σπάσουν τα ραματα.τελικα σήμερα 37+2 κ ολα καλα 

Κοριτσια τα βραδια πλέον δεν παλεύονται .σηκωνομαι αμέτρητες φορές για τουαλέτα .αυριο εχω το τελευταίο nst κ θα μου κάνουν κ ενέσεις για τα πνευμονια.3 μερες μ μείνανε !!επισης ηθελα να σας πω ότι στον άντρα μ είπαν αν θελει να ειναι μεσα στην καισαρικη .οτι ετσι κ αλλιώς δεν θα βλέπει κατι θα ειναι δίπλα σε μενα .κ το σκεφτόμαστε να μπει ..

Τελικά σου έκοψε τα ράμματα ή θα στα κόψει εκεινη την ωρα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, Sweet_child said:

Για πείτε βρε κορίτσια εσείς που είχατε τους άντρες σας μέσα στην καισαρική; Που γεννήσατε;;; @KNecky  @asda

@Pagotoula εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα είτε είναι μέσα είτε όχι. Αν είναι μέσα όμως θα αισθάνομαι πιο ήρεμη γιατί θα έχω κοντά μου ένα δικό μου άνθρωπο. Πάντως νομίζω ότι γενικά το σύζυγο τον αφήνουν να βλέπει πάνω από το κεφάλι της γυναίκας, όχι αυτά που βλέπει ο γιατρός. Φαντάζεστε να άφηναν τους άντρες να βλέπουν το χειρουργείο; Νομίζω ότι θα πάθαιναν ψυχολογικό! Άλλο στις ταινίες κι άλλο στην πραγματικότητα και σε δικό σου άνθρωπο! Πάντως στο εξωτερικό είναι πιο cool, τους αφήνουν να είναι μέσα να τραβάνε φωτο και βίντεο.

Πάντως οι περισσότεροι άντρες που ξέρω και ήταν μέσα στη γέννα λένε ότι είναι μοναδική εμπειρία. 

Εγω γεννησα με κτ στη Γερμανια. Ειχαμε παει με προκληση κ ηταν μαζι ο ανδρας μου. Μετα παμε για επειγον τοκετο κ δεν κατάφερε ν ακολουθισει κ γω δεν καταλαβαινα τι μου γινοταν, οταν μπηκα στο χειρουργείο εψαχνα να βρω τον ανδρα μου κ ημουν χαλια ψυχολογικα γιατι πιστευα δεν θα τον αφησουν. Μετα  απο λιγο ηρθε κ πηρα λιγο τα πανω μου, απλα αργησε γιατι επρεπε να υπογραψει κ να τον ντυσουν καταλληλα.

Just now, Pagotoula said:

Κάτι άσχετο, Εσείς που έχετε ήδη παιδάκι τα καλτσάκια του πού τα πλένατε; Στο πλυντήριο κινδυνεύουν να τα τραβήξει το φίλτρο και να μείνουν εκεί; Υπάρχει κάποιο άλλο κολπάκι;

Λοιπόν εγω ή τα βαζω σε μια μαξιλαροθηκη που κλεινει με φερμουάρ ή μεσα σε δυχτακι για ευαισθητα ρουχα πχ σουτιεν. Γιατι εχει "φαει" κάποιες φορες το πλυντηριο μικρα καλτσακια κ τα ψαχναμε στο φιλτρο! :) Μετα το πρωτο τριμηνο σπανια συνεβη, μονο τα πρώτα πρωτα που ειναι μια σταλιτσα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σήμερα θα πλύνω τα ρουχαλάκια κλπ του μπέμπη.. έχω ΠΗΤ 6/4 αν τα έχω όλα καθαρά και τακτοποιημένα θα παραμείνουν καθαρά ή θα θέλουν πάλι πλύσιμο και βόλεμα στις ντουλαπες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

κορίτσια σήμερα θα πλύνω τα ρουχαλάκια κλπ του μπέμπη.. έχω ΠΗΤ 6/4 αν τα έχω όλα καθαρά και τακτοποιημένα θα παραμείνουν καθαρά ή θα θέλουν πάλι πλύσιμο και βόλεμα στις ντουλαπες; 

Πιστευω θα εισαι μια χαρα αν ξεκινησεις τωρα! Εμενα με το αρκαδι στο ντουπαλι μοσχομυριζουν φρεσκαδα για αρκετα καιρο αν μεινουν κλειστά εκει μεσα.

Πώς πας με τον πονο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Πιστευω θα εισαι μια χαρα αν ξεκινησεις τωρα! Εμενα με το αρκαδι στο ντουπαλι μοσχομυριζουν φρεσκαδα για αρκετα καιρο αν μεινουν κλειστά εκει μεσα.

Πώς πας με τον πονο??

έβαλα το πρώτο πλυντηριο μόλις.. πολύ κουραστικά μέχρι να ξεχωρίσω ρούχα. έχω πάρα πολλά που μου έδωσαν αλλά είναι τα περισσότερα από 9μηνων... να στεγνώσουν να τα βολέψω να κάνω και την τσάντα.. αχ αγχώνομαι ενώ έχω πολύ ακόμα

 Καλύτερα.. τις ενέσεις βεβεια τις σκέφτομαι ακόμα.. έχω άλλες 2.. και φοβάμαι να μην με πειράξουν και στο εντερο.. 

γι αυτο ξεκίνησα και τα ρούχα να ξεχνιεμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

έβαλα το πρώτο πλυντηριο μόλις.. πολύ κουραστικά μέχρι να ξεχωρίσω ρούχα. έχω πάρα πολλά που μου έδωσαν αλλά είναι τα περισσότερα από 9μηνων... να στεγνώσουν να τα βολέψω να κάνω και την τσάντα.. αχ αγχώνομαι ενώ έχω πολύ ακόμα

 Καλύτερα.. τις ενέσεις βεβεια τις σκέφτομαι ακόμα.. έχω άλλες 2.. και φοβάμαι να μην με πειράξουν και στο εντερο.. 

γι αυτο ξεκίνησα και τα ρούχα να ξεχνιεμαι

έχω πητ 6/5 και τώρα σε κάνα δυο βδομάδες σκέφτομαι να ξεκινήσω με τα ρουχαλακια και διάφορα από προίκα... Πάντα που μου έχουν δώσει... Με περιμένει πολύ πλύσιμο κ σιδέρωμα οπότε λέω να τα ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά γιατί μετά έρχεται και Πάσχα... Οπότε χλωμό να κάθομαι τελευταία στιγμή... Λέτε να ναι νωρίς; Αλλά κορίτσια όντως περνάει γρήγορα ο καιρός έτσι... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...