Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, souzanna7 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  Μπαίνω πολύυυυ καθυστερημένα στη συζήτησή σας αλλά καθ' όλη τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μου έμπαινα και σας διάβαζα!  Και νιώθω λες και σας γνωρίζω γιατί μοιραζόμαστε τα ίδια άγχη, ταλαιπωρίες, αγωνίες, προσδοκίες. 

Είμαι 33 εβδ +5 ημερών και περιμένω αγοράκι (ΠΗΤ 3/4). Όλα καλά μέχρι στιγμής με το μωρό, είχα 2 αποβολές πριν από αυτή την εγκυμοσύνη και αρκετό άγχος αν θα πάνε όλα καλά.  Αναγούλες έχω ακόμα, εμετούς σποραδικούς, ( χτες με ξαναθυμήθηκε ο εμετός), πλάτη, δυσκοιλιότητα...χαχα όλα τα ωραία!  Α και τις τελευταίες 4 εβδομάδες με σπυράκια παντού στο σώμα και φαγούρα λόγω ορμονών της εγκυμοσύνης...Αυτό για μένα ήταν το πιο σπαστικό από όλα, ειδικά όταν η φαγούρα ήταν ανυπόφορη, τώρα είμαι πολύ καλύτερα και ανεκτά.  Κάνω αντιπηκτικές από την αρχή της εγκυμοσύνης και σαλοσπίρ, καλού κακού, λόγω των προηγούμενων αποβολών.

Ο γιατρός μου είπε ότι ο πλακούντας φράσσει λίγο το τραχηλικό στόμιο οπότε αν δεν ανέβει, ενδέχεται καισαρική.  Αν και στο ίντερνετ διαβάζω ότι μετά την 28η εβδομάδα δεν υπάρχουν και πολλές πιθανότητες να ανέβει.

Για τη δυσκοιλιότητα επειδή διαβάζω ότι κι άλλα κορίτσια υποφέρουν, εκτός από duphalac που παίρνω τη μέγιστη δόση (6 κουταλιες την ημέρα) καθότι δυσκοίλια από την πρώτη στιγμή, εμένα με βοηθάει ένα ακτινίδιο το πρωί πριν το πρωινό με ένα ποτήρι νερό και ένα ή δύο ακτινίδια το βράδυ.

Για καροτσάκι επειδή τέθηκε αυτή η συζήτηση, εμείς αρχικά καταλήξαμε στο cam allegria (8,5 kg και σχετικά φθηνό) αλλα μετά δεν το βρίσκαμε πουθενά και πήραμε το αντίστοιχό του 3 σε 1 cam fluido city.  Τώρα στην πράξη θα φανεί αν είναι καλό!

Για μπανιερίτσα κορίτσια τι προτείνετε;  Κάπου διάβασα, νομίζω η @asda ελεγε για κάτι που εφαρμόζει στο νιπτήρα.  Ποιο είναι άραγε αυτό;

@Murtw.st δάκρυσα με το που διάβασα ότι γέννησες.  Να είναι γερό το μωράκι σου και τυχερό στη ζωή του!  Με το καλό όλες οι υπόλοιπες κορίτσια!

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας λοιπόν!! Με το καλό το μωράκι σου! Που θα γεννήσεις; το μπανάκι που θα πάρω είναι το puj flyte. Αυτό τουλάχιστον μου είχαν δώσει τότε. Η εταιρεία αυτή έχει και άλλα μοντέλα. Αν δεν έχεις πολύ χαμηλή βρύση θα σε βολέψει πιστεύω. Εγώ το χρησιμοποίησα αρκετούς μήνες.. Ο.τι άλλες απορίες έχεις εδώ είμαστε και μιας και έκανες την αρχή να μας γράφεις πιο συχνά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Ζουζουνιαααα2 said:

Καλησπέρα κορίτσια... Εμείς ξανακάναμε το Doppler στο Έμβρυο Αθηνών... εξαιρετικός γιατρός... 150 ευρω για δίδυμα... το Doppler που κάναμε στο Ρέα...90 ευρώ  για δίδυμα... πετάξαμε τα λεφτά μας τζάμπα... (θα έπρεπε να πάω σε αυτόν τον γιατρό να του τα ζητήσω πίσω και να του τρίψω στη μούρη τα αποτελέσματα) με βάση αυτόν έχουν χάσει Και γραμμάρια σε 2 εβδομάδες... Τέλος πάντων... σημασία έχει ότι τα κορίτσια μου είναι πολύ καλά... έχουν 100 γραμμάρια διάφορα... με τον γιατρό μου έβγαλαν τα ίδια αποτελέσματα... μας ειπε ότι είναι μικρά μωράκια  οτι ειναι φυσιολογικό...βρίσκονται στην 10η και 14η θέση... ότι τα μονοζυγοτικα διδυμα μέσο όρο  γέννησης είναι οι 33 εβδομάδες... Εγώ έκλεισα την 34η και από αύριο ξεκινάω 35η και είμαστε σούπερ... Τρίτη τώρα ραντεβού με τον γιατρό μου και βλέπουμε... πηρα και τις ενέσεις κορτιζόνης  να τις εχω... 

Εγώ πήρα στο Ρέα τηλέφωνο και μου είπαν καισαρική 1700 και αν χρειαστεί μονάδα έχει 3 βαθμίδες... Η πρώτη έχει 19 ευρώ και η τρίτη που είναι βέβαια για πολύ βαριά περιστατικά 35 ευρώ άν παιδάκι.. 

 

 

 

Μπραβο κ στις 3 σας!! <3 Μια χαρα θα ειναι λοιπον κ ο αλλος αλλά αντι αλλων ελεγε. Μην σκεφτεσαι τα λεφτα πλεον, μονο οτι επιβεβαιωθηκε το θετικο σεναριο κ συνεχιζετε δυναμικα!! :)

Σουζανα καλως μας ηρθες κ με το καλο το ανδρακι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@KNecky είδες τι είπε η @Murtw.st.... Σεσουάρ δεν παίζει....που μου θέλες και σεσουάρ...Μήπως και τον Τρύφωνα Σαμαρά να σου κάνει μπούκλες...;; :-P Αυτά μόνο η Μεναγάκη στη σουίτα της!! χαχαχαχαχ Εμείς οι κοινές θνητές θα κουβαλήσουμε σεσουάρ, ισιωτήρι, μπουκλωτήρι και θα τα φτιάχνουμε η μια στην άλλη..:mrgreen: Κρίμα που γεννάς πολύ νωρίτερα, αλλιώς αν ήμαστε παρέα, θα ρχόμουν να σου κάνω κόμμωση!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

@KNecky είδες τι είπε η @Murtw.st.... Σεσουάρ δεν παίζει....που μου θέλες και σεσουάρ...Μήπως και τον Τρύφωνα Σαμαρά να σου κάνει μπούκλες...;; :-P Αυτά μόνο η Μεναγάκη στη σουίτα της!! χαχαχαχαχ Εμείς οι κοινές θνητές θα κουβαλήσουμε σεσουάρ, ισιωτήρι, μπουκλωτήρι και θα τα φτιάχνουμε η μια στην άλλη..:mrgreen: Κρίμα που γεννάς πολύ νωρίτερα, αλλιώς αν ήμαστε παρέα, θα ρχόμουν να σου κάνω κόμμωση!!

Χαχαχαχα σε ευχαριστώ μωρε!!:wub: Να φτιάχναμε η μία της αλλης ε?! Ε μα τι ζήτησα κ γω η γυναικα!! Ενα σεσουαρακι τοοσο δυσκολο ειναι?! :P Απλα στεγνωμα θελω παντως γιατι νιώθω αρρωστη αν κοιμηθω με βρεγμένα αλλιως θα συμβιβαστώ κ χωρις τον Τρυφωνα τι να κανουμεε!! :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 10:22 ΜΜ, Polly1 είπε:

Με το καλό κι εσυ!! Πού θα γεννησεις; Με καισαρικη ή με πρόκληση; Σου είπε τον λογο;;

 

On 16/2/2020 at 7:52 ΜΜ, KNecky είπε:

Με το καλο κοπελα μου κ ολα να πανε καλά!!! Εχεις ξανακανει προκληση?? Ρωταω γιατι κ γω μαλλον ετσι θα παω αλλα η προηγουμενη προκληση κατεληξε σε επειγουσα καισαρικη κ περασα δυσκολα κ με τους πονους προκλησης...οποτε αν εχεις καποια συμβουλη ευπροσδεκτη!!

Κ τα αλλα δυο παιδια με πρόκληση κ γέννησα σε δυο ώρες .η συμβουλή μου ειναι επισκληρίδειο ..μεγάλη ανακάλυψη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ματιλντα said:

 

Κ τα αλλα δυο παιδια με πρόκληση κ γέννησα σε δυο ώρες .η συμβουλή μου ειναι επισκληρίδειο ..μεγάλη ανακάλυψη 

Ευχαριστω για την απαντηση! Σε 2 ωρες??? Φοβερη εισαι, τσακ μπαμ!! Την εχω σιγουρα στο νου μου αν ποναω τωρα αλλα οταν εγινε η προκληση σε μενα σε προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα διαστολη 2 για πολλες ωρες κ δεν με αφησαν αν δεν αυξανοταν... Τρεχα γυρευε..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Pagotoula είπε:

Με το καλό το μωράκι σου! Αγόρι ή κορίτσι;;; Για το θέμα με τον πλακούντα, ο δικός μου ήταν εξαρχής επιχείλιος κι από την β επιπέδου και μετά επιπωματικός, οπότε η καισαρική μου είναι μονόδρομος... Ε και;; Θα κάτσουμε να σκάσουμε;; Να πάρουμε τα μωρά μας υγιή στα χέρια μας είναι το θέμα!! Φαγούρα έχεις και σε παλάμες και πόδια; Όσο για την δυσκοιλιότητα κι εγώ έχω θέμα, μα το χειρότερο είναι ότι έβγαλα αιμορροίδες εξωτερικές, που τσούζουν, πονάνε, ματώνουν και γενικά ενοχλούν πολύ στο περπάτημα και την καθιστή θέση. Είναι μέρες που δεν μπορώ να κάτσω... Ο γιατρός πλέον μου επέτρεψε να πηγαίνω τουαλέτα μόνο με υπόθετο γλυκερίνης, για να μαλακώνουν τα κ@κ@... Έχω βγάλει και κιρσούς γύρω από το πιπάκι, γενικά από αυτή την άποψη είναι θετικό που δεν πάω να γεννήσω με φτ, γιατί ούτε που θέλω να σκεφτώ τι θα γινόταν από την πίεση εκεί κάτω.. Για το καρότσι, εγώ σίγουρα είμαι υπό σκέψη ακόμα, θα το δω το μοντέλο που λες!

@Pagotoula σ'ευχαριστώ, αγοράκι περιμένω!  Συναδέλφισσα στον πλακούντα, ε;  Να σου πω κι εγώ επειδη έχω αιμορροίδες που προς το παρόν φαγουριζουν, το σκέφτηκα ότι καλύτερη η καισαρική...  Ας γίνει είπα ότι είναι το καλύτερο.  Απλά εγώ επειδή είμαι και μεγαλύτερη σε ηλικια (40) σκέφτομαι ότι με καισαρική θα αργήσω περισσότερο να προσπαθήσουμε για 2ο παιδάκι και ίσως να μην είμαστε τόσο τυχεροί όσο περνάει ο χρόνος.  Εμένα δε μου έκανε τπτ το υπόθετο γλυκερίνης που το πήρα 2 φορές, τι να πω.  Μου είπε κλύσμα σε περίπτωση επείγουσα αλλά ακόμα το παλευω με το duphalac, τα ακτινίδια, τη βρώμη, τα δαμάσκηνα και το κεφίρ. 

Δεν έχω φαγούρα σε παλάμες και πατούσες και ευτυχώς μέχρι τώρα οι τρασναμινάσες βγαίνουν καλές οπότε απέκλεισε την υποψία για χολόσταση.

Just now, asda είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας λοιπόν!! Με το καλό το μωράκι σου! Που θα γεννήσεις; το μπανάκι που θα πάρω είναι το puj flyte. Αυτό τουλάχιστον μου είχαν δώσει τότε. Η εταιρεία αυτή έχει και άλλα μοντέλα. Αν δεν έχεις πολύ χαμηλή βρύση θα σε βολέψει πιστεύω. Εγώ το χρησιμοποίησα αρκετούς μήνες.. Ο.τι άλλες απορίες έχεις εδώ είμαστε και μιας και έκανες την αρχή να μας γράφεις πιο συχνά!!

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!  Θα γεννήσω επαρχία @asda σε ιδιωτική κλινική.  Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία, θα το κοιτάξω!

Just now, KNecky είπε:

Σουζανα καλως μας ηρθες κ με το καλο το ανδρακι σου!!

Σε όλες εύχομαι με το καλό τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες @souzanna7...με το καλο το μωρακι σου..ηρθες στην ομαδα προς το τελος της εγκυμοσυνης αλλα στην αρχη της μητροτητας..ειμαστε ολες κοντα...θα τα λεμε αναμεσα σε θηλασμους, συντομους υπνους και ξενυχτια..

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Pennymav             7/3           κοριτσακι

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

iliana88                 19/3         αγορακι

asda                       23/3         κοριτσακι

Ματίλντα20         23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα              Ημ/νια     

Murtw.st                14/2                 αγορακι 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagotoula είπε:

Τι είναι το πλάνο τοκετού; :oops:

Με το καλό το μωράκι σου! Αγόρι ή κορίτσι;;; Για το θέμα με τον πλακούντα, ο δικός μου ήταν εξαρχής επιχείλιος κι από την β επιπέδου και μετά επιπωματικός, οπότε η καισαρική μου είναι μονόδρομος... Ε και;; Θα κάτσουμε να σκάσουμε;; Να πάρουμε τα μωρά μας υγιή στα χέρια μας είναι το θέμα!! Φαγούρα έχεις και σε παλάμες και πόδια; Όσο για την δυσκοιλιότητα κι εγώ έχω θέμα, μα το χειρότερο είναι ότι έβγαλα αιμορροίδες εξωτερικές, που τσούζουν, πονάνε, ματώνουν και γενικά ενοχλούν πολύ στο περπάτημα και την καθιστή θέση. Είναι μέρες που δεν μπορώ να κάτσω... Ο γιατρός πλέον μου επέτρεψε να πηγαίνω τουαλέτα μόνο με υπόθετο γλυκερίνης, για να μαλακώνουν τα κ@κ@... Έχω βγάλει και κιρσούς γύρω από το πιπάκι, γενικά από αυτή την άποψη είναι θετικό που δεν πάω να γεννήσω με φτ, γιατί ούτε που θέλω να σκεφτώ τι θα γινόταν από την πίεση εκεί κάτω.. Για το καρότσι, εγώ σίγουρα είμαι υπό σκέψη ακόμα, θα το δω το μοντέλο που λες!

Παγωτουλα το πλάνο τοκετού είναι ουσιαστικά μια φόρμα που συμπληρώνει η μητέρα και διευκρινίζει από πριν τι θα επιθυμούσε κατά τη διάρκεια του τοκετού της πχ ποιος θα είναι μαζί της, αν θα χρησιμοποιηθεί αναισθησία και ποιο είδος, ποτέ θα κοπεί ο λώρος, αν το μωρό θα φύγει κατευθείαν για εξετάσεις ή θα παραμείνει νε τη μητέρα για να το θηλάσει κτλ. Φυσικά απλά δηλωνονται καποιες επιθυμίες διότι μπορεί να υπάρξει οποιαδήποτε ανατροπή στον τοκετό, δεν είναι και συμβόλαιο! Κυκλοφορουν πολλές φόρμες στο ίντερνετ! Λέω να τυπώσω κάποια να την πάω στον γιατρό αυριο να τη συζητήσουμε! Τον λυπάμαι Κι αυτόν! Μάλλον ειμαι η πιο πρηχτρω πελάτισσα που είχε ποτε!!

2 ώρες πρίν, souzanna7 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  Μπαίνω πολύυυυ καθυστερημένα στη συζήτησή σας αλλά καθ' όλη τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μου έμπαινα και σας διάβαζα!  Και νιώθω λες και σας γνωρίζω γιατί μοιραζόμαστε τα ίδια άγχη, ταλαιπωρίες, αγωνίες, προσδοκίες. 

Είμαι 33 εβδ +5 ημερών και περιμένω αγοράκι (ΠΗΤ 3/4). Όλα καλά μέχρι στιγμής με το μωρό, είχα 2 αποβολές πριν από αυτή την εγκυμοσύνη και αρκετό άγχος αν θα πάνε όλα καλά.  Αναγούλες έχω ακόμα, εμετούς σποραδικούς, ( χτες με ξαναθυμήθηκε ο εμετός), πλάτη, δυσκοιλιότητα...χαχα όλα τα ωραία!  Α και τις τελευταίες 4 εβδομάδες με σπυράκια παντού στο σώμα και φαγούρα λόγω ορμονών της εγκυμοσύνης...Αυτό για μένα ήταν το πιο σπαστικό από όλα, ειδικά όταν η φαγούρα ήταν ανυπόφορη, τώρα είμαι πολύ καλύτερα και ανεκτά.  Κάνω αντιπηκτικές από την αρχή της εγκυμοσύνης και σαλοσπίρ, καλού κακού, λόγω των προηγούμενων αποβολών.

Ο γιατρός μου είπε ότι ο πλακούντας φράσσει λίγο το τραχηλικό στόμιο οπότε αν δεν ανέβει, ενδέχεται καισαρική.  Αν και στο ίντερνετ διαβάζω ότι μετά την 28η εβδομάδα δεν υπάρχουν και πολλές πιθανότητες να ανέβει.

Για τη δυσκοιλιότητα επειδή διαβάζω ότι κι άλλα κορίτσια υποφέρουν, εκτός από duphalac που παίρνω τη μέγιστη δόση (6 κουταλιες την ημέρα) καθότι δυσκοίλια από την πρώτη στιγμή, εμένα με βοηθάει ένα ακτινίδιο το πρωί πριν το πρωινό με ένα ποτήρι νερό και ένα ή δύο ακτινίδια το βράδυ.

Για καροτσάκι επειδή τέθηκε αυτή η συζήτηση, εμείς αρχικά καταλήξαμε στο cam allegria (8,5 kg και σχετικά φθηνό) αλλα μετά δεν το βρίσκαμε πουθενά και πήραμε το αντίστοιχό του 3 σε 1 cam fluido city.  Τώρα στην πράξη θα φανεί αν είναι καλό!

Για μπανιερίτσα κορίτσια τι προτείνετε;  Κάπου διάβασα, νομίζω η @asda ελεγε για κάτι που εφαρμόζει στο νιπτήρα.  Ποιο είναι άραγε αυτό;

@Murtw.st δάκρυσα με το που διάβασα ότι γέννησες.  Να είναι γερό το μωράκι σου και τυχερό στη ζωή του!  Με το καλό όλες οι υπόλοιπες κορίτσια!

Καλωσηρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωρό σου!! Το πρώτο σου;; Αυτό με τη φαγούρα το παρατήρησα κι εγώ σημερα στο δεξί χέρι! Έχω βγάλει και 3 μικρά σπυράκια στη σειρά Νόμιζα ότι κάτι με τσίμπησε. Τώρα σταμάτησε!

Just now, Ματιλντα είπε:

 

Κ τα αλλα δυο παιδια με πρόκληση κ γέννησα σε δυο ώρες .η συμβουλή μου ειναι επισκληρίδειο ..μεγάλη ανακάλυψη 

Την επισκληρειδιο την κανεις σε συγκεκριμένο στάδιο του τοκετού ή οποτε δεν αντεχεις αλλο; Επίσης επηρεάζει καπου αρνητικα; Γιατί καποιες καμαρώνουν ότι δεν την έκαναν; Μόνο επειδή άντεξαν τους πονους;; Και στην κάνει αναισθησιολογος ε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Pennymav ουουου έρχεται και το δεύτερο μωράκι!!! Με το καλό κοπέλα μου, να πάνε όλα τέλεια! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

@souzanna7 καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου, και με το καλό το μωρό σου!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Pennymav είπε:

Κοριτσια μου Καλημερα !! Έφτασε κ η δίκη μου η ωρα ..παω μαιευτήριο !!ευχομαι ολα να πάνε καλα και με την πρώτη ευκαιρία θα σας στείλω ! Φιλάκια σε όλες !!

Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε κατ' ευχήν!!! Θετική ενεργεια από όλες μας!!!

6 ώρες πρίν, souzanna7 είπε:

Ωωω σ'ευχαριστώ @Kathrin17

Το πρώτο μου είναι @Polly1

Κι εσένα;

Καλημέρα Σουζανα!! Και μένα το πρώτο μου, Ναι!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Εγώ αϋπνίες, απ τις 5 ξύπνια!!Σήμερα η μεγάλη μέρα για την Πέννυ κι εγώ πάω γιατρό! Νιώθω ότι είναι το πιο κομβικό ραντεβού!!Από χθες το μωρό κουνιέται συνέχεια και εντονα! Και έχω αρκετά πετρώματα! Έχω τόση αγωνία για τις εξελίξεις!! 

Θα ρωτήσω για τοκετο(επισκληριδειο και γενικα το πλάνο που ακολουθούν και για Φ.τ και για κ.τ),  αν χρειάζεται οφθαλμολογικη εξέταση λόγω μυωπίας, βλαστοκύτταρα ...και τι αλλο; θέλετε εσείς να ρωτήσω κάτι;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Παγωτουλα το πλάνο τοκετού είναι ουσιαστικά μια φόρμα που συμπληρώνει η μητέρα και διευκρινίζει από πριν τι θα επιθυμούσε κατά τη διάρκεια του τοκετού της πχ ποιος θα είναι μαζί της, αν θα χρησιμοποιηθεί αναισθησία και ποιο είδος, ποτέ θα κοπεί ο λώρος, αν το μωρό θα φύγει κατευθείαν για εξετάσεις ή θα παραμείνει νε τη μητέρα για να το θηλάσει κτλ. Φυσικά απλά δηλωνονται καποιες επιθυμίες διότι μπορεί να υπάρξει οποιαδήποτε ανατροπή στον τοκετό, δεν είναι και συμβόλαιο! Κυκλοφορουν πολλές φόρμες στο ίντερνετ! Λέω να τυπώσω κάποια να την πάω στον γιατρό αυριο να τη συζητήσουμε! Τον λυπάμαι Κι αυτόν! Μάλλον ειμαι η πιο πρηχτρω πελάτισσα που είχε ποτε!!

Καλωσηρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωρό σου!! Το πρώτο σου;; Αυτό με τη φαγούρα το παρατήρησα κι εγώ σημερα στο δεξί χέρι! Έχω βγάλει και 3 μικρά σπυράκια στη σειρά Νόμιζα ότι κάτι με τσίμπησε. Τώρα σταμάτησε!

Την επισκληρειδιο την κανεις σε συγκεκριμένο στάδιο του τοκετού ή οποτε δεν αντεχεις αλλο; Επίσης επηρεάζει καπου αρνητικα; Γιατί καποιες καμαρώνουν ότι δεν την έκαναν; Μόνο επειδή άντεξαν τους πονους;; Και στην κάνει αναισθησιολογος ε;;

Πιστεύω στον φυσιολογικό τοκετό έχει νόημα να το συζητήσεις και κανονίσεις με το γιατρό σου, γιατί διαρκεί και αρκετή ώρα κι έχει κάποια στάδια και σίγουρα μπορεί ο σύζυγος να είναι μαζί σου αν θες κι έχεις κι επιλογές επισκληρίδιου ή μη κλπ.. Στην καισαρική τώρα τα πράγματα είναι πολύ στάνταρ γιατί πρόκειται για χειρουργική επέμβαση, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pennymav είπε:

Κοριτσια μου Καλημερα !! Έφτασε κ η δίκη μου η ωρα ..παω μαιευτήριο !!ευχομαι ολα να πάνε καλα και με την πρώτη ευκαιρία θα σας στείλω ! Φιλάκια σε όλες !!

Με το καλο κοριτσι μου, ολα να πανε καλα!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...