Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Just now, Murtw.st said:

Που;;;

 

Just now, Pagotoula said:

Κυπρο;;;

Ναι Κύπρο 2300-2500 για φυσιολογικό και 

3000-3500 για καισαρική!!! 

Νοσοκομείο δωρεάν εάν θες αλλά στην Πάφο που μένουμε εμείς τώρα έχουμε το 70% των κρουσμάτων δε ρισκάρεις!!! 

  • Λυπημένη/-ος 3

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Σας ευχαριστω όλες για τις ευχές σας!! Είμαι πολυ χαρουμενη κ ευτυχισμένη που έχω επιτέλους τη μπεμπα μου κ απολαμβάνω κάθε στιγμή που την έχω αγκαλιά.. Μου έχει κάνει σερί 4ωρα στο στήθος, με το που την αφηνα κάτω έκλαιγε κ ηρεμουσε μόνο στο στήθος οπότε την έβαζα για να προχωρησει κ η παραγωγη.. Από χτες αρχισα να ακουω τα γκλουκ γκλουκ όταν καταπίνει, οχι συνέχεια αλλά 7-8 φορές στο κάθε στήθος το κάνει.. Μου έκανε λίγο ίκτερο (13-14 με όριο 11 μου ειπαν)κ την βάλαμε σε λάμπα.. Ελπίζω σήμερα που θα την τσεκαρουν να είναι οκ κ να παμε σπίτι μας! Χτες η παιδιατρος που ηρθε με έκανε να κλαίω ώρες, δν ήταν καθόλου υποστηρικτή, δν βρήκε ένα θετικό να πει, από 3060 πηγε 2820 κ ότι έχει χάσει παρα πολυ βάρος κ δν τρώει καλά το πσιδι από μένα κ ότι εγώ δν ξερω, ότι νομίζω ότι τρώει αλλά δν τρώει.. Ενώ άλλοι παιδιατροι όταν περασαν για ενημέρωση κ η προισταμενη θηλασμου μου είπαν ότι είναι φυσιολογική αυτή η απώλεια βάρους κ παει πολυ καλα το μωρό γτ 1η μέρα έχασε 160γρ ενώ τη 2η 80γρ..κ στο θέμα του ικτερου επίσης αυτή η παιδιατρος με έκανε να νιώσω ότι φταίω εγώ γτ ηταν 13 κ μετα πηγε 14..τεσπα τπτ ενθαρρυντικό κ αισιοδοξο δε βρήκε να πει.. Κ αναρωτιέμαι ποσο επαγγελματίες είναι κάποιοι κ σν ξέρουν πως πρεπει να μιλουν σε μια λεχώνα.. Ξέρω ότι φταίνε κ οι ορμόνες μου αλλά είμαι σίγουρη ότι αν τα ίδια πραματα μου τα έλεγε με άλλο τρόπο δν θα το χα παρει τόσο βαριά.. Θυμώνω γτ δν ξέρει τι περασα για να αποκτήσω τη μικρή μου, ποσες φορες τρυπηθηκα κ ακόμη τρυπιεμαι κ έρχεται να μου πει ότι δεν φτάνει το γάλα μου, δεν ταιζω καλά κλπ... Με συγχωρείτε για όλα αυτά τα πολλα που γράφω αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου.. 

@Polly1 @Murtw.st μήπως περνατε κάποιο στάδιο ανάπτυξης γι αυτό είναι έτσι τα πραματα?? 

Επίσης διαβάζω κ ακουω γενικά ότι πολλες μανουλες ρωτούν για το θηλασμό τον παιδιατρο.. Φυσικά κ δν ειναι κακό να πσρεις τη γνώμη του αλλά δε σημαίνει ότι ο θηλασμός είναι κομμάτι που ανήκει στην ειδικότητα του..συνηθως οι παιδιατροι συμβουλεύουν πιο πολυ απο πρακτικης αποψης για το θηλασμό..καλυτερα μπορεί να βοηθήσει μια μαια ή συμβουλος θηλασμου που δίνουν έμφαση κ στη συναισθηματική συνδεση με το μωρό..Νομίζω στο ίντερνετ σν ψάξεις κάποιος υπάρχει λίστα με ονόματα κ τηλέφωνα

Μην τους ακούς καθολου!! Μάλλον νευρίασαν που τόλμησαν καποιες να γεννήσουν εν  μέσω κορωνοιου!!  Θα πάτε σπιτάκι σας και όλα Καλά!! Κι εμένα είχε χάσει πολυ και γεννήθηκε και μικρούλα 2590, οπότε δεν είχα περιθώρια για πειράματα, 2295 την πήρα σπιτι.Κανεις δεν μου πε για ξένο.Και οι παιδίατροι στο Μητέρα με το χαμόγελο! Οι μαιες αναλογα!! Κανείς, Κάθριν μου δε νοιάζεται πόσο κοπιασες να φέρεις στον κόσμο το παιδί σου!! Εκείνες είναι απλά στη βάρδια τους Και ίσως τους πέτυχες σε άσχημο μουντ!! Μην επηρεάζεσαι!!! Συμφωνώ που λες ότι ο παιδίατρος δεν έχει να κάνει με τον θηλασμό!! Κι όμως εγώ το θεωρώ αδιανόητο!! Θα πρεπε να είναι υποχρεωτικό να είναι και σύμβουλοι θηλασμου παράλληλα!! Δε γίνεται να έρχονται ενάντια στον ΠΟΥ!! Τέλος πάντων!! Όλα καλά θα πάνε με την κορακλα σου!! Να τη χαίρεσαι!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.. Είμαι καλά τώρα.. Η μαια μου μου πε να γράψω στο χαρτί πσραπονων αυτα που έγιναν γτ αλλιώς κάποιοι ακατάλληλοι θα συνεχίσουν να μιλουν έτσι κ σε άλλες λεχώνες.. 

Το πρωι ευτυχώς ήρθε μια πσιδιατρος πολυ καλη μιλουσε με ηρεμία κ ήταν επεξηγηματική κ κατατοπιστικη.. Το ίκτερο στις 7 ήταν 12,8 κ στις 10 έπεσε στο 12,2 χωρίς να έχει μπει λάμπα η μπέμπα.. Επίσης τσεκαραν τη crp (ενδειξη φλεγμονής) της μικρής  γτ είχα λέει τη μέρα του τοκετού δέκατα.. Ήταν εντός ορίων ωστόσο παρουσιασε μια κίνηση αυξητική.. Για να μη σας κουραζω.. Όλα είναι φυσιολογικά αλλά όπως είπε η μαία κ ο γιατρός μου εν μέσω κορωνοιου κάποιοι ξεχνουν όσα ξέρουν για τη μαιευτικη.. Δηλ μια γυναίκα που περασε τοκετό (εγώ χωρίς επισκληριδιο κιόλας) είναι φυσιολογικό να έχει δέκατα κ το μωρό από το στρες της γέννας να έχει αυξηθεί το crp.. Το οποίο αυξάνεται ακόμα πχ κ αν τσακωθείς έντονα με κάποιον ποσο μάλλον με αυτά που περνας κατά τον τοκετό.. Μας έχει τρελάνει ο κορονοιος κ παντου όλοι βλέπουν παθολογία.. Αυταααααα.. Έτσι για να τα έχετε υπόψη κ σεις από όσα έμαθα κ γω αυτές τις μέρες... 

Κ κάτι άλλο που ήθελα να βγάλω από μέσα μου.. Πριν ένα χρόνο πήρα την έγκριση της Επιτροπής για εξωσωματική, κ την ίδια μέρα μάθαμε ότι ο πεθερος μου έχει καρκίνο με μετάσταση κιόλας.. Σήμερα μαζί παλι με μια χαρά, τη γέννηση της μπέμπας μας, μάθαμε ότι στον πεθερο μου έχει γίνει κ άλλη μετάσταση.. Ευχάριστα κ δυσάρεστα μαζί.. Ξέρω έτσι είναι η ζωή.. Αλλά σκέφτομαι τοοοσο πολυ τον άντρα μου.. Βιώνει τόσο αντιφατικά συναισθήματα συγχρόνως κ δν ξέρω πως να τον βοηθήσω γτ κ γω λόγω λοχειας νιώθω ότι θέλω να κλάψω, πως θα τον στηρίξω?? Τον πηρα αγκαλιά κ κοιμηθήκαμε κ δίπλα είχαμε τη μπεμπα μας.. Ελπίζω η μικρή να βοηθησει, πιστευω πολυ ότι η νέα αυτή ζωή μπορεί να δώσει δυναμη κ ευχομαι να την χαρεί όσο μπορεί ο παππους της κ αυτή να μπορέσει να τον γνωρίσει.. 

Δε θέλω να σας στενοχωρω νέες μανουλες είμαστε όλες.. Περάσαμε 9μηνες εγκυμοσύνης μαζί κ αν κ δεν σας ξέρω προσωπικα αισθάνομαι πολυ καλα κ με ανακουφίζει όταν σας μιλάω όπως συμβαίνει με τους φίλους μας!! Ευχαριστώ πολυ κορίτσια για αυτή τη σχέση!! Η ζωή έχει δυσκολίες αλλά πρεπει να προσπαθουμε όταν έρχονται όμορφες στιγμές να τις "ρουφάμε" εντελώς για να γεμίζουμε μπαταρίες.. Τα μωράκια μας είναι οι μπαταρίες μας κ ο λόγος να είμαστε αισιόδοξοι κ να κοιτάμε μπροστά.. 

Σας φιλώ όλες κ ενα ένα πατουσακι που χετε σπίτι σας.. 

  • Μου αρέσει 5

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ginpuam είπε:

Όλα μαζί. Βγαινεις και φεύγεις. Μαζί και ο παιδίατρος

Εεε περίπου μια η αλλη είναι.. κ οι αμοιβές των γιατρών κυμαίνονται περίπου 1.000-1.500 επιπλέον...  εγω δηλαδή πλήρωσα 1.800 το μαιευτηριο κ 1.100 τον γιατρό..

Just now, Kathrin17 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.. Είμαι καλά τώρα.. Η μαια μου μου πε να γράψω στο χαρτί πσραπονων αυτα που έγιναν γτ αλλιώς κάποιοι ακατάλληλοι θα συνεχίσουν να μιλουν έτσι κ σε άλλες λεχώνες.. 

Το πρωι ευτυχώς ήρθε μια πσιδιατρος πολυ καλη μιλουσε με ηρεμία κ ήταν επεξηγηματική κ κατατοπιστικη.. Το ίκτερο στις 7 ήταν 12,8 κ στις 10 έπεσε στο 12,2 χωρίς να έχει μπει λάμπα η μπέμπα.. Επίσης τσεκαραν τη crp (ενδειξη φλεγμονής) της μικρής  γτ είχα λέει τη μέρα του τοκετού δέκατα.. Ήταν εντός ορίων ωστόσο παρουσιασε μια κίνηση αυξητική.. Για να μη σας κουραζω.. Όλα είναι φυσιολογικά αλλά όπως είπε η μαία κ ο γιατρός μου εν μέσω κορωνοιου κάποιοι ξεχνουν όσα ξέρουν για τη μαιευτικη.. Δηλ μια γυναίκα που περασε τοκετό (εγώ χωρίς επισκληριδιο κιόλας) είναι φυσιολογικό να έχει δέκατα κ το μωρό από το στρες της γέννας να έχει αυξηθεί το crp.. Το οποίο αυξάνεται ακόμα πχ κ αν τσακωθείς έντονα με κάποιον ποσο μάλλον με αυτά που περνας κατά τον τοκετό.. Μας έχει τρελάνει ο κορονοιος κ παντου όλοι βλέπουν παθολογία.. Αυταααααα.. Έτσι για να τα έχετε υπόψη κ σεις από όσα έμαθα κ γω αυτές τις μέρες... 

Κ κάτι άλλο που ήθελα να βγάλω από μέσα μου.. Πριν ένα χρόνο πήρα την έγκριση της Επιτροπής για εξωσωματική, κ την ίδια μέρα μάθαμε ότι ο πεθερος μου έχει καρκίνο με μετάσταση κιόλας.. Σήμερα μαζί παλι με μια χαρά, τη γέννηση της μπέμπας μας, μάθαμε ότι στον πεθερο μου έχει γίνει κ άλλη μετάσταση.. Ευχάριστα κ δυσάρεστα μαζί.. Ξέρω έτσι είναι η ζωή.. Αλλά σκέφτομαι τοοοσο πολυ τον άντρα μου.. Βιώνει τόσο αντιφατικά συναισθήματα συγχρόνως κ δν ξέρω πως να τον βοηθήσω γτ κ γω λόγω λοχειας νιώθω ότι θέλω να κλάψω, πως θα τον στηρίξω?? Τον πηρα αγκαλιά κ κοιμηθήκαμε κ δίπλα είχαμε τη μπεμπα μας.. Ελπίζω η μικρή να βοηθησει, πιστευω πολυ ότι η νέα αυτή ζωή μπορεί να δώσει δυναμη κ ευχομαι να την χαρεί όσο μπορεί ο παππους της κ αυτή να μπορέσει να τον γνωρίσει.. 

Δε θέλω να σας στενοχωρω νέες μανουλες είμαστε όλες.. Περάσαμε 9μηνες εγκυμοσύνης μαζί κ αν κ δεν σας ξέρω προσωπικα αισθάνομαι πολυ καλα κ με ανακουφίζει όταν σας μιλάω όπως συμβαίνει με τους φίλους μας!! Ευχαριστώ πολυ κορίτσια για αυτή τη σχέση!! Η ζωή έχει δυσκολίες αλλά πρεπει να προσπαθουμε όταν έρχονται όμορφες στιγμές να τις "ρουφάμε" εντελώς για να γεμίζουμε μπαταρίες.. Τα μωράκια μας είναι οι μπαταρίες μας κ ο λόγος να είμαστε αισιόδοξοι κ να κοιτάμε μπροστά.. 

Σας φιλώ όλες κ ενα ένα πατουσακι που χετε σπίτι σας.. 

Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστείς τα 2 συναισθήματα (της νέας ζωής κ της αρρώστιας του γονιού) χωρίς να καπελώνει το ένα το άλλο. Δηλαδή να μην στερείσαι χαρά για το παιδί σου αλλα να μην αφήνεις κ τα συναισθήματα για την κατάσταση του γονιού να παραγκωνιστουν. Αυτό κατα τη γνώμη μου πρέπει να βοηθήσεις τον άντρα σου να δουλέψει.. γιατι κακά τα ψέματα όσο χρόνων κ αν φτάσουμε ποτε δεν σκεφτόμαστε οτι οι γονείς μας είναι τρωτοί η οτι θα αρρωστήσουν. Σίγουρα το κοριτσάκι σας θα απαλύνει την πίκρα κ θα δίνει κουράγιο κ ομορφιά ακομα κ στις πιο δύσκολες μέρες!! Εύχομαι να πάνε όλα Κατ ευχήν... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Στα νοσοκομεια θα συναντησεις καθε καρυδιας καρυδι..μην ψαχνεσαι... θυμασαι που το λεγα κι εγω;; αλλες ειναι καλες κι υποστηρικτικες κι αλλες ειναι αστα, βραστα...παθαινεις ενα κοκομπλοκο γιατι δεν ξερεις ποιον να ακουσεις... Δυστυχως αν και ιδιωτικα νοσοκομεια, ουτε κοινη γραμμη υπαρχει, ουτε σωστα ωραρια, ουτε οργανωση.. και στην τελικη νομιζεις οτι νοιαζει κανενα εκει μεσα η ψυχολογια καθε μανουλας και αν θα μπορεσει να ταισει το μωρο της ή οχι;;; Πολυ αμφιβαλω... Το μωρο σου ειναι μια χαρα τελειο! ολα τα παιδια χανουν το 10 με 12% του βαρους τους στο μαιευτηριο!! Κι η μπεμπα μου που γεννηθηκε 3060, ηρθε σπιτι την 6η μερα 2830. Μετα βρηκαμε ρυθμους με αποκλειστικο θηλασμο και πλεον παιρνει απο 30γρ και πανω τη μερα. Προσωπικα ακολουθησα τις συμβουλες του παιδιατρου ΜΟΥ, της @Polly1 και της @KNecky που τις υπερευχαριστω και παμε πολυ πολυ καλα. Εννοειται πως και πισωγυρισματα υπαρχουν και δυσκολες στιγμες...οκ, εδω ειμαστε να τα λεμε και να βοηθαμε η μια την αλλη. Οσο για τις προσαθειες σου...ποιος μπορει να το καταλαβει αν δεν το χει ζησει;; Κι εγω πηγαιμα στη μενν και εκλαιγα καθε φορα που εβλεπα το μωρο και με ρωτουσαν οι μαιες γιατι κανω ετσι...γιατι προσπαθουσα 5μιση χρονια για αυτο το πλασμα..εχασα 2 μωρα..εκανα 2 εξωσωματικες κλπ κλπ..τι να πεις τωρα;;; Εκλεινα το στομα κι απλα κοιτουσα να απολαυσω τις στιγμες με το μικρακι μου.. Μακαρι να πατε σπιτι σας να ηρεμησεις και να βρειτε ρυθμους... Εμας μας αφησαν με χολερυθρινη εξοδου 12,3, οι νεογνολογοι της μενν ηταν αψογοι, αυτο οφειλω να το πω (καμια σχεση με τους παιδιατρους του οροφου, που εβλεπα να ερχονται να μιλανε στις αλλες κοπελες) δεν με αγχωσαν καθολου, μου ειπαν απλα να κοιταξω να ταιζω συχνα το μωρο. Ετσι κι εκανα κι αμεσως σε 2 μερες, ειδα και τα ματακια της και το δερματακι της ξεκιτρινισε κι ολα καλα. Μην αγχωνεσαι, το μωρο σου ειναι μια χαρα κι εστ υπεροχη μανουλα, κανεις το καλυτετο δυνατο! τα φιλια μου

Παγωτουλα , χαρα μου να μοιράζομαι ο τι μαθαίνω πανω στα θέματα που μας αφορούν!! Έχουμε μοιραστεί τόσα πολλά άλλωστε όλους αυτούς τους μηνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.. Είμαι καλά τώρα.. Η μαια μου μου πε να γράψω στο χαρτί πσραπονων αυτα που έγιναν γτ αλλιώς κάποιοι ακατάλληλοι θα συνεχίσουν να μιλουν έτσι κ σε άλλες λεχώνες.. 

Το πρωι ευτυχώς ήρθε μια πσιδιατρος πολυ καλη μιλουσε με ηρεμία κ ήταν επεξηγηματική κ κατατοπιστικη.. Το ίκτερο στις 7 ήταν 12,8 κ στις 10 έπεσε στο 12,2 χωρίς να έχει μπει λάμπα η μπέμπα.. Επίσης τσεκαραν τη crp (ενδειξη φλεγμονής) της μικρής  γτ είχα λέει τη μέρα του τοκετού δέκατα.. Ήταν εντός ορίων ωστόσο παρουσιασε μια κίνηση αυξητική.. Για να μη σας κουραζω.. Όλα είναι φυσιολογικά αλλά όπως είπε η μαία κ ο γιατρός μου εν μέσω κορωνοιου κάποιοι ξεχνουν όσα ξέρουν για τη μαιευτικη.. Δηλ μια γυναίκα που περασε τοκετό (εγώ χωρίς επισκληριδιο κιόλας) είναι φυσιολογικό να έχει δέκατα κ το μωρό από το στρες της γέννας να έχει αυξηθεί το crp.. Το οποίο αυξάνεται ακόμα πχ κ αν τσακωθείς έντονα με κάποιον ποσο μάλλον με αυτά που περνας κατά τον τοκετό.. Μας έχει τρελάνει ο κορονοιος κ παντου όλοι βλέπουν παθολογία.. Αυταααααα.. Έτσι για να τα έχετε υπόψη κ σεις από όσα έμαθα κ γω αυτές τις μέρες... 

Κ κάτι άλλο που ήθελα να βγάλω από μέσα μου.. Πριν ένα χρόνο πήρα την έγκριση της Επιτροπής για εξωσωματική, κ την ίδια μέρα μάθαμε ότι ο πεθερος μου έχει καρκίνο με μετάσταση κιόλας.. Σήμερα μαζί παλι με μια χαρά, τη γέννηση της μπέμπας μας, μάθαμε ότι στον πεθερο μου έχει γίνει κ άλλη μετάσταση.. Ευχάριστα κ δυσάρεστα μαζί.. Ξέρω έτσι είναι η ζωή.. Αλλά σκέφτομαι τοοοσο πολυ τον άντρα μου.. Βιώνει τόσο αντιφατικά συναισθήματα συγχρόνως κ δν ξέρω πως να τον βοηθήσω γτ κ γω λόγω λοχειας νιώθω ότι θέλω να κλάψω, πως θα τον στηρίξω?? Τον πηρα αγκαλιά κ κοιμηθήκαμε κ δίπλα είχαμε τη μπεμπα μας.. Ελπίζω η μικρή να βοηθησει, πιστευω πολυ ότι η νέα αυτή ζωή μπορεί να δώσει δυναμη κ ευχομαι να την χαρεί όσο μπορεί ο παππους της κ αυτή να μπορέσει να τον γνωρίσει.. 

Δε θέλω να σας στενοχωρω νέες μανουλες είμαστε όλες.. Περάσαμε 9μηνες εγκυμοσύνης μαζί κ αν κ δεν σας ξέρω προσωπικα αισθάνομαι πολυ καλα κ με ανακουφίζει όταν σας μιλάω όπως συμβαίνει με τους φίλους μας!! Ευχαριστώ πολυ κορίτσια για αυτή τη σχέση!! Η ζωή έχει δυσκολίες αλλά πρεπει να προσπαθουμε όταν έρχονται όμορφες στιγμές να τις "ρουφάμε" εντελώς για να γεμίζουμε μπαταρίες.. Τα μωράκια μας είναι οι μπαταρίες μας κ ο λόγος να είμαστε αισιόδοξοι κ να κοιτάμε μπροστά.. 

Σας φιλώ όλες κ ενα ένα πατουσακι που χετε σπίτι σας.. 

Ολα ευχομαι να πανε καλα κοπελα μου κ με την μικρη κ με τον παππού!! Σε ολους θα δωσει δυναμη η μπεμπα σας κ οτι κ αν συμβαίνει να ειστε παντα μια γροθια σαν οικογένεια με αγαπη κ κατανόηση!! Προσπαθησε να χαιρεστε καθε στιγμη με τον ανδρα σου κ να μιλατε κ οι δυο γ αυτα π νιωθετε!! Η επικοινωνία ειναι ζωτικης σημασιας κ για τους 2 κ βοηθα να τονωθειτε σαν οικογένεια!! Μην φοβασαι κ οτι χρειαζεσαι ειμαστε εδώ κ μακαρι ν βοηθαμε παντα!! Δωστε χρονο σε εσας τους 2 κ έχει ο Θεος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας.. Είμαι καλά τώρα.. Η μαια μου μου πε να γράψω στο χαρτί πσραπονων αυτα που έγιναν γτ αλλιώς κάποιοι ακατάλληλοι θα συνεχίσουν να μιλουν έτσι κ σε άλλες λεχώνες.. 

Το πρωι ευτυχώς ήρθε μια πσιδιατρος πολυ καλη μιλουσε με ηρεμία κ ήταν επεξηγηματική κ κατατοπιστικη.. Το ίκτερο στις 7 ήταν 12,8 κ στις 10 έπεσε στο 12,2 χωρίς να έχει μπει λάμπα η μπέμπα.. Επίσης τσεκαραν τη crp (ενδειξη φλεγμονής) της μικρής  γτ είχα λέει τη μέρα του τοκετού δέκατα.. Ήταν εντός ορίων ωστόσο παρουσιασε μια κίνηση αυξητική.. Για να μη σας κουραζω.. Όλα είναι φυσιολογικά αλλά όπως είπε η μαία κ ο γιατρός μου εν μέσω κορωνοιου κάποιοι ξεχνουν όσα ξέρουν για τη μαιευτικη.. Δηλ μια γυναίκα που περασε τοκετό (εγώ χωρίς επισκληριδιο κιόλας) είναι φυσιολογικό να έχει δέκατα κ το μωρό από το στρες της γέννας να έχει αυξηθεί το crp.. Το οποίο αυξάνεται ακόμα πχ κ αν τσακωθείς έντονα με κάποιον ποσο μάλλον με αυτά που περνας κατά τον τοκετό.. Μας έχει τρελάνει ο κορονοιος κ παντου όλοι βλέπουν παθολογία.. Αυταααααα.. Έτσι για να τα έχετε υπόψη κ σεις από όσα έμαθα κ γω αυτές τις μέρες... 

Κ κάτι άλλο που ήθελα να βγάλω από μέσα μου.. Πριν ένα χρόνο πήρα την έγκριση της Επιτροπής για εξωσωματική, κ την ίδια μέρα μάθαμε ότι ο πεθερος μου έχει καρκίνο με μετάσταση κιόλας.. Σήμερα μαζί παλι με μια χαρά, τη γέννηση της μπέμπας μας, μάθαμε ότι στον πεθερο μου έχει γίνει κ άλλη μετάσταση.. Ευχάριστα κ δυσάρεστα μαζί.. Ξέρω έτσι είναι η ζωή.. Αλλά σκέφτομαι τοοοσο πολυ τον άντρα μου.. Βιώνει τόσο αντιφατικά συναισθήματα συγχρόνως κ δν ξέρω πως να τον βοηθήσω γτ κ γω λόγω λοχειας νιώθω ότι θέλω να κλάψω, πως θα τον στηρίξω?? Τον πηρα αγκαλιά κ κοιμηθήκαμε κ δίπλα είχαμε τη μπεμπα μας.. Ελπίζω η μικρή να βοηθησει, πιστευω πολυ ότι η νέα αυτή ζωή μπορεί να δώσει δυναμη κ ευχομαι να την χαρεί όσο μπορεί ο παππους της κ αυτή να μπορέσει να τον γνωρίσει.. 

Δε θέλω να σας στενοχωρω νέες μανουλες είμαστε όλες.. Περάσαμε 9μηνες εγκυμοσύνης μαζί κ αν κ δεν σας ξέρω προσωπικα αισθάνομαι πολυ καλα κ με ανακουφίζει όταν σας μιλάω όπως συμβαίνει με τους φίλους μας!! Ευχαριστώ πολυ κορίτσια για αυτή τη σχέση!! Η ζωή έχει δυσκολίες αλλά πρεπει να προσπαθουμε όταν έρχονται όμορφες στιγμές να τις "ρουφάμε" εντελώς για να γεμίζουμε μπαταρίες.. Τα μωράκια μας είναι οι μπαταρίες μας κ ο λόγος να είμαστε αισιόδοξοι κ να κοιτάμε μπροστά.. 

Σας φιλώ όλες κ ενα ένα πατουσακι που χετε σπίτι σας.. 

Κάθριν μου, όλα μεσα στη ζωή είναι!! Μια βδομάδα αφού γέννησα πέθανε η γιαγιά μου!! Ο κύκλος της ζωής!! Χαρμολύπη παντου και πάντα!! Ας δεχόμαστε τα πράγματα όπως έρχονται! Ειδικά αυτά που δεν μπορούμε να αλλάξουμε!!Όπως και να χει εύχομαι να πάνε ολα καλα!! Η εγγονή θα του δώσει δύναμη, θα το Δείτε!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...