Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καθρινακι γεννησες?? Περιμενουμε νεα σας!!! :)

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

  • Μου αρέσει 9

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

μπράβο Κατερίνα μ...να σ ζήσει πάντα υγεία το κορίτσι σ να έχει....με το καλό μα βγείτε...φιλακια κ στεις 2 σας...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

Να σας ζήσει!!! Τι Ωραία! Οπότε δεν ταλαιπωρήθηκες πολύ ε; καλέ 55 εκ; μοντελαρα η κόρη σου!! Πώς είσαι εσυ;

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

Να σου ζήσει Κατερινάκι όμορφο! Πάντα γερή και τυχερή!!! Καλά αναθρέμματα! Καλέ αυτή έχει το ίδιο ακριβώς βάρος κι ύψος γέννησης με τη δικια μου!!!! χαχαχαχ απιστευτο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου. Όντως αυτό το θαύματακι που κλωτσαγε όλη την ώρα... Τώρα είναι έξω το κρατάς.... Απίστευτο!! 

Να την χαίρεστε καλή μου και πάνω από όλα υγεία :*

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kathrin17 said:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

  Να σας ζησει με υγεια κ καθε ευλογια!! Πολυ ωραια με γρηγορο τοκετό τα καταφερατε κ χωρις επισκληριδιο! Πώς είσαι? Φιλια στα πατουσια!

Just now, Pagotoula said:

Να σου ζήσει Κατερινάκι όμορφο! Πάντα γερή και τυχερή!!! Καλά αναθρέμματα! Καλέ αυτή έχει το ίδιο ακριβώς βάρος κι ύψος γέννησης με τη δικια μου!!!! χαχαχαχ απιστευτο!!!

Καλε τι υψος τρελο γ νεογέννητο!! Μοντελα οι κορες σας φτου φτου!! ^_^

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

  Να σας ζησει με υγεια κ καθε ευλογια!! Πολυ ωραια με γρηγορο τοκετό τα καταφερατε κ χωρις επισκληριδιο! Πώς είσαι? Φιλια στα πατουσια!

Καλε τι υψος τρελο γ νεογέννητο!! Μοντελα οι κορες σας φτου φτου!! ^_^

Εμάς τόσο μας την βγάλανε στο μαιευτήριο. Όταν ήρθε στο σπίτι ο γιατρός, μας την έβγαλε λιγότερο με τη συσκευή την σταθερή που είχε.. Και λέμε κι εμείς, μπήκε το μωρο;; αλλά μας είπε ότι στα μαιευτήρια τα μετράνε με μεζούρα και βγαίνουν συνήθως λίγο ψηλότερα...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Μπορείς να μας βάλεις το σύνδεσμο εδώ ή έστω σε προσωπικό μυνημα; Ευχαριστώ πολύ :)

Βρε κορίτσι μου δεν ξέρω πως να στείλω προσωπικό μήνυμα κ νομίζω εδω δεν γίνεται να στείλω προϊόν.. αναζήτησε στο google η μες το σάιτ του λητω συλλέκτης μητρικού γάλακτος κ θα στο βγάλει αμέσως.. 

10 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Εγω που δεν θηλάζω κ βγαζω με θήλαστρο μπορω να το χρησιμοποιήσω ;

Μμ δεν είμαι σίγουρη. Λογικά ναι. Η λογική είναι οτι όταν θηλάζει το μωρό ενεργοποιούνται κ τα δυο στήθη όποτε χάνεται γάλα απ το στήθος που δεν θηλάζει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Βρε κορίτσι μου δεν ξέρω πως να στείλω προσωπικό μήνυμα κ νομίζω εδω δεν γίνεται να στείλω προϊόν.. αναζήτησε στο google η μες το σάιτ του λητω συλλέκτης μητρικού γάλακτος κ θα στο βγάλει αμέσως.. 

Μμ δεν είμαι σίγουρη. Λογικά ναι. Η λογική είναι οτι όταν θηλάζει το μωρό ενεργοποιούνται κ τα δυο στήθη όποτε χάνεται γάλα απ το στήθος που δεν θηλάζει... 

Οκ το έβαλα το είδα. Ευχαριστώ. Ωραίο καλή πατέντα :D


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Pagotoula said:

Εμάς τόσο μας την βγάλανε στο μαιευτήριο. Όταν ήρθε στο σπίτι ο γιατρός, μας την έβγαλε λιγότερο με τη συσκευή την σταθερή που είχε.. Και λέμε κι εμείς, μπήκε το μωρο;; αλλά μας είπε ότι στα μαιευτήρια τα μετράνε με μεζούρα και βγαίνουν συνήθως λίγο ψηλότερα...

Ωχ ετσι γινεται?? Δεν μου χει τυχει τα βγαζαν ιδια τα αγορια ή κ λγ ψηλότερα μετα απο 10 μέρες. Καλα η δικη μας ηταν 49εκ. αν ισχυει θα ναι λιγοτερο ακομα στρουμφιτα!! Χαχα! Δεν εχει σημασια καλα να ειναι τα μωρακια κουβέντα να γινεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Να σου ζησει η μικρούλα σου!!! Τι ωραίος τοκετός! Άντε με το καλό να πάτε σπίτι σας τωρα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 12:40 ΜΜ, Pagotoula είπε:

Πολλυ σε ευχαριστώ πραγματικά πολύ. Με βοηθάς απίστευτα με όσα γράφεις. Εμείς στις 2 βδομάδες ξεπεράσαμε κατά λίγο το βαρος γεννησης. Εχει πεταξει μια κοιλουμπα τουμπανο, αλλα χερακια ποδαρακια δεν εχουν παχυνει... Σαν γκολουμ ενα πραγμα... ανα 2μιση ωρες θηλαζει..μας παιρνει καμια ωρα, στην οποια το ουσιαστικο ταισμα ειναι κανα 10λεπτο ανα μαστο. Αυτο που λες οτι πρεπει να μαλακωνουν κι οι δυο μαστοι μου το τονισε ο γυναικολογος.. Για το καλο το δικο μας. Αν μεινει εντελως πετρα, ισως σε βοηθησει να τον αποσυμφορεις λιγο με το χερι. Πλεον που εχεις καλη ροη θα ειναι πιο ευκολο...

Κοριτσια εγω εχω το εξης θεμα.. 15μερες μετα κι η τομη με ποναει ακομα σε πολλες κινησεις και ειναι  πρησμενη στο πανω μερος. Στις δυο ακρες νιωθω πονο ακομα και στο εξωτερικο πατημα κι αισθανομαι εσωτερικα να υπαρχει ενα γρομπαλακι σε καθε ακρη. Μιλησα με το γιατρο, μου ειπε οτι ειναι εσωτερικο οιδημα στα ραμματα στα εσωτερικα στρωματα και θα υποχωρησει σταδιακα. Μου ειπε να παω να με δει, αλλα με την ολη κατασταση δεν μου ειναι ευκολο. Έχει καμια παρομοιες ενοχλησεις; Επισης τα λοχεια σας πως ειναι;,Εμενα εχουν γινει μπεζ καφε σαν τελος περιοδου, αλλα εχουν μια εντονη οσμη, καπως ασχημη. Ειναι φυσιολογικο;

Κι εγώ έχω λόχεια ακομη κιτρινωπά υγρά. Ή τομη πριν λίγες μέρες σταμάτησε να πονάει και φαντάσου σημερα 40ιζω. Θα πάρω αύριο τον γυναικολόγο. Θα του περιγράψω πώς νιώθω γενικα και ας ελπίσουμε να μη μου πει να πάω.  Δε θέλω με όσα γίνονται 

17 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Ναι, πηρα 4 κιλα στην εγκυμοσυνη κι εχασα 6 μεχρι να βγω απο το νοσοκομειο. Τωρα εχω ελευθερη διατροφη ευτυχως.. τρωω οτι μπορεις να φανταστεις ολη μερα...εχω ξεσαλωσει..θελω να παρω κιλα, αλλα ειναι δυσκολο με το θηλασμο και την κουραση. 

Βρε κορίτσια τι  ανάποδος άνθρωπος που είμαι!! Εγω πήρα 7 κιλά, έχασα τα 4 στη γεννα και τωρα με το θηλασμό πήρα 2! Τρωω ομως!! Τρωω Πολύ! Τρωω πάρα Πολύ!! Αλλά θέλω να τα χάσω τα 5 κιλά και να γίνω ξανά 57! 

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Εγώ σημερα 40ζω! Δεν πήγα εκκλησια φυσικα, θα πάω όταν τελειώσουν όλα αυτα!!

Λοιπόν, έμαθα κατι εκπληκτικό! Όταν το μωρο πάρει το βάρος γέννησης + 200γραμ επιπλέον ΔΕΝ το ξυπνάμε το βραδυ κι ας κοιμάται σερί και ΟΎΤΕ κάνουμε κάτι με το στήθος γιατι προσαρμόζεται στο ωράριο. ΟΜΩΣ συνεχίζουμε τους 8 θηλασμούς και τις 6 βρεγμένες πάνες τουλάχιστον! Θα το εφαρμόσω αποψε!!

21 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια, έχω καιρό να μπω, δεν έχω διαβάσει τα νέα σας, ελπίζω να είναι όλα καλά.

Τα δικά μας νέα, ο μπέμπης βγήκε από το οξυγόνο, σήμερα ξεκίνησε και μπιμπερό, έχει ανακτήσει το βάρος γέννησης και είναι πολύ ζωηρός, ελπίζω να τον έχουμε σύντομα κοντά μας!

Μπράβο στον μικρούλη!! Όλα πάνε και θα πάνε Καλά!!

7 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

 Κορίτσια μου καλημέρα!!! Γέννησα κ γω!! Από την παρασκευη είχα πονακια που έγιναν έντονα κ συχνότερα Κυριακή βράδυ στις 9..στις 12 ηρθα μαιευτήριο με διαστολή 3 κ στις 2:45 ξημερώματα κράτησα το κοριτσάκι μου πρωτη φορα αγκαλιά.. Επειδη με το που έφτασα η διαστολή πηγαινε γρήγορα αποφάσισα να μην κανω επισκληριδιο.. Όλα καλά.. 3060κ 55εκ..θηλασε η μικρή από την αίθουσα του τοκετού.. Δν πιστευω ακόμη ότι είναι το δικό μου μωρό που τόσο καιρό με κλωτσούσε από μέσα!! 

Φιλακια πολλα από μένα κ τη ζουζουνα μου!! 

Να σου ζήσει η κουκλάρα !!! Όλα τελεια λοιπόν!! Μπράβο!! Με το καλό και στο σπιτι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Κι εγώ έχω λόχεια ακομη κιτρινωπά υγρά. Ή τομη πριν λίγες μέρες σταμάτησε να πονάει και φαντάσου σημερα 40ιζω. Θα πάρω αύριο τον γυναικολόγο. Θα του περιγράψω πώς νιώθω γενικα και ας ελπίσουμε να μη μου πει να πάω.  Δε θέλω με όσα γίνονται 

Βρε κορίτσια τι  ανάποδος άνθρωπος που είμαι!! Εγω πήρα 7 κιλά, έχασα τα 4 στη γεννα και τωρα με το θηλασμό πήρα 2! Τρωω ομως!! Τρωω Πολύ! Τρωω πάρα Πολύ!! Αλλά θέλω να τα χάσω τα 5 κιλά και να γίνω ξανά 57! 

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Εγώ σημερα 40ζω! Δεν πήγα εκκλησια φυσικα, θα πάω όταν τελειώσουν όλα αυτα!!

Λοιπόν, έμαθα κατι εκπληκτικό! Όταν το μωρο πάρει το βάρος γέννησης + 200γραμ επιπλέον ΔΕΝ το ξυπνάμε το βραδυ κι ας κοιμάται σερί και ΟΎΤΕ κάνουμε κάτι με το στήθος γιατι προσαρμόζεται στο ωράριο. ΟΜΩΣ συνεχίζουμε τους 8 θηλασμούς και τις 6 βρεγμένες πάνες τουλάχιστον! Θα το εφαρμόσω αποψε!!

Μπράβο στον μικρούλη!! Όλα πάνε και θα πάνε Καλά!!

Να σου ζήσει η κουκλάρα !!! Όλα τελεια λοιπόν!! Μπράβο!! Με το καλό και στο σπιτι!!!

Σε νιωθω...ουτε εγω θελω να παω στον γιατρο... Κι επισης πειναω ολη μερα και τρωω οσα στερηθηκα στην εγκυμοσυνη...ψωμι με μερεντα..μπουγατσες..παστιτσιο...μουσακα...αστα να πανε.

Αυτο για το σερι της νυχτας, πολυ πολυ καλο...κι εγω το διαβαζα σε ενα ξενο αρθρο, μιας αμερικανας συμβουλου θηλασμου οτι η παραγωγη προσαρμοζεται στο προγραμμα του μωρου και κανονικα εφοσον εδραιωθει ο θηλασμος οι μαστοι πρεπει να ειναι ολοι την ημερα ξεπρησμενοι, ηρεμοι και μαλακουληδες. Οχι να τουμπανιαζουν και να ξετουμπανιαζουν μονο με θηλασμο η αντληση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απο ραγάδες κτλ πως πήγατε; Εγω παρατήρησα εδω κ δέκα μέρες στα πλαγια στην κοιλιά μου απο 2-3 ραγάδες που περιέργως τωρα εμφανίσθηκαν.. κ στο στήθος έχει αρχίσει κ ανοίγει κάπως το δέρμα μου.. κ η κοιλιά μου είναι κάπως χαλαρή, βέβαια ποτε δεν ήταν κ το δυνατό μου σημείο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια απο ραγάδες κτλ πως πήγατε; Εγω παρατήρησα εδω κ δέκα μέρες στα πλαγια στην κοιλιά μου απο 2-3 ραγάδες που περιέργως τωρα εμφανίσθηκαν.. κ στο στήθος έχει αρχίσει κ ανοίγει κάπως το δέρμα μου.. κ η κοιλιά μου είναι κάπως χαλαρή, βέβαια ποτε δεν ήταν κ το δυνατό μου σημείο... 

Ωχ, αληθεια; Μη μου λες τέτοια και χαιρόμουν που δεν έκανα στην εγκυμοσυνη! Έχεις αλοιφή για τις ραγαδες; Έχει μια καλή η frezyderm και για πρόληψη και για θεραπεία. Είχα πάρει για θεραπεία στην εγκυμοσυνη για να βάλω στις ήδη υπάρχουσες Και πράγματι έκανε δουλεια

Just now, Murtw.st είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...