Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 είπε:

καμία που ξενυχτάει  μαζί μου;;; δενν έχει ύπνο σήμερα. .Πρώτη φορά.. το μάτι  ορθάνοιχτο  ο άτιμος

Κοιμήθηκε πριν καμιά ώρα η δικιά μου αφού γκρίνιαξε κανα 2ωρο!! Θα κουραστεί και θα κοιμηθεί, πού θα παει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέραααααααααααααααααααα....πως ειναι τα μωράκια μας σήμερα??? κοιμήθηκε καμία να πάρουμε θάρρος εμείς οι αϋπνίες????

καλημέρααα. εγώ σήμερα ένα 3ωρο μόνο.... ελπίζω να κοιμηθώ  μετα

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

καλημέρααα. εγώ σήμερα ένα 3ωρο μόνο.... ελπίζω να κοιμηθώ  μετα

Καλημέρα αγάπη ένα 4 αλλά  σπαστο...δεν μπορώ να κοιμηθώ την μέρα με τιποτα  εγω....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Κανονικα επιτρέπονται αν κ καποιοι γιατροί συνιστούν μετα τους 6μηνες αλλα δν ξερω γιατι. Δεν ειχα τοσο μωρο καλοκαιρι κ δεν το εψαξα. Πάντως ειναι κ θεμα αποστασης για μας..θελω παρα πολυ να παμε κ αρεσει κ στον μεγαλο πααρα πολυ αλλα αν παιζει να κλαιει σε ολο το δρομο η μικρη..καλα Χριστούγεννα..

 

Καλημερες...εμας μας το απαγορευσε για φετος ο παιδιατρος..λεει οτι ειναι πολυ μικρη κ χωρις αντισωματα κ κινδυνευει να παθει ουρολοιμωξη απο το νερο.. εκτος αν παμε σε παραλια μονοι με πεντακαθαρη θαλασσα.. ειδαλλως, μονο πλατσουρισμα τα ποδαρακια πριν τις 11πμ ή μετα τις 5μμ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέραααααααααααααααααααα....πως ειναι τα μωράκια μας σήμερα??? κοιμήθηκε καμία να πάρουμε θάρρος εμείς οι αϋπνίες????

Καλημέρα!! Εμείς σήμερα κοιμηθηκαμε τέλεια! Από τις 12, ξύπνησε στις 4, έφαγε κοιμήθηκε κατευθείαν και μετά ξανά στις 7. Νιώθω ξεκούραστη ευτυχώς!! Βέβαια από τις 7 το μάτι ορθανοιχτο αλλά χαλάλι!! Όλες οι μερες δεν είναι ίδιες βέβαια αλλά πάλι καλά υπάρχουν και αυτές οι καλές κ παιρνουμε κουράγιο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλημέρα!! Εμείς σήμερα κοιμηθηκαμε τέλεια! Από τις 12, ξύπνησε στις 4, έφαγε κοιμήθηκε κατευθείαν και μετά ξανά στις 7. Νιώθω ξεκούραστη ευτυχώς!! Βέβαια από τις 7 το μάτι ορθανοιχτο αλλά χαλάλι!! Όλες οι μερες δεν είναι ίδιες βέβαια αλλά πάλι καλά υπάρχουν και αυτές οι καλές κ παιρνουμε κουράγιο! 

τυχερούλα είσαι.φτου το παιδάκι σ....εμένα ακόμα ξύπνια είναι από τις 6 το πρωί...κάθεται στο ριλαξ κ χαζεύει...πατάει κ καμοα τσιριδα στο ενδιάμεσο ετσι για μα γουστάρει....την παίρνω αγκαλιά σταματάει....την βάζω κάτω μετά από 20λ πάλι τσιριδα...που θα πάει θα κοιμηθεί ελπίζω αν κ θα φάει τις 11....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τυχερούλα είσαι.φτου το παιδάκι σ....εμένα ακόμα ξύπνια είναι από τις 6 το πρωί...κάθεται στο ριλαξ κ χαζεύει...πατάει κ καμοα τσιριδα στο ενδιάμεσο ετσι για μα γουστάρει....την παίρνω αγκαλιά σταματάει....την βάζω κάτω μετά από 20λ πάλι τσιριδα...που θα πάει θα κοιμηθεί ελπίζω αν κ θα φάει τις 11....

Χαχαχα καρδούλα μου που τσιριζει κιόλας!! Τυχερή είσαι και εσύ όμως που κάθετε και λίγο κάτω! Εμένα θέλει συνέχεια αλλά συνέχεια αγκαλιά.. κοιμάται τώρα αλλά πάνω μου. Αν τον αφήσω κάτω ξυπνάει και με ψάχνει ο κύριος!! Πάλι καλά έχω και τον μάρσιπο λέω κ κάνω καμιά δουλειά! Το κάθε μωράκι έχει τα δικά του!! Αν κοιμηθεί δεν μπορείς να ξαπλώσεις και εσύ λιγακι!? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Χαχαχα καρδούλα μου που τσιριζει κιόλας!! Τυχερή είσαι και εσύ όμως που κάθετε και λίγο κάτω! Εμένα θέλει συνέχεια αλλά συνέχεια αγκαλιά.. κοιμάται τώρα αλλά πάνω μου. Αν τον αφήσω κάτω ξυπνάει και με ψάχνει ο κύριος!! Πάλι καλά έχω και τον μάρσιπο λέω κ κάνω καμιά δουλειά! Το κάθε μωράκι έχει τα δικά του!! Αν κοιμηθεί δεν μπορείς να ξαπλώσεις και εσύ λιγακι!? 

Δεν κλαίει είναι καλό μωρό...κλαιει μόνο για να φαΐ...Γενικά κοιμάται μόνη της κ παντού...παίζει κ μονής κιοκας...όσο παίζει λένε τώρα μια κ είναι πρόωρη κ πιο μικρή με την διορισμένη ηλικία της...τις αρέσει κ η αγκαλιά κ το μονη της...απ όλα δηλ...εγω μαμά ξυπνήσω δεν μπορώ μα κοιμηθώ μες την μέρα...κ έτσι 9 το βράδυ παραδινομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εμένα πάλι ξυπνάει στάνταρ στις 3 ότι ώρα και κοιμηθεί, και μετά κατά τις 6-7. Μια απορία που έχω, όταν τα βγάζετε βόλτα χρησιμοποιείτε ακόμα το Πορτ μπεμπέ έτσι δεν είναι; Τα βάζετε στο άλλο που κάθονται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα!! Εμένα πάλι ξυπνάει στάνταρ στις 3 ότι ώρα και κοιμηθεί, και μετά κατά τις 6-7. Μια απορία που έχω, όταν τα βγάζετε βόλτα χρησιμοποιείτε ακόμα το Πορτ μπεμπέ έτσι δεν είναι; Τα βάζετε στο άλλο που κάθονται;

Εγώ την βάζω καλαθουνα της...ακόμα καρότσι καρότσι δεν την έχω βάλει...μ.φαινεται μικρή ( κ είναι κιολας η δικιά μ) χαχαχαχαχαχ 

καλημεραααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ την βάζω καλαθουνα της...ακόμα καρότσι καρότσι δεν την έχω βάλει...μ.φαινεται μικρή ( κ είναι κιολας η δικιά μ) χαχαχαχαχαχ 

καλημεραααααααααααααα

Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά κάποια μου είπε ότι το βάζει και κάθεται με ανάκληση!

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά κάποια μου είπε ότι το βάζει και κάθεται με ανάκληση!

Πόσο ανάκληση...Ο ντοκ μ είπε να μην κρέμονται οι ώμοι τ...αυτό σημαίνει ότι δεν κάθεται σωστά...θα δω ο ανάκληση  εψει το καρότσι μ κ ανάλογα...αν κ δεν νομίζω να κάθεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Πόσο ανάκληση...Ο ντοκ μ είπε να μην κρέμονται οι ώμοι τ...αυτό σημαίνει ότι δεν κάθεται σωστά...θα δω ο ανάκληση  εψει το καρότσι μ κ ανάλογα...αν κ δεν νομίζω να κάθεται 

Ναι και εγώ έτσι νομίζω, ρώτησα γιατί μου έκανε εντύπωση που το άκουσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, asda said:

Εμενα η μεγάλη μου είχε γεννηθεί Αύγουστο οπότε δεν είχα πάει αλλά απ όσο ξερω μέχρι 3 μηνών απαγορεύεται. Μετά μπορείς να το παίρνεις παραλία αλλά πάντα στη σκιά και όχι στη ζέστη. Πες μας όμως κι εσύ τι θα σου πει. Εσένα είναι και το πιο μεγάλο της παρέας.. 

Εμενα γενικά ταλαιπωρία μου φαίνεται στη φάση που ειμαι. Ειδικά αν μιλάμε για αυθημερόν. Και πως θα είναι τα πράγματα στις παραλίες.. Δεν ξέρω. 

Βάσει γέννησης εμένα ειναι στην 9η βδομάδα βέβαια οπότε κολλάει.. τι να πω. Θα δείξει. Ο γιος σου τι κανει; θα τον γράψεις παιδικο;

Καλα ειναι κ την εχει αποδεχτει σαν μελος της οικογένειας αλλα το καλυτερο του είναι να βγαινουμε οι δυο μας για τρεξιμο. Αυτος να τρεχει δλδ εγω είμαι πτωμα χαχα! Παντως κανει κτ κουλα για να τραβηξει την προσοχη..κ κλαιει για αστειο κ θελει αγκαλιες. Νομιζω σε φυσιολογικα πλαισια ειναι πάντως η ζηλεια. Λεω να το γραψω κ το πολυ να μην ανοιξουν κ να μεινουμε οι 3 μας παλι..δεν την παλευω με τα δυο μαζι καποιες στιγμές το ομολογώ! Εσύ πώς πας με την κορη? Θα την στειλεις σχολειο?

2 hours ago, Pagotoula said:

 

Καλημερες...εμας μας το απαγορευσε για φετος ο παιδιατρος..λεει οτι ειναι πολυ μικρη κ χωρις αντισωματα κ κινδυνευει να παθει ουρολοιμωξη απο το νερο.. εκτος αν παμε σε παραλια μονοι με πεντακαθαρη θαλασσα.. ειδαλλως, μονο πλατσουρισμα τα ποδαρακια πριν τις 11πμ ή μετα τις 5μμ.

Ναι εννοείται το μετα τις 5, εμείς βασικα σγρ μετα τις 6..ηλιο κ μαύρισμα γιοκ έδω κ καιρο! :P Θα ρωτησω την παιδιατρο παντως ν δω τι θ μου πει..

26 minutes ago, teta2 said:

Καλημέρα!! Εμένα πάλι ξυπνάει στάνταρ στις 3 ότι ώρα και κοιμηθεί, και μετά κατά τις 6-7. Μια απορία που έχω, όταν τα βγάζετε βόλτα χρησιμοποιείτε ακόμα το Πορτ μπεμπέ έτσι δεν είναι; Τα βάζετε στο άλλο που κάθονται;

Μάρσιπο μονο ως τωρα, αλλιως θα την βάλω στο καθισμα αυτοκινητου π δενει πανω στο καρότσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...