Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

καλημετα κοριτσια μ....δύσκολη μέρα εχτές....Η μικρή μ ξεκίνησε να κάνει τόξα πάνω στο γάλα δεν το πινει  κ σπαράζει....κ μετο παλι μ έκανε....πήρα ντοκ θα μετρήσω τα γεύματα σηνερα πόσο πίνει μέχρι το μεσημέρι κ θα τον πάρω να μ πει τι θα κάνουμε η να αλλάξουμε πάλι γάλα κ να έρθει να την δει...μιλάμε σπαραγμό εχυες 1 ώρα δεν σταμάτησε με τιποτα ...μες την ψυχή με έκοψε....

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημετα κοριτσια μ....δύσκολη μέρα εχτές....Η μικρή μ ξεκίνησε να κάνει τόξα πάνω στο γάλα δεν το πινει  κ σπαράζει....κ μετο παλι μ έκανε....πήρα ντοκ θα μετρήσω τα γεύματα σηνερα πόσο πίνει μέχρι το μεσημέρι κ θα τον πάρω να μ πει τι θα κάνουμε η να αλλάξουμε πάλι γάλα κ να έρθει να την δει...μιλάμε σπαραγμό εχυες 1 ώρα δεν σταμάτησε με τιποτα ...μες την ψυχή με έκοψε....

Καλημέρα Ραφαέλα,  γιατί έτσι? Τι έπαθε? Αφού το έπινε το γάλα? Μήπως να μην της δίνεις μεγάλη ποσότητα και ας σου ζητάει...να της βάζεις πιπίλα...Μπορεί να μην χωράει η ποσότητα στο στομαχακι της και να το βγαζει.

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημετα κοριτσια μ....δύσκολη μέρα εχτές....Η μικρή μ ξεκίνησε να κάνει τόξα πάνω στο γάλα δεν το πινει  κ σπαράζει....κ μετο παλι μ έκανε....πήρα ντοκ θα μετρήσω τα γεύματα σηνερα πόσο πίνει μέχρι το μεσημέρι κ θα τον πάρω να μ πει τι θα κάνουμε η να αλλάξουμε πάλι γάλα κ να έρθει να την δει...μιλάμε σπαραγμό εχυες 1 ώρα δεν σταμάτησε με τιποτα ...μες την ψυχή με έκοψε....

αντιαλλεργικο της δινεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα Ραφαέλα,  γιατί έτσι? Τι έπαθε? Αφού το έπινε το γάλα? Μήπως να μην της δίνεις μεγάλη ποσότητα και ας σου ζητάει...να της βάζεις πιπίλα...Μπορεί να μην χωράει η ποσότητα στο στομαχακι της και να το βγαζει.

το θέμα είναι οτι έπεσε στην ποσότητα...το έκανε κ στα 30 μλ...πάντα την κόβω στο γάλα ρευεται κ τις το δίνω σιγά σιγά...δοκίμασα νανκοψω ποσότητα που λες κ σπαράζει πυτε πιπίλα δεν κράτει...ναι το έπινε το γάλα δεν ξέρω τι επαθε

Just now, Pagotoula είπε:

αντιαλλεργικο της δινεις;

Ναι αντιαλλεργικο μ χε δώσει π ντοκ 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mpoukitsa said:

Κορίτσια μου και εμένα όλο γκρίνια είναι σήμερα. Και επίσης δεν ζητάει μόνος του να φάει τις περισσότερες φορές. Τον βάζω από μόνη μου. Πάνες βρέχει εντάξει αλλά έτυχε να μην έχει κάνει τσισα για κάποιες ώρες. Και κοιμάται περισσότερο. Δεν ξέρω αγχώθηκα.. λέτε να είναι από τη ζέστη? 

Για βάφτιση εμείς σκεφτήκαμε για αρχές Σεπτέμβρη, να είναι 6 μηνών. Λέτε να εχουμε θέμα? Βέβαια δεν θα καλέσουμε κόσμο. Γύρω στα 25-30 άτομα λεμε. Δεν είναι πολύ νωρίς για τώρα? Μήπως είναι πολύ μικρά? Η δεν υπάρχει πρόβλημα? 

Καλημερα! Ναι απο την ζεστη θα ειναι λογικα..ολα τα μωρα εχουν χασει την σειρα τους..πανες, φαγητο, υπνος..ολα ανακατα..αντε να πεσει λιγο η θερμοκρασία να ηρεμισουμε για λιγο εστω. Ανέβηκε πολυ αποτομα βρε παιδι μου κ ακομα κ μεις δυσκολευομαστε π μαστε μεγαλοι.

Ηλικιακα δν υπαρχει προβλημα για την βαπτιση. Ακομα κ 40ημερων εχω δει να βαπτίσουν. Αλλα καλυτερα να ειναι πανω απο 3ων μηνων να ειναι πιο διαχειρισιμο γιατι οι ιερεις δεν εχουν όλοι μωρα να εχουν συνηθισει να τα κρατουν. Επίσης μετα το χρονο πεφτει πιο πολυ ξυλοαν δεν θελει να μπει στην κολυμβήθρα.

 

7 hours ago, Polly1 said:

 

Κι εμείς θέλαμε να κλείσει 6μηνο πρωτα άρα Τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτ αλλα δεν τα βρήκαμε με τους συγγενείς.Θα είναι σχεδόν 5 όταν θα βαφτιστεί η δικιά μου! Η νονά χαίρεται που δε θα ναι βαριά! Εγω σκέφτομαι αν θα της κάθονται Καλά τα βαφτιστικα της! Είναι και μινιον!! Χαχαχα!!

Ακριβώς αυτο! Θα έχεις και αλμυρά ε; Θα κάνεις catering? Έχεις πάρει προσφορά να μου έστελνες πμ;

Βαπτιστικα υπαρχουν απο 6μηνων απλα πιο λιγα σχεδια. Αν πάρεις απο καταστημα ρουχων ομως ισως εχει πιο πολλα σχεδια.

Just now, Rafaelatarzan said:

καλημετα κοριτσια μ....δύσκολη μέρα εχτές....Η μικρή μ ξεκίνησε να κάνει τόξα πάνω στο γάλα δεν το πινει  κ σπαράζει....κ μετο παλι μ έκανε....πήρα ντοκ θα μετρήσω τα γεύματα σηνερα πόσο πίνει μέχρι το μεσημέρι κ θα τον πάρω να μ πει τι θα κάνουμε η να αλλάξουμε πάλι γάλα κ να έρθει να την δει...μιλάμε σπαραγμό εχυες 1 ώρα δεν σταμάτησε με τιποτα ...μες την ψυχή με έκοψε....

Ωχ μωρε το μικρακι..μακαρι να βρειτε ακρη μην παιδευεται το καημενουλι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Ναι απο την ζεστη θα ειναι λογικα..ολα τα μωρα εχουν χασει την σειρα τους..πανες, φαγητο, υπνος..ολα ανακατα..αντε να πεσει λιγο η θερμοκρασία να ηρεμισουμε για λιγο εστω. Ανέβηκε πολυ αποτομα βρε παιδι μου κ ακομα κ μεις δυσκολευομαστε π μαστε μεγαλοι.

Ηλικιακα δν υπαρχει προβλημα για την βαπτιση. Ακομα κ 40ημερων εχω δει να βαπτίσουν. Αλλα καλυτερα να ειναι πανω απο 3ων μηνων να ειναι πιο διαχειρισιμο γιατι οι ιερεις δεν εχουν όλοι μωρα να εχουν συνηθισει να τα κρατουν. Επίσης μετα το χρονο πεφτει πιο πολυ ξυλοαν δεν θελει να μπει στην κολυμβήθρα.

 

Βαπτιστικα υπαρχουν απο 6μηνων απλα πιο λιγα σχεδια. Αν πάρεις απο καταστημα ρουχων ομως ισως εχει πιο πολλα σχεδια.

Ωχ μωρε το μικρακι..μακαρι να βρειτε ακρη μην παιδευεται το καημενουλι!

μακάρι παναγιά μ ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Murtw.st είπε:

Μ αρέσει παρα πολύ το μεξικανικο/ινδιάνικο κ το τροπικό με άγρια ζώα! Καλημέρα κορίτσια εμείς μόλις ξυπνήσαμε πάμε για το δεύτερο εμβόλιο!!

Καλημέρα!! Έχεις πολλές επιλογές ν αυτο το θέμα!! Άντε με το καλο το εμβόλιο! Εμείς σε 10 μέρες 

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Ναι απο την ζεστη θα ειναι λογικα..ολα τα μωρα εχουν χασει την σειρα τους..πανες, φαγητο, υπνος..ολα ανακατα..αντε να πεσει λιγο η θερμοκρασία να ηρεμισουμε για λιγο εστω. Ανέβηκε πολυ αποτομα βρε παιδι μου κ ακομα κ μεις δυσκολευομαστε π μαστε μεγαλοι.

Ηλικιακα δν υπαρχει προβλημα για την βαπτιση. Ακομα κ 40ημερων εχω δει να βαπτίσουν. Αλλα καλυτερα να ειναι πανω απο 3ων μηνων να ειναι πιο διαχειρισιμο γιατι οι ιερεις δεν εχουν όλοι μωρα να εχουν συνηθισει να τα κρατουν. Επίσης μετα το χρονο πεφτει πιο πολυ ξυλοαν δεν θελει να μπει στην κολυμβήθρα.

 

Βαπτιστικα υπαρχουν απο 6μηνων απλα πιο λιγα σχεδια. Αν πάρεις απο καταστημα ρουχων ομως ισως εχει πιο πολλα σχεδια.

Ωχ μωρε το μικρακι..μακαρι να βρειτε ακρη μην παιδευεται το καημενουλι!

Καλημέρα!!! Έχουμε νονά λαγωνικό, θα ξετρυπωσει κανα ωραιο σχέδιο και για μας!! Είχα γίνει νονά και το παιδί 14 μηνών! Πράγματι παλέψαμε!! Κι εγώ η πανηλιθια φορούσα στραπλες κι όλα γίνονταν ακομη πιο δύσκολα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να σας ρωτήσω ..Όταν τα μικρά σας δεν κοιμούνται πως τα απασχολείται; εγώ τον βάζω στο ριλαξ το οποίο το έχω σε μια ελάχιστη  ανάκληση  και έτσι όπως κουνάει χέρια πόδια φτάνει κάτω.. τον παίρνει ο κατήφορος.. και δεν τον βολεύει από ότι καταλαβαίνω...τι λέτε να τον κάνω; δεν εχω ιδεαααα.

Επίσης είχε να μου βγάλει γαλα από χθες το απόγευμα και μόλις το έβαλα στο ριλαξ έβγαλε... 11η ωρα έφαγε..

3)όταν το μωρό σας σφίγγει την κοιλιάτου ο αφαλος του βγαίνει προς τα εξω;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια να σας ρωτήσω ..Όταν τα μικρά σας δεν κοιμούνται πως τα απασχολείται; εγώ τον βάζω στο ριλαξ το οποίο το έχω σε μια ελάχιστη  ανάκληση  και έτσι όπως κουνάει χέρια πόδια φτάνει κάτω.. τον παίρνει ο κατήφορος.. και δεν τον βολεύει από ότι καταλαβαίνω...τι λέτε να τον κάνω; δεν εχω ιδεαααα.

Επίσης είχε να μου βγάλει γαλα από χθες το απόγευμα και μόλις το έβαλα στο ριλαξ έβγαλε... 11η ωρα έφαγε..

3)όταν το μωρό σας σφίγγει την κοιλιάτου ο αφαλος του βγαίνει προς τα εξω;

Και εγώ στο ρηλαξ την βάζω και όταν βαριέται την βάζω στον καναπέ δίπλα μου και τούμπαλιν! Ειδικά τώρα με τη ζέστη δεν μπορώ να την έχω συνέχεια αγκαλιά όπως πριν. Θα έλεγα να του αλλάζεις θέσεις συνέχεια για να αλλάζει παραστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια να σας ρωτήσω ..Όταν τα μικρά σας δεν κοιμούνται πως τα απασχολείται; εγώ τον βάζω στο ριλαξ το οποίο το έχω σε μια ελάχιστη  ανάκληση  και έτσι όπως κουνάει χέρια πόδια φτάνει κάτω.. τον παίρνει ο κατήφορος.. και δεν τον βολεύει από ότι καταλαβαίνω...τι λέτε να τον κάνω; δεν εχω ιδεαααα.

Επίσης είχε να μου βγάλει γαλα από χθες το απόγευμα και μόλις το έβαλα στο ριλαξ έβγαλε... 11η ωρα έφαγε..

3)όταν το μωρό σας σφίγγει την κοιλιάτου ο αφαλος του βγαίνει προς τα εξω;

παιδάκι μ καλο ..μμ μένα την παίρνει ο κατήφορος.....το γέλιο....μ νευριάζει λίγο αλλά κάθεται....τις βάζω τραγουδάκια εγω κ τις μιλάω....τωρα τις παρήγγειλα κ γυμναστήριο θα την βάζω κ εκεί.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpempaki1 said:

κορίτσια να σας ρωτήσω ..Όταν τα μικρά σας δεν κοιμούνται πως τα απασχολείται; εγώ τον βάζω στο ριλαξ το οποίο το έχω σε μια ελάχιστη  ανάκληση  και έτσι όπως κουνάει χέρια πόδια φτάνει κάτω.. τον παίρνει ο κατήφορος.. και δεν τον βολεύει από ότι καταλαβαίνω...τι λέτε να τον κάνω; δεν εχω ιδεαααα.

Επίσης είχε να μου βγάλει γαλα από χθες το απόγευμα και μόλις το έβαλα στο ριλαξ έβγαλε... 11η ωρα έφαγε..

3)όταν το μωρό σας σφίγγει την κοιλιάτου ο αφαλος του βγαίνει προς τα εξω;

Εμείς δεν εχουνε ριλαξ οποτε ή στο καροτσακι στο πορτ μπεμπε, ή στο κάθισμα αυτοκινήτου πανω στο καρότσι πάλι, καποιες φασεις δν θελει κανενα απο τα δυο κ την βαζω στο κρεβατι μας με γυρω μαξιλαρια κ επιβλεψη κ αραζει! :)

Να βγαζουν που κ που ειναι οκ μην σκας. Επισης στο ριλαξ μπορει να ζοριστηκε λίγο η κοιλιτσα της κ να εγινε αυτό.

Αυτο με το αφαλο ο παθαινουν καποια μωρα. Οταν σφίγγονται ή κλαινε. Νομιζω ειναι φυσιολογικο. Της μικρης μου αλλαξε κ σχημα τωρα ο αφαλος κ μπηκε προς τα μεσα πάντως, περνανε μεταβασεις.

Link to comment
Share on other sites

και τώρα που έφαγε πάλι έβγαλε πολύ .. τι στο καλο..  είπα και εγω πάμε προς το καλύτερο....

αγκαλιά τον είχα τώρα σε στάση ρεψιματος.  έφαγε 10λ ενώ άλλες φορές τρώει λιγότερο και ίσως γι αυτο.. προσπαθώ να σκεφτώ έτσιγια να μην με πάρει πάλι από κάτω. Αυτό με το σχήμα γίνεται σε όλα τα μωράκια σε κάποια ηλικία η οχι;

Εγώ τις αλλαγές που παράτηρησα  είναι  περισσότερες  Φωνούλες.. κάτι μικρό χαμόγελα.. άνοιξε τις μπουνιτσες..

@Rafaelatarzan λες να πάρω και εγώ γυμναστήριο; θα τα βλέπει όμως η είναι μικρούλης; προχθές του πήρα μουσικό περιστρεφόμενο.. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ΝΟΜΙΖΩ πως έχει τις τελευταίες 2 κενωσεις διάρροια..  δεν ειμαι και σίγουρη.. δεν μπορώ να καταλάβω λόγω σύστασης ... έφαγα μουσακά χθες. λέτε από αυτο;  να πάρω γιατρο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Επίσης ΝΟΜΙΖΩ πως έχει τις τελευταίες 2 κενωσεις διάρροια..  δεν ειμαι και σίγουρη.. δεν μπορώ να καταλάβω λόγω σύστασης ... έφαγα μουσακά χθες. λέτε από αυτο;  να πάρω γιατρο;

Κορίτσι μου και εμένα κάνει συχνά διάρροια, μου έχει δώσει η παιδίατρος προβιοτικα. Δεν νομίζω να χρειάζεται να ανησυχησεις, δεν αν σου ξανά κάνει και πάρε παιδίατρο αν θες!

Βρε κορίτσια αμάν αυτή η ΓΟΠ.. και εμενα άρχισε να βγάζει γουλιες άλλοτε ποσότητα άλλοτε λίγο αλλά σχεδόν σε κάθε γεύμα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

και τώρα που έφαγε πάλι έβγαλε πολύ .. τι στο καλο..  είπα και εγω πάμε προς το καλύτερο....

αγκαλιά τον είχα τώρα σε στάση ρεψιματος.  έφαγε 10λ ενώ άλλες φορές τρώει λιγότερο και ίσως γι αυτο.. προσπαθώ να σκεφτώ έτσιγια να μην με πάρει πάλι από κάτω. Αυτό με το σχήμα γίνεται σε όλα τα μωράκια σε κάποια ηλικία η οχι;

Εγώ τις αλλαγές που παράτηρησα  είναι  περισσότερες  Φωνούλες.. κάτι μικρό χαμόγελα.. άνοιξε τις μπουνιτσες..

@Rafaelatarzan λες να πάρω και εγώ γυμναστήριο; θα τα βλέπει όμως η είναι μικρούλης; προχθές του πήρα μουσικό περιστρεφόμενο.. 

ξέρω κ εγώ...νομίζω είναι μια καλή αρχή γιαβνα μάθει κ να έχει ερεθίσματα...δεν πειράζει αν δεν καταλάβει πολλά τώρα στην αρχή υγ.πολύ  σε 20 μέρες θα χει μάθει...εμένα ειδη κοιτάει παντού κ καμία φορά κάνει κ καμία κινοση να πιάσει το παιχνίδι ρης ...τέτοιο περιστρεφόμενο εχω κ εγώ τι σ'αρέσει κ χαζευει

Just now, mpoukitsa είπε:

Κορίτσι μου και εμένα κάνει συχνά διάρροια, μου έχει δώσει η παιδίατρος προβιοτικα. Δεν νομίζω να χρειάζεται να ανησυχησεις, δεν αν σου ξανά κάνει και πάρε παιδίατρο αν θες!

Βρε κορίτσια αμάν αυτή η ΓΟΠ.. και εμενα άρχισε να βγάζει γουλιες άλλοτε ποσότητα άλλοτε λίγο αλλά σχεδόν σε κάθε γεύμα! 

Μας τα πέθαναν τα καμάρια μας ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...