Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

το θέμα είναι οτι έπεσε στην ποσότητα...το έκανε κ στα 30 μλ...πάντα την κόβω στο γάλα ρευεται κ τις το δίνω σιγά σιγά...δοκίμασα νανκοψω ποσότητα που λες κ σπαράζει πυτε πιπίλα δεν κράτει...ναι το έπινε το γάλα δεν ξέρω τι επαθε

Ναι αντιαλλεργικο μ χε δώσει π ντοκ 

Αγάπη μου,χωρίς να σημαίνει κάτι για τον παιδίατρο σου,έχεις σκεφτεί να πας κ σε έναν ακόμη για μια δεύτερη γνώμη? Κατανοώ πως πολλά είναι φυσιολογικα στα πλαίσια της ΓΟΠ αλλά θα ένιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια αν μου έλεγε ακόμη ένας την γνώμη του..

Ίσως κάποιο καλύτερο γάλα.. ή σύστημα ταισματος.. ή φαρμάκακι-ηρεμιστικο διαφορετικό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Αγάπη μου,χωρίς να σημαίνει κάτι για τον παιδίατρο σου,έχεις σκεφτεί να πας κ σε έναν ακόμη για μια δεύτερη γνώμη? Κατανοώ πως πολλά είναι φυσιολογικα στα πλαίσια της ΓΟΠ αλλά θα ένιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια αν μου έλεγε ακόμη ένας την γνώμη του..

Ίσως κάποιο καλύτερο γάλα.. ή σύστημα ταισματος.. ή φαρμάκακι-ηρεμιστικο διαφορετικό..

να σ πω την αλήθεια όχι δεν το σκέφτηκα να παρω κ άλλη γνώμη γιατί προς το παρών έχει πέσει σε πολλά μέσα π ντοκ μ μιας κ η μικρή μ είναι πρόωρη...συν ότι όταν ήταν στην μενν μέσα ήξερε τα πάντα για την μικρή κ πορευοντουσαν μαζί με τους νεονολογλους. 

Αυτό με κέρδισε από την αρχή γιατί κ ο ντοκ μ κ οι  γιατροί μέσα συμφωνούσαν για την μικρή....βέβαια όμως κρατάω παντα μικρό καλάθι για τα πάντα κ έτσι ίσως αν δω κ αποειδω θα παρω κ άλλη γνώμη σίγουρα...

σε ευχαριστώ πολύ αγάπη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

να σ πω την αλήθεια όχι δεν το σκέφτηκα να παρω κ άλλη γνώμη γιατί προς το παρών έχει πέσει σε πολλά μέσα π ντοκ μ μιας κ η μικρή μ είναι πρόωρη...συν ότι όταν ήταν στην μενν μέσα ήξερε τα πάντα για την μικρή κ πορευοντουσαν μαζί με τους νεονολογλους. 

Αυτό με κέρδισε από την αρχή γιατί κ ο ντοκ μ κ οι  γιατροί μέσα συμφωνούσαν για την μικρή....βέβαια όμως κρατάω παντα μικρό καλάθι για τα πάντα κ έτσι ίσως αν δω κ αποειδω θα παρω κ άλλη γνώμη σίγουρα...

σε ευχαριστώ πολύ αγάπη 

Μωρέ δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι καλή γιατρός ή χωρίς εμπειρία απλά μπορεί κάτι να της έχει ξεφύγει ή να μη το έχει σκεφτεί-παρατηρησει..

Έχε κ αυτό στο νου κ βλέπεις..

Ελπίζω να της περάσει κ να μη χρειαστεί τίποτε η ταρζανομπεμπα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μωρέ δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι καλή γιατρός ή χωρίς εμπειρία απλά μπορεί κάτι να της έχει ξεφύγει ή να μη το έχει σκεφτεί-παρατηρησει..

Έχε κ αυτό στο νου κ βλέπεις..

Ελπίζω να της περάσει κ να μη χρειαστεί τίποτε η ταρζανομπεμπα!!

άντρας είναι κ είναι πολύ τρυφερός με τα μωρά....σίγουρα ναι συμφωνώ σε αυτό που λες...Η Καζαμπλάνκα μ είναι Σκύλλα σαν εμένα...δεν μασάει πουθενά...όλα θα περάσει όπως πέρασε τόσο κ τόσα μέχρι να γίνει αυγό έμβρυο κ μετά ανθρωπακι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

το θέμα είναι οτι έπεσε στην ποσότητα...το έκανε κ στα 30 μλ...πάντα την κόβω στο γάλα ρευεται κ τις το δίνω σιγά σιγά...δοκίμασα νανκοψω ποσότητα που λες κ σπαράζει πυτε πιπίλα δεν κράτει...ναι το έπινε το γάλα δεν ξέρω τι επαθε

Ναι αντιαλλεργικο μ χε δώσει π ντοκ 

Και εμένα έτσι έκανε,  έπεσε στα μλ πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι είναι από την παλινδρόμηση και να της δώσω το λαπραζολ. Μετά από κάνα δυο μέρες είδα διάφορα και τώρα τρώει και δεν είναι τόσο πολύ μέσα στην γκρίνια...Που και που κατσικιζει αλλά όχι εκείνο το κακό.. 

@Rafaelatarzanακόμα και στον ύπνο είχαμε θέμα...πόσα βράδια καθόμουν ξύπνια γιατί πονούσε το καημένο, μου έβγαζε την γλώσσα έξω και έκανε σαν φίδι..κατασπρη η γλώσσα.. ανέβαινε το γάλα και με τα υγρά από το στομάχι την έκαιγε την μικρούλα μας...ρωτα τον παιδίατρο σου για αυτό το φάρμακο..Και εδώ δεν ειμαι φαν των φαρμάκων και το πάλεψα πολύ για να μην πάρει..  Όταν φύγαμε από το νοσοκομείο εμάς της το είχαν ξεκινήσει ήδη από εκεί και ο παιδίατρος μας είπε να το κόψουμε να δούμε πως θα αντιδράσει για να μην χρειαστεί να το πάρει καιρό,  τελικά μετά από 20 μέρες έφτασε η ώρα να το ξεκινήσουμε ξανά...Τώρα βλέπουμε μέχρι πότε..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Και εμένα έτσι έκανε,  έπεσε στα μλ πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι είναι από την παλινδρόμηση και να της δώσω το λαπραζολ. Μετά από κάνα δυο μέρες είδα διάφορα και τώρα τρώει και δεν είναι τόσο πολύ μέσα στην γκρίνια...Που και που κατσικιζει αλλά όχι εκείνο το κακό.. 

@Rafaelatarzanακόμα και στον ύπνο είχαμε θέμα...πόσα βράδια καθόμουν ξύπνια γιατί πονούσε το καημένο, μου έβγαζε την γλώσσα έξω και έκανε σαν φίδι..κατασπρη η γλώσσα.. ανέβαινε το γάλα και με τα υγρά από το στομάχι την έκαιγε την μικρούλα μας...ρωτα τον παιδίατρο σου για αυτό το φάρμακο..Και εδώ δεν ειμαι φαν των φαρμάκων και το πάλεψα πολύ για να μην πάρει..  Όταν φύγαμε από το νοσοκομείο εμάς της το είχαν ξεκινήσει ήδη από εκεί και ο παιδίατρος μας είπε να το κόψουμε να δούμε πως θα αντιδράσει για να μην χρειαστεί να το πάρει καιρό,  τελικά μετά από 20 μέρες έφτασε η ώρα να το ξεκινήσουμε ξανά...Τώρα βλέπουμε μέχρι πότε..

εμένα κοιμάται τουλάχιστον δεν μπορώ να πω....ναι θα τ πω αν κ μ το πε κ από μόνος τ....περιμένω να περάσει η ώρα κ θα μιλήσουμε το βράδυ πακι ν ατ πω τι έκανε σήμερα...τα π2 πρωινά γεύματα ήταν μισά λ όχι με όρεξη όμως τωρα το μεσημεριανό το είπε τελεια....θα δω από ι απόγευμα κ μετά που την πιάνει συνήθως....κ μας άσπρη είναι η γλώσσα της αλλα όχι πάντα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

του έκοβα  τα νύχια και στο τέλος πριν καν κόψω σε ένα νύχι  άρχισε να σπαραζει .. και ακόμα κλαίει.  αν είχα κάνει βλακεία δεν θα έτρεχε αιμα;φοβαμαι

Όχι καλέ μην φοβάσαι..δεν έχει προστατευτικό το ψαλιδάκι σ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

του έκοβα  τα νύχια και στο τέλος πριν καν κόψω σε ένα νύχι  άρχισε να σπαραζει .. και ακόμα κλαίει.  αν είχα κάνει βλακεία δεν θα έτρεχε αιμα;φοβαμαι

Κ γω τ επαθα κ δεν φαινοταν τπτ στα νυχακια κ.φανηκε μετα απο λιγες ωρες κοκκινιλα στο ενα. Γενικα η καλυτερη ωρα γ τα νυχακια ειναι οταν κοιμαται γ μενα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpempaki1 είπε:

του έκοβα  τα νύχια και στο τέλος πριν καν κόψω σε ένα νύχι  άρχισε να σπαραζει .. και ακόμα κλαίει.  αν είχα κάνει βλακεία δεν θα έτρεχε αιμα;φοβαμαι

 

Just now, KNecky είπε:

Κ γω τ επαθα κ δεν φαινοταν τπτ στα νυχακια κ.φανηκε μετα απο λιγες ωρες κοκκινιλα στο ενα. Γενικα η καλυτερη ωρα γ τα νυχακια ειναι οταν κοιμαται γ μενα.

Η παιδίατροςμου πρότεινε να τα λιμαρω αν δεν μπορώ να τα κόψω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

άντρας είναι κ είναι πολύ τρυφερός με τα μωρά....σίγουρα ναι συμφωνώ σε αυτό που λες...Η Καζαμπλάνκα μ είναι Σκύλλα σαν εμένα...δεν μασάει πουθενά...όλα θα περάσει όπως πέρασε τόσο κ τόσα μέχρι να γίνει αυγό έμβρυο κ μετά ανθρωπακι

Κορίτσι μου ρωτά τον και για το sanilac ha .το δίνουν 3 φίλες μ γ παλλινδρομιση κ έχουν παει πολυ καλα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Δεν καθεται ρε συ να λιμαρω..ουτε ξυπνια ουτε κοιμισμένη.

Καλά κι εμένα δεν κάθεται παντα και πρεπει να της τα λιμαρω κάθε μέρα γιατι μεγαλωνουν και γρατζουναει τα μάγουλα της. Προσπαθώ μετά την αλλαγή της πάνας ή όταν είναι γλαρωμενη.Το χειρότερο όμως είναι το μασάζ κατω απο το μάτι για την απόφραξη του δακρυικου πόρου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια 2 ερωτήσεις θέλω ν κανω .αρχικα ξερει κάποια αυτές οι θηλές για τα μπιμπερό που ειναι ρυθμιζόμενης ροής πως ρυθμίζονται .κ δεύτερον επειδή ακουω γενικά διαφορα .ο καθένας λεει τ μακρύ τ κ τ κοντό του .ειναι περίεργο δηλαδη τ μωράκι 3 μηνών π κλαει καποιες φορές ν βγάζει δάκρυα .;;γιατί μ λένε ότι κανονικά βγάζουν στους 6 μήνες .

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλά κι εμένα δεν κάθεται παντα και πρεπει να της τα λιμαρω κάθε μέρα γιατι μεγαλωνουν και γρατζουναει τα μάγουλα της. Προσπαθώ μετά την αλλαγή της πάνας ή όταν είναι γλαρωμενη.Το χειρότερο όμως είναι το μασάζ κατω απο το μάτι για την απόφραξη του δακρυικου πόρου.

Ναι το καημνουλι. Το μασαζ στο ματακι κ στα ρουθουνακια τον ορο. Μονο ξυλο δεν μου δίνει χαχα!

Just now, Pennymav said:

Κοριτσια 2 ερωτήσεις θέλω ν κανω .αρχικα ξερει κάποια αυτές οι θηλές για τα μπιμπερό που ειναι ρυθμιζόμενης ροής πως ρυθμίζονται .κ δεύτερον επειδή ακουω γενικά διαφορα .ο καθένας λεει τ μακρύ τ κ τ κοντό του .ειναι περίεργο δηλαδη τ μωράκι 3 μηνών π κλαει καποιες φορές ν βγάζει δάκρυα .;;γιατί μ λένε ότι κανονικά βγάζουν στους 6 μήνες .

Οταν ενα μωρο δεν εχει κλειστους δακρυροικους πορους μπορει να κλαιει κ απο 10ημερων με δακρυα! Αυτο πες τους..

Εμενα τα αγορια ειχαν κλειστούς πορους κ έτρωγα ξυλο με το μασαζ ως 4ων μηνων, μετα δακρυζαν κανονικα. Η μικρη τωρα δακρυσε πολυ νωριτερα..να με κοιταει με υγρα ματακια ειναι τοσο σπαραξικαρδιο..κλαψ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...