Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια 2 ερωτήσεις θέλω ν κανω .αρχικα ξερει κάποια αυτές οι θηλές για τα μπιμπερό που ειναι ρυθμιζόμενης ροής πως ρυθμίζονται .κ δεύτερον επειδή ακουω γενικά διαφορα .ο καθένας λεει τ μακρύ τ κ τ κοντό του .ειναι περίεργο δηλαδη τ μωράκι 3 μηνών π κλαει καποιες φορές ν βγάζει δάκρυα .;;γιατί μ λένε ότι κανονικά βγάζουν στους 6 μήνες .

Εγώ δίνω τέτοιες θήκες ρυθμιζόμενης ροής...είναι τις chicco...τι θες να μάθεις??? έχει νούμερα πάνω 1 2 3....είναι όμως αρκετά γρήγορης ροής....με μεγάλη τρύπα συν ακόμα 2 ....να φανταστείς η δικιά μ έπινε με large κ αυτές είναι λίγο ακόμα μεγαλύτερες...Όχι πολύ αλλά είναι....πάντως ειναο τέλειο...το 1 πιο αργό το 2 μεσαίο προς γρήγορο κ το 3 ακόμα πιο γρήγορο...έχει ωραία θηλη στενομακρη κ μικρή κ εγώ την πήρα σιλικονης....είναι το νούμερο 2+ ετσι λέει πάνω...ότι άλλο θες πες μ...Εγώ εδώ ειδικός από μπιμπερό ...αχαχχαχαχα

για τα δάκρυα δεν ξέρω αγαπη μ να σ πω...

Just now, KNecky είπε:

Ναι το καημνουλι. Το μασαζ στο ματακι κ στα ρουθουνακια τον ορο. Μονο ξυλο δεν μου δίνει χαχα!

Οταν ενα μωρο δεν εχει κλειστους δακρυροικους πορους μπορει να κλαιει κ απο 10ημερων με δακρυα! Αυτο πες τους..

Εμενα τα αγορια ειχαν κλειστούς πορους κ έτρωγα ξυλο με το μασαζ ως 4ων μηνων, μετα δακρυζαν κανονικα. Η μικρη τωρα δακρυσε πολυ νωριτερα..να με κοιταει με υγρα ματακια ειναι τοσο σπαραξικαρδιο..κλαψ

ωχ τι είναι αυτό ρε κορίτσια που λέτε με τους πόρους??? να κάνω κ εγώ μασάζ??? που κ πως??? δεν ξέρω τι είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ δίνω τέτοιες θήκες ρυθμιζόμενης ροής...είναι τις chicco...τι θες να μάθεις??? έχει νούμερα πάνω 1 2 3....είναι όμως αρκετά γρήγορης ροής....με μεγάλη τρύπα συν ακόμα 2 ....να φανταστείς η δικιά μ έπινε με large κ αυτές είναι λίγο ακόμα μεγαλύτερες...Όχι πολύ αλλά είναι....πάντως ειναο τέλειο...το 1 πιο αργό το 2 μεσαίο προς γρήγορο κ το 3 ακόμα πιο γρήγορο...έχει ωραία θηλη στενομακρη κ μικρή κ εγώ την πήρα σιλικονης....είναι το νούμερο 2+ ετσι λέει πάνω...ότι άλλο θες πες μ...Εγώ εδώ ειδικός από μπιμπερό ...αχαχχαχαχα

για τα δάκρυα δεν ξέρω αγαπη μ να σ πω...

ωχ τι είναι αυτό ρε κορίτσια που λέτε με τους πόρους??? να κάνω κ εγώ μασάζ??? που κ πως??? δεν ξέρω τι είναι...

Και εγώ ξέρω ότι όταν είναι πολύ μικρά δεν έχουν δάκρυα. Αυτό το μασάζ τί ακριβώς είναι;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια τι κάνετε???? εχτές μπορώ να πω ήταν καλή η μέρα μας..έφαγε κανονικά ( φτου μην την ματιασω) ουτε τοξο ούτε κλάμα κ ανέβασε κ τα μλ όσο έπινε....κ μάλιστα μ κοιμήθηκε από τις 9 έως τις 3 σήμερα....σηκώθηκα είπε λίγο ακόμα και  κοιμάται τώρα ακόμα....τι να πω όχι πείτε μ....ο ντοκ μ είπε συνεχίζουμε ως έχει αφού κ το πάμε βήμα βήμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Pennymav ο δικός μου βγάζει ΤΑ δάκρυα από τη στιγμή που γεννήθηκε, σε σημείο που γεμίζει τσίμπλες. Κανείς δεν μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό.

Καλημέρα κορίτσια, εμείς τα πάμε καλά δόξα τω Θεώ, αύριο θα κάνει το τελευταίο τρίπλεξ για να δούμε την καρδούλα χωρίς θεραπεία και ελπίζω να είναι το τελευταίο μας. Την άλλη Τετάρτη θα κάνει το πρώτο εμβόλιο συν τις σταγόνες για τον ροταϊό. 

Εγώ πήγα χθες στον γυναικολόγο για υπέρηχο και τεστ παπ. Δεν φαίνεται περίοδος στο κοντινό μέλλον. Τα πάντα κοιμούνται εκεί μέσα, χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rafaelatarzan said:

Εγώ δίνω τέτοιες θήκες ρυθμιζόμενης ροής...είναι τις chicco...τι θες να μάθεις??? έχει νούμερα πάνω 1 2 3....είναι όμως αρκετά γρήγορης ροής....με μεγάλη τρύπα συν ακόμα 2 ....να φανταστείς η δικιά μ έπινε με large κ αυτές είναι λίγο ακόμα μεγαλύτερες...Όχι πολύ αλλά είναι....πάντως ειναο τέλειο...το 1 πιο αργό το 2 μεσαίο προς γρήγορο κ το 3 ακόμα πιο γρήγορο...έχει ωραία θηλη στενομακρη κ μικρή κ εγώ την πήρα σιλικονης....είναι το νούμερο 2+ ετσι λέει πάνω...ότι άλλο θες πες μ...Εγώ εδώ ειδικός από μπιμπερό ...αχαχχαχαχα

για τα δάκρυα δεν ξέρω αγαπη μ να σ πω...

ωχ τι είναι αυτό ρε κορίτσια που λέτε με τους πόρους??? να κάνω κ εγώ μασάζ??? που κ πως??? δεν ξέρω τι είναι...

 

3 hours ago, teta2 said:

Και εγώ ξέρω ότι όταν είναι πολύ μικρά δεν έχουν δάκρυα. Αυτό το μασάζ τί ακριβώς είναι;;;;

Καλημερα! Μερικα μωρακια βγαζουν πολλες τσιμπλες κ δεν  μπορουν να βγαλουν δάκρυα γιατι ο δακρυροικος πορος, στην εσωτερική κογχη του ματιου μια μικρη τρυπουλα δλδ, ειναι φραγμενη οταν γεννιουνται. Οποτε κανουμε μασαζ με καθαρο χερι πιεζοντας εκει για να βοηθισουμε να ξεφραξει. Μεχρι ενος ετουε περναει δεν ειναι κατι σοβαρο απλα καθαρισμο θελει τακτικα με ορο απο οσο ξερω.

Just now, Sweet_child said:

@Pennymav ο δικός μου βγάζει ΤΑ δάκρυα από τη στιγμή που γεννήθηκε, σε σημείο που γεμίζει τσίμπλες. Κανείς δεν μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό.

Καλημέρα κορίτσια, εμείς τα πάμε καλά δόξα τω Θεώ, αύριο θα κάνει το τελευταίο τρίπλεξ για να δούμε την καρδούλα χωρίς θεραπεία και ελπίζω να είναι το τελευταίο μας. Την άλλη Τετάρτη θα κάνει το πρώτο εμβόλιο συν τις σταγόνες για τον ροταϊό. 

Εγώ πήγα χθες στον γυναικολόγο για υπέρηχο και τεστ παπ. Δεν φαίνεται περίοδος στο κοντινό μέλλον. Τα πάντα κοιμούνται εκεί μέσα, χαχαχα! 

Μπραβο το ανδρακι σου τα παει τελεια! Αρα μετα ξεμπλεκετε απο την παρακολουθιση ε? Εμεις εχουμε ανα τριμηνο περιπου εξετασεις..αντε να δουμε τι θα μας πουν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Εμενα προχτες κοιμηθηκε πρωτη φορα 6ωρο κ σγμερα 5ωρο!Για να δουμε αν ειναι απο τη ζεστη η να αρχισω να χαιρομαι...Γιατι μεχρι τωρα 2ωρο κ 3ωρο τη νυχτα κ τη μερα 1ωρα θηλαζει κ στη μιση με μια ωρα ξαναθελει! Μηπως κατεβαινει πολυ αργα το δικο μ γαλα γι'αυτο κανει τοση ωρα στο στηθος; Υφισταται αυτο π λεω η ειναι βλακεια; 

Επισης τη νυχτα κ το πρωι ακομα το στηθος μ ειναι πρησμενο κ τρεχει γαλα. Αυτο σημαινει οτι δεν εχει εδραιωθει καλα ο θηλασμος;

Κι εμενα κανα μηνα εχει π εχει δακρυα, σπαραξικαρδιο οντως! Γουλιες αλλες μερες κανει αλλες οχι.

@Rafaelatarzan απο οτι εχω καταλαβει ολα τα μωρακια περνανε φασεις. Πιστευω αφου τοσες μερες πηγαινατε καλα, θα ηταν ενα μικρο πισωγυρισμα κ θα επανελθει!

Κι εμεις  Δευτερα παμε για το πρωτο μας εμβολιο!

Just now, Sweet_child είπε:

@Pennymav

Εγώ πήγα χθες στον γυναικολόγο για υπέρηχο και τεστ παπ. Δεν φαίνεται περίοδος στο κοντινό μέλλον. Τα πάντα κοιμούνται εκεί μέσα, χαχαχα! 

Κι εμενα τα ιδια μ ειπε!Ισως σε κανα 4μηνο.Εκανα κ τεστ παπ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εμενα προχτες κοιμηθηκε πρωτη φορα 6ωρο κ σγμερα 5ωρο!Για να δουμε αν ειναι απο τη ζεστη η να αρχισω να χαιρομαι...Γιατι μεχρι τωρα 2ωρο κ 3ωρο τη νυχτα κ τη μερα 1ωρα θηλαζει κ στη μιση με μια ωρα ξαναθελει! Μηπως κατεβαινει πολυ αργα το δικο μ γαλα γι'αυτο κανει τοση ωρα στο στηθος; Υφισταται αυτο π λεω η ειναι βλακεια; 

Επισης τη νυχτα κ το πρωι ακομα το στηθος μ ειναι πρησμενο κ τρεχει γαλα. Αυτο σημαινει οτι δεν εχει εδραιωθει καλα ο θηλασμος;

Κι εμενα κανα μηνα εχει π εχει δακρυα, σπαραξικαρδιο οντως! Γουλιες αλλες μερες κανει αλλες οχι.

@Rafaelatarzan απο οτι εχω καταλαβει ολα τα μωρακια περνανε φασεις. Πιστευω αφου τοσες μερες πηγαινατε καλα, θα ηταν ενα μικρο πισωγυρισμα κ θα επανελθει!

Κι εμεις  Δευτερα παμε για το πρωτο μας εμβολιο!

Κι εμενα τα ιδια μ ειπε!Ισως σε κανα 4μηνο.Εκανα κ τεστ παπ.

Έτσι πιστεύω κ εγώ αγαπη ....φτου το παιδάκι σ το καλό...κ το δικό σ θέλω....αχχαχαχαχ

Just now, KNecky είπε:

 

Καλημερα! Μερικα μωρακια βγαζουν πολλες τσιμπλες κ δεν  μπορουν να βγαλουν δάκρυα γιατι ο δακρυροικος πορος, στην εσωτερική κογχη του ματιου μια μικρη τρυπουλα δλδ, ειναι φραγμενη οταν γεννιουνται. Οποτε κανουμε μασαζ με καθαρο χερι πιεζοντας εκει για να βοηθισουμε να ξεφραξει. Μεχρι ενος ετουε περναει δεν ειναι κατι σοβαρο απλα καθαρισμο θελει τακτικα με ορο απο οσο ξερω.

Μπραβο το ανδρακι σου τα παει τελεια! Αρα μετα ξεμπλεκετε απο την παρακολουθιση ε? Εμεις εχουμε ανα τριμηνο περιπου εξετασεις..αντε να δουμε τι θα μας πουν..

οκ κατάλαβα αγαπη ..σε ευχαριστώ πολύ...θα το κάνω κ γω από σήμερα....πόσες φορές την μέρα θέλει??? καλημεραααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 said:

Καλημερα κοριτσια! Εμενα προχτες κοιμηθηκε πρωτη φορα 6ωρο κ σγμερα 5ωρο!Για να δουμε αν ειναι απο τη ζεστη η να αρχισω να χαιρομαι...Γιατι μεχρι τωρα 2ωρο κ 3ωρο τη νυχτα κ τη μερα 1ωρα θηλαζει κ στη μιση με μια ωρα ξαναθελει! Μηπως κατεβαινει πολυ αργα το δικο μ γαλα γι'αυτο κανει τοση ωρα στο στηθος; Υφισταται αυτο π λεω η ειναι βλακεια; 

Επισης τη νυχτα κ το πρωι ακομα το στηθος μ ειναι πρησμενο κ τρεχει γαλα. Αυτο σημαινει οτι δεν εχει εδραιωθει καλα ο θηλασμος;

Κι εμενα κανα μηνα εχει π εχει δακρυα, σπαραξικαρδιο οντως! Γουλιες αλλες μερες κανει αλλες οχι.

@Rafaelatarzan απο οτι εχω καταλαβει ολα τα μωρακια περνανε φασεις. Πιστευω αφου τοσες μερες πηγαινατε καλα, θα ηταν ενα μικρο πισωγυρισμα κ θα επανελθει!

Κι εμεις  Δευτερα παμε για το πρωτο μας εμβολιο!

Κι εμενα τα ιδια μ ειπε!Ισως σε κανα 4μηνο.Εκανα κ τεστ παπ.

Ειναι κανονικοτατο σε αυτη την ηλικια να πινει συνεχεια. Ειτε χρειάζεται γαλα ειτε αγκαλιες κ πιπιλισμα για να νιωθει ασφαλεια κοντα σου, οποτε μην ανησυχεις! Κ μεις μες τη μερα ειμαστε ακριβώς ετσι. Το στηθος επίσης επειδη τωρα σου αλλαξε προγραμμα που κοιμαται παραπανω ειναι λογικο να πριζεται γιατί ειχε συνηθισει με το 2-3 ωρες υπνου του μωρου. Μεχρι να το σταθεροποιησει το μικρακι θα το συνηθισει κ το στήθος κ δεν τιθεται θεμα μη εδραιωσης. Κ μενα παντως με την ζεστη κοιμαται παραπανω την νυχτα κ δν ξέρω αν ετυχε ή σχετιζεται.

Εμενα μονο ειπε ο γιατρος να παω αφου αδιαθετισω πρωτη φορα??

Just now, Rafaelatarzan said:

Έτσι πιστεύω κ εγώ αγαπη ....φτου το παιδάκι σ το καλό...κ το δικό σ θέλω....αχχαχαχαχ

οκ κατάλαβα αγαπη ..σε ευχαριστώ πολύ...θα το κάνω κ γω από σήμερα....πόσες φορές την μέρα θέλει??? καλημεραααα

Δεν είμαι σιγουρη ποσες φορες..εγω οπότε μαζευε τσιμπλα το ματι καθαριζα με ορο κ εκανα κ το μασαζ αν θυμάμαι καλα. Η μικρη δεν το εχει, μονο οι γιοι μου κ δεν θυμαμαι γι αυτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ειναι κανονικοτατο σε αυτη την ηλικια να πινει συνεχεια. Ειτε χρειάζεται γαλα ειτε αγκαλιες κ πιπιλισμα για να νιωθει ασφαλεια κοντα σου, οποτε μην ανησυχεις! Κ μεις μες τη μερα ειμαστε ακριβώς ετσι. Το στηθος επίσης επειδη τωρα σου αλλαξε προγραμμα που κοιμαται παραπανω ειναι λογικο να πριζεται γιατί ειχε συνηθισει με το 2-3 ωρες υπνου του μωρου. Μεχρι να το σταθεροποιησει το μικρακι θα το συνηθισει κ το στήθος κ δεν τιθεται θεμα μη εδραιωσης. Κ μενα παντως με την ζεστη κοιμαται παραπανω την νυχτα κ δν ξέρω αν ετυχε ή σχετιζεται.

Εμενα μονο ειπε ο γιατρος να παω αφου αδιαθετισω πρωτη φορα??

Δεν είμαι σιγουρη ποσες φορες..εγω οπότε μαζευε τσιμπλα το ματι καθαριζα με ορο κ εκανα κ το μασαζ αν θυμάμαι καλα. Η μικρη δεν το εχει, μονο οι γιοι μου κ δεν θυμαμαι γι αυτο..

οκ σε ευχαριστώ εμένα τσιμπλες δεν μαζεύει πολλές ίσα ίσα μια φορά την μέρα...θα το κάνω όταν βλέπω τότε κ εγώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα χθες το απόγευμα ενώ την είχα ταισει πριν ξεκινήσω μάθημα την άκουγα που έκλαιγε και προσπαθούσε ο άντρας μου μα την ηρεμήσει. Με το που τελείωσα 9 Ή ώρα την έβαλα στο στήθος και μέχρι τη 1. Δεν ήθελε να την αφήσω πουθενά. Με το που την έπαιρνε π ύπνος ξυπναγε και ήθελε στήθος. Και φυσικά τα έβγαλε 2 φορές με τόσο φαΐ. Ζεσταινομασταν κιόλας και δεν ήξερα τι να κανω.. μετά εκανε 8ωρο. Ξύπνησα γιατί ποναγα το στήθος μου. Με το ζόρι την ξύπνησα να φάει και τώρα πάλι κοιμάται. Από βδομάδα που θα 0ρπει μάλλον να λείπω κάποια απογεύματα τι θα κανω; υποτίθεται περνάει αλμα που ξεκινάει σήμερα και κραταει 2 βδομάδες. Σκεφτόμουν να πάρω την παιδίατρο να μου δώσει οδηγίες για ξένο. Υπολόγιζα να λείπω ένα τρίωρο τη φορά και όχι κάθε μέρα αλλά αν χρειαστεί να της δώσει ο άντρας μου. Καλά πιπίλα δεν παίρνει με τιιιιποτα. 

Just now, Sweet_child είπε:

@Pennymav ο δικός μου βγάζει ΤΑ δάκρυα από τη στιγμή που γεννήθηκε, σε σημείο που γεμίζει τσίμπλες. Κανείς δεν μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό.

Καλημέρα κορίτσια, εμείς τα πάμε καλά δόξα τω Θεώ, αύριο θα κάνει το τελευταίο τρίπλεξ για να δούμε την καρδούλα χωρίς θεραπεία και ελπίζω να είναι το τελευταίο μας. Την άλλη Τετάρτη θα κάνει το πρώτο εμβόλιο συν τις σταγόνες για τον ροταϊό. 

Εγώ πήγα χθες στον γυναικολόγο για υπέρηχο και τεστ παπ. Δεν φαίνεται περίοδος στο κοντινό μέλλον. Τα πάντα κοιμούνται εκεί μέσα, χαχαχα! 

Άστα να κοιμούνται άλλο λίγο αυτό μας έλειπε τώρα...χαχαχα αυτές οι σταγόνες τι είναι που λες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Έτσι πιστεύω κ εγώ αγαπη ....φτου το παιδάκι σ το καλό...κ το δικό σ θέλω....αχχαχαχαχ

οκ κατάλαβα αγαπη ..σε ευχαριστώ πολύ...θα το κάνω κ γω από σήμερα....πόσες φορές την μέρα θέλει??? καλημεραααα

Αγάπη εγω πηρα μια θηλή π εχει μεγάλη τρύπα .και μια που λεει 2+ .ρυθμιζομενη ΡΟΗ .αυτην π έχεις κ εσυ δλδ .πως ομως ρυθμίζεις τη ΡΟΗ ;εγω αυτο δν ξερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Αγάπη εγω πηρα μια θηλή π εχει μεγάλη τρύπα .και μια που λεει 2+ .ρυθμιζομενη ΡΟΗ .αυτην π έχεις κ εσυ δλδ .πως ομως ρυθμίζεις τη ΡΟΗ ;εγω αυτο δν ξερω

Πάνω στην θηλη έχει νούμερα....1 2 3 .....γυρνάς το μπουκάλι με το χέρι σ κ το βάζεις στον αριθμό που θες ....ο αριθμός πρέπει να είναι ισια με την μύτη....δεν γυρνάς δηλ την θηλή.....αν δεν το κατάλαβες εχω φβ. πες μ να σ δείξω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα χθες το απόγευμα ενώ την είχα ταισει πριν ξεκινήσω μάθημα την άκουγα που έκλαιγε και προσπαθούσε ο άντρας μου μα την ηρεμήσει. Με το που τελείωσα 9 Ή ώρα την έβαλα στο στήθος και μέχρι τη 1. Δεν ήθελε να την αφήσω πουθενά. Με το που την έπαιρνε π ύπνος ξυπναγε και ήθελε στήθος. Και φυσικά τα έβγαλε 2 φορές με τόσο φαΐ. Ζεσταινομασταν κιόλας και δεν ήξερα τι να κανω.. μετά εκανε 8ωρο. Ξύπνησα γιατί ποναγα το στήθος μου. Με το ζόρι την ξύπνησα να φάει και τώρα πάλι κοιμάται. Από βδομάδα που θα 0ρπει μάλλον να λείπω κάποια απογεύματα τι θα κανω; υποτίθεται περνάει αλμα που ξεκινάει σήμερα και κραταει 2 βδομάδες. Σκεφτόμουν να πάρω την παιδίατρο να μου δώσει οδηγίες για ξένο. Υπολόγιζα να λείπω ένα τρίωρο τη φορά και όχι κάθε μέρα αλλά αν χρειαστεί να της δώσει ο άντρας μου. Καλά πιπίλα δεν παίρνει με τιιιιποτα. 

Άστα να κοιμούνται άλλο λίγο αυτό μας έλειπε τώρα...χαχαχα αυτές οι σταγόνες τι είναι που 

Εφοσον θα λειπεις, καλο θα ηταν να μπορει καποιος να την ταιζει με συμπληρωμα εστω μια φορα. Ρωτα το γιατρο ποιο να παρεις.

Ερωτηση...ξεκινας κιολας δουλεια; Με τι ασχολεισαι αν επιτρεπεται;;

Link to comment
Share on other sites

κοροτσια8μ ήρθε ο παιδίατρος κ μαλισταψτην πέτυχε στο φαΐ που έκανε σαν τόξο αλλα λίγο σήμερα....έκατσε ο άνθρωπος 2 ώρες εδώ να να παρακολουθησεο την μικρή....έφαγε την σήκωσα έβγαλε  αέρα για ρέψιμο την ξαπλωσαμε κ σε 1.30  ώρα αρχίζει να κλαίει αφου κοιμόταν την σήκωσα κ τραβάει ένα ρέψιμο με θόρυβο πολύ κ βγάζει γουλιά...την είδε ο ντοκ κ αποκλεισαμε την οισοφαγιτιδα είναι θέμα με την πέψη της  τλεικα γιαυτο κ κάνει ετσι....μας έδωσε σταγόνες προβιοτικες κ ένα τζελ για την γλώσσα έπαθε μύκητες η καημένη από το γάλα....ουφ κάπως ηρέμησα τώρα....αυτά τα νέα μας ..ελπίζω να τα πάει καλα το παιδάκι μ ....αν είχε οισοφαγιτιδα μ λέει δεν θα ηρεμουσε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εφοσον θα λειπεις, καλο θα ηταν να μπορει καποιος να την ταιζει με συμπληρωμα εστω μια φορα. Ρωτα το γιατρο ποιο να παρεις.

Ερωτηση...ξεκινας κιολας δουλεια; Με τι ασχολεισαι αν επιτρεπεται;;

Καθηγήτρια ξένων γλωσσών είμαι και εχώ κάποιους μαθητές που δίνουν για διπλώματα σε ένα μήνα. Μέχρι τώρα κάναμε μέσω ίντερνετ αλλά θα ξεκινήσω να πηγαίνω. Στους υπόλοιπους θα συνεχίσω από Σεπτέμβρη. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοροτσια8μ ήρθε ο παιδίατρος κ μαλισταψτην πέτυχε στο φαΐ που έκανε σαν τόξο αλλα λίγο σήμερα....έκατσε ο άνθρωπος 2 ώρες εδώ να να παρακολουθησεο την μικρή....έφαγε την σήκωσα έβγαλε  αέρα για ρέψιμο την ξαπλωσαμε κ σε 1.30  ώρα αρχίζει να κλαίει αφου κοιμόταν την σήκωσα κ τραβάει ένα ρέψιμο με θόρυβο πολύ κ βγάζει γουλιά...την είδε ο ντοκ κ αποκλεισαμε την οισοφαγιτιδα είναι θέμα με την πέψη της  τλεικα γιαυτο κ κάνει ετσι....μας έδωσε σταγόνες προβιοτικες κ ένα τζελ για την γλώσσα έπαθε μύκητες η καημένη από το γάλα....ουφ κάπως ηρέμησα τώρα....αυτά τα νέα μας ..ελπίζω να τα πάει καλα το παιδάκι μ ....αν είχε οισοφαγιτιδα μ λέει δεν θα ηρεμουσε. 

Άντε μωρό το γλυκούλι μου να ηρεμήσει λίγο.. Και αυτή και εσύ να μην ανησυχεις Δηλαδή. Πάντως μπράβο του γιατρού.. άλλοι δεν θα το έκαναν.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...