Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια τα μωρά σας εσείς τα βραδια που ειναι ν κοιμηθούν τ αλλάζετε ν μην κοιμούνται απο το ίδιο πλευρό συνεχεια ;γιατί ας πουμε μπορει ν στραβώσει τ κεφαλάκι τους;

Όχι δεν τον ενοχλώ καθόλου απ την πρώτη μερα γυρνάει ελαφρώς αριστερά.. τις τελευταίες μέρες που στηρίζει καλύτερα τον αυχένα του αλλάζει θέση μόνος του αλλα στ αριστερά είναι το αγαπημενο του κ δεν μ εχει αναφέρει κάτι κ ο παιδίατρος... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια βοήθεια...έχει από τις 6.30 ώρα κλαιε με λυγμούς...δεν ήρεμη τι να κάνω παναγια μ....πήρα τον ντοκ αυξησα το ινφακολικ τιποτα....ούτε απορροφητηρα ούτε σεσουάρ ούτε βόλτα ριπιτα δεν θέλει...τα μάτια τις είναι κόκκινα νυστάζει ( ευτυχώς έφαγε 70 μλ πριν λίγο ( αφού πριν από αυτά μ έκανε 3 φορές εμετο) τι άλλο να κάνω 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια βοήθεια...έχει από τις 6.30 ώρα κλαιε με λυγμούς...δεν ήρεμη τι να κάνω παναγια μ....πήρα τον ντοκ αυξησα το ινφακολικ τιποτα....ούτε απορροφητηρα ούτε σεσουάρ ούτε βόλτα ριπιτα δεν θέλει...τα μάτια τις είναι κόκκινα νυστάζει ( ευτυχώς έφαγε 70 μλ πριν λίγο ( αφού πριν από αυτά μ έκανε 3 φορές εμετο) τι άλλο να κάνω 

Την έκανες ενα μπανάκι να χαλαρώσει ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια βοήθεια...έχει από τις 6.30 ώρα κλαιε με λυγμούς...δεν ήρεμη τι να κάνω παναγια μ....πήρα τον ντοκ αυξησα το ινφακολικ τιποτα....ούτε απορροφητηρα ούτε σεσουάρ ούτε βόλτα ριπιτα δεν θέλει...τα μάτια τις είναι κόκκινα νυστάζει ( ευτυχώς έφαγε 70 μλ πριν λίγο ( αφού πριν από αυτά μ έκανε 3 φορές εμετο) τι άλλο να κάνω 

Αχ η ψυχουλα μωρε! Ενα μπανακι οντως και βαλτην στο στηθος σου δερμα με δερμα μηπως ετσι ηρεμησει? Να ακουει την καρδια σου! Ευχομαι να περασει! Ισως κολικοι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Την έκανες ενα μπανάκι να χαλαρώσει ;

την έκανα ναι βέβαια....πήρα τον ντοκ κ μ πε να αυξήσω το ινφακολικ...μες το φαΐ...( δηλ να φαΐ λίγο μα σταματήσω να τις ρίξω το φάρμακο το σκατα είναι κ ξανά φαΐ...τελικά ειπιε αλλα 80 κ ξεραθηκε....Η την επισε το φάρμακο η πέρασε ο κολικούς..ουφ παναγια μ...τις είχαν πρηστει τα μάτια της κακομοιρας....ευχαριτω

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan said:

κοριτσια βοήθεια...έχει από τις 6.30 ώρα κλαιε με λυγμούς...δεν ήρεμη τι να κάνω παναγια μ....πήρα τον ντοκ αυξησα το ινφακολικ τιποτα....ούτε απορροφητηρα ούτε σεσουάρ ούτε βόλτα ριπιτα δεν θέλει...τα μάτια τις είναι κόκκινα νυστάζει ( ευτυχώς έφαγε 70 μλ πριν λίγο ( αφού πριν από αυτά μ έκανε 3 φορές εμετο) τι άλλο να κάνω 

Περαστικα της οτι κ να ηταν Ραφαελα μου! Αν το ξανακάνει νομιζω καλυτερα να την δει ο γιατρος απο κοντα.. παντως αν κρατησε ακομα κ δίωρο δεν αποκλειεται να είναι κολικοί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Αχ η ψυχουλα μωρε! Ενα μπανακι οντως και βαλτην στο στηθος σου δερμα με δερμα μηπως ετσι ηρεμησει? Να ακουει την καρδια σου! Ευχομαι να περασει! Ισως κολικοι? 

κολικοί είναι ναι ....εσωσα 2παλσιο ινφακολικ σρην μέση από το φαγητό κ είπιε κ άλλο κ ηρέμησε....Η την επίασε το φάρμακο η πέρασαν οι κολικοί....χιλιοπεντακοσαρι Ντεπόν πήρα για να ηρεμήσω κ εγώ....δεν εχω ξαναδεί τέτοιο πράμα....πρηστικαν τα ματάκια της .παναγια μ....ουφ ηρέμησε το παιδάκι μ το καλό...σε ευχαριστώ αγαοη μ

Just now, KNecky είπε:

Περαστικα της οτι κ να ηταν Ραφαελα μου! Αν το ξανακάνει νομιζω καλυτερα να την δει ο γιατρος απο κοντα.. παντως αν κρατησε ακομα κ δίωρο δεν αποκλειεται να είναι κολικοί.

κολικοί είναι ναι ειναι 4 μέρα που το κάνει ίδια ώρα κ κρατάει 2 με 3 η κ 4 ώρες ανάλογα πως θα την πιάσει...ευτυχώς πέρασε πάναγια  μ δόξα το θεό....πελαγωσα σ λεω δεν ήξερα τι να την κάνω....σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

κολικοί είναι ναι ....εσωσα 2παλσιο ινφακολικ σρην μέση από το φαγητό κ είπιε κ άλλο κ ηρέμησε....Η την επίασε το φάρμακο η πέρασαν οι κολικοί....χιλιοπεντακοσαρι Ντεπόν πήρα για να ηρεμήσω κ εγώ....δεν εχω ξαναδεί τέτοιο πράμα....πρηστικαν τα ματάκια της .παναγια μ....ουφ ηρέμησε το παιδάκι μ το καλό...σε ευχαριστώ αγαοη μ

Το αγγελούδι το καημενο..ετσι ακριβως ηταν οι κολικοι που εχω ζησει κ δεν το ξεχναω..πρισμενα ματακια κ φαινεται απεγνωσμενο το κλαμα τους..αλλα θα περασει κ θα ειναι παλι μια χαρα χαρουμενο μωρακι! Δεν ειναι κατι κακο, απλα ωριμαζει το συστημα τους κ μετα ολα καλα! Ξεκουρασου κ εσυ τωρα που περασε, καλο.βραδυ!

Α κ τωρα που το θυμηθηκα..βοηθουσε ελαφρυα πιεση στα αριστερα χαμηλα στην κοιλιτσα με κυκλικες κινησεις σαν μασαζ πες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κολικοί είναι ναι ....εσωσα 2παλσιο ινφακολικ σρην μέση από το φαγητό κ είπιε κ άλλο κ ηρέμησε....Η την επίασε το φάρμακο η πέρασαν οι κολικοί....χιλιοπεντακοσαρι Ντεπόν πήρα για να ηρεμήσω κ εγώ....δεν εχω ξαναδεί τέτοιο πράμα....πρηστικαν τα ματάκια της .παναγια μ....ουφ ηρέμησε το παιδάκι μ το καλό...σε ευχαριστώ αγαοη μ

Τιποτα αγαπη μου τι ευχαριστεις! Παλι καλα η μικρουλα σου! Ηρεμησε και εσυ τωρα γιατι ειναι πραγματικα ψυχοφθορο να υποφέρει το παιδι σου και να μην μπορεις να το βοηθησεις!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μ...σας ευχαριστώ για την στήριξη εχτές ολες σας....ήταν πολύ δύσκολα κ σαν νέα μαμά μ ρθε νταμπλας....πόσο παιδευονται αυτά τα παιδιά μας....ποσο στεναχωρώ είναι όλον αυτό.τι σπαρακτικό κλάμα έκανε....δεν μας έφτανε η παλκινδρομμηση κ η πεψη ήρθαν κ οι κολικοί...γιατι να ταλαιπωρούνται ετσι παναγια μ,??? ευτυχώς μ.ηρεμησε το καμάρι μ...εγω αυπνη να την χαϊδεύω όλη νύχτα...αναστενάζε στον ύπνο συχνά...

ας είναι όλα τα μωράκια καλά κ ας τραβάμε εμείς ότι θέλουμε....

ΥΓΕΙΑ.......

Ευχαριστώ κ πάλι....

@KNecky την γύρισα κ μπρουμητα να ασκώ πίεση στην κοικια της κ αυτό που είπες κ κάτι έγινε....ηρεμουσε για 1 2 λεπτά.....

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...σας ευχαριστώ για την στήριξη εχτές ολες σας....ήταν πολύ δύσκολα κ σαν νέα μαμά μ ρθε νταμπλας....πόσο παιδευονται αυτά τα παιδιά μας....ποσο στεναχωρώ είναι όλον αυτό.τι σπαρακτικό κλάμα έκανε....δεν μας έφτανε η παλκινδρομμηση κ η πεψη ήρθαν κ οι κολικοί...γιατι να ταλαιπωρούνται ετσι παναγια μ,??? ευτυχώς μ.ηρεμησε το καμάρι μ...εγω αυπνη να την χαϊδεύω όλη νύχτα...αναστενάζε στον ύπνο συχνά...

ας είναι όλα τα μωράκια καλά κ ας τραβάμε εμείς ότι θέλουμε....

ΥΓΕΙΑ.......

Ευχαριστώ κ πάλι....

@KNecky την γύρισα κ μπρουμητα να ασκώ πίεση στην κοικια της κ αυτό που είπες κ κάτι έγινε....ηρεμουσε για 1 2 λεπτά.....

περαστικα στη μικρη σου κοριτσι μου!! αυτο με το κλαμα ειναι οντως τρομακτικο κ σπαρακτικο...δε λες ευτυχως που δεν θυμουνται τιποτα μετα;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

περαστικα στη μικρη σου κοριτσι μου!! αυτο με το κλαμα ειναι οντως τρομακτικο κ σπαρακτικο...δε λες ευτυχως που δεν θυμουνται τιποτα μετα;;;

Ευχαριστώ αγάπη μ κ εσένα.....πάλι καλά που δεν θυμούνται θα τους εμένα στο μυαλό ο πόνος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, asda είπε:

Γιατί δεν ξέρω αν όντως θα καταναλώνεται εντός της ημέρας. Δεν θα λείπω κάθε μέρα και σκεφτομουν αν είναι να βγάλω να βγάζω σκ που ειμαι πιο χαλαρή (μιας και είναι ο άντρας μου σπίτι περισσότερες ωρες). Αλλά έχω  μια άρνηση να μπω στη διαδικασία θήλαστρου και φλερτάρω με την ιδέα του συλλέκτη τελικά.

το θηλαστρο κ οι αντλησεις ειναι μεγαλο λουκι κακα τα ψεματα..1ον χανεις πολυ χρονο, 2ον εχεις συνεχεια να ασχολεισαι με πλυσιματα κι αποστειρωσεις, 3ον ποναει περισσοτερο 4ον τραυματιζονται οι θηλες  5ον πρεπει να πλενεις και να αποστειρωνεις μπιμπερο και να ζεσταινεις το γαλα καθε φορα κι αλλα κι αλλα...σε καταλαβαινω και μενα ειναι το χειροτερο μου...επισης να επισημανω κατι ασχετο αλλα και σχετικο, ο γιατρος μου ειπε οτι το γαλα που αντλειται με το θηλαστρο εχει αποδειχτει μεσω ερευνων οτι ειναι λιγοτερο θρεπτικο και φτωχοτερο σε καλα διατροφικα στοιχεια απο το γαλα που πινει το μωρο απευθειας απο το στηθος.Γι αυτο και δεν πρεπει να ειναι μονιμη τακτικη, αλλα συμπληρωματικη λυση. Απιστευτο κι ομως αληθινο. Η φυση προνοει για τα παντα τελικα.

Κοριτσια εντομοαπωθητικη λοσιον χρησιμοποιουμε σε τοσο μωρακια αν βγουμε βραδυ βολτα η αν παμε εξοχη; κι αν ναι, ποια μαρκα προτιματε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

το θηλαστρο κ οι αντλησεις ειναι μεγαλο λουκι κακα τα ψεματα..1ον χανεις πολυ χρονο, 2ον εχεις συνεχεια να ασχολεισαι με πλυσιματα κι αποστειρωσεις, 3ον ποναει περισσοτερο 4ον τραυματιζονται οι θηλες  5ον πρεπει να πλενεις και να αποστειρωνεις μπιμπερο και να ζεσταινεις το γαλα καθε φορα κι αλλα κι αλλα...σε καταλαβαινω και μενα ειναι το χειροτερο μου...επισης να επισημανω κατι ασχετο αλλα και σχετικο, ο γιατρος μου ειπε οτι το γαλα που αντλειται με το θηλαστρο εχει αποδειχτει μεσω ερευνων οτι ειναι λιγοτερο θρεπτικο και φτωχοτερο σε καλα διατροφικα στοιχεια απο το γαλα που πινει το μωρο απευθειας απο το στηθος.Γι αυτο και δεν πρεπει να ειναι μονιμη τακτικη, αλλα συμπληρωματικη λυση. Απιστευτο κι ομως αληθινο. Η φυση προνοει για τα παντα τελικα.

Κοριτσια εντομοαπωθητικη λοσιον χρησιμοποιουμε σε τοσο μωρακια αν βγουμε βραδυ βολτα η αν παμε εξοχη; κι αν ναι, ποια μαρκα προτιματε;

Καλημέρα! Η παιδιατρος μας λεει οχι πανω στο δερμα σε τοσο μικρα μωρακια και καλυτερα ως το ετος να απογευγεται. Οποτε βαζω κουνουπιερα κ σπρευ πανω στο καροτσι ή τσεροτο, αλλα οχι κοντα στο κεφαλάκι του μωρου.. για καποιο λογο τα κουνουπια παντα προτιμουσαν εμενα πιο πολυ παντως χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...σας ευχαριστώ για την στήριξη εχτές ολες σας....ήταν πολύ δύσκολα κ σαν νέα μαμά μ ρθε νταμπλας....πόσο παιδευονται αυτά τα παιδιά μας....ποσο στεναχωρώ είναι όλον αυτό.τι σπαρακτικό κλάμα έκανε....δεν μας έφτανε η παλκινδρομμηση κ η πεψη ήρθαν κ οι κολικοί...γιατι να ταλαιπωρούνται ετσι παναγια μ,??? ευτυχώς μ.ηρεμησε το καμάρι μ...εγω αυπνη να την χαϊδεύω όλη νύχτα...αναστενάζε στον ύπνο συχνά...

ας είναι όλα τα μωράκια καλά κ ας τραβάμε εμείς ότι θέλουμε....

ΥΓΕΙΑ.......

Ευχαριστώ κ πάλι....

@KNecky την γύρισα κ μπρουμητα να ασκώ πίεση στην κοικια της κ αυτό που είπες κ κάτι έγινε....ηρεμουσε για 1 2 λεπτά.....

Υπομονη κοριτσι μου που φαινεται οτι την εχεις κ με το παραπανω κ μπραβο σου! Να σκεφτεσαι οτι σε λιγο καιρο ολα θα περασουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...