Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

On 17/10/2019 at 1:42 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

Καλημερα!!καλωσηρθες στην ομαδα μας!!ευχομαι να εχεις μια ηρεμη κ ευχαριστη εγκυμοσυνη..κ ολες εδω να περασουμε παρεα αυτη τη γλυκια περιοδο..

Ειναι το πρωτο σου μωρακι?εμενα ειναι το πρωτο, μας ηρθε με τη βοηθεια της εξωσωματικης..στενοχωρια κ αγχος οταν διαπιστωσαμε τη δυσκολια φυσικης συλληψης αλλα ο θεος ο γιατρος κ η τυχη μας το χαρισε γρηγορα χωρις πολλη ταλαιπωρια κ πολλες προσπαθειες..

Στη β επιπεδου στον υπερηχογραφιστη πες το πριν την εξεταση για το φυλο γτ στην αδερφη μου αμεσως της εοπε κοριτσι χωρις να προλαβει να του πει οτι δν ηθελε να ξερει..οποτε μην σας χαλασει την εκπληξη..

Ευχαριστώ, επίσης! Είναι το πρώτο, κι εμείς ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά με βιοχημικές κυήσεις, κάναμε διάφορες εξετάσεις όπως μας καθοδήγησαν οι γιατροί και μία σπερματέγχυση που δεν πέτυχε. Σκεφτήκαμε να το αφήσουμε γιατί ταλαιπωρηθήκαμε πολύ ψυχολογικά με την προυπόθεση να μαζέψουμε χρήματα σε περίπτωση που αποφασίζαμε για εξωσωματική αργότερα. Τελικά εκεί που το είχαμε βγάλει από το μυαλό μας και κάναμε άλλα σχέδια ανακαλύψαμε ότι ήμουν έγκυος. Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες. Ναι, θα το πω ώστε να μην χαλάσει η έκπληξη!

On 17/10/2019 at 1:56 ΜΜ, AMAL04 είπε:

Ναι το προσπαθώ να μην κουράζομαι  αλλαα...  Δε το πετυχαίνω πάντα... 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Και σε εσένα ότι καλύτερο!!!!! 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια έχει καμία ενοχλήσεις στα χέρια μουδιάσματα και τσιμπήματακια τύπου καρπιαιο σωλήνα;;;; με έχουν πεθάνει κάνα 2 μέρες... Και έψαξα και λέει είναι συμπτώματα του 2ου τριμήνου... Που διανύουμε.... 

Ας μου πει αν το νιώθει καμία να δούμε τι θα κάνουμε...;;; χθες ξύπνησα την νύχτα επειδή ένιωθα ρευμα και μούδιασμα στα χέρια.... 

Καλως ήρθες στην παρέα μας.... Σου ευχόμαστε τα καλύτερα.... 

Αχ πως κρατιέται θα θέλα να ξερά.... Εγώ είχα αγωνία φουλ.... 

Βέβαια την υγεία του να έχει και ότι φέρει ο Θεός!!!! 

Ευχαριστώ, έχω αγωνία αλλά θα προσπαθήσω να κρατηθώ, όπως είπες το σημαντικό είναι να κάνουμε όλες υγιή μωράκια. Εσύ περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι;

On 17/10/2019 at 1:56 ΜΜ, AMAL04 είπε:

Ναι το προσπαθώ να μην κουράζομαι  αλλαα...  Δε το πετυχαίνω πάντα... 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Και σε εσένα ότι καλύτερο!!!!! 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια έχει καμία ενοχλήσεις στα χέρια μουδιάσματα και τσιμπήματακια τύπου καρπιαιο σωλήνα;;;; με έχουν πεθάνει κάνα 2 μέρες... Και έψαξα και λέει είναι συμπτώματα του 2ου τριμήνου... Που διανύουμε.... 

Ας μου πει αν το νιώθει καμία να δούμε τι θα κάνουμε...;;; χθες ξύπνησα την νύχτα επειδή ένιωθα ρευμα και μούδιασμα στα χέρια.... 

Καλως ήρθες στην παρέα μας.... Σου ευχόμαστε τα καλύτερα.... 

Αχ πως κρατιέται θα θέλα να ξερά.... Εγώ είχα αγωνία φουλ.... 

Βέβαια την υγεία του να έχει και ότι φέρει ο Θεός!!!! 

Το σύμπτωμα που αναφέρεις δεν το έχω νιώσει, τουλάχιστον όχι ακόμα. Ανάφερέ το στο γιατρό σου για να σε κατατοπίσει και να σε καθησυχάσει. Εγώ τον παίρνω τηλέφωνο για ο,τιδήποτε με απασχολεί, σε λογικά πλαίσια βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3               ??

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2019 at 3:46 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3               ??

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

Ευχαριστώ που με πρόσθεσες στο πινακάκι!

 

  • Μου αρέσει 1

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairytale18 είπε:

Ευχαριστώ, επίσης! Είναι το πρώτο, κι εμείς ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά με βιοχημικές κυήσεις, κάναμε διάφορες εξετάσεις όπως μας καθοδήγησαν οι γιατροί και μία σπερματέγχυση που δεν πέτυχε. Σκεφτήκαμε να το αφήσουμε γιατί ταλαιπωρηθήκαμε πολύ ψυχολογικά με την προυπόθεση να μαζέψουμε χρήματα σε περίπτωση που αποφασίζαμε για εξωσωματική αργότερα. Τελικά εκεί που το είχαμε βγάλει από το μυαλό μας και κάναμε άλλα σχέδια ανακαλύψαμε ότι ήμουν έγκυος. Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες. Ναι, θα το πω ώστε να μην χαλάσει η έκπληξη!

Ευχαριστώ, έχω αγωνία αλλά θα προσπαθήσω να κρατηθώ, όπως είπες το σημαντικό είναι να κάνουμε όλες υγιή μωράκια. Εσύ περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι;

Το σύμπτωμα που αναφέρεις δεν το έχω νιώσει, τουλάχιστον όχι ακόμα. Ανάφερέ το στο γιατρό σου για να σε κατατοπίσει και να σε καθησυχάσει. Εγώ τον παίρνω τηλέφωνο για ο,τιδήποτε με απασχολεί, σε λογικά πλαίσια βέβαια. 

Αγοράκι μας είχαν πει στην Α αυχενική μετά ο γιατρός όμως δεν το επιβεβαίωσε.... 

Ναι αν το δω και επιμένει το θέμα με τα χέρια θα τον πάρω.... 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, AMAL04 είπε:

Αγοράκι μας είχαν πει στην Α αυχενική μετά ο γιατρός όμως δεν το επιβεβαίωσε.... 

Ναι αν το δω και επιμένει το θέμα με τα χέρια θα τον πάρω.... 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!! 

Δεν πειράζει, γερά μωράκια να είναι και ό,τι είναι. Περαστικό να είναι αυτό με τα χέρια σου!

Just now, Ματιλντα είπε:

Κοριτςια αρχίζετε μηπως σιγά σιγά να ψωνιζεται πραγματάκια για το μωράκι ??εγω πήρες πανούλες και μωρό μαντήλα..

Εσύ σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι; Γιατί χθες έκανα εγγραφή και έχω χάσει επεισόδια.. Όσον αφορά τα πράγματα κάνω έρευνες αγοράς μέσω internet και είχαμε πάει σε ένα πολυκατάστημα με μωρουδιακά (δεν ξέρω εάν επιτρέπεται να αναφέρουμε ονόματα, μην θεωρηθεί διαφήμιση) γιατί ήθελα να πάρω κολάν εγκυμοσύνης και με την ευκαιρία είδαμε κάποια πράγματα. Σκεφτόμουν μετά τις γιορτές να ξεκινήσουμε τις αγορές.. Πάντως προβληματίστηκα λίγο σχετικά με το τι θα χρειαστώ πραγματικά και τι όχι επειδή είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη.


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , fairytale18 είπε:

Δεν πειράζει, γερά μωράκια να είναι και ό,τι είναι. Περαστικό να είναι αυτό με τα χέρια σου!

Εσύ σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι; Γιατί χθες έκανα εγγραφή και έχω χάσει επεισόδια.. Όσον αφορά τα πράγματα κάνω έρευνες αγοράς μέσω internet και είχαμε πάει σε ένα πολυκατάστημα με μωρουδιακά (δεν ξέρω εάν επιτρέπεται να αναφέρουμε ονόματα, μην θεωρηθεί διαφήμιση) γιατί ήθελα να πάρω κολάν εγκυμοσύνης και με την ευκαιρία είδαμε κάποια πράγματα. Σκεφτόμουν μετά τις γιορτές να ξεκινήσουμε τις αγορές.. Πάντως προβληματίστηκα λίγο σχετικά με το τι θα χρειαστώ πραγματικά και τι όχι επειδή είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Σε ευχαριστώ πολύ.... Εγώ αύριο μπαίνω στην 17 εβδ!!! Και εγω από εξωσωματική είμαι με την δεύτερη προσπάθεια τα καταφεραμε!!!!! Εσύ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! @fairytale18 καλώς ήρθες και καλή κι ανέφελη εγκυμοσύνη! @AMAL04 κι εμένα μουδιάζουν καμιά φορά τα χέρια μου στον ύπνο, αλλά όχι μες στην μέρα, οπότε δεν με ανησυχεί ιδιαίτερα προς το παρόν. 

Κορίτσια, ο γιατρός μου την τελευταία φορά στον υπέρηχο, μου είπε πως οι μητριαίες αρτηρίες μου παρουσιάζουν αντίσταση και μου αύξησε τη δόση του Salospir. Μου είπε ότι θα το παίρνω όλη την εγκυμοσύνη και τις αντιπηκτικές ενέσεις επίσης κι αν δεν βελτιωθεί, ίσως χρειαστεί να έχω στενή παρακολούθηση και να κάνουμε καισαρική αρκετά νωρίτερα. Το έχετε ακούσει ξανά; Διάβασα διάφορα για προεκλαμψία και τέτοια και πολύ στεναχωρέθηκα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπέρα σε όλες! @fairytale18 καλώς ήρθες και καλή κι ανέφελη εγκυμοσύνη! @AMAL04 κι εμένα μουδιάζουν καμιά φορά τα χέρια μου στον ύπνο, αλλά όχι μες στην μέρα, οπότε δεν με ανησυχεί ιδιαίτερα προς το παρόν. 

Κορίτσια, ο γιατρός μου την τελευταία φορά στον υπέρηχο, μου είπε πως οι μητριαίες αρτηρίες μου παρουσιάζουν αντίσταση και μου αύξησε τη δόση του Salospir. Μου είπε ότι θα το παίρνω όλη την εγκυμοσύνη και τις αντιπηκτικές ενέσεις επίσης κι αν δεν βελτιωθεί, ίσως χρειαστεί να έχω στενή παρακολούθηση και να κάνουμε καισαρική αρκετά νωρίτερα. Το έχετε ακούσει ξανά; Διάβασα διάφορα για προεκλαμψία και τέτοια και πολύ στεναχωρέθηκα.... :(

Εγω θα παιρνω σαλοσπιρ των 100 κ θα κανω ινοχεπ μεχρι κ 2μηνες μετα τη γεννα..αλλα βρηκαμε πριν την εμβρυομεταφορα οτι εχω το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο..βεβαια η αιματολογος μου ειπε οτι η μετρηση μπορει να επηρεαστηκε απο τις ορμονες των ενεσεων της εξωσωματικης..ο γυναικολογος δε μου ειπε τπτ για καισαρικη ουτε για νωριτερα γεννα..θα τον ρωτησω για τις μητριαιες αρτηριες την αλλη βδομαδα στο ραντεβου..

Γτ δν επισκεφτεσαι κ εναν αιματολογο?να δεις τι θα σ πει?

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Εγω θα παιρνω σαλοσπιρ των 100 κ θα κανω ινοχεπ μεχρι κ 2μηνες μετα τη γεννα..αλλα βρηκαμε πριν την εμβρυομεταφορα οτι εχω το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο..βεβαια η αιματολογος μου ειπε οτι η μετρηση μπορει να επηρεαστηκε απο τις ορμονες των ενεσεων της εξωσωματικης..ο γυναικολογος δε μου ειπε τπτ για καισαρικη ουτε για νωριτερα γεννα..θα τον ρωτησω για τις μητριαιες αρτηριες την αλλη βδομαδα στο ραντεβου..

Γτ δν επισκεφτεσαι κ εναν αιματολογο?να δεις τι θα σ πει?

Ναι, ίσως να πάω και σε αιματολόγο. Δεν νομίζω να έχει σχέση το σύνδρομο που περιγράφεις, με αυτό που λέω εγώ. Όταν υπάρχει αιματολογικός λόγος, το ξέρω ότι παίρνεις φάρμακα ως το τέλος χωρίς να επηρεάζει κάτι άλλο, αλλά δεν μου είπε ότι σχετίζεται με κάποιο σύνδρομο η αντίσταση των αρτηριών. Θα ρωτήσω και τον γιατρό που θα μου κάνει τον β επιπέδου πρώτα ο Θεός, μιας και θεωρείται κορυφαίος και θυμάμαι που και στην αυχενική έλεγχε τις μητριαίες, αλλά δεν είπε κάτι ανησυχητικό. Τι να πω... Είχα δεν είχα, αγχώθηκα πάλι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ παίρνω salospir 80. Στην αυχενική διαπίστωσα ότι το μέσο pi μητριαίας αρτηρίας είναι τσιμπημένο, αν και ο γιατρός δεν μου ανέφερε τίποτα. Νομίζω ότι ως την β' επιπέδου πρέπει να έχει πέσει η τιμή. Εμένα γράφει περιορισμός της εμβρυικής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες 1/770, να είναι άραγε αυτό η προεκλαμψία; Πάντως γενικά θα έλεγα ότι είμαι υποτασική. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπέρα σε όλες! @fairytale18 καλώς ήρθες και καλή κι ανέφελη εγκυμοσύνη! @AMAL04 κι εμένα μουδιάζουν καμιά φορά τα χέρια μου στον ύπνο, αλλά όχι μες στην μέρα, οπότε δεν με ανησυχεί ιδιαίτερα προς το παρόν. 

Κορίτσια, ο γιατρός μου την τελευταία φορά στον υπέρηχο, μου είπε πως οι μητριαίες αρτηρίες μου παρουσιάζουν αντίσταση και μου αύξησε τη δόση του Salospir. Μου είπε ότι θα το παίρνω όλη την εγκυμοσύνη και τις αντιπηκτικές ενέσεις επίσης κι αν δεν βελτιωθεί, ίσως χρειαστεί να έχω στενή παρακολούθηση και να κάνουμε καισαρική αρκετά νωρίτερα. Το έχετε ακούσει ξανά; Διάβασα διάφορα για προεκλαμψία και τέτοια και πολύ στεναχωρέθηκα.... :(

Μιλάς για προεκλαμψια πριν τις 34 βδομάδες; τα αποτελέσματα της αυχενικής σου τι ποσοστό δίνουν για αυτο; μην στεναχωριέσαι πάντως από τη στιγμή που το παρακολουθεί π γιατρός σου όλα καλά θα πάνε! Τα απρόοπτα είναι τα δύσκολα..

2 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Κοριτςια αρχίζετε μηπως σιγά σιγά να ψωνιζεται πραγματάκια για το μωράκι ??εγω πήρες πανούλες και μωρό μαντήλα..

Με γεια! Εγώ ακόμα τίποτα..

@teta2 είμαστε εντελώς μαζί τελικά! Κι εμένα μου έκλεισε Αυχενική για τις 20!

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό. Μου έγραψε ασβέστιο και σίδηρο. Όλα καλά μου είπε και το επόμενο ραντεβού σε 1 μήνα για β επιπέδου. Πλέον έγινε άρση της απαγόρευσης για επαφές..  ακόμα αυτό δεν το έχω πει στον άντρα μου βέβαια χεχε 

Κατά τ αλλά πήρα 1.5 κιλό και επιτέλους η πίεση μου ήταν φυσιολογική!! Αυτά τα νέα μου! Εσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι, ίσως να πάω και σε αιματολόγο. Δεν νομίζω να έχει σχέση το σύνδρομο που περιγράφεις, με αυτό που λέω εγώ. Όταν υπάρχει αιματολογικός λόγος, το ξέρω ότι παίρνεις φάρμακα ως το τέλος χωρίς να επηρεάζει κάτι άλλο, αλλά δεν μου είπε ότι σχετίζεται με κάποιο σύνδρομο η αντίσταση των αρτηριών. Θα ρωτήσω και τον γιατρό που θα μου κάνει τον β επιπέδου πρώτα ο Θεός, μιας και θεωρείται κορυφαίος και θυμάμαι που και στην αυχενική έλεγχε τις μητριαίες, αλλά δεν είπε κάτι ανησυχητικό. Τι να πω... Είχα δεν είχα, αγχώθηκα πάλι....

Ναι σωστα..σιγουρα ο υπερηχογραφιστης ελςγχει κ εχει αποψη για αυτο..

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου..οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι..θα το ψαξεις θα ενημερωθεις κ θα δεις..το γιατρο σου τον εμπιστευεσαι??χωρις να θελω να σε φορτισω ειναι καποιοι που απο την αρχη ψαχνουν δικαιολογιες για προγραμματισμενη καισαρικη..φυσικα μπορει να ισχυει κ αυτο που σου ειπε,δεν ειμαι γιατρος κ ισως ειναι κακο που κανω αυτο το σχολιο για τον ανθρωπο

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, asda είπε:

Μιλάς για προεκλαμψια πριν τις 34 βδομάδες; τα αποτελέσματα της αυχενικής σου τι ποσοστό δίνουν για αυτο; μην στεναχωριέσαι πάντως από τη στιγμή που το παρακολουθεί π γιατρός σου όλα καλά θα πάνε! Τα απρόοπτα είναι τα δύσκολα..

Με γεια! Εγώ ακόμα τίποτα..

@teta2 είμαστε εντελώς μαζί τελικά! Κι εμένα μου έκλεισε Αυχενική για τις 20!

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό. Μου έγραψε ασβέστιο και σίδηρο. Όλα καλά μου είπε και το επόμενο ραντεβού σε 1 μήνα για β επιπέδου. Πλέον έγινε άρση της απαγόρευσης για επαφές..  ακόμα αυτό δεν το έχω πει στον άντρα μου βέβαια χεχε 

Κατά τ αλλά πήρα 1.5 κιλό και επιτέλους η πίεση μου ήταν φυσιολογική!! Αυτά τα νέα μου! Εσεις;;

Δίνει ποσοστό 1/382. 

4 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ναι σωστα..σιγουρα ο υπερηχογραφιστης ελςγχει κ εχει αποψη για αυτο..

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου..οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι..θα το ψαξεις θα ενημερωθεις κ θα δεις..το γιατρο σου τον εμπιστευεσαι??χωρις να θελω να σε φορτισω ειναι καποιοι που απο την αρχη ψαχνουν δικαιολογιες για προγραμματισμενη καισαρικη..φυσικα μπορει να ισχυει κ αυτο που σου ειπε,δεν ειμαι γιατρος κ ισως ειναι κακο που κανω αυτο το σχολιο για τον ανθρωπο

Τι να πω βρε Κάθριν μου... Τον εμπιστεύομαι 7 χρόνια. Μου έχει κάνει 3 χειρουργία και γενικά δεν έχω να του προσάψω τίποτα. Είναι πάντα αναλυτικός και κατατοπιστικός. Κι είναι κι άνρωπος, δηλαδή σε δύσκολες καταστάσεις (ιατρικές) που χω περάσει με παίρνε τηλ από μόνος να με ρωτάει πώς είμαι, να μου δώσει οδηγίες κλπ. Λίγοι γιατροί το κάνουν αυτό. Αλλά και πάλι, προφανώς δεν είμαι σίγουρη για κανένα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Pagotoula είπε:

Δίνει ποσοστό 1/382. 

Τι να πω βρε Κάθριν μου... Τον εμπιστεύομαι 7 χρόνια. Μου έχει κάνει 3 χειρουργία και γενικά δεν έχω να του προσάψω τίποτα. Είναι πάντα αναλυτικός και κατατοπιστικός. Κι είναι κι άνρωπος, δηλαδή σε δύσκολες καταστάσεις (ιατρικές) που χω περάσει με παίρνε τηλ από μόνος να με ρωτάει πώς είμαι, να μου δώσει οδηγίες κλπ. Λίγοι γιατροί το κάνουν αυτό. Αλλά και πάλι, προφανώς δεν είμαι σίγουρη για κανένα.

Καλημερα κοριτσακι μου..να σου πω..εγω καθως κοιτουσα τη δικη μου αυχενικη παρατηρησα στα σχολια στο τελος εγραφε οτι "ο κινδυνος για προεκλαμψια βασισμενος στις μετρησεις της ροης στα μητριαια αγγεια ειναι χαμηλος" εσενα τι λεει?

Με την κουβεντα που καναμε παραπανω κ γω αγχωθηκα γτ εχω κινδυνος προεκλαμψιας πριν 34εβδ 1:236  και  Κινδυνος περιορισμου αναπτυξης πριν 37εβδ 1:182

Ο γιατρος μου δε μου σχολιασε κατι οταν του εστειλα την αυχενικη..αλλα αυτα ισως με τη β επιπεδου κ τα νεα δεδονενα αλλαξουν..θα τον ρωτησω στο ραντεβου..θα δουμε..εγω παντως πιστευω οτι η εγκυμοσυνη εοναι μια κατασταση που εξελισσεται κ κατι που τωρα δημιουργει ερωτηματικα κ αγχος αργοτερα μπορει ολα να βελτιωθουν ή τεσπα να αλλαξουν..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...