Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      @Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

      Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

      χαχαχαχ παρούσα !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Δεν νομιζω να υπαρχει ανησυχια για το βαρος! Εχεις ακομα πολυ καιρο μπροστα σου για να παρεις!! Αλλωστε εγω εστω στον 9ο παιρνω χωρις να τρωω καν αστα να πανε!! :P Το μωρακι να ειναι καλα κ οι εξετάσεις κ ας κην παρουνε πολλα κιλα δεν πειραζει!

Μωρέ αυτό λέω κι εγώ...Εμ έλα που έχω την ηλίθια την πεθερά μου και μου λέει δεν είναι φυσιολογικό να κοντεύεις να κλείσεις τον 4ο, να μεγαλώνει το μωρό και να μην φαίνεται τίποτα. Κι όλο με συγκρίνει με την συνυφάδα που είχε φανεί αμέσως. Και με άγχωσε η βλαμμένη... Από την άλλη προσπαθώ να σκέφτομαι και να ηρεμώ ότι επειδή είμαι σχετικά ψηλή και με οπίσθια κλίση στη μήτρα και γενικά δεν παχαίνω εύκολα, ίσως απλά κσθυστερήσει λίγο να φανεί..

 

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα... Η δική μου ακόμα να φουσκώσει....Δεν φαίνεται τίποτα, εκτός αν είναι βράδυ κι έχω φάει παααρα πολύ όοολη μέρα. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι από όταν σταμάτησα την ενέσιμη προγεστερόνη, ξεφούσκωσε ένα σημείο που είχε πλαδαράψει κι έχει γίνει πιο σκληρή.Δεν έχω πάρει και γραμμάριο, ενώ τρώω μια χαρά και τα πάντα.Δεν λέει να ανέβει από το 50 η ζυγαριά.Σκεφτόμουν να τον πάρω να τον ρωτήσω αν πρέπει να ανησυχώ.. 

Θα μεγαλωσει μην ανησυχεις..εμενα τωρα μια βδομαδα εκανε μπαμ κ φανηκε αλλα για να καταλαβεις τι εννοω φανηκε...οταν ειμαι σπιτι με κολαν κ κολλητα φανελακια ναι φαινεται μια μικρη κοιλιτσα..κ οι κοντινοι μου ανθρωποι που γνωριζουν το βλεπουν..τωρα οταν βγαινω εξω που τα ρουχα εινσι διαφορετικα δε θεωρω οτι καποιος θα παρατηρησει ή θαναι σιγουρος οτι η κοιλια ειναι εγκυμοσυνης! Υπομονη κοριτσακι μπυ..σκεψου αργοτερα θα την κουβαλαμε στο κρεβατι για να αλλαξουμε πλευρο χαχααα

@Pagotoulaαστη την πεθερα να λεει..δν ειμαστε ολες οι γυναικες το ιδιο..ουτε να μπαινεις στη διαδικασια να συγκρινεσαι με αλλες εγκυες..οπως ειναι το σωμα της καθεμιας κ οτι κοιλιτσα ταιριαζει στο σωμα μας..φανταζομαι θα εχεις ακουσει οικογενειες που εχουν φαγανο παιδακι,σχολιαζουν τα αδυνατα κ παινευουν το δικο τους που τρωει πολυ..επθσης οικογενειες με αδυνατο παιδακι λενε οτι αυτο ειναι το σωστο κ σχολιαζουν ενα γεματουλι κ λενε πω πω χοντρο παιδι...εεε ετσι εινσι κ με τις κοιλιες μας..αν ειχες κανει μεγαλη μπορει η πεθερα να σου ελεγε οτι η συνυφαδα δεν ειχε κ τοση μεγαλη σαν εσενα..χαχααα

Κ μενα η συνυφαδα μου χαιδευε την κοιλια της κ μου ελεγε κοιτα κοιλια κ δν ειμαι εγκυος επειδη εγω δν ειχα καθολου..

Η κοιλια ειναι το θεμα ολων των ανθρωπων στον κυκλο μιας εγκυου..αυτη θα κοιτανε θα τη σψολιαζουν κ θα την πιανουν οταν θα μας βλεπουν...υπομονηηηηη

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Μωρέ αυτό λέω κι εγώ...Εμ έλα που έχω την ηλίθια την πεθερά μου και μου λέει δεν είναι φυσιολογικό να κοντεύεις να κλείσεις τον 4ο, να μεγαλώνει το μωρό και να μην φαίνεται τίποτα. Κι όλο με συγκρίνει με την συνυφάδα που είχε φανεί αμέσως. Και με άγχωσε η βλαμμένη... Από την άλλη προσπαθώ να σκέφτομαι και να ηρεμώ ότι επειδή είμαι σχετικά ψηλή και με οπίσθια κλίση στη μήτρα και γενικά δεν παχαίνω εύκολα, ίσως απλά κσθυστερήσει λίγο να φανεί..

 

 

 

Υπομονη κ προσπαθισε να την αγνοεις οσο μπορεις! Στην τελικη καθε σωμα ειναι αλλιώς κ οι πιο παλιοι εχουν αλλες αντιληψεις για την εγκυμοσυνη! Μακαρι να πανε ολα καλα με υγεια κ ας λεει ο καθενας τα δικα του! Εγω δεν λεω πια ποσα κιλα πηρα στην πεθερα μου γ κατι τετοια..κ λογω εντολης γιατρου να κοψω την ζαχαρη (οχι λογω ζαχαρου) ελεγε πως το μωρο δεν παιρνει οτι χρειαζεται κ θα υποφερω τωρα δεν το λεω πια κ ηρεμισε κ αυτη κ γω μαζι! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Δεν εχω διαβασει για τετοιες προυποθεσεις..δηλ θεωρω οτι κ οι δημοσιοι υπαλληλοι θα παιρνουν κ οσες επιλεγουν ιδιωτικο μαιευτηριο..ο σκοπος του επιδοματος οπως ειχαν δηλωσει αρχικα ηταν η ανυιμετωπιση της υπογεννητικοτητας, σαν κινητρο για να κανουν παιδια τα ζευγαρια..αν στο τελος δουν οτι δε βγαινουν τα λεφτα πολυ πιθανο να αρχισουν τα "αλλα" κ "αν" κ να μεινουμε πολλοι εκτος..ελπιζω μην καταληξουμε να το παιρνουν μονο οι ρομα, δεν εχω κατι με τη συγκεκριμενη κοινωνικη ομαδα αλλα ειμαστε πολλες οικογενειες που εχουν αναγκη το επιδομα

Είναι οπωσδήποτε μεγάλο βοήθημα για όλους και είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό που γράφεις για τα 40.000 ευρώ αλλά στην ερώτησή μου για τους δημοσίους υπαλλήλους δεν αναφερόμουν σε αυτό το βοήθημα αλλά εάν δικαιούνται κάτι όπως π.χ. είναι το επίδομα τοκετού που παίρνουν οι ιδιωτικοί υπάλληλοι.

Just now, Kathrin17 είπε:

Δεν εχω διαβασει για τετοιες προυποθεσεις..δηλ θεωρω οτι κ οι δημοσιοι υπαλληλοι θα παιρνουν κ οσες επιλεγουν ιδιωτικο μαιευτηριο..ο σκοπος του επιδοματος οπως ειχαν δηλωσει αρχικα ηταν η ανυιμετωπιση της υπογεννητικοτητας, σαν κινητρο για να κανουν παιδια τα ζευγαρια..αν στο τελος δουν οτι δε βγαινουν τα λεφτα πολυ πιθανο να αρχισουν τα "αλλα" κ "αν" κ να μεινουμε πολλοι εκτος..ελπιζω μην καταληξουμε να το παιρνουν μονο οι ρομα, δεν εχω κατι με τη συγκεκριμενη κοινωνικη ομαδα αλλα ειμαστε πολλες οικογενειες που εχουν αναγκη το επιδομα

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. Πώς έβαλες το εικονίδιο κάτω από την παράθεση; Αυτό με το μωράκι και τις εβδομάδες σου.


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairytale18 είπε:

Είναι οπωσδήποτε μεγάλο βοήθημα για όλους και είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό που γράφεις για τα 40.000 ευρώ αλλά στην ερώτησή μου για τους δημοσίους υπαλλήλους δεν αναφερόμουν σε αυτό το βοήθημα αλλά εάν δικαιούνται κάτι όπως π.χ. είναι το επίδομα τοκετού που παίρνουν οι ιδιωτικοί υπάλληλοι.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. Πώς έβαλες το εικονίδιο κάτω από την παράθεση; Αυτό με το μωράκι και τις εβδομάδες σου.

Κ γω δημοσιος υπαλληλος ειμαι κ οντως δεν ξερω αν δικαιουμαστε κ τι απο τα αλλα επιδοματα που λες..μακαρι αν ξερει καποιο κοριτσι να μας πει..

Οσο για την εικονιτσα που λες..θα πρεπει πρψτα να μπεις στο lilypie να φτιαξεις συμφωνα με τις οδηγιες κ τις επιλογες αυτο που σου αρεσει..αγγλικα ειναι αλλα καταλαβαινεις..μετα θα μπεις στο προφιλ σου..στις ρυθμισεις λογαριασμου..κ αριστερα πανω settings area θα ανοιξεις το βελακι κ θα διακεξεις το "υπογραφη" εκει με copy paste θα βαλεις το συνδεσμο απο το lilypie στο πλαισιο της υπογραφης κ θα αποθηκευσεις..δοκιμασε το κ οτι χρειαστεις πες μου..κ μενα αλλη μανουλα με βοηθησε γτ απο ενα σημειο κ μετα κολλουσα


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Κ γω δημοσιος υπαλληλος ειμαι κ οντως δεν ξερω αν δικαιουμαστε κ τι απο τα αλλα επιδοματα που λες..μακαρι αν ξερει καποιο κοριτσι να μας πει..

Οσο για την εικονιτσα που λες..θα πρεπει πρψτα να μπεις στο lilypie να φτιαξεις συμφωνα με τις οδηγιες κ τις επιλογες αυτο που σου αρεσει..αγγλικα ειναι αλλα καταλαβαινεις..μετα θα μπεις στο προφιλ σου..στις ρυθμισεις λογαριασμου..κ αριστερα πανω settings area θα ανοιξεις το βελακι κ θα διακεξεις το "υπογραφη" εκει με copy paste θα βαλεις το συνδεσμο απο το lilypie στο πλαισιο της υπογραφης κ θα αποθηκευσεις..δοκιμασε το κ οτι χρειαστεις πες μου..κ μενα αλλη μανουλα με βοηθησε γτ απο ενα σημειο κ μετα κολλουσα

Α, ευχαριστώ, θα το προσπαθήσω σε λίγο. Όταν φτάσει ο καιρός λογικά θα ενημερωθούμε από τις υπηρεσίες μας απλώς το θίγω από τώρα για να έχουμε μια γενική ιδέα για το τι συμβαίνει. Θα το ψάξω λίγο και αν βρω κάτι έγκυρο θα σου πω.


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κ γω δημοσιος υπαλληλος ειμαι κ οντως δεν ξερω αν δικαιουμαστε κ τι απο τα αλλα επιδοματα που λες..μακαρι αν ξερει καποιο κοριτσι να μας πει..

Οσο για την εικονιτσα που λες..θα πρεπει πρψτα να μπεις στο lilypie να φτιαξεις συμφωνα με τις οδηγιες κ τις επιλογες αυτο που σου αρεσει..αγγλικα ειναι αλλα καταλαβαινεις..μετα θα μπεις στο προφιλ σου..στις ρυθμισεις λογαριασμου..κ αριστερα πανω settings area θα ανοιξεις το βελακι κ θα διακεξεις το "υπογραφη" εκει με copy paste θα βαλεις το συνδεσμο απο το lilypie στο πλαισιο της υπογραφης κ θα αποθηκευσεις..δοκιμασε το κ οτι χρειαστεις πες μου..κ μενα αλλη μανουλα με βοηθησε γτ απο ενα σημειο κ μετα κολλουσα

Έφτασα μέχρι το copy paste, δεν εμφανίζεται όμως η εικόνα αφού αποθηκεύσω αλλά ο σύνδεσμος..

 


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairytale18 είπε:

Έφτασα μέχρι το copy paste, δεν εμφανίζεται όμως η εικόνα αφού αποθηκεύσω αλλά ο σύνδεσμος..

 

Δεν κανεις copy paste το συνδεσμο που ειναι πανω πανω στη γραμμη διευθυνσης αλλα ενα συνδεσμο μεσα στη σελιδα  με σκουρο χρωμα που ειναι περιπου μια γραμμη μονο..για παρατηρησε το

Just now, fairytale18 είπε:

Έφτασα μέχρι το copy paste, δεν εμφανίζεται όμως η εικόνα αφού αποθηκεύσω αλλά ο σύνδεσμος..

 

Το κοιταξα παλι για να το θυμηθω κ να σε βοηθησω..οταν θα εισαι στο προφιλ σου στο πλαισιο της υπογραφης απο κατω εχει ενα βελακι εκει θα επικεξεις το 2ο που λεει επικογη εικονας απο URL


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Δεν κανεις copy paste το συνδεσμο που ειναι πανω πανω στη γραμμη διευθυνσης αλλα ενα συνδεσμο μεσα στη σελιδα  με σκουρο χρωμα που ειναι περιπου μια γραμμη μονο..για παρατηρησε το

Το κοιταξα παλι για να το θυμηθω κ να σε βοηθησω..οταν θα εισαι στο προφιλ σου στο πλαισιο της υπογραφης απο κατω εχει ενα βελακι εκει θα επικεξεις το 2ο που λεει επικογη εικονας απο URL

Εντάξει, χάρη στις οδηγίες σου τα κατάφερα, σε ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 2

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και εγω κοριτσια ζηλεψα απο τις φωτο προφιλ σας και εβαλα και εγω!!  Περιμενω πως και πως να ακουσω το μωρακι ελπιζω σε 2-3 βδομαδες να το νιωσω μηπως ξεαγχωθω λιγακι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Honeybee είπε:

Α και εγω κοριτσια ζηλεψα απο τις φωτο προφιλ σας και εβαλα και εγω!!  Περιμενω πως και πως να ακουσω το μωρακι ελπιζω σε 2-3 βδομαδες να το νιωσω μηπως ξεαγχωθω λιγακι! 

Κι εγώ έβαλα! Χαχαχαχ!! Παγωτούλα όνομα και πράγμα!!:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε;;; Το πιστεύετε ότι μπήκαμε αισίως στον τέταρτο μήνα;; Νομίζω ότι λόγω Χριστουγέννων δε θα καταλάβουμε πότε θα βγει η χρονιά..

Εγώ το μόνο σύμπτωμα που μου έμεινε είναι η άσχημη γεύση και που και που έχω κάτι ημικρανίες που δεν είμαι σίγουρη αν είναι εγκυμοσύνης ή λόγω του αυχένα..

Χθές ήμουν χάλια και πραγματικά πίστεψα πως πήρα κάποια ίωση...είχα φοβερό πονοκέφαλο αυτό της αρρώστιας και κάπως σαν πονόλαιμο.. το βράδυ λόγω που δεν άντεχα άλλο πήρα δύο ντεπον και ξάπλωσα και γενικά και σήμερα την έβγαλα στο κρεβάτι. Τώρα μπορώ να πω πως ίσως και να ταλαιπωρήθηκα δεν ξέρω και μου βγήκε έτσι. Σκέφτομαι μήπως φτιάξω τα ρούχα σε καμία ντουλάπα.. αν είμαι καλά δεν μπορώ να καθίσω ήσυχα!! Εσείς πώς είστε με αυτό;

Επίσης κατέληξα να το κάνω κι εγώ το εμβόλιο της γρίπης.. ο γυναικολόγος μου είχε πει ναι ενώ η παθολόγος δεν ήταν τόσο ένθερμη.. μόνο για το σύζυγο λόγω που την πέρασε περισυ και πιστέψτε με είναι πολύ ύπουλη γρίπη!! Τα συμπτώματά της δε σε παραπέμπουν στο οτι την έχεις..άντε να δούμε και με αυτό γιατί ενώ περισυ δεν είχα αρρωστήσει καθόλου φέτος φοβάμαι και κορίτσια μου μπροστά στην τρομάρα που πήρα χθες δεν το διακινδυνεύω...

  • Μου αρέσει 1

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nackt said:

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε;;; Το πιστεύετε ότι μπήκαμε αισίως στον τέταρτο μήνα;; Νομίζω ότι λόγω Χριστουγέννων δε θα καταλάβουμε πότε θα βγει η χρονιά..

Εγώ το μόνο σύμπτωμα που μου έμεινε είναι η άσχημη γεύση και που και που έχω κάτι ημικρανίες που δεν είμαι σίγουρη αν είναι εγκυμοσύνης ή λόγω του αυχένα..

Χθές ήμουν χάλια και πραγματικά πίστεψα πως πήρα κάποια ίωση...είχα φοβερό πονοκέφαλο αυτό της αρρώστιας και κάπως σαν πονόλαιμο.. το βράδυ λόγω που δεν άντεχα άλλο πήρα δύο ντεπον και ξάπλωσα και γενικά και σήμερα την έβγαλα στο κρεβάτι. Τώρα μπορώ να πω πως ίσως και να ταλαιπωρήθηκα δεν ξέρω και μου βγήκε έτσι. Σκέφτομαι μήπως φτιάξω τα ρούχα σε καμία ντουλάπα.. αν είμαι καλά δεν μπορώ να καθίσω ήσυχα!! Εσείς πώς είστε με αυτό;

Επίσης κατέληξα να το κάνω κι εγώ το εμβόλιο της γρίπης.. ο γυναικολόγος μου είχε πει ναι ενώ η παθολόγος δεν ήταν τόσο ένθερμη.. μόνο για το σύζυγο λόγω που την πέρασε περισυ και πιστέψτε με είναι πολύ ύπουλη γρίπη!! Τα συμπτώματά της δε σε παραπέμπουν στο οτι την έχεις..άντε να δούμε και με αυτό γιατί ενώ περισυ δεν είχα αρρωστήσει καθόλου φέτος φοβάμαι και κορίτσια μου μπροστά στην τρομάρα που πήρα χθες δεν το διακινδυνεύω...

Περαστικα σου γλυκια μου! Ειναι πιο βαρια ακομα κ τα απλα κρυωματα με εγκυμοσυνη ποσο μαλλον μια γρίπη. Πρεπει να προσεχουμε κ ειναι δύσκολο ειδικα με την δουλειά. Κ γω λεω να το κανω αν κ εχω λιγο φοβο μην εχει καποια παρενεργεια. Θα φυγουν κ τα υπολοιπα συμπτώματα κ θα εισαι φουλ στην ενεργεια!! :) Κ γω το εχω τωρα αυτο επιτελους να νιωσω λιγο ζωντανη γιατί πριν ολο να κοιμηθω ηθελα ή να κανω εμετο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Ναι, ο δικός μου πληρώνεται κανονικά. Αλλά υπάρχουν κι άλλοι γιατροί που άπαξ κι είσαι έγκυος σταματάνε να χρεώνουν τους υπέρηχους και πληρώνονται μόνο τον τοκετό. Ο δικός μου δυστυχώς δεν έχει αυτό το σύστημα και ξεφραγγιάζομαι. Με έβλεπε κάθε 2 βδομάδες, στο εξής κάθε 3, κάθε φορά σκάω 50άρικο κι όταν μου κάνει και καλλιέργειες κολπικού σκάω 80άρικο. Βάλε και τα λεφτά που δίνω στην ενδοκρινολόγο που με παρακολουθεί, τις συμμετοχές μου στις αιματολογίκες κάθε μήνα και τους μεγάλους υπερήχους που γίνονται αλλού.....κλάφτα Χαράλαμπε... Εσύ τον πληρώνεις επίσκεψη;

Και εγώ είμαι από τις τυχερουλες που το 50αρικο πάει σύννεφο... Και έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις.... 

Μεγάλο πορτοφόλι και καλή καρδιά... Χαχαχαχα...... 

Δεν τα βάζω μπροστά στο παιδί μου για κανένα λόγο... Αλλά να υπάρχουν τα λεφτάκια να τα μοιράζουμε..... 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, AMAL04 είπε:

Και εγώ είμαι από τις τυχερουλες που το 50αρικο πάει σύννεφο... Και έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις.... 

Μεγάλο πορτοφόλι και καλή καρδιά... Χαχαχαχα...... 

Δεν τα βάζω μπροστά στο παιδί μου για κανένα λόγο... Αλλά να υπάρχουν τα λεφτάκια να τα μοιράζουμε..... 

Λογικά εσύ θα πληρώσεις μικρότερο ποσό στο τέλος για τον τοκετό αφού θα αφαιρεθούν από το συνολικό ποσό οι επισκέψεις που πληρώνεις κάθε φορά. Για την καλλιέργεια του κολπικού πάντως εμένα μου έγραψε όσα γράφονται δωρεάν και πλήρωσα συνολικά 18,70 ευρώ (συνταγογραφούμενα και μη). Μου έκανε εντύπωση και η asda που έγραψε πιο πάνω ότι δίνει 30 ευρώ για τις συνταγές, εμείς κάθε φορά ή δε δίνουμε τίποτα ή μόνο 5 ευρώ. Εννοείται πως τα λεφτά είναι το λιγότερο, πρέπει όμως να υπάρχουν κιόλας. Πάντα έλεγα ότι θα γεννούσα σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί νιώθω και μεγαλύτερη ασφάλεια εκεί αλλά η τύχη τα έφερε αλλιώς. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό γιατρός, μαιευτήριο και ό,τι χρειάζεται το μωράκι από 5000 και άνω. Δεν παραπονιόμαστε όμως, το μόνο που μετράει είναι ότι πρώτα ο Θεός θα γίνουμε γονείς.

13 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε;;; Το πιστεύετε ότι μπήκαμε αισίως στον τέταρτο μήνα;; Νομίζω ότι λόγω Χριστουγέννων δε θα καταλάβουμε πότε θα βγει η χρονιά..

Εγώ το μόνο σύμπτωμα που μου έμεινε είναι η άσχημη γεύση και που και που έχω κάτι ημικρανίες που δεν είμαι σίγουρη αν είναι εγκυμοσύνης ή λόγω του αυχένα..

Χθές ήμουν χάλια και πραγματικά πίστεψα πως πήρα κάποια ίωση...είχα φοβερό πονοκέφαλο αυτό της αρρώστιας και κάπως σαν πονόλαιμο.. το βράδυ λόγω που δεν άντεχα άλλο πήρα δύο ντεπον και ξάπλωσα και γενικά και σήμερα την έβγαλα στο κρεβάτι. Τώρα μπορώ να πω πως ίσως και να ταλαιπωρήθηκα δεν ξέρω και μου βγήκε έτσι. Σκέφτομαι μήπως φτιάξω τα ρούχα σε καμία ντουλάπα.. αν είμαι καλά δεν μπορώ να καθίσω ήσυχα!! Εσείς πώς είστε με αυτό;

Επίσης κατέληξα να το κάνω κι εγώ το εμβόλιο της γρίπης.. ο γυναικολόγος μου είχε πει ναι ενώ η παθολόγος δεν ήταν τόσο ένθερμη.. μόνο για το σύζυγο λόγω που την πέρασε περισυ και πιστέψτε με είναι πολύ ύπουλη γρίπη!! Τα συμπτώματά της δε σε παραπέμπουν στο οτι την έχεις..άντε να δούμε και με αυτό γιατί ενώ περισυ δεν είχα αρρωστήσει καθόλου φέτος φοβάμαι και κορίτσια μου μπροστά στην τρομάρα που πήρα χθες δεν το διακινδυνεύω...

Από τη 16η εβδομάδα κυρίως και μετά ελάχιστα πράγματα, απέχθεια για μερικά φαγητά, λίγη ναυτία μία φορά την εβδομάδα, λίγη δυσκοιλιότητα και αυτό όχι συνεχόμενα και καμιά φορά με καίνε οι θηλές ειδικά αν φοράω σουτιέν. Λέω αν φοράω γιατί τον περισσότερο καιρό τον περνάω στο σπίτι και αυτός είναι και ο λόγος που δεν σκέφτομαι να κάνω το εμβόλιο.

  • Μου αρέσει 2

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...