Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Αυτό ακριβώς είναι, λες και το ζήτησα εγώ. Και τι να πεις, οχι ευχαριστώ, παρε καλυτερα ένα φορμακι; Είναι κοντινοί συγγενείς, δεν λέγεται ευκολα.

Για αργότερα λέω αλλά δεν ξέρω γιατί σαν ιδέα δεν μου αρέσει να έχω το παιδί κλεισμενο εκεί. Από την άλλη ίσως καμιά φορά χρειαστεί;

Να σου πω σκηνικό... Εγώ μέσα στο σπίτι,κλεισμένη να πηγαίνω μόνο τουαλέτα,μετά από αιμορραγία μεγάλη κλπ και με το ζόρι να έρθει να με δει πολύ-πολύ κοντινός μου συγγενής... Έρχεται λοιπόν και πριν ακόμα μπει σπίτι έχει ξεκινήσει να λέει στον άντρα μου μέσα στο ασανσέρ(κατέβηκε να ξεκλειδώσει) πόσο στοίχισαν τα ρούχα κλπ πράγματα που μας έφερνε... Λέγοντας εκφράσεις του τύπου"Πανάκριβα ήταν αλλά τα πήρα, μου έφυγαν ένα σωρό λεφτά" κλπ... Εεε πώς να ευχαριστηθούμε με τα "δώρα" αυτά;! Λες και τα ζητήσαμε!!

Δεν είπαμε τίποτα γιατί είναι δύσκολη η θέση μας αλλά δε νομίζω να μπορέσω να κρατηθώ ξανά. Επιτέλους πρέπει να μάθω να μιλάω,να μην καταπίνω μόνο!

Για τοτο πάρκο,βλέποντας και κάνοντας.. Αναλόγως με την ιδιοσυγκρασία του παιδιού, ίσως του ταιριάζει,ίσως όχι

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα κορίτσια τα πεθερικά μου δεν έχουν πει κουβέντα ακόμα για να πάρουν κάτι για το μωρό, ίσως να ναι και καλύτερα έτσι. Ότι πήραμε τα πλήρωσαν οι γονείς μου και ούτε που το αναφέρουν, λες και δεν έγινε ποτέ.. Προτιμώ να τα πληρώσω μόνη μου όλα παρά να το κοπανανε μετά ή να το κάνουν με μισή καρδιά από υποχρέωση..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον βρε @Alcedo σου αρεσαν τα πράγματα ή τζάμπα ξεπαραδιαστηκε ο άνθρωπος; χαχαχαχ 

Συμφωνώ, αν θέλει κάποιος να κάνει δώρο ωραία αλλά δεν είναι "αναγκη", εξ άλλου αν δεν μπορουσαμε οικονομικά δεν θα κάναμε παιδι. Το κάθε ζευγάρι ρυθμίζει διαφορετικά τα οικονομικά του. Άλλοι κάνουν οικονομία για να πανε σε ιδιωτικό μαιευτήριο, άλλοι δεν δίνουν εκεί λεφτά. Μια φίλη μου έλεγε σιχαινόταν στα παιδιά της να βάλει ρουχα δευτερο χέρι και τα πηρε όλα καινούργια, ουτε από την αδερφή της δεν πηρε, οπότε της έφυγαν εκεί τόσα λεφτά. 

@MarakiKakkin έχουν κάνει τα ίδια δώρο στην κόρη τα πεθερικα μου. Ευτυχώς δεν θέλουν να ξεχωρίζουν τα παιδια, οτι κάνουν στο ένα, και στο άλλο. Αλλά στη δεδομένη φάση και τα λεφτά στο χέρι να μας έδιναν παλι βοήθεια θα ήταν, αφού τόσα πραγματα μπορουμε να πάρουμε μεταχειρισμένα

Αλλά μπορείς να το πεις σαν κουβέντα στους παπουδες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Τουλάχιστον βρε @Alcedo σου αρεσαν τα πράγματα ή τζάμπα ξεπαραδιαστηκε ο άνθρωπος; χαχαχαχ 

Συμφωνώ, αν θέλει κάποιος να κάνει δώρο ωραία αλλά δεν είναι "αναγκη", εξ άλλου αν δεν μπορουσαμε οικονομικά δεν θα κάναμε παιδι. Το κάθε ζευγάρι ρυθμίζει διαφορετικά τα οικονομικά του. Άλλοι κάνουν οικονομία για να πανε σε ιδιωτικό μαιευτήριο, άλλοι δεν δίνουν εκεί λεφτά. Μια φίλη μου έλεγε σιχαινόταν στα παιδιά της να βάλει ρουχα δευτερο χέρι και τα πηρε όλα καινούργια, ουτε από την αδερφή της δεν πηρε, οπότε της έφυγαν εκεί τόσα λεφτά. 

@MarakiKakkin έχουν κάνει τα ίδια δώρο στην κόρη τα πεθερικα μου. Ευτυχώς δεν θέλουν να ξεχωρίζουν τα παιδια, οτι κάνουν στο ένα, και στο άλλο. Αλλά στη δεδομένη φάση και τα λεφτά στο χέρι να μας έδιναν παλι βοήθεια θα ήταν, αφού τόσα πραγματα μπορουμε να πάρουμε μεταχειρισμένα

Αλλά μπορείς να το πεις σαν κουβέντα στους παπουδες;

Αν θέλουν να πάρουν κάτι για τον εγγονό τους, ας το πάρουν. Δεν πρόκειται να ζητήσω κάτι, δεν νιώθω όμορφα. Αρκεί να το κάνουν με την καρδιά τους. Έτσι κι αλλιώς τα μεγάλα έξοδα έφυγαν, μόνο ένα ρηλαξ χρειάζομαι πιστεύω. Εσείς που θα κοιμηζετε το μωρό σας τον πρώτο καιρό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Αν θέλουν να πάρουν κάτι για τον εγγονό τους, ας το πάρουν. Δεν πρόκειται να ζητήσω κάτι, δεν νιώθω όμορφα. Αρκεί να το κάνουν με την καρδιά τους. Έτσι κι αλλιώς τα μεγάλα έξοδα έφυγαν, μόνο ένα ρηλαξ χρειάζομαι πιστεύω. Εσείς που θα κοιμηζετε το μωρό σας τον πρώτο καιρό;

Θα βάλω εξαρχής την κουνια δίπλα στο διπλό. Αφού το λίκνο είναι για έξι μήνες γιατί να παιρνω διπλά πράγματα και να αλλάζω.. Θα κοιτάξω στο ΙΚΕΑ που είναι και πιο στενές γιατί δεν έχουμε πολυ χώρο στο δωμάτιο, με τα ίδια χρήματα θα με βγάλει περισσότερο καιρό. Δεν σκοπευω να βαλω συντομα το μωρό στο δικό του χώρο. Και παλι έχω κουνια να μου δώσουν αλλά είναι αρκετά μεγάλη, για μέσα στο δωμάτιο μας σίγουρα δεν θα χωρέσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Θα βάλω εξαρχής την κουνια δίπλα στο διπλό. Αφού το λίκνο είναι για έξι μήνες γιατί να παιρνω διπλά πράγματα και να αλλάζω.. Θα κοιτάξω στο ΙΚΕΑ που είναι και πιο στενές γιατί δεν έχουμε πολυ χώρο στο δωμάτιο, με τα ίδια χρήματα θα με βγάλει περισσότερο καιρό. Δεν σκοπευω να βαλω συντομα το μωρό στο δικό του χώρο. Και παλι έχω κουνια να μου δώσουν αλλά είναι αρκετά μεγάλη, για μέσα στο δωμάτιο μας σίγουρα δεν θα χωρέσει. 

Όντως είναι ένα θέμα και αυτό του χώρου, θα αργήσω κι εγώ να το βάλω στο δικό του δωμάτιο. Εσάς ποια είναι η γνώμη σας για τα παρκοκρεβατα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Όντως είναι ένα θέμα και αυτό του χώρου, θα αργήσω κι εγώ να το βάλω στο δικό του δωμάτιο. Εσάς ποια είναι η γνώμη σας για τα παρκοκρεβατα;

Μια χαρά, για παιχνίδι λες ή και για υπνο;

με ένα καλό στρώμα γιατί όχι; Γιατί τα δικά τους συνήθως δεν είναι για υπνο, είναι πολυ λεπτά. Μια ξαδέρφη μου εκεί κοιμιζε την κόρη της κανονικά. Στο πρώτο παιδί είχε δώσει ένα χιλιάρικο για σετ, κουνια σιφινιερα. Στο δευτερο οικονομικα δεν μπορουσε να διαθέσει πάλι για δεύτερη κουνια, αφου και το μεγάλο ακόμα εκεί κοιμόταν. Οποτε βολευτηκε έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarakiKakkin είπε:

Εμένα κορίτσια τα πεθερικά μου δεν έχουν πει κουβέντα ακόμα για να πάρουν κάτι για το μωρό, ίσως να ναι και καλύτερα έτσι. Ότι πήραμε τα πλήρωσαν οι γονείς μου και ούτε που το αναφέρουν, λες και δεν έγινε ποτέ.. Προτιμώ να τα πληρώσω μόνη μου όλα παρά να το κοπανανε μετά ή να το κάνουν με μισή καρδιά από υποχρέωση..

Καλύτερα κορίτσι μου μόνοι σας και οι γονείς σου...

Καλά... Από πεθερά δεν περιμένω τίποτα μα τίποτα! Εδώ στον γάμο δεν πήρε ούτε κάλτσες στον γιό της,δεν πρόσφερε ούτε 1 ευρώ(έριξε στο κρεβάτι 50 ευρώ μόνο...) Άστα... Δεν έχουμε επαφές, μέχρι πριν κάνα δίμηνο δεν μιλούσαμε καθόλου. Θεωρήσαμε ότι θα ήταν καλό να της πούμε ότι είμαι έγκυος(κατά τον τρίτο μήνα)μήπως και την αλλάξει σαν άνθρωπο όλο αυτό αλλά δεν.... Αδιόρθωτη...Από τότε έχουμε να την δούμε, έχει στείλει 2-3 μηνύματα στον άντρα μου και καλά να δει τι κάνουμε... Μακριά και πάλι μακριά!! 

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Τουλάχιστον βρε @Alcedo σου αρεσαν τα πράγματα ή τζάμπα ξεπαραδιαστηκε ο άνθρωπος; χαχαχαχ 

Συμφωνώ, αν θέλει κάποιος να κάνει δώρο ωραία αλλά δεν είναι "αναγκη", εξ άλλου αν δεν μπορουσαμε οικονομικά δεν θα κάναμε παιδι. Το κάθε ζευγάρι ρυθμίζει διαφορετικά τα οικονομικά του. Άλλοι κάνουν οικονομία για να πανε σε ιδιωτικό μαιευτήριο, άλλοι δεν δίνουν εκεί λεφτά. Μια φίλη μου έλεγε σιχαινόταν στα παιδιά της να βάλει ρουχα δευτερο χέρι και τα πηρε όλα καινούργια, ουτε από την αδερφή της δεν πηρε, οπότε της έφυγαν εκεί τόσα λεφτά. 

@MarakiKakkin έχουν κάνει τα ίδια δώρο στην κόρη τα πεθερικα μου. Ευτυχώς δεν θέλουν να ξεχωρίζουν τα παιδια, οτι κάνουν στο ένα, και στο άλλο. Αλλά στη δεδομένη φάση και τα λεφτά στο χέρι να μας έδιναν παλι βοήθεια θα ήταν, αφού τόσα πραγματα μπορουμε να πάρουμε μεταχειρισμένα

Αλλά μπορείς να το πεις σαν κουβέντα στους παπουδες;

Αν είχα εγώ αυτά τα λεφτά που διέθεσε, θα είχα κάνει σίγουρα καλύτερες επιλογές!! Χαχαχα Αλλά λόγω της τόσο στενής σχέσης..τολμάω να τα αλλάξω;! Έπρεπε να δείχνω ενθουσιασμό γιατί αλλιώς θα ήμουν και αχάριστη!

@MarakiKakkin Θα αγοράσουμε λίκνο συγκοίμησης μέχρι να τα καταφέρουμε με τον θηλασμό,να βρούμε την σειρά μας... Μάλλον μεταχειρισμένο, μιας και βγαίνουν τα υφάσματα και πλένονται. 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alcedo άμα θες να τα αλλάξεις βρες μια καλή δικαιολογία. Πες ότι ήταν ελαττωματικό και "αν και μας άρεσε, δυστυχώς δεν είχε το ίδιο να παρουμε οπότε διαλέξαμε κάτι άλλο" :wink:

Γιατί θα έρθουν να τσεκαρουν αν το χρησιμοποιείτε; Ήμαρτον.. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα πεθερικά μου έχουν πάρει διαζύγιο και έχουν φτιάξει νέες οικογένειες,δεν περιμένω και πολλά αλλά δεν πειράζει, καλή καρδιά..

Έχω πάρει ένα παρκοκρεβατα Lionelo και έξτρα στρωματακι αλλά σκέφτομαι να το βάλω όταν πια δεν χωράει στο πορτ μπεμπέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

@Alcedo άμα θες να τα αλλάξεις βρες μια καλή δικαιολογία. Πες ότι ήταν ελαττωματικό και "αν και μας άρεσε, δυστυχώς δεν είχε το ίδιο να παρουμε οπότε διαλέξαμε κάτι άλλο" :wink:

Γιατί θα έρθουν να τσεκαρουν αν το χρησιμοποιείτε; Ήμαρτον.. 

Φυσικά θα τσεκάρει αν το χρησιμοποιούμε.. Μιλάμε για προβληματική κατάσταση... Εδώ με το ζόρι να μην πάρω λίκνο συγκοίμησης γιατί δεν θα με βολέψει(γιατί εκείνη δεν θήλασε (γιατί πονούσε) και να πάρω ένα δικό της πορτ μπεμπέ να κοιμάται το μωρό.. Μα λέω δεν θέλω να σηκώνομαι συνέχεια... Και λέει καλά,αν τα καταφέρεις να θηλάσεις... Άστα σου λέω... Προσπαθώ να έχω απόσταση αλλά η συγγένεια είναι στενότατη...οπότε....

Just now, MarakiKakkin είπε:

Εμένα τα πεθερικά μου έχουν πάρει διαζύγιο και έχουν φτιάξει νέες οικογένειες,δεν περιμένω και πολλά αλλά δεν πειράζει, καλή καρδιά..

Έχω πάρει ένα παρκοκρεβατα Lionelo και έξτρα στρωματακι αλλά σκέφτομαι να το βάλω όταν πια δεν χωράει στο πορτ μπεμπέ.

Ας φέρονται σωστά και ας μην προσφέρουν υλικά... Άλλωστε η συμπεριφορά και η καλή καρδιά μετράνε, όλα τα άλλα γίνονται...

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Φυσικά θα τσεκάρει αν το χρησιμοποιούμε.. Μιλάμε για προβληματική κατάσταση... Εδώ με το ζόρι να μην πάρω λίκνο συγκοίμησης γιατί δεν θα με βολέψει(γιατί εκείνη δεν θήλασε (γιατί πονούσε) και να πάρω ένα δικό της πορτ μπεμπέ να κοιμάται το μωρό.. Μα λέω δεν θέλω να σηκώνομαι συνέχεια... Και λέει καλά,αν τα καταφέρεις να θηλάσεις... Άστα σου λέω... Προσπαθώ να έχω απόσταση αλλά η συγγένεια είναι στενότατη...οπότε....

Ας φέρονται σωστά και ας μην προσφέρουν υλικά... Άλλωστε η συμπεριφορά και η καλή καρδιά μετράνε, όλα τα άλλα γίνονται...

Αινταααα... Άμα έχεις και τετοια... 

Και παλι αν έχεις υποστήριξη από τον συζυγο καταχωνιασε το και πες της όταν έρθει το μωρό ότι σου είπε η γιατρός να μην το χρησιμοποιείς γιατί είναι ακατάλληλο. Σιγά μωρέ που θα κάτσεις να ασχολείσαι. Σε λίγες εβδομάδες θα τρέχουμε με άλλα σοβαρότερα, δεν γίνεται να σκάμε και με τέτοια. 

Εγώ πάλι δεν μπορώ τα πολλα πραγματα, κουνια αυτόματη, γυμναστήριο, "φωλιά " (μου θυμίζει κρεβάτι σκύλου), ριλαξ, πορτ μπεμπε. Μαζευονται εκατό πράγματα για λίγους μήνες χρήση. Δεν μπορώ να βλέπω τον χώρο κατειλημμένο με τέτοια. Και τι θα γίνεται, θα βγάζω το μωρό από το ένα να το βάζω στο άλλο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Αινταααα... Άμα έχεις και τετοια... 

Και παλι αν έχεις υποστήριξη από τον συζυγο καταχωνιασε το και πες της όταν έρθει το μωρό ότι σου είπε η γιατρός να μην το χρησιμοποιείς γιατί είναι ακατάλληλο. Σιγά μωρέ που θα κάτσεις να ασχολείσαι. Σε λίγες εβδομάδες θα τρέχουμε με άλλα σοβαρότερα, δεν γίνεται να σκάμε και με τέτοια. 

Εγώ πάλι δεν μπορώ τα πολλα πραγματα, κουνια αυτόματη, γυμναστήριο, "φωλιά " (μου θυμίζει κρεβάτι σκύλου), ριλαξ, πορτ μπεμπε. Μαζευονται εκατό πράγματα για λίγους μήνες χρήση. Δεν μπορώ να βλέπω τον χώρο κατειλημμένο με τέτοια. Και τι θα γίνεται, θα βγάζω το μωρό από το ένα να το βάζω στο άλλο; 

Αυτά λέω κι εγώ.. Αν μου φέρνουν εκατό πράγματα, παιχνίδια, ρούχα κλπ και δεν τα θέλω και δεν τα παίρνουν πίσω θα τα βγάζω έξω από το σπίτι και όποιος θέλει θα τα παίρνει. Γιατί η οικογένειά μου είναι της υπερβολής ενώ εγώ θέλω μετρημένα και απαραίτητα. 

(Από την μεριά μου είναι η συγγένεια με το"πρόβλημα". Αν πω ότι είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός θα τον βρίζει και θα τον βγάλει άχρηστο... χαχαχα.            Από την μεριά του άντρα μου η πεθερά είναι σε απόσταση γιατί η ψυχική μου υγεία είναι πάνω απ'όλα...αρκετά χρόνια έκανα υπομονή μεμεκαι δαύτην και κονόμησα κρίσεις πανικού)

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τους συγγενείς λέει δεν τους διαλέγουμε, λαχείο... Τι να κάνεις, υπομονή. 

Κι εγώ μετρημένα και απαραίτητα θέλω. Δεν έχουμε και χώρο στο σπίτι αλλά και διακόσια τετραγωνικά να είχα παλι δεν θα ήθελα πολλα. Για μαρσιπο που είπες θέλω κι εγώ να παρω, πιστευω περισσοτερο θα τον χρησιμοποιήσω, εντός και εκτός σπιτιού. Πρώτα αυτό κοίταξα μετά για καρότσι. Η πεθερα με κοίταξε σαν εξωγήινη όταν της είπα για μαρσιπο, ήθελε να κάνουν καλό δώρο καρότσι, γι'αυτό είπα να μην χαλάσω χατήρι. Θα παρουμε εμείς τον μαρσιπο. 

Εμένα ήδη έχει παει ακλαυτο ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης θηλασμου που μου χάρισαν. Αφού δεν το βολευτηκα και δεν μου άρεσε σαν ποιότητα, να καταπιεστω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Τους συγγενείς λέει δεν τους διαλέγουμε, λαχείο... Τι να κάνεις, υπομονή. 

Κι εγώ μετρημένα και απαραίτητα θέλω. Δεν έχουμε και χώρο στο σπίτι αλλά και διακόσια τετραγωνικά να είχα παλι δεν θα ήθελα πολλα. Για μαρσιπο που είπες θέλω κι εγώ να παρω, πιστευω περισσοτερο θα τον χρησιμοποιήσω, εντός και εκτός σπιτιού. Πρώτα αυτό κοίταξα μετά για καρότσι. Η πεθερα με κοίταξε σαν εξωγήινη όταν της είπα για μαρσιπο, ήθελε να κάνουν καλό δώρο καρότσι, γι'αυτό είπα να μην χαλάσω χατήρι. Θα παρουμε εμείς τον μαρσιπο. 

Εμένα ήδη έχει παει ακλαυτο ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης θηλασμου που μου χάρισαν. Αφού δεν το βολευτηκα και δεν μου άρεσε σαν ποιότητα, να καταπιεστω;

Καλημέρα! Σωστά τα λες! 

Τελικά βρήκες τι μάρσιπο θα πάρετε; Σίγουρα εργονομικό! Είναι "δύσκολη" αγορά,απ‘ ότι έχω καταλάβει γιατί δεν ξέρεις αν θα σε βολέψει(στην πλάτη σου,στο μωρό, στον θηλασμό κλπ). Υπάρχουν καταστήματα με διάφορα είδη, που πας και δοκιμάζεις τι θα σε βολέψει(έχοντας γεννήσει ή ακόμα και όχι). 

Κι εμένα με το ζόρι να με πείσει η οικογένεια ότι έχουμε μάρσιπο(φυσικά ακατάλληλο,αλλά πώς να τους πείσεις;!) και δεν χρειάζεται να αγοράσω(γιατί είναι και ακριβοί και δεν θα με βολέψουν παραπάνω... 

Τέλος πάντων... Ας έχουμε υγεία, να πάνε όλα καλά και όλα θα γίνουν! 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...