Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εβγαλα αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται..

      Να βγάλω κ άλλη? Πέρασε και μισή ωρα

      Όχι εάν έχει περάσει ώρα άστο … εγώ βλέπω γραμμή … τώρα δεν ξέρω εσυ τι πιστεύεις ;;;; Γιατί σίγουρα από κοντά θα φαίνεται περισσότερο …

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει κάτι σατεν ρόμπες. Πολύ όμορφες και φτηνές και βόλεψαν και με το θηλασμό. - για Κύπρο πάντα μιλάμε. 

Πυτζάμες λόγω καοσαρικης δεν ήταν και το καλύτερο μου


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, NitsaElenitsa84 said:

Κι εγώ σατέν κοιτάζω, νυχτικό ή πυτζαμες. Λογικά ένα νυχτικό θα χρειαστεί έστω. Και καμιά ρόμπα για μέσα στο νοσοκομείο;

Ναι σίγουρα πάνω από το νυχτικο επιβάλλεται η ρόμπα :D

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Δεν μου αρέσει το σατέν...προτιμώ τα βαμβακερά,αλλά,εννοείται, είναι τι θα σε βολέψει.

Η ρόμπα επιβάλλεται για τις εντός νοσοκομείου βόλτες νομίζω!! 

@Ginpuam Τελευταία μέρα στην δουλειά!!! Άντε να ξεκουραστείς λιγάκι!

  • Μου αρέσει 2

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Κι εγώ θα προτιμήσω κάτι βαμβακερό, δεν είναι και πολύ άνετο να κυκλοφορείς με το σατέν, εγώ βασικά δεν θα νιώθω άνετα. Σίγουρα θα πάρω μια-δυο νυχτικιές και πιτζάμες για αργότερα. Είναι πολύ εύκολο να λερωθουνε από τα λοχεία και από το γάλα που τρέχει μετά το θηλασμό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Κι εγώ θα προτιμήσω κάτι βαμβακερό, δεν είναι και πολύ άνετο να κυκλοφορείς με το σατέν, εγώ βασικά δεν θα νιώθω άνετα. Σίγουρα θα πάρω μια-δυο νυχτικιές και πιτζάμες για αργότερα. Είναι πολύ εύκολο να λερωθουνε από τα λοχεία και από το γάλα που τρέχει μετά το θηλασμό.

Συμφωνώ! Σίγουρα θα πάρω 1-2 νυχτικιές και 1-2 πυτζάμες(να δω τι θα με βολέψει). Μπορεί βέβαια να πάρω 1+1 μαζί στο μαιευτήριο και όταν χρειαστεί μου φέρνουν τα έξτρα. Άλλωστε θα πηγαινοέρχονται σπίτι(να μου φέρνουν και φαγητό:D)! 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Συμφωνώ! Σίγουρα θα πάρω 1-2 νυχτικιές και 1-2 πυτζάμες(να δω τι θα με βολέψει). Μπορεί βέβαια να πάρω 1+1 μαζί στο μαιευτήριο και όταν χρειαστεί μου φέρνουν τα έξτρα. Άλλωστε θα πηγαινοέρχονται σπίτι(να μου φέρνουν και φαγητό:D)! 

Γενναμε κοντά κοντά λογικά, εσύ βαλίτσα έφτιαξες; Αγχώνομαι, δεν θέλω να το αφήσω τελευταία στιγμή. Ίσως όμως να περιμένω να κάνω καρδιοτοκογραφημα σε δύο εβδομάδες που μου είπε ο γιατρός και έπειτα να την ετοιμάσω. Ευτυχώς έχω πλύνει ρουχαλακια και την προίκα του μωρού, μόνο σιδέρωμα έμεινε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , MarakiKakkin είπε:

Γενναμε κοντά κοντά λογικά, εσύ βαλίτσα έφτιαξες; Αγχώνομαι, δεν θέλω να το αφήσω τελευταία στιγμή. Ίσως όμως να περιμένω να κάνω καρδιοτοκογραφημα σε δύο εβδομάδες που μου είπε ο γιατρός και έπειτα να την ετοιμάσω. Ευτυχώς έχω πλύνει ρουχαλακια και την προίκα του μωρού, μόνο σιδέρωμα έμεινε.

Εγώ γεννάω,πρώτα Ο Θεός, στις 11/04!  Εσύ;

Δεν έχω φτιάξει τίποτα ακόμα... Έχει βαλίτσα, νυχτικά, πυτζάμες, κλπ είδη η μάνα μου στο σπίτι της και δεν έχει έρθει εδώ και κάτι βδομάδες(ήταν άρρωστη οπότε είπαμε να γίνει τελείως καλά,μην την πάθουμε). Κατά τα άλλα μαζεύω πληροφορίες για το τι πρέπει να έχω μαζί μου(για το μωρό κυρίως,λόγω δημοσίου νοσοκομείου) και από την επόμενη εβδομάδα ξεκινάω να την φτιάξω.. 

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο και την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον ειδικό για doppler. Ίσως ξεκινήσω μέσα στο επόμενο Σαββατοκύριακο,καθώς και για έπιπλα κλπ. Εσύ έχεις έτοιμο δωμάτιο;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γεννάω γύρω στις 9 Απριλίου που είναι η ΠΗΤ, ακόμα δεν έχω όλα τα πράγματα για την βαλίτσα. Έχουμε αγοράσει καρότσι 3 σε 1 και το κρεβατάκι του μωρού, αν και στην αρχή σκέφτομαι να το έχω δίπλα στο κρεβάτι μας στο πορτ μπεμπέ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Εγώ γεννάω γύρω στις 9 Απριλίου που είναι η ΠΗΤ, ακόμα δεν έχω όλα τα πράγματα για την βαλίτσα. Έχουμε αγοράσει καρότσι 3 σε 1 και το κρεβατάκι του μωρού, αν και στην αρχή σκέφτομαι να το έχω δίπλα στο κρεβάτι μας στο πορτ μπεμπέ.

Κοντά είμαστε!! Με το καλό! 

Μια χαρά! Έχετε κάνει κάποιες αγορές! Εμείς δεν πήραμε τίποτα ακόμα... Καρότσι θα μου δώσει η αδερφή μου(αν και προτιμώ την ιδέα του μάρσιπου.. πού να περπατήσεις με το καρότσι;! Αφού τα πεζοδρόμια,όπου υπάρχουν, είναι άθλια!). Οπότε προσανατολιζόμαστε για αγορά κούνιας και συρταριέρας- αλλαξιέρας(μάλλον μεταχειρισμένα- τα καινούργια είναι πανάκριβα) και λίκνου για να βοηθηθεί η συγκοίμηση- θηλασμός. 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alcedo είπε:

Κοντά είμαστε!! Με το καλό! 

Μια χαρά! Έχετε κάνει κάποιες αγορές! Εμείς δεν πήραμε τίποτα ακόμα... Καρότσι θα μου δώσει η αδερφή μου(αν και προτιμώ την ιδέα του μάρσιπου.. πού να περπατήσεις με το καρότσι;! Αφού τα πεζοδρόμια,όπου υπάρχουν, είναι άθλια!). Οπότε προσανατολιζόμαστε για αγορά κούνιας και συρταριέρας- αλλαξιέρας(μάλλον μεταχειρισμένα- τα καινούργια είναι πανάκριβα) και λίκνου για να βοηθηθεί η συγκοίμηση- θηλασμός. 

Μακάρι να είχαμε κι εμείς κάποιον στο περιβάλλον μας να μας δάνειζε αλλά κανείς τους δεν έχει μωράκι. Δεν πειράζει, ελπίζω να κάνουμε απόσβεση, είναι το πρώτο μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Μακάρι να είχαμε κι εμείς κάποιον στο περιβάλλον μας να μας δάνειζε αλλά κανείς τους δεν έχει μωράκι. Δεν πειράζει, ελπίζω να κάνουμε απόσβεση, είναι το πρώτο μας.

Είναι βοήθεια(αρκεί να μην στα"κοπανάνε" μετά..τέλος πάντων... άλλη κουβέντα αυτή....)

Εννοείται ότι θα κάνετε απόσβεση, αφού έχετε σκοπό και για δεύτερο μωράκι! Να είστε γεροί και αγαπημένοι και όλα θα έρθουν κατ ευχήν!

  • Μου αρέσει 2

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχαν πει να μου δώσουν καρότσι, αλλά θέλουν τα πεθερικα να το κάνουν δώρο, και μια θεία να παρει το κάθισμα αυτοκινήτου. Τι επιλογές έχω; Εγώ φοβάμαι μη μου κοπανάνε άλλα μετά

Πιστεύετε ότι το πάρκο θα φανεί χρήσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Κι εμένα είχαν πει να μου δώσουν καρότσι, αλλά θέλουν τα πεθερικα να το κάνουν δώρο, και μια θεία να παρει το κάθισμα αυτοκινήτου. Τι επιλογές έχω; Εγώ φοβάμαι μη μου κοπανάνε άλλα μετά

Πιστεύετε ότι το πάρκο θα φανεί χρήσιμο;

Αν είναι άνθρωποι που"κοπανάνε" για άλλους διάφορα, σίγουρα θα πουν και για σένα(λες και ζητάς να σου αγοράσουν κάτι ρε παιδί μου...!)

Ίσως αργότερα σου φανεί χρήσιμο το πάρκο.. Ίσως το αφήσεις για τώρα και δεις αργότερα.. Αν ξέρει καμιά κοπέλα κάτι πιο χρήσιμο να σου πει,καλώς.

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι, λες και το ζήτησα εγώ. Και τι να πεις, οχι ευχαριστώ, παρε καλυτερα ένα φορμακι; Είναι κοντινοί συγγενείς, δεν λέγεται ευκολα.

Για αργότερα λέω αλλά δεν ξέρω γιατί σαν ιδέα δεν μου αρέσει να έχω το παιδί κλεισμενο εκεί. Από την άλλη ίσως καμιά φορά χρειαστεί;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...