Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κούκλες. Από σήμερα και εγω αράζω με το καλό... Αν και φυσικά συμμαζευω τα ρούχα του μικρούλι. Μου έδωσαν πολλά και προσπαθώ να τα ξεχωρίσω ανά ηλικία αλλα και άμα εποχή.... Όλα καλά. Και ο καιρός ωραίος ηλιόλουστος <3

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Ginpuam Υπέροχα! Επιτέλους παύση από δουλειά! Α ωραία, κόπος βέβαια όλο αυτό το ξεδιάλεγμα αλλά απαραίτητο! Εμένα μου έφερε η μάνα μου νυχτικιές και πυτζάμες και δεν αξιώθηκα να τα προβάρω ακόμα... Ακόμα και το μαγείρεμα με κουράζει.. Χθες έφαγα τηγανητές πατάτες και μανιτάρια και με έχει τσακίσει το στομάχι μου...προσπαθώ να συνέλθω... Δεν είμαι για τηγανητά.... 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo said:

@Ginpuam Υπέροχα! Επιτέλους παύση από δουλειά! Α ωραία, κόπος βέβαια όλο αυτό το ξεδιάλεγμα αλλά απαραίτητο! Εμένα μου έφερε η μάνα μου νυχτικιές και πυτζάμες και δεν αξιώθηκα να τα προβάρω ακόμα... Ακόμα και το μαγείρεμα με κουράζει.. Χθες έφαγα τηγανητές πατάτες και μανιτάρια και με έχει τσακίσει το στομάχι μου...προσπαθώ να συνέλθω... Δεν είμαι για τηγανητά.... 

Απέφευγε όσο γίνεται τα τηγανιτά διότι όσο περνάει ο καιρος πέφτουν ακόμη πιο βαρια.... 

Μέχρι τις 7 προσπαθώ να έχω τελειώσει το βραδυνο μου. Φυσικά το πρωί η ώρα 6 με κόβει η λορδα :D

  • Ευχαριστώ 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Απέφευγε όσο γίνεται τα τηγανιτά διότι όσο περνάει ο καιρος πέφτουν ακόμη πιο βαρια.... 

Μέχρι τις 7 προσπαθώ να έχω τελειώσει το βραδυνο μου. Φυσικά το πρωί η ώρα 6 με κόβει η λορδα :D

Δεν τρώω τηγανητά(πολύ σπάνια,σε όλη την εγκυμοσύνη να έχω φάει 2-3 φορές)... Είπαμε χθες με τον άντρα μου να κάνουμε "ταραμοσαλάτα"(αντί για ταραμά βάλαμε φύκια) και λέμε δεν κάνουμε και τύπου"καλαμαράκια"(με μανιτάρια) και καμιά τηγανητή πατάτα.. Τί το ήθελα..;! Σήμερα μακαρόνια ολικής άλεσης απλά και ωραία για να συνέλθω όσο μπορώ... Αύριο δεν ξέρω τι να φτιάξω(αυτό το καθημερινό φαγητό είναι μπελάς...)...  Όντως όσο περνάει ο καιρός βαραίνουμε πιο πολύ και η δυσπεψία κάνει έντονη την εμφάνισή της...!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ginpuam Ίσως αύριο να φτιάξω αρακά ή φασολάκια...

Θυμάσαι αν μια μέρα πριν το doppler σου είχαν πει να αποφύγεις κάποια είδη τροφίμων(όπως στην α και β επιπέδου); Τις προηγούμενες φορές με είχαν πάρει τηλέφωνο,τώρα δεν με πήραν...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κορίτσια και μόλις έφαγα πατάτες τηγανητές, δεν μπορώ να αντισταθώ.. Σ εμένα ο γιατρός δεν μου είπε να προσέξω κάτι στην διατροφή μου πρίν το ντοπλερ, υπέρηχος είναι σαν τους προηγούμενους αλλά πιο αναλυτικός. Αν είχες κάνει και κολπικό υπέρηχο στην β επιπέδου και ήταν ο τράχηλος φυσιολογικός, ούτε αυτό θα χρειαστείς να κάνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Ωχ κορίτσια και μόλις έφαγα πατάτες τηγανητές, δεν μπορώ να αντισταθώ.. Σ εμένα ο γιατρός δεν μου είπε να προσέξω κάτι στην διατροφή μου πρίν το ντοπλερ, υπέρηχος είναι σαν τους προηγούμενους αλλά πιο αναλυτικός. Αν είχες κάνει και κολπικό υπέρηχο στην β επιπέδου και ήταν ο τράχηλος φυσιολογικός, ούτε αυτό θα χρειαστείς να κάνεις.

Καλή σου χώνεψη κορίτσι μου! Αφού τις ήθελες,καλά έκανες!

Εμένα στις προηγούμενες εξετάσεις μου είχαν πει να μην φάω όσπρια και λαχανικά.. Δεν ξέρω γιατί... Γι'αυτό ρωτάω... Μου είχε κάνει κολπικό στην β επιπέδου και ήταν 29 mm ο τράχηλος.. Ίσως χρειαστεί να επαναλάβει,δεν ξέρω αν είναι καλός..

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή!

Εγώ σταθερά καμία προετοιμασία ακόμα. Άυριο πρώτα ο Θεός το Ντόπλερ και ξεκινάμε. Σημερα πηγα για ουρα και αίμα. Είδα μια ωραία πυτζάμα στα oysho, σατέν. Ρόμπα λογικά κοιτάζουμε οχι από εγκυμοσύνης ε; Γιατί τα περισσότερα σχέδια ειναι... λίγο σαν θείας, πως να το πω. Αχ και νυχτικα είχε η αδερφή μου να μου δωσει, αλλά δώρο άδωρον. Ειχε παρει 25+ κιλά στην εγκυμοσύνη, θα χωράω μέσα εγώ κι άλλη μια. Χαχαχαχαχ

Προχθές λοιπόν από το απόγευμα και μετά με έπιασε ένα πραγμα στο στομάχι, σαν να είχα πιει πεντε λίτρα νερό, κι έκανε γλου γλου. Να φάω φυσικά ουτε λόγος, ουτε νερό κατέβαινε. Την άλλη μέρα το πρωι συντηρητικά τσίμπησα κάτι, γιατί είχα φοβηθεί, και στο τραπέζι μετά ταραμοκεφτεδες τηγανητους, χταπόδι με πατατες κοκκινιστό, ευτυχώς τιποτα δεν με πειραξε. Ποιος ξέρει..

@Alcedo εμένα από κάποια εβδομάδα και μετά μου κάνει παντα και κολπικο για να βλέπει τον τράχηλο. Δεν μου είχε πει κάτι να αποφύγω την προηγούμενη ημέρα, μόνο μισή ώρα πριν την εξέταση να φάω γλυκό. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή!

Εγώ σταθερά καμία προετοιμασία ακόμα. Άυριο πρώτα ο Θεός το Ντόπλερ και ξεκινάμε. Σημερα πηγα για ουρα και αίμα. Είδα μια ωραία πυτζάμα στα oysho, σατέν. Ρόμπα λογικά κοιτάζουμε οχι από εγκυμοσύνης ε; Γιατί τα περισσότερα σχέδια ειναι... λίγο σαν θείας, πως να το πω. Αχ και νυχτικα είχε η αδερφή μου να μου δωσει, αλλά δώρο άδωρον. Ειχε παρει 25+ κιλά στην εγκυμοσύνη, θα χωράω μέσα εγώ κι άλλη μια. Χαχαχαχαχ

Προχθές λοιπόν από το απόγευμα και μετά με έπιασε ένα πραγμα στο στομάχι, σαν να είχα πιει πεντε λίτρα νερό, κι έκανε γλου γλου. Να φάω φυσικά ουτε λόγος, ουτε νερό κατέβαινε. Την άλλη μέρα το πρωι συντηρητικά τσίμπησα κάτι, γιατί είχα φοβηθεί, και στο τραπέζι μετά ταραμοκεφτεδες τηγανητους, χταπόδι με πατατες κοκκινιστό, ευτυχώς τιποτα δεν με πειραξε. Ποιος ξέρει..

@Alcedo εμένα από κάποια εβδομάδα και μετά μου κάνει παντα και κολπικο για να βλέπει τον τράχηλο. Δεν μου είχε πει κάτι να αποφύγω την προηγούμενη ημέρα, μόνο μισή ώρα πριν την εξέταση να φάω γλυκό. 

 

Καλή Σαρακοστή! Όλα να πάνε καλά στο Doppler αύριο! Εγώ έχω μεθαύριο στις 11:00 και πιο πρωι θα πάω για ούρα και αίμα. 

Αν είναι τεράστια,τί να τα κάνεις;! Χαχαχα 

Καλές αγορές λοιπόν!

Οπότε πιθανόν να μου κάνει εξέταση τραχήλου... Πιστεύω αύριο να με ενημερώσουν τηλεφωνικώς για το τι πρέπει να προσέξω ή να φάω.


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Μέχρι τώρα πότε δεν μου έχει κάνει ενδικολπικη εξέταση ούτε μου είπε να μην φάω κάτι πριν την εξέταση. Έχουμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες με το καλο. Doppler που λέτε είναι αυτό που σου βάζουν γύρω από την κοιλιά και βλέπουν συσπάσεις κλπ; 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Λογικά σου είπε να μην φας όσπρια και λαχανικά γιατί θα σε φουσκώσουν και δεν θα φαίνεται ο υπέρηχος καθαρά αν έχεις αέρα στην κοιλιά. 

Just now, Ginpuam είπε:

Καλημέρα. Μέχρι τώρα πότε δεν μου έχει κάνει ενδικολπικη εξέταση ούτε μου είπε να μην φάω κάτι πριν την εξέταση. Έχουμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες με το καλο. Doppler που λέτε είναι αυτό που σου βάζουν γύρω από την κοιλιά και βλέπουν συσπάσεις κλπ; 

Αυτό που λες είναι το καρδιοτοκογραφημα,το κάνουμε από τις 36 εβδομάδες,το Doppler είναι υπέρηχος σαν αυτούς που κάνουμε μέχρι τώρα απλά κρατάει παραπάνω για να δεί ο γιατρός λεπτομέρειες.Εμενα κράτησε ένα μισάωρο.

Αύριο κλείνω τις 35 εβδομάδες και σκέφτομαι ότι έχω πάρει 12 κιλακια, να πάρω το ίδιο νούμερο νυχτικά που φορούσα πριν την εγκυμοσύνη;; Καλύτερα ένα μεγαλύτερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Καλημέρα. Μέχρι τώρα πότε δεν μου έχει κάνει ενδικολπικη εξέταση ούτε μου είπε να μην φάω κάτι πριν την εξέταση. Έχουμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες με το καλο. Doppler που λέτε είναι αυτό που σου βάζουν γύρω από την κοιλιά και βλέπουν συσπάσεις κλπ; 

Καλημέρα! Εμένα μου έκανε και στην β επιπέδου για να δει τον τράχηλο. Οπότε μάλλον θα μου κάνει και  αύριο στο doppler. 

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα... Λογικά σου είπε να μην φας όσπρια και λαχανικά γιατί θα σε φουσκώσουν και δεν θα φαίνεται ο υπέρηχος καθαρά αν έχεις αέρα στην κοιλιά. 

Αυτό που λες είναι το καρδιοτοκογραφημα,το κάνουμε από τις 36 εβδομάδες,το Doppler είναι υπέρηχος σαν αυτούς που κάνουμε μέχρι τώρα απλά κρατάει παραπάνω για να δεί ο γιατρός λεπτομέρειες.Εμενα κράτησε ένα μισάωρο.

Αύριο κλείνω τις 35 εβδομάδες και σκέφτομαι ότι έχω πάρει 12 κιλακια, να πάρω το ίδιο νούμερο νυχτικά που φορούσα πριν την εγκυμοσύνη;; Καλύτερα ένα μεγαλύτερο.

Καλημέρα! Τα λαχανικά να με φουσκώσουν..;! Εδώ ούτε τα όσπρια δεν με φουσκώνουν γιατί τα καταναλώνουμε συχνά(είμαστε vegan).. Και δεν ξέρω τι να μαγειρέψω αφού μου αποκλείουν τα δεδομένα μου! Αλλά τί να εξηγήσω, τυπικές οδηγίες δίνουν κι αυτοί.

Σωστά τα λες για το doppler, το άλλο είναι καρδιοτοκογράφημα.

Μάλλον ένα μεγαλύτερο νούμερο για να είσαι άνετα...Μην σε κάνει να νιώθεις άβολα.


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Νωρίς νωρίς βλέπω στο μεροκάματο. :-P Αυπνιες της εγκυμοσύνης κοριτσια; Ααχχχχ. Μόνο εμένα με πιανουν μέσα στην άγρια νυχτα... Το πρωι κοιμάμαι κανονικά

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλημέρα! Νωρίς νωρίς βλέπω στο μεροκάματο. :-P Αυπνιες της εγκυμοσύνης κοριτσια; Ααχχχχ. Μόνο εμένα με πιανουν μέσα στην άγρια νυχτα... Το πρωι κοιμάμαι κανονικά

Καλημέρα κορίτσι μου! Ξυπνάει ο άντρας στις 06:30 για δουλειά,ξυπνάω κι εγώ μαζί.. Μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ... Φυσικά το βράδυ έχω και το ξύπνημα ανά μιάμιση ώρα περίπου για τσίσα:-P  Προετοιμάζομαι για την έλευση της μικρής και τα συχνά εγερτήρια!!

  • Χαχα 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...