Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

 

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Ξυπνάει ο άντρας στις 06:30 για δουλειά,ξυπνάω κι εγώ μαζί.. Μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ... Φυσικά το βράδυ έχω και το ξύπνημα ανά μιάμιση ώρα περίπου για τσίσα:-P  Προετοιμάζομαι για την έλευση της μικρής και τα συχνά εγερτήρια!!

Κι εμένα εφτά ξυπνάει.. Άσε και δεν είχα χειρότερο ποτε μου το ξυπνημα για κατουρημα. Μόνο καλοκαίρι από το πολυ καρπουζι! Τώρα μια φορά σίγουρα θα σηκωθώ, πολλες φορες και δυο. Τι να κάνουμε! Όπως είπες κι εσύ, τα προσεχως.

Έβαλα κι ένα πλυντήριο αν και δεν έχει πολυ καλό καιρό, έχει συννεφιά και φυσάει, κάτω από την τέντα θα απλώσω.

Αργά εχουμε γυναικολόγο, 9 μας έχει βάλει αυτή τη φορά.

Τελικά τι θα μαγειρέψεις σημερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

 

Κι εμένα εφτά ξυπνάει.. Άσε και δεν είχα χειρότερο ποτε μου το ξυπνημα για κατουρημα. Μόνο καλοκαίρι από το πολυ καρπουζι! Τώρα μια φορά σίγουρα θα σηκωθώ, πολλες φορες και δυο. Τι να κάνουμε! Όπως είπες κι εσύ, τα προσεχως.

Έβαλα κι ένα πλυντήριο αν και δεν έχει πολυ καλό καιρό, έχει συννεφιά και φυσάει, κάτω από την τέντα θα απλώσω.

Αργά εχουμε γυναικολόγο, 9 μας έχει βάλει αυτή τη φορά.

Τελικά τι θα μαγειρέψεις σημερα;

Άστα... Είναι κουραστικό το συνεχές ξύπνημα για τσίσα αλλά τα προσεχώς θα είναι πιο"κουραστικά" φαντάζομαι! 

Κάτω από την τέντα και με τον αέρα θα στεγνώσουν, τί θα κάνουν;!

9 το βράδυ έχεις ραντεβού με τον γυναικολόγο; Εγώ έχω αύριο στις 11:00 το πρωί με τον Παφίλη(για το doppler) και έχω λιγάκι άγχος.... Θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο(γιατί δεν έχουν επικοινωνήσει εκείνοι) για να είμαι σίγουρη για το φαγητό. Αν δεν υπάρχει περιορισμός θα φτιάξω μια υπέροχη χορτόσουπα,αλλιώς..πραγματικά δεν έχω ιδέα...:confused: Εσύ τί θα φτιάξεις;

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και δεν υπάρχει περιορισμός! Χορτόσουπα σήμερα λοιπόν!!! Ούτε χρειάζεται να φάω κάτι γλυκό πριν την εξέταση. Απλά να μην βάλω κάποιο λάδι ή κρέμα στην κοιλιά μου από σήμερα..! Οπότε όλα οκ!!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Άστα... Είναι κουραστικό το συνεχές ξύπνημα για τσίσα αλλά τα προσεχώς θα είναι πιο"κουραστικά" φαντάζομαι! 

Κάτω από την τέντα και με τον αέρα θα στεγνώσουν, τί θα κάνουν;!

9 το βράδυ έχεις ραντεβού με τον γυναικολόγο; Εγώ έχω αύριο στις 11:00 το πρωί με τον Παφίλη(για το doppler) και έχω λιγάκι άγχος.... Θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο(γιατί δεν έχουν επικοινωνήσει εκείνοι) για να είμαι σίγουρη για το φαγητό. Αν δεν υπάρχει περιορισμός θα φτιάξω μια υπέροχη χορτόσουπα,αλλιώς..πραγματικά δεν έχω ιδέα...:confused: Εσύ τί θα φτιάξεις;

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και δεν υπάρχει περιορισμός! Χορτόσουπα σήμερα λοιπόν!!! Ούτε χρειάζεται να φάω κάτι γλυκό πριν την εξέταση. Απλά να μην βάλω κάποιο λάδι ή κρέμα στην κοιλιά μου από σήμερα..! Οπότε όλα οκ!!

Μακαρόνια με σάλτσα ντομάτα και τυράκι.

Ναι η γυναικολόγος μου θα μου κάνει και το Ντόπλερ, δεν με έστειλε αλλου ουτε στις προηγούμενες μεγάλες εξετάσεις. 

Ο παφιλης ειναι εμβρυολογος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Μακαρόνια με σάλτσα ντομάτα και τυράκι.

Ναι η γυναικολόγος μου θα μου κάνει και το Ντόπλερ, δεν με έστειλε αλλου ουτε στις προηγούμενες μεγάλες εξετάσεις. 

Ο παφιλης ειναι εμβρυολογος;

Καλή χώνεψη(αν έχετε φάει ήδη) αλλιώς καλή όρεξη! 

Τις μεγάλες εξετάσεις(α,β επιπέδου και doppler) τις έκανα στον Παφίλη(εμβρυολόγος είναι,ναι). 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κορίτσια με τις εξετάσεις σας, όλα να πάνε καλά. 

Σήμερα κατέβηκα Μυτιλήνη κι εγώ και έκανα τις αγορές μου, νυχτικά κτλ. Τώρα τα έβαλα πλυντήριο με το βρεφικό απορρυπαντικό, κάπου διάβασα ότι δεν πρέπει να φοράμε αρώματα και κρέμες με άρωμα γιατί μπορεί να πειράζουν το μωρό. Οπότε ούτε μαλακτικό έβαλα.

Έχω κι εγώ πρόβλημα με το φαγητό, δεν τρώω κρέας τώρα και δεν ξέρω πως να αναπληρώσω τις πρωτεινες που χρειάζονται και το σίδηρο που λογικά θα πέσει. Καλά τα χορταρακια τα άγρια τα έχω ταράξει στην εγκυμοσύνη, μένουμε και σε χωριό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσια με τις εξετάσεις σας, όλα να πάνε καλά. 

Σήμερα κατέβηκα Μυτιλήνη κι εγώ και έκανα τις αγορές μου, νυχτικά κτλ. Τώρα τα έβαλα πλυντήριο με το βρεφικό απορρυπαντικό, κάπου διάβασα ότι δεν πρέπει να φοράμε αρώματα και κρέμες με άρωμα γιατί μπορεί να πειράζουν το μωρό. Οπότε ούτε μαλακτικό έβαλα.

Έχω κι εγώ πρόβλημα με το φαγητό, δεν τρώω κρέας τώρα και δεν ξέρω πως να αναπληρώσω τις πρωτεινες που χρειάζονται και το σίδηρο που λογικά θα πέσει. Καλά τα χορταρακια τα άγρια τα έχω ταράξει στην εγκυμοσύνη, μένουμε και σε χωριό.

Με γειά σου! Καλά έκανες και τα έπλυνες με βρεφικό απορρυπαντικό και δεν έβαλες μαλακτικό. 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.. Εγώ έχω να φάω κρέας από τον Φεβρουάριο του 2015 και κάθε τι ζωικό από Σεπτέμβριο του 2017 και είμαι μια χαρά(ποτέ δεν ήμουν καλύτερα!) Πρωτεΐνες έχουν σχεδόν όλες οι τροφές(όσπρια, ξηροί καρποί, ρύζι,πατάτες,λαχανικά κλπ κλπ) Από υπερπρωτεΐνωση "πάσχουμε" όλοι παρά από έλλειψη... Για σίδηρο πάλι τα ίδια(λαχανικά, όσπρια, σουσάμι, ξηροί καρποί, μελάσα, τόφου, κακάο, αποξηραμένα φρούτα κλπ). Εγώ φαντάσου ανέβασα αιματοκρίτη από 31 που είχε πέσει στην εγκυμοσύνη στο 36 μέσα σε λίγες εβδομάδες τρώγοντας ωμό παντζάρι με καρότο(τριμμένα) ,σκόρδο σκόνη,λαδάκι και λεμόνι ή ξύδι. Υπέροχη σαλάτα και φουλ ευεργετική!  Τυχερή με τα χόρτα!!! Τα λατρεύω!!!

Just now, Kellych είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!εχουν γυρισει τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω;εμενα στο doppler ηταν με το κεφαλακι κατω αλλα μετα απο δυο εβδομαδες γυρισε πανω..

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμένα την Παρασκευή που έκανα υπέρηχο ήταν με το κεφαλάκι κάτω. Αύριο έχω doppler.. Δεν θα έχει γυρίσει φαντάζομαι..αλλά ποιός ξέρει;! Δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Μίλησες με τον γιατρό σου; Τί σου είπε;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

Μιλησα ναι μου ειπε πως συμβαινει..και πως εχει καιρο μπροστα του να γυρισει..μακαρι!!ολα καλα ευχομαι για την εξεταση!

Θα γυρίσει!! Και όλα θα πάνε καλά!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!! :x


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!εχουν γυρισει τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω;εμενα στο doppler ηταν με το κεφαλακι κατω αλλα μετα απο δυο εβδομαδες γυρισε πανω..

Κι εμένα στο Dopplerηταν με το κεφαλάκι κάτω και στις 33 εβδομάδες που πήγα ξανά για υπέρηχο, ωστόσο έχω την εντύπωση ότι πρέπει να γύρισε πάλι την τελευταία εβδομάδα, άλλαξε σχήμα η κοιλιά μου και είχα έντονες καούρες και τραβήγματα..

Just now, Alcedo είπε:

Με γειά σου! Καλά έκανες και τα έπλυνες με βρεφικό απορρυπαντικό και δεν έβαλες μαλακτικό. 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.. Εγώ έχω να φάω κρέας από τον Φεβρουάριο του 2015 και κάθε τι ζωικό από Σεπτέμβριο του 2017 και είμαι μια χαρά(ποτέ δεν ήμουν καλύτερα!) Πρωτεΐνες έχουν σχεδόν όλες οι τροφές(όσπρια, ξηροί καρποί, ρύζι,πατάτες,λαχανικά κλπ κλπ) Από υπερπρωτεΐνωση "πάσχουμε" όλοι παρά από έλλειψη... Για σίδηρο πάλι τα ίδια(λαχανικά, όσπρια, σουσάμι, ξηροί καρποί, μελάσα, τόφου, κακάο, αποξηραμένα φρούτα κλπ). Εγώ φαντάσου ανέβασα αιματοκρίτη από 31 που είχε πέσει στην εγκυμοσύνη στο 36 μέσα σε λίγες εβδομάδες τρώγοντας ωμό παντζάρι με καρότο(τριμμένα) ,σκόρδο σκόνη,λαδάκι και λεμόνι ή ξύδι. Υπέροχη σαλάτα και φουλ ευεργετική!  Τυχερή με τα χόρτα!!! Τα λατρεύω!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμένα την Παρασκευή που έκανα υπέρηχο ήταν με το κεφαλάκι κάτω. Αύριο έχω doppler.. Δεν θα έχει γυρίσει φαντάζομαι..αλλά ποιός ξέρει;! Δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Μίλησες με τον γιατρό σου; Τί σου είπε;

Σ ευχαριστώ πολύ, τρώω απ'όλα όσα λες.. Το κρέας το σιχαθηκα πια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MarakiKakkin είπε:

Κι εμένα στο Dopplerηταν με το κεφαλάκι κάτω και στις 33 εβδομάδες που πήγα ξανά για υπέρηχο, ωστόσο έχω την εντύπωση ότι πρέπει να γύρισε πάλι την τελευταία εβδομάδα, άλλαξε σχήμα η κοιλιά μου και είχα έντονες καούρες και τραβήγματα..

Σ ευχαριστώ πολύ, τρώω απ'όλα όσα λες.. Το κρέας το σιχαθηκα πια.

Δεν θα έχεις πρόβλημα και ελλείψεις, μην ανησυχείς. Αρκεί καθημερινά να έχεις αρκετές ομάδες τροφίμων στην διατροφή σου(λαχανικά και φρούτα εποχής, όσπρια, υδατάνθρακες-καλύτερα ολικής άλεσης ζυμαρικά και άλευρα, μουλιασμένους ωμούς και ανάλατους ξηρούς καρπούς κλπ). Από τότε που έκοψα κάθε ζωικό άλλαξε η ζωή μου! Και σωματικά και ψυχικά(το πρώτο που άλλαξε ήταν το ψυχολογικό) και μάθαμε να τρώμε σωστά και ειλικρινά δεν στερούμαστε τίποτα! Και φυσικά είμαι τυχερή γιατί ήθελε και ο άντρας μου την αλλαγή και καρπωνόμαστε παρέα τα οφέλη!! Και μόλις έρθει και η μπέμπα μας,πρώτα Ο Θεός, θα έχει τα καλύτερα και εκείνη!

Πω πω πως λιγουρεύτηκα τα άγρια χόρτα που είπες.. Και δεν έχω αυτές τις μέρες κοντά βιολογική λαϊκή για να αγοράσω..:neutral:

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

@MarakiKakkin κατσε να πας να δεις στον υπερηχο την επομενη φορα..μπορει και οχι..εγω δεν ειχα καταλαβει πως γυρισε γιατι δεν ξεχωριζω κεφαλακι κλπ..υπηρχε βεβαια μια κινητικοτητα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

@MarakiKakkin κατσε να πας να δεις στον υπερηχο την επομενη φορα..μπορει και οχι..εγω δεν ειχα καταλαβει πως γυρισε γιατι δεν ξεχωριζω κεφαλακι κλπ..υπηρχε βεβαια μια κινητικοτητα..

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι; Αύριο κλείνω τις 35 εβδομάδες. Άκουσα ότι μέχρι και τις 36 μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Διανυω την 33η εβδομαδα στα τελειωματα..ναι ετσι λενε μεχρι 36η αλλα εχω διαβασει οτι και τελευταια στιγμη αλλαζουν..δεν ξερω.ευχομαι να μας πανε ολα καλα ειμαστε αισιοδοξες:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kellych said:

Καλησπερα κοριτσια!!εχουν γυρισει τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω;εμενα στο doppler ηταν με το κεφαλακι κατω αλλα μετα απο δυο εβδομαδες γυρισε πανω..

Εμάς απο την 29η εβδομάδα ειναι με το κεφάλι κάτω. Προχθές που πηγαμε πάλι στις 32 εβδομάδες εκεί ο κύριος. Για να δούμε αν θα πάμε για vbac... 

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...