Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ginpuam είπε:

Πάντα δυστυχώς έτσι ήταν και είναι πολύ δύσκολο κυρίως τώρα αυτες τις εποχές... Τα μαζεύεις και πας και τους τα σκας. Είναι γύρω στα 7lt για ένα σπιτικό μια χαρά είναι. Μη νομίζεις και εγώ πειραματιζομαι. Τυχαίνει που έκαψα και φαγητό αλλά χαλάλι. Παίζοντας μαθαίνεις :D

Πολύ δύσκολο, εννοείται... Για να φτιάξεις σπίτι δηλαδή και να τα πληρώσεις όλα μετρητά,  έπιπλα συσκευές... Πολλά χρήματα. Πρέπει να αποταμιευεις χρόνια. 

Καλά έχω κι εγώ μια φίλη, τρεις χυτρες έχει βγάλει άχρηστες, τις έκαψε. Με την μια κόντεψε να αποκεφαλιστει. Μετά κατάλαβε ότι δεν της παει το σπορ, και σταμάτησε να προσπαθεί με τις χυτρες:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ginpuam είπε:

Χύτρα το δεξί μου χέρι. Όταν κάνω μοσχαράκι με μπιζέλι ή γενικά φαγητά που θα ήθελαν πολύ περισσότερη ώρα τσακ μπαμ!!! 

Αντε βουρ για το πλυντήριο πιάτων. Θα σωθείς!!! Κυρίως τώρα το χειμώνα που δεν μπορείς να ακουμπήσεις το νερό.... Αλλά και γενικά.... Μπορείς να το πάρεις με δώσεις; διότι σε εμάς στην Κύπρο δεν κάνουν δόσεις 

Μους αβοκάντο... Δεν το έχω ξανακούσει σε γλυκό.... :)

Χύτρα χρησιμοποιώ κι εγώ, δεν μπορώ χωρίς αυτήν! Τα όσπριά μου σε 10 λεπτά είναι έτοιμα!! Ψάξε μους αβοκάντο vegan(του Πετρετζίκη είναι)! Απλά το κακάο όχι τόσο όσο λέει,βγαίνει λίγο πικρό. Έβαλα από κάτω μπισκότα με βιτάμ σαν βάση, από πάνω την μους και τέλος υπέροχη μαρμελάδα πορτοκάλι! Σε κάνα 3ωρο θα είναι έτοιμο,θα έχει δέσει το γλυκό που λένε! Χαχαχα

@NitsaElenitsa84 Δεν τον έχω ακούσει ξανά, θα το ψάξω! Πρώτη φορά είπα να το φτιάξουμε με βάση κλπ, το φτιάχναμε σκέτη μους.. Για να δούμε πως θα βγει! Πιάνει με τα μήλα ,το κάνω κι εγώ! Μπράβο στο tip που σου έδωσε ο φίλος!

Δεν κάνουν δόσεις;;; Τί λες βρε @Ginpuam;; Απίστευτο! Πολύ δύσκολο αυτό.. Δηλαδή με πιστωτική κάρτα δεν δέχονται δόσεις;

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Χύτρα χρησιμοποιώ κι εγώ, δεν μπορώ χωρίς αυτήν! Τα όσπριά μου σε 10 λεπτά είναι έτοιμα!! Ψάξε μους αβοκάντο vegan(του Πετρετζίκη είναι)! Απλά το κακάο όχι τόσο όσο λέει,βγαίνει λίγο πικρό. Έβαλα από κάτω μπισκότα με βιτάμ σαν βάση, από πάνω την μους και τέλος υπέροχη μαρμελάδα πορτοκάλι! Σε κάνα 3ωρο θα είναι έτοιμο,θα έχει δέσει το γλυκό που λένε! Χαχαχα

Όντως φαίνεται πολυ καλή συνταγή! Καλοφαγωτο!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Όντως φαίνεται πολυ καλή συνταγή! Καλοφαγωτο!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Έχω απίστευτες συνταγές, όρεξη να έχω και χρήματα για τα υλικά. χαχαχαχαχα

Σαν τον κλασσικό χαλβά με ταχίνι είναι απ´ότι έψαξα και είναι από Δράμα, σωστά; Μου αρέσει ο χαλβάς αυτός! Μιαμ μιαμ! Θα πάρουμε από βδομάδα, τώρα που μου τον θύμησες!:-P

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Έχω απίστευτες συνταγές, όρεξη να έχω και χρήματα για τα υλικά. χαχαχαχαχα

Σαν τον κλασσικό χαλβά με ταχίνι είναι απ´ότι έψαξα και είναι από Δράμα, σωστά; Μου αρέσει ο χαλβάς αυτός! Μιαμ μιαμ! Θα πάρουμε από βδομάδα, τώρα που μου τον θύμησες!:-P

Ναι είναι καλός! Ο συγκεκριμένος δεν είναι και λιγωτικος. 

Υπάρχει και ταχίνι Κυργίων, φαντάζομαι θα το τιμάτε!! Εμείς καταναλώνουμε κουβάδες! Αν και για ταχίνι έχω καλυτερη προταση, παγγαιου Καβάλας.  Στην Αθήνα το είχα βρει σε δύο καταστήματα μόνο, δεν ξέρω αν το φέρνουν άλλοι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Ναι είναι καλός! Ο συγκεκριμένος δεν είναι και λιγωτικος. 

Υπάρχει και ταχίνι Κυργίων, φαντάζομαι θα το τιμάτε!! Εμείς καταναλώνουμε κουβάδες! Αν και για ταχίνι έχω καλυτερη προταση, παγγαιου Καβάλας.  Στην Αθήνα το είχα βρει σε δύο καταστήματα μόνο, δεν ξέρω αν το φέρνουν άλλοι

Φαντάζομαι ότι θα έχει και ταχίνι ολικής άλεσης ε; Ενδιαφέρουσα πληροφορία πάντως,θα το ψάξω!! Σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Φαντάζομαι ότι θα έχει και ταχίνι ολικής άλεσης ε; Ενδιαφέρουσα πληροφορία πάντως,θα το ψάξω!! Σε ευχαριστώ πολύ!

Εμείς μόνο ολικής παιρνουμε. Κυργιων έχει απλό και ολικής άλεσης. Παγγαίου νομίζω μόνο ολικής είναι, δεν θυμάμαι να είχα δει το άλλο. Καλέ αλοιμονο, ευχαρίστηση να τα μοιραζόμαστε αυτά! :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Εμείς μόνο ολικής παιρνουμε. Κυργιων έχει απλό και ολικής άλεσης. Παγγαίου νομίζω μόνο ολικής είναι, δεν θυμάμαι να είχα δει το άλλο. Καλέ αλοιμονο, ευχαρίστηση να τα μοιραζόμαστε αυτά! :grin:

Έτσι.. Κι εμείς μόνο ολικής παίρνουμε! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alcedo όχι καλή μου δε δέχονται ούτε με πιστωτική ούτε με τπτ. Υγεία βάζεις μικρούς στόχους και πας. Δανείζεσαι και τπτ από κάνα γονιό και τους τα ξεχρεωνεις :)

  • Μπερδεμένη/-ος 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

@Alcedo όχι καλή μου δε δέχονται ούτε με πιστωτική ούτε με τπτ. Υγεία βάζεις μικρούς στόχους και πας. Δανείζεσαι και τπτ από κάνα γονιό και τους τα ξεχρεωνεις :)

Πω πω... Πρώτη φορά το ακούω.. Και δεν το θεωρώ σωστό. Εμείς όταν ανοίξαμε σπίτι δεν είχαμε βοήθεια οπότε έπρεπε να πάρουμε τις ηλεκτρικές συσκευές μόνοι μας... Καταλαβαίνεις...είναι αρκετά χρήματα για να τα έχεις μαζεμένα. Αν δεν υπήρχαν δόσεις στην πιστωτική θα ήμασταν χωρίς ψυγείο, πλυντήριο και κουζίνα...:(


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρααααα,

Στη δουλειά... ευτυχώς έχει και καλή μέρα σήμερα... Ισως πάρω τον μικρό κανα παρκο να παιξει που τοσο μου το ζητάει αυτές τις μέρες. 

Εσεις; 

 

ΑΑΑΑ εχουμε και γιατρό με το καλό το απόγευμα :D

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Καλημέρααααα,

Στη δουλειά... ευτυχώς έχει και καλή μέρα σήμερα... Ισως πάρω τον μικρό κανα παρκο να παιξει που τοσο μου το ζητάει αυτές τις μέρες. 

Εσεις; 

 

ΑΑΑΑ εχουμε και γιατρό με το καλό το απόγευμα :D

Πότε σταματάς από την δουλειά; 

Αφού έχει καλή μέρα, να πάτε με τον μικρό στο πάρκο! Να παίξει εκείνος και να συλλέξετε βιταμίνη D:D!

Καλά κι εμείς, δόξα τω Θεώ! Χθες έκανα τις κλασσικές εξετάσεις(αίματος, ούρων κλπ)και την Παρασκευή έχουμε γιατρό!

Ωραία! Θα περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός σου(θα σου πει και για τις εξετάσεις που έκανες πριν λίγες μέρες ε;)

 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!   @Ginpuam Άντε ωραία, θα δείτε και τον μπεμπουλη σας! Εμείς νομίζω την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρό.

 @Alcedo  λογικά θα παρεις το οκ να βολτάρετε κι εσείς! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alcedo said:

Πότε σταματάς από την δουλειά; 

Αφού έχει καλή μέρα, να πάτε με τον μικρό στο πάρκο! Να παίξει εκείνος και να συλλέξετε βιταμίνη D:D!

Καλά κι εμείς, δόξα τω Θεώ! Χθες έκανα τις κλασσικές εξετάσεις(αίματος, ούρων κλπ)και την Παρασκευή έχουμε γιατρό!

Ωραία! Θα περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός σου(θα σου πει και για τις εξετάσεις που έκανες πριν λίγες μέρες ε;)

 

Παρασκευή.... Μετράμε αντίστροφα λεμεεεεε :D

Ναι λογικά θα μου πει για τις εξετάσεις του Σαββάτου και ο Θεός βοηθός 

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Καλημέρα και από εμένα!   @Ginpuam Άντε ωραία, θα δείτε και τον μπεμπουλη σας! Εμείς νομίζω την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρό.

 @Alcedo  λογικά θα παρεις το οκ να βολτάρετε κι εσείς! 

Με το καλο όλες μας να δούμε τα ζουζούνια μας. Να ηρεμήσουμε μέχρι την επόμενη φορά :D

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...