Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Άγχος άγχος


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Αντα89 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!Παρακολουθώ και τις συζητήσεις και αποφάσισα να σας γράψω κι εγώ γιατί πιστεύω θα σκάσω από το άγχος!!!Έχω κύκλο  σταθερό 28 ημερών,μου αλλάζει μόνο κάθε καλοκαίρι ένα μήνα λόγω μπάνια ζεστές κτλ,τον Ιούλιο μου ήρθε 1εβδομαδα νωρίτερα,όταν μου τελείωσε ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου και πριν την ωορρηξία και  την ίδια μέρα της ωορρηξίας και μετά!!Από τότε άρχισε να με πονά πάρα πολύ το στήθος που δεν μου έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο σε σημείο να μην μπορώ να ξαπλώσω,έχει τώρα όμως 2-3 μέρες ο πόνος έφυγε και έχει πρηστεί πολύ (γενικά δεν έχω στήθος ) πρώτη φορά το νιώθω έτσι πλούσιο!!!Βρίσκομαι στην 21η μέρα του κύκλου, 3 μέρες πριν και ενώ πήγα τουλαετα το πρωί στο χαρτί υπήρχε ένα αχνό ροζ-καφε όλη την μέρα αλλά όχι ποσότητα ίσα ίσα,δεν έχει ξανά εμφανιστεί μόνο εκείνη την ημέρα όσες φορές πήγα τουαλέτα!!! Υπάρχει καμία περίπτωση να μας έρθει νινι η τζάμπα χαίρομαι;;;

Καλημέρα!! Όσα περιγράφεις ακούγονται πολύ θετικά. Πότε περιμένεις περίοδο?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλημέρα!! Όσα περιγράφεις ακούγονται πολύ θετικά. Πότε περιμένεις περίοδο?

Καλημέρα!!!!Μακάρι να έχουμε κάτι θετικό!!!Περιμένω στις 18/8:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Καλημέρα!!!!Μακάρι να έχουμε κάτι θετικό!!!Περιμένω στις 18/8:D

@Αντα89 ποια μερα του κυκλου σου ειδες το αιματακι?? Γιατι νομιζω για να ειναι αιμα εμφυτευσεις με κυκλο σαν τ δικο μας που περιμενουμε 18/8..19/8 

η εμφυτευσης σε ενα κυκλο 28 μερων γινεται απο την 20η μερα του κυκλου μεχρι 24η μερα 

δηλαδη 6-7 μερες μετα την συλληψη που συνηθως η συλληψη γινεται στην ωορρηξια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Diana8 είπε:

@Αντα89 ποια μερα του κυκλου σου ειδες το αιματακι?? Γιατι νομιζω για να ειναι αιμα εμφυτευσεις με κυκλο σαν τ δικο μας που περιμενουμε 18/8..19/8 

η εμφυτευσης σε ενα κυκλο 28 μερων γινεται απο την 20η μερα του κυκλου μεχρι 24η μερα 

δηλαδη 6-7 μερες μετα την συλληψη που συνηθως η συλληψη γινεται στην ωορρηξια !!!

Εγώ είχα αίμα εμφύτευσης τρεις μέρες μετά την ωορρηξία. Και τις δύο φορές. 

Just now, Αντα89 είπε:

Καλημέρα!!!!Μακάρι να έχουμε κάτι θετικό!!!Περιμένω στις 18/8:D

Οπότε περιμένουμε λίγο ακόμη. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!!!

Το να έχεις περίοδο και σκούρες θηλές, είναι φυσιολογικό;! 

Hellooo!!! Κάνε τεστ εγκυμοσύνης!!! Εμένα και στις 2 εγκυμοσύνες σκουρυναν οι θηλές!! Ενώ γενικά ήταν πολύ ανοιχτόχρωμες!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Hellooo!!! Κάνε τεστ εγκυμοσύνης!!! Εμένα και στις 2 εγκυμοσύνες σκουρυναν οι θηλές!! Ενώ γενικά ήταν πολύ ανοιχτόχρωμες!! 

Χμμμμ... Με έχει μπερδέψει το αιματάκι...... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

@Αντα89 έχεις πολλές πιθανότητες αλλα αν δεν εισαι εγκυος μην απογοητευτείς, αν δεν ειναι αυτος ο τυχερός μήνας θα είναι ο επόμενος ή ο μεθεπομενος. Καμια φορά παρόλο που κηνυγαμε τις γονιμες μέρες δεν έρχεται η εγκυμοσυνη. Εύχομαι φυσικά να είσαι και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα. Περιμενε την καθυστερηση για να κανεις τεστ για πιο εγκυρα αποτελεσματα. Αν και τα τεστ καποτε κανουν κι αυτα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Χμμμμ... Με έχει μπερδέψει το αιματάκι...... :wacko:

Α σε έχασα είχες αίμα? Τι να πω ρε κορίτσι μου μήπως να κάνεις μια χοριακη? Να σου φύγει η αμφιβολία? Εγώ πάντως είχα σκούρες θηλες μόνο όσο κράτησαν οι εγκυμοσύνες και πότε μα ποτέ σε περίοδο δεν σκουρυναν!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Owl-1 είπε:

Α σε έχασα είχες αίμα? Τι να πω ρε κορίτσι μου μήπως να κάνεις μια χοριακη? Να σου φύγει η αμφιβολία? Εγώ πάντως είχα σκούρες θηλες μόνο όσο κράτησαν οι εγκυμοσύνες και πότε μα ποτέ σε περίοδο δεν σκουρυναν!!! 

Ποτέ και σε μένα δεν σκούρυναν σε περίοδο. Ναι βρε ήρθε η η περίοδος νωρίτερα 2 ημέρες, βασικά την πρώτη δεν είχα αίμα μόνο καφετιροζ μετά είχα αίμα. Το στήθος μου έχει μεγαλώσει όπως και οι θηλές μου συν ότι άλλαξαν χρώμα... Δεν νομίζω να είμαι έγκυος :???: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Ποτέ και σε μένα δεν σκούρυναν σε περίοδο. Ναι βρε ήρθε η η περίοδος νωρίτερα 2 ημέρες, βασικά την πρώτη δεν είχα αίμα μόνο καφετιροζ μετά είχα αίμα. Το στήθος μου έχει μεγαλώσει όπως και οι θηλές μου συν ότι άλλαξαν χρώμα... Δεν νομίζω να είμαι έγκυος :???: 

Τι να πω ρε κορίτσι μου δεν ξέρω!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εγώ είχα αίμα εμφύτευσης τρεις μέρες μετά την ωορρηξία. Και τις δύο φορές. 

Οπότε περιμένουμε λίγο ακόμη. 

Συγγνωμη αλλα δεν ηξερα πως μπορει να συμβει και αυτο

!!  Συμβαίνει όμως να δούμε αίμα και στο διάστημα της ωορρηξιας .. η κάθε μια γυναίκα είναι σίγουρα διαφορετική :)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

@Αντα89 ποια μερα του κυκλου σου ειδες το αιματακι?? Γιατι νομιζω για να ειναι αιμα εμφυτευσεις με κυκλο σαν τ δικο μας που περιμενουμε 18/8..19/8 

η εμφυτευσης σε ενα κυκλο 28 μερων γινεται απο την 20η μερα του κυκλου μεχρι 24η μερα 

δηλαδη 6-7 μερες μετα την συλληψη που συνηθως η συλληψη γινεται στην ωορρηξια !!!

Συγνώμη για την καθυστέρηση κορίτσι μου,αλλά δουλεια-σπιτι καταλαβαίνεις..Είχα την 18η αλλά δεν ηταν πολύ ίσα ίσα που αχνοφαινοταν στο σκούπισμα(σορρυ που γίνομαι τόσο συγκεκριμένη) δεν θυμάμαι καθόλου αν είχα και τις άλλες φορές αυτό το αχνό στο χαρτι και δεν ξέρω καν αν αυτό ήταν αιματακι εμφυτευσης;-)

7 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

@Αντα89 έχεις πολλές πιθανότητες αλλα αν δεν εισαι εγκυος μην απογοητευτείς, αν δεν ειναι αυτος ο τυχερός μήνας θα είναι ο επόμενος ή ο μεθεπομενος. Καμια φορά παρόλο που κηνυγαμε τις γονιμες μέρες δεν έρχεται η εγκυμοσυνη. Εύχομαι φυσικά να είσαι και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα. Περιμενε την καθυστερηση για να κανεις τεστ για πιο εγκυρα αποτελεσματα. Αν και τα τεστ καποτε κανουν κι αυτα λαθος.

Σε ευχαριστώ παρααααα πολύ για τα όμορφα λόγια σου,πραγματικά όταν το συζητας ηρεμείς κιόλας!!!Φυσικά και δεν θα το βάλουμε κάτω απλα κάθε φορά λες τώρα είμαι και όταν δεν έρχεται στεναχωριέσαι κάπως!!!Φυσικά να έχουμε υγεία και όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...