Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 51 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

Άγχος άγχος


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!Παρακολουθώ και τις συζητήσεις και αποφάσισα να σας γράψω κι εγώ γιατί πιστεύω θα σκάσω από το άγχος!!!Έχω κύκλο  σταθερό 28 ημερών,μου αλλάζει μόνο κάθε καλοκαίρι ένα μήνα λόγω μπάνια ζεστές κτλ,τον Ιούλιο μου ήρθε 1εβδομαδα νωρίτερα,όταν μου τελείωσε ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου και πριν την ωορρηξία και  την ίδια μέρα της ωορρηξίας και μετά!!Από τότε άρχισε να με πονά πάρα πολύ το στήθος που δεν μου έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο σε σημείο να μην μπορώ να ξαπλώσω,έχει τώρα όμως 2-3 μέρες ο πόνος έφυγε και έχει πρηστεί πολύ (γενικά δεν έχω στήθος ) πρώτη φορά το νιώθω έτσι πλούσιο!!!Βρίσκομαι στην 21η μέρα του κύκλου, 3 μέρες πριν και ενώ πήγα τουλαετα το πρωί στο χαρτί υπήρχε ένα αχνό ροζ-καφε όλη την μέρα αλλά όχι ποσότητα ίσα ίσα,δεν έχει ξανά εμφανιστεί μόνο εκείνη την ημέρα όσες φορές πήγα τουαλέτα!!! Υπάρχει καμία περίπτωση να μας έρθει νινι η τζάμπα χαίρομαι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KateDim είπε:

Καλησπέρα @Αντα89

Πότε περίμενες περίοδο; 

Οι επαφές σου ήταν σίγουρα σε γόνιμη μέρα; 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!!Ναι ήταν οι γόνιμες και ωορρηξία γιατί τις καταλαβαινω,εξάψεις,πονάκια!!Περίοδο περιμένω στις 18/8

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!!Ναι ήταν οι γόνιμες και ωορρηξία γιατί τις καταλαβαινω,εξάψεις,πονάκια!!Περίοδο περιμένω στις 18/8

Νομίζω ότι έχει μεγάλες πιθανότητες... Μακάρι να είναι το νινί στο εύχομαι!!! 

Καμία φορά από ότι έχω διαβάσει το αίμα αυτό είναι της εμφύτευσης...  Μακάρι! :oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KateDim είπε:

Νομίζω ότι έχει μεγάλες πιθανότητες... Μακάρι να είναι το νινί στο εύχομαι!!! 

Καμία φορά από ότι έχω διαβάσει το αίμα αυτό είναι της εμφύτευσης...  Μακάρι! :oops:

Μακαριιιι το θέλουμε πάρα πολύ!!!Τα συμπτώματα με το στήθος δεν τα ξανά είχα ποτέ και για αυτό έχω πάρει χαρά αλλά φοβάμαι μην απογοητεύω και φυσικά αγχώνομαι!!!Αν υπάρχει καθυστέρηση το τεστ πόσες μέρες μετά να το κάνω για να έχω σίγουρα αποτελέσματα;;;Τώρα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδάκι για αυτό και τόσες απορίες:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αντα89 είπε:

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!!Ναι ήταν οι γόνιμες και ωορρηξία γιατί τις καταλαβαινω,εξάψεις,πονάκια!!Περίοδο περιμένω στις 18/8

Καλησπερα κοριτσι μου.Ευχομαι να εισαι εγκυος.Σιγουρα εχεις μεγαλες πιθανοτητες.Κι εγω ειχα δει αιμα εμφυτευσης 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο για μια μερα μονο λιγο στο χαρτι και ροζ.

Just now, Αντα89 είπε:

Μακαριιιι το θέλουμε πάρα πολύ!!!Τα συμπτώματα με το στήθος δεν τα ξανά είχα ποτέ και για αυτό έχω πάρει χαρά αλλά φοβάμαι μην απογοητεύω και φυσικά αγχώνομαι!!!Αν υπάρχει καθυστέρηση το τεστ πόσες μέρες μετά να το κάνω για να έχω σίγουρα αποτελέσματα;;;Τώρα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδάκι για αυτό και τόσες απορίες:)

Λογικα με μια μερα καθηστερησης  θα δειξει.Απλα θα υπολογισεις τον μεγαλυτερο κυκλο σου.Αν παντα εχεις 28 μερες τοτε την 29η θα φανει.Μεσα απο την καρδια μου να εχεις ευχαριστα αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Μακαριιιι το θέλουμε πάρα πολύ!!!Τα συμπτώματα με το στήθος δεν τα ξανά είχα ποτέ και για αυτό έχω πάρει χαρά αλλά φοβάμαι μην απογοητεύω και φυσικά αγχώνομαι!!!Αν υπάρχει καθυστέρηση το τεστ πόσες μέρες μετά να το κάνω για να έχω σίγουρα αποτελέσματα;;;Τώρα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδάκι για αυτό και τόσες απορίες:)

Και εγώ κάπως πρόσφατα έχω... Εγώ πλέον αποφεύγω τα τεστ και για μένα καλύτερα να κάνεις β χοριακή για στάνταρ αποτέλεσμα και επίσης να μην απογοήτευσαι αν δεν έρθει αυτόν τον μήνα να πάρεις τεστ ωορρηξίας από το ίντερνετ γιατί και εγώ έτσι έλεγα ότι καταλαβαίνω την ωορρηξια αλλά τόσο καιρό δεν έχει έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου.Ευχομαι να εισαι εγκυος.Σιγουρα εχεις μεγαλες πιθανοτητες.Κι εγω ειχα δει αιμα εμφυτευσης 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο για μια μερα μονο λιγο στο χαρτι και ροζ.

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!:)!!Μου δίνετε μεγάλη χαρά που και μου φεύγει και το άγχος συζητώντας το!!!Το ότι πέρασε ο πόνος από το στήθος και ήρθε το πρήξιμο είναι θετικό έτσι;;

Just now, KateDim είπε:

Και εγώ κάπως πρόσφατα έχω... Εγώ πλέον αποφεύγω τα τεστ και για μένα καλύτερα να κάνεις β χοριακή για στάνταρ αποτέλεσμα και επίσης να μην απογοήτευσαι αν δεν έρθει αυτόν τον μήνα να πάρεις τεστ ωορρηξίας από το ίντερνετ γιατί και εγώ έτσι έλεγα ότι καταλαβαίνω την ωορρηξια αλλά τόσο καιρό δεν έχει έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Μου είχε πει ο γιατρός μου πως να την υπολογίζω και ότι θα έχω τα πονάκια χαμηλά!!!Και όντως την δωδέκατη ημέρα του κύκλου που μου εχει πει έχω όντως πονάκια!!!Ελπίζω να πανε όλα καλά, σίγουρα δεν θα το βάλουμε κάτω αλλά τώρα έχουν πάρει τα μυαλά μας λίγο αερα,:-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!:)!!Μου δίνετε μεγάλη χαρά που και μου φεύγει και το άγχος συζητώντας το!!!Το ότι πέρασε ο πόνος από το στήθος και ήρθε το πρήξιμο είναι θετικό έτσι;;

Γεια σου αντα!!! Και εμενα θετικα μου ακουγονται οσα λες...ειδικα το αιμα που ανεφερες ακουγεται σαν το αιμα της εμφυτευσης ...εγω δεν το ειχα αλλα ακουω μεγαλο ποσοστο γυναικων το εχει ...ευχομαι οντως να ειναι ετσι και να χαρεις πολυ πολυ...!οσο για το αγχος ...κανε υπομονη οτι εγινε ...εγινε! Σε λιγες μερες θα το ξερεις ...χαλαρωσε και μη παρατηρεις το σωμα σου ...ασε να ερθει η καθυστερηση σου και κανε το τεστ η τη χοριακη για να σιγουρευτεις! Μπραβο κοπελια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!:)!!Μου δίνετε μεγάλη χαρά που και μου φεύγει και το άγχος συζητώντας το!!!Το ότι πέρασε ο πόνος από το στήθος και ήρθε το πρήξιμο είναι θετικό έτσι;;

Μου είχε πει ο γιατρός μου πως να την υπολογίζω και ότι θα έχω τα πονάκια χαμηλά!!!Και όντως την δωδέκατη ημέρα του κύκλου που μου εχει πει έχω όντως πονάκια!!!Ελπίζω να πανε όλα καλά, σίγουρα δεν θα το βάλουμε κάτω αλλά τώρα έχουν πάρει τα μυαλά μας λίγο αερα,:-D

Χαχα πααααρα πολύ λογικό έτσι είμαι και εγώ και ανυπομονώωωω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rozoulita88 είπε:

Γεια σου αντα!!! Και εμενα θετικα μου ακουγονται οσα λες...ειδικα το αιμα που ανεφερες ακουγεται σαν το αιμα της εμφυτευσης ...εγω δεν το ειχα αλλα ακουω μεγαλο ποσοστο γυναικων το εχει ...ευχομαι οντως να ειναι ετσι και να χαρεις πολυ πολυ...!οσο για το αγχος ...κανε υπομονη οτι εγινε ...εγινε! Σε λιγες μερες θα το ξερεις ...χαλαρωσε και μη παρατηρεις το σωμα σου ...ασε να ερθει η καθυστερηση σου και κανε το τεστ η τη χοριακη για να σιγουρευτεις! Μπραβο κοπελια!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Η αλήθεια είναι ότι τώρα στις προσπάθειες ανακαλύπτω κάποια πράγματα για το σώμα μου που πριν ούτε καν θα φανταζομουν!!Τι να πω ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα!!Σε ευχαριστώ πολύ πολυυ:)

Just now, KateDim είπε:

Χαχα πααααρα πολύ λογικό έτσι είμαι και εγώ και ανυπομονώωωω!!! 

Με το καλό σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις τα αποτελέσματα που θέλεις!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Η αλήθεια είναι ότι τώρα στις προσπάθειες ανακαλύπτω κάποια πράγματα για το σώμα μου που πριν ούτε καν θα φανταζομουν!!Τι να πω ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα!!Σε ευχαριστώ πολύ πολυυ:)

Με το καλό σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις τα αποτελέσματα που θέλεις!!!!

Θα περιμένουμε νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντα89 είπε:

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!!Ναι ήταν οι γόνιμες και ωορρηξία γιατί τις καταλαβαινω,εξάψεις,πονάκια!!Περίοδο περιμένω στις 18/8

Περιμενουμε περιοδο την ιδια μερα ..18-19 καπου εκει.!!! Εγω θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα 4-5 αυγουστου ... :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Περιμενουμε περιοδο την ιδια μερα ..18-19 καπου εκει.!!! Εγω θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα 4-5 αυγουστου ... :) 

Εγώ είχα στις 3-4:-Dεύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα και οι δυο:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...