Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Τεστ ωορηξιας...


Recommended Posts

Just now, Owl-1 είπε:

Και εμένα αύριο έρχονται τα γλυκουλια μου!! Αυτή τη φορά πήρα 10 τεστ ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης..! Συνήθως παίρνω όμως τα 20 αλλά μιας που φτιάχτηκε ο κύκλος μου είπα να τα πάρω λίγα και βλέπουμε!  

Ωχ ναι; εγώ πήρα τα 5 συν 2 εγκυμοσύνης... Λες να μην μου φτάσουν; γι αυτόν τον μήνα εννοώ... Θα τα δοκιμάσω και βλέπουμε... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KateDim είπε:

Ωχ ναι; εγώ πήρα τα 5 συν 2 εγκυμοσύνης... Λες να μην μου φτάσουν; γι αυτόν τον μήνα εννοώ... Θα τα δοκιμάσω και βλέπουμε... 

Αν καταλαβαίνεις γενικά την ωορρηξία σου θα σου φτασουν!!τι κύκλο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ocean14 είπε:

Χοντρικά θα έχεις ωορρηξία την 12η οπότε ξεκίνησε τα τεστ στη 10η. Εγώ που έχω 24-25 μέρες κύκλο τους δύο μήνες που τα χρησιμοποίησα πήρα θετικό αποτέλεσμα την 9η και έκανα ωορρηξία στην 11η. Ταυτόχρονα βλέπεις και τα συμπτώματα στο σώμα σου αν συμβαδίζουν όπως νόμιζες

Ocean14 & Owl-1 ευχαριστω κοριτσαρες! Θα το κανω οπως αναφερετε και θα σας πω αποτελεσματα ετσι για την ιστορια...να δουμε και αν επεφτα μεσα με το ματι εγω!

5 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

2 φορές αλλά και τις 2 αποβολή δυστυχώς!!! Κοίτα υπάρχουν κοπέλες που αγχώνονται πολύ με όλο αυτό, εγώ προσωπικά ήμουν απίστευτα ήρεμη γιατί δεν υπήρχε περιθώριο λάθους ήξερα ακριβώς ποιες μέρες να έρθω σε επαφή ενώ όταν δεν έκανα τεστ ωορρηξίας δεν ήξερα πότε κάνω οπότε ήμουν μέσα στο άγχος και στον πανικο, εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου την ωορρηξία ας πούμε ούτε πόνο έχω ούτε υγρά κλπ κλπ οπότε τα τεστ ήταν σωτήρια!! 

Δοκίμασε το κι αν δεις ότι σου προκαλεί άγχος και σε μπλοκάρει μην ξανακάνεις, δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι πάνω από όλα θέλουμε ηρεμία σε οοολο αυτό!! :)

Για τις δυο αποβολες το εψαξες το θεμα???? Πηγες σε κανεναν αιματολογο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateDim είπε:

Γειά σουυυυ... Για τα hometest τι γνώμη έχεις;; 

Γεια σου ειπα και εγω να τα δοκιμασα τα ξεκινησα απο τημ 10η μερα του κυκλου και βγηκε θετικο την 14η (4αυγ) και 15η (5αυγ) !!!  Στις 6 αυγ.   εκανε ηταν αρνητικο το τεστ που σημαινει πως επεσε η ορμονη μετα την ωορρξια !!Επαφες ειχα 2αυγ..και 5 αυγ.

Απλα τα πηρα επειδη εχω κυκλο 28-30.. δεν ημουνα σιγουρη ποτε ακριβως γινεται η ωορρηξια και ειμαστε στις προσπαθειες για μωρακι.!!!Καλη μας επιτυχια σε ολες μας !!!!:) 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Diana8 είπε:

Γεια σου ειπα και εγω να τα δοκιμασα τα ξεκινησα απο τημ 10η μερα του κυκλου και βγηκε θετικο την 14η (4αυγ) και 15η (5αυγ) !!!  Στις 6 αυγ.   εκανε ηταν αρνητικο το τεστ που σημαινει πως επεσε η ορμονη μετα την ωορρξια !!Επαφες ειχα 2αυγ..και 5 αυγ.

Απλα τα πηρα επειδη εχω κυκλο 28-30.. δεν ημουνα σιγουρη ποτε ακριβως γινεται η ωορρηξια και ειμαστε στις προσπαθειες για μωρακι.!!!Καλη μας επιτυχια σε ολες μας !!!!:) 

 

Τεεελειιιια.. Σας εύχομαι να έρθει γρήγορα το μωράκι σας!!! 

Αφού τα δοκίμασες και έδειξαν μέρες σημαίνει ότι είναι αξιόπιστα.... Μακάρι :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KateDim είπε:

Τεεελειιιια.. Σας εύχομαι να έρθει γρήγορα το μωράκι σας!!! 

Αφού τα δοκίμασες και έδειξαν μέρες σημαίνει ότι είναι αξιόπιστα.... Μακάρι :-D

Αυτα καλα τα δειχνουν .....εμεις ομως με τοσο που το σκεφτομαστε και με τοσο που το συζηταμε δεν προκειται να το αφησουμε να γινει....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozoulita88 είπε:

Αυτα καλα τα δειχνουν .....εμεις ομως με τοσο που το σκεφτομαστε και με τοσο που το συζηταμε δεν προκειται να το αφησουμε να γινει....

Πόσο δίκιο έχεις. Ισχύει αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateDim είπε:

Πόσο δίκιο έχεις. Ισχύει αυτό! 

Δικιο εχω ....τον τροπο να το βγαλουμε απ το κεφαλι μας εντελως δεν ξερω ποιος θα μας δειξει....ξες ποσο λιγοτερο αγχος και ποσες μερες κερδισμενες απο καλοπεραση θα ειχαμε αν δεν καθομασταν καθε μηνα μετα τις γονιμες μεχρι να ερθει η περιοδος να συζηταμε και να κοιτιομαστε και οχι φουσκωσα και οχι ιδρωσα και οχι ερανα..

Χαχαχαχα

Και μη σου πω αν δεν καναμε ετσι οτι ως τωρα θα ειχαμε 10 παιδια η καθεμια...εξαιρω παντα τις γυναικες που βιολογικα και ανατομικα εχουν οντως προβληματακια που πρεπει να προσεξουν και να ελεγξουν....τωρα τι το ωραιο εχει στην ουσια το να κανεις ενα τεστ τετοιο και να περιμενεις να σου πει αυτο ποτε θα κανεις σεξ και επισης την ωρα που κανεις να σκεφτεσαι τωρα εγινε????? Δεν τα λεω μονο για σενα ...αναφερομαι και σε μενα γιατι και εγω θα τα κανω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozoulita88 είπε:

Δικιο εχω ....τον τροπο να το βγαλουμε απ το κεφαλι μας εντελως δεν ξερω ποιος θα μας δειξει....ξες ποσο λιγοτερο αγχος και ποσες μερες κερδισμενες απο καλοπεραση θα ειχαμε αν δεν καθομασταν καθε μηνα μετα τις γονιμες μεχρι να ερθει η περιοδος να συζηταμε και να κοιτιομαστε και οχι φουσκωσα και οχι ιδρωσα και οχι ερανα..

Χαχαχαχα

Και μη σου πω αν δεν καναμε ετσι οτι ως τωρα θα ειχαμε 10 παιδια η καθεμια...εξαιρω παντα τις γυναικες που βιολογικα και ανατομικα εχουν οντως προβληματακια που πρεπει να προσεξουν και να ελεγξουν....τωρα τι το ωραιο εχει στην ουσια το να κανεις ενα τεστ τετοιο και να περιμενεις να σου πει αυτο ποτε θα κανεις σεξ και επισης την ωρα που κανεις να σκεφτεσαι τωρα εγινε????? Δεν τα λεω μονο για σενα ...αναφερομαι και σε μενα γιατι και εγω θα τα κανω 

Ναι ναι καταλαβαίνω τι λες.... Δεν έχω συγκεκριμένη απάντηση... :mellow: έχω να κάνω κάποιες εξετάσεις τώρα, να τις κάνω να μου φύγει και το άγχος... Στο τέλος θα βαρεθούμε να αναζητάμε κάθε μήνα τα συμπτώματα χαχαχ

Όταν λες ΘΑ τα κάνεις; εννοείς ότι ακόμη δεν έχεις ξεκινήσει προσπάθειες και θα ξεκινήσεις αν κατάλαβα σωστά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rozoulita88 είπε:

Δικιο εχω ....τον τροπο να το βγαλουμε απ το κεφαλι μας εντελως δεν ξερω ποιος θα μας δειξει....ξες ποσο λιγοτερο αγχος και ποσες μερες κερδισμενες απο καλοπεραση θα ειχαμε αν δεν καθομασταν καθε μηνα μετα τις γονιμες μεχρι να ερθει η περιοδος να συζηταμε και να κοιτιομαστε και οχι φουσκωσα και οχι ιδρωσα και οχι ερανα..

Χαχαχαχα

Και μη σου πω αν δεν καναμε ετσι οτι ως τωρα θα ειχαμε 10 παιδια η καθεμια...εξαιρω παντα τις γυναικες που βιολογικα και ανατομικα εχουν οντως προβληματακια που πρεπει να προσεξουν και να ελεγξουν....τωρα τι το ωραιο εχει στην ουσια το να κανεις ενα τεστ τετοιο και να περιμενεις να σου πει αυτο ποτε θα κανεις σεξ και επισης την ωρα που κανεις να σκεφτεσαι τωρα εγινε????? Δεν τα λεω μονο για σενα ...αναφερομαι και σε μενα γιατι και εγω θα τα κανω 

Εγω για παραδειγμα καπνιζω τη μερα 100 τσιγαρα και αγχονομαι στη δουλεια μου σαν τρελη ...μπηκα σε φορουμ και μετραω τις γονιμες ποτε θα ξαναερθουν και μετα απορω γιατι δεν μου καθεται παιδι???? Ε πως θα κατσει χρυση μου ...αυτα θελουν και χαλαρωτητα...ενα μηνα ελεγα μα το θεο δεν θελω παιδι και μολις ειχα επαφη πεταγομουν πανω να μην γινει καμια στραβη και μεινω εγκυος...εεε και εκεινο τον μηνα εμεινα....

Just now, KateDim είπε:

Ναι ναι καταλαβαίνω τι λες.... Δεν έχω συγκεκριμένη απάντηση... :mellow: έχω να κάνω κάποιες εξετάσεις τώρα, να τις κάνω να μου φύγει και το άγχος... Στο τέλος θα βαρεθούμε να αναζητάμε κάθε μήνα τα συμπτώματα χαχαχ

Ακριβως αυτο θα γινει ...θα βαρεθουμε θα νευριασουμε θα τα παρατησουμε και τοτε θα ερθει η ψυχουλιτσα απ το πουθενα....στοιχηματιζωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozoulita88 είπε:

Εγω για παραδειγμα καπνιζω τη μερα 100 τσιγαρα και αγχονομαι στη δουλεια μου σαν τρελη ...μπηκα σε φορουμ και μετραω τις γονιμες ποτε θα ξαναερθουν και μετα απορω γιατι δεν μου καθεται παιδι???? Ε πως θα κατσει χρυση μου ...αυτα θελουν και χαλαρωτητα...ενα μηνα ελεγα μα το θεο δεν θελω παιδι και μολις ειχα επαφη πεταγομουν πανω να μην γινει καμια στραβη και μεινω εγκυος...εεε και εκεινο τον μηνα εμεινα....

Ακριβως αυτο θα γινει ...θα βαρεθουμε θα νευριασουμε θα τα παρατησουμε και τοτε θα ερθει η ψυχουλιτσα απ το πουθενα....στοιχηματιζωωωωω

Είσαι έγκυος; ήσουν; μπερδεύτηκα :razz:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateDim είπε:

Ναι ναι καταλαβαίνω τι λες.... Δεν έχω συγκεκριμένη απάντηση... :mellow: έχω να κάνω κάποιες εξετάσεις τώρα, να τις κάνω να μου φύγει και το άγχος... Στο τέλος θα βαρεθούμε να αναζητάμε κάθε μήνα τα συμπτώματα χαχαχ

Όταν λες ΘΑ τα κάνεις; εννοείς ότι ακόμη δεν έχεις ξεκινήσει προσπάθειες και θα ξεκινήσεις αν κατάλαβα σωστά; 

Κανω προσπαθειες πιο εντατικες εδω και κανα 6 μηνο που ειχα αποβολη...και κανα 2 περιπου χρονια πριν την εγκυμοσυνη ελευθερες επαφες ειχα..

Εγω ειμαι 32 ποτε δεν πεθαινα για παιδι και ετρεχα...το αφηνα παντα στο θεο....απ την αποβολη και μετα ομως επειδη ξεσηκωθηκα και αρεστηκα στην ιδεα το εβαλα για τα καλα στο μυαλο μου οποτε γι αυτο αρχισα να το ψαχνω πολυπλευρα ...εξετασεις θρομβοφιλιες αυτοανοσακαι ολο.αυτο το κατεβατο με εστειλε η γιατρος και εκανα λογω της αποβολης...υγειεστατη ειμαι σε ολα αυτα ...απλα καθυστερει η δουλεια κ ειπα γιατι καταλαβαινα την ωορηξια μεσω του πονου να κανω τεστ να το επιβεβαιωσω....αυτααα

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateDim είπε:

Τεεελειιιια.. Σας εύχομαι να έρθει γρήγορα το μωράκι σας!!! 

Αφού τα δοκίμασες και έδειξαν μέρες σημαίνει ότι είναι αξιόπιστα.... Μακάρι :-D

Ναι ναι ξεκινησα και ηταν αρνητικα .. μετα εγινε θετικο και για να δω εκανα και στις 6αυγ.. μια μερα μετα τα θετικα και ηταν αρνητικο.. και σκεφτομαι να παρω ξανα εαν δεν ειμααι τυχερη αυτον τ μηνα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozoulita88 είπε:

Κανω προσπαθειες πιο εντατικες εδω και κανα 6 μηνο που ειχα αποβολη...και κανα 2 περιπου χρονια πριν την εγκυμοσυνη ελευθερες επαφες ειχα..

Εγω ειμαι 32 ποτε δεν πεθαινα για παιδι και ετρεχα...το αφηνα παντα στο θεο....απ την αποβολη και μετα ομως επειδη ξεσηκωθηκα και αρεστηκα στην ιδεα το εβαλα για τα καλα στο μυαλο μου οποτε γι αυτο αρχισα να το ψαχνω πολυπλευρα ...εξετασεις θρομβοφιλιες αυτοανοσακαι ολο.αυτο το κατεβατο με εστειλε η γιατρος και εκανα λογω της αποβολης...υγειεστατη ειμαι σε ολα αυτα ...απλα καθυστερει η δουλεια κ ειπα γιατι καταλαβαινα την ωορηξια μεσω του πονου να κανω τεστ να το επιβεβαιωσω....αυτααα

Χμμμ κατάλαβα ναι.. Έχω και εγώ πόνους στην ωορρηξια βέβαια δεν καταλαβαίνω που στραβωνει το θέμα γι αυτό είπα να δοκιμάσω τα τεστ, τώρα έχω να κάνω ορμονολογικές. Θα δείξει... Εγώ είμαι 27 αύριο τα κλείνω! 

Just now, Diana8 είπε:

Ναι ναι ξεκινησα και ηταν αρνητικα .. μετα εγινε θετικο και για να δω εκανα και στις 6αυγ.. μια μερα μετα τα θετικα και ηταν αρνητικο.. και σκεφτομαι να παρω ξανα εαν δεν ειμααι τυχερη αυτον τ μηνα :wub:

Κάιρο προσπαθείτε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...