Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τεστ ωορηξιας...


Recommended Posts

Just now, KateDim είπε:

Ναι ναι την καταλαβαίνω... Σταθερό 30-31

Εντάξει θα σου φτασουν τοτε!! Ξεκινά λίγο νωρίτερα αν κάνεις ωορρηξία την 16η κάνε ένα την 14η ας πούμε !! Άντε καλή επιτυχία!!

Just now, Rozoulita88 είπε:

 

Για τις δυο αποβολες το εψαξες το θεμα???? Πηγες σε κανεναν αιματολογο? 

Φυσικά έχω ψάξει τα πάντα!! Τυχαίο γεγονός!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Εντάξει θα σου φτασουν τοτε!! Ξεκινά λίγο νωρίτερα αν κάνεις ωορρηξία την 16η κάνε ένα την 14η ας πούμε !! Άντε καλή επιτυχία!!

Φυσικά έχω ψάξει τα πάντα!! Τυχαίο γεγονός!! 

Μπραβο κοριτσι μου! Και μενα αυτο μου ειπαν ...οποτε προχωραμε και οι δυο και ο θεος ξερει ποτε θα μας το δωσει! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rozoulita88 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Και μενα αυτο μου ειπαν ...οποτε προχωραμε και οι δυο και ο θεος ξερει ποτε θα μας το δωσει! 

Ελπίζω να έρθει γρηγοοοορα!! Ουυυυφ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 12/8/2019 at 7:58 ΜΜ, Owl-1 είπε:

Και εμένα αύριο έρχονται τα γλυκουλια μου!! Αυτή τη φορά πήρα 10 τεστ ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης..! Συνήθως παίρνω όμως τα 20 αλλά μιας που φτιάχτηκε ο κύκλος μου είπα να τα πάρω λίγα και βλέπουμε!  

Καλησπερα.Να ρωτησω κατι για τα τεστ;Πηρα πρωτη φορα τα predictor ovulation ψηφιακα γιατι αυτα βρηκα.Χτες πρωτη μερα αχνη γραμμη.Σημερα το πρωτο δεν εδειξε τιποτα απολυτως.Η γραμμη ελεγχου ηταν οπως πρεπει.Εκανα μετα 2 ωρες αλλο ενα κι εβγαλε αχνη γραμμη ακριβως οπως χτες.Μηπως δεν ειναι καλα;Μπερδευτηκα λιγο.Να παρω αλλα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Να ρωτησω κατι για τα τεστ;Πηρα πρωτη φορα τα predictor ovulation ψηφιακα γιατι αυτα βρηκα.Χτες πρωτη μερα αχνη γραμμη.Σημερα το πρωτο δεν εδειξε τιποτα απολυτως.Η γραμμη ελεγχου ηταν οπως πρεπει.Εκανα μετα 2 ωρες αλλο ενα κι εβγαλε αχνη γραμμη ακριβως οπως χτες.Μηπως δεν ειναι καλα;Μπερδευτηκα λιγο.Να παρω αλλα;

Καλησπέρα κορίτσι!! Δεν τα ξέρω καθόλου τα συγκεκριμένα τεστ!! Μήπως όταν το έκανες να είχες πιει πιο πολλά υγρά και για αυτό να μην έδειξε καθόλου? Κάνεις μονο αυτά η έχεις κι άλλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Δεν τα ξέρω καθόλου τα συγκεκριμένα τεστ!! Μήπως όταν το έκανες να είχες πιει πιο πολλά υγρά και για αυτό να μην έδειξε καθόλου? Κάνεις μονο αυτά η έχεις κι άλλα? 

Δεν εχω αλλα.Πρωτη φορα παιρνω.Ειχα ωρα να πιω νερο.Τι να πω.Καλητερα να μην πινω πολυ νερο πριν;Θα δω και αυριο το μεσημερι που θα κανω.Ελπιζω να ειναι πιο σκουρα η γραμμη αλλιως θα παρω αλλα.Υπολογιζω ωορηξια μες το ΣΚ.Δεν θελω να τη χασω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Δεν εχω αλλα.Πρωτη φορα παιρνω.Ειχα ωρα να πιω νερο.Τι να πω.Καλητερα να μην πινω πολυ νερο πριν;Θα δω και αυριο το μεσημερι που θα κανω.Ελπιζω να ειναι πιο σκουρα η γραμμη αλλιως θα παρω αλλα.Υπολογιζω ωορηξια μες το ΣΚ.Δεν θελω να τη χασω

Ναι συνήθως θέλει ένα 2ωρο να μην έχεις πιει πολλά υγρά!! Άσε μπέρδεμα αλλά και σωτηρια ταυτόχρονα!! Αν πάρεις σε ψηφιακό πάρε καλύτερα clear blue!! 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2019 at 9:46 ΜΜ, Owl-1 είπε:

Ναι συνήθως θέλει ένα 2ωρο να μην έχεις πιει πολλά υγρά!! Άσε μπέρδεμα αλλά και σωτηρια ταυτόχρονα!! Αν πάρεις σε ψηφιακό πάρε καλύτερα clear blue!! 

Καλησπερα κοριτσι.Αυτα ηθελα αλλα ηταν πιο ακριβα.Να ρωτησω κατι;Σημερα η γραμμη το ιδιο αχνη με χτες.Νομιζα οτι θα σκουραινει λιγο καθε μερα μεχρι να γινουν οι 2 γραμμες ιδιες.Μηπως με τα ψηφιακα δεν γινεται ετσι;Μπορει δηλ.αυριο να ειναι σκουρη οπως η ελεγχου;Ωορηξια το πολυ την Κυριακη θα εχω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είχα πάρει και τα clear blue που είναι ψηφιακά και τα test home που είναι απλά και φθηνά. Για κάποιο καιρό τα έκανα παράλληλα. Με τα clear blue τελικά τα άνοιγα να δω τις γραμμές. Σιγά μην βασιστώ στο ψηφιακό χαμόγελο. Τελικά τα test home με βόλεψε πάρα πολύ γιατί αναγνώριζα μονη μου την ωορρηξία. Μετά τον πρώτο , δεύτερο μήνα μαθαίνεις και τα διαβάζεις και αυτά καλύτερα. Επίσης μπορεί να έχεις ωορρηξία χωρίς να γίνει πολύ έντονη η γραμμη. Εγώ έτσι έμεινα και δεν το πίστευα. Έλεγα έχασα την ωορρηξία αλλά τσουπ τώρα έχω τον μπόμπιρα μου .


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Κορίτσια εγώ είχα πάρει και τα clear blue που είναι ψηφιακά και τα test home που είναι απλά και φθηνά. Για κάποιο καιρό τα έκανα παράλληλα. Με τα clear blue τελικά τα άνοιγα να δω τις γραμμές. Σιγά μην βασιστώ στο ψηφιακό χαμόγελο. Τελικά τα test home με βόλεψε πάρα πολύ γιατί αναγνώριζα μονη μου την ωορρηξία. Μετά τον πρώτο , δεύτερο μήνα μαθαίνεις και τα διαβάζεις και αυτά καλύτερα. Επίσης μπορεί να έχεις ωορρηξία χωρίς να γίνει πολύ έντονη η γραμμη. Εγώ έτσι έμεινα και δεν το πίστευα. Έλεγα έχασα την ωορρηξία αλλά τσουπ τώρα έχω τον μπόμπιρα μου .

Να σου ζησει ο μικρουλης σου.Νομιζα τα ψηφιακα θα ταν πιο ξεκαθαρα αλλα δεν ειναι.Μπερδευτηκα λιγο.Να εχασα την ωορηξια αποκλειεται,τα ξεκινησα 8η μερα του κυκλου και ηταν αχνη γραμμη,απλα δεν σκουρηνε ακομη 11η μερα σημερα.Οπως και να χει θα εχουμε επαφες Σαββατο και Κυριακη.Πιστευω θα την πετυχω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet said:

Να σου ζησει ο μικρουλης σου.Νομιζα τα ψηφιακα θα ταν πιο ξεκαθαρα αλλα δεν ειναι.Μπερδευτηκα λιγο.Να εχασα την ωορηξια αποκλειεται,τα ξεκινησα 8η μερα του κυκλου και ηταν αχνη γραμμη,απλα δεν σκουρηνε ακομη 11η μερα σημερα.Οπως και να χει θα εχουμε επαφες Σαββατο και Κυριακη.Πιστευω θα την πετυχω..

Μπορεί να έχεις αργότερα ωορρηξία στην 14η για παράδειγμα.. κοίτα αν είναι ο πρώτος μήνας που τα κάνεις δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ, πότε θα έχεις και σίγουρα στην αρχή είναι ψιλομπερδεμα. Μην αγχώνεσαι σιγά σιγά οποίο και να πάρεις θα καταλάβεις πότε έχεις ωορρηξία. 

Καλή επιτυχία και σύντομα εγκυουλα


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Μπορεί να έχεις αργότερα ωορρηξία στην 14η για παράδειγμα.. κοίτα αν είναι ο πρώτος μήνας που τα κάνεις δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ, πότε θα έχεις και σίγουρα στην αρχή είναι ψιλομπερδεμα. Μην αγχώνεσαι σιγά σιγά οποίο και να πάρεις θα καταλάβεις πότε έχεις ωορρηξία. 

Καλή επιτυχία και σύντομα εγκυουλα

Σε ευχαριστω πολυ,να σαι καλα.Δυστυχως λογω δουλειας Κυριακη βραδυ θα ναι η τελευταια επαφη.Αλλα και Δευτερα (14η μερα).να χω ωορηξια αυτη η επαφη θα την καλυψει.Ετσι εμεινα εγκυος 2 φορες.Σε 2 βδομαδες περιπου θα ξερουμε...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαράς το κουράγιο σου που πας κ για τρίτο.. μπράβο σου.. όλα καλά θα πάνε αφού έχεις βρει το σύστημα.. εγώ έμεινα με επαφή ακριβώς την μέρα της ωορρηξίας..

Καλά αποτελέσματα  :)


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Χαράς το κουράγιο σου που πας κ για τρίτο.. μπράβο σου.. όλα καλά θα πάνε αφού έχεις βρει το σύστημα.. εγώ έμεινα με επαφή ακριβώς την μέρα της ωορρηξίας..

Καλά αποτελέσματα  :)

Δυστυχως ενα παιδακι εχω μονο.Οι αλλες εγκυμοσυνες δεν προχωρησαν αλλα επιανα με την πρωτη.Τοτε βεβαια ειχα πολυ σταθερο κυκλο.Μετα τη γεννα ειναι λιγο οτι να ναι γιαυτο πηρα και τα τεστ ωορηξιας.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, παρακολουθώ τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να με βοηθήσετε και μένα με κάτι σχετικό. Έχω κύκλο σταθερό 26 ημ. και χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας τις ταινίες. Λογικά η ωορρηξία μου θα ήταν χθες 13η μερα. Έκανα αυτές τις μέρες τα τεστ και δεν έβγαιναν πολύ σκουρα και χθες το βράδυ 12 η ώρα της Πέμπτης (προς Παρασκευή δηλαδή) βγήκε κάπως πιο σκούρο αλλά δεν ξέρω αν είναι κ θετικο. Αλλά δεν μπορέσαμε να έχουμε κ επαφή το βράδυ που μας πέρασε λόγω δουλειάς. Από τη στιγμή που βγει θετικό έχω μόνο προθεσμία 24 ώρες να έρθω σε επαφή? Επειδη λένε ότι κρατάει τόσο. Φωτό υπάρχει τρόπος να ανεβάσω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...